Új hozzászólás Aktív témák

  • Eperfa

    tag

    ennyi egetverő baromságot egy rakáson mint ebben a nyilatkozatban...
    ...mert olyan igényeket keltenek fel, amelyek a gazdag országodban sem léteznek... nc
    ...s megakadályozza, hogy a célországok gyermekei a valódi IT elemeivel találkozzanak... valóban, nem IBM mainframe-eket akarnak odavinni. sorry
    Például a Líbiával megkötött egyezmény esetében egy internetkapcsolattal ellátott százdolláros laptop költsége 208 dollár fejenként. (...) S ehhez jön még az internet előfizetése, a betanítás, a szerelési munkák, az infrastruktúra és az e-szemét kezelésének költsége. Egy Pentium 4 processzoros PC-kkel felszerelt számítógépterem felszerelése tizedennyiből kijönne, s ma ez sokkal elterjedtebb fejlesztési modell, mint az OLPC elképzelése – például Norvégiában, Svédországban és az Egyesült Államokban.”
    Hah, really. Pl ha egyszer már beleszámoltuk a 208 dollárba akkor írjuk ki az internetet újra. Meg hogy ha P4eseket vennének, akkor nem lenne probléma az infrastruktúra, az internet és a spam, hisz a P4 ezeket csuklóból megoldja, két FPU közé vannak beépítve a megfelelő egységek... továbbá az egyik leggazdagabb (és igen kis lakosságú) európai ország (Norvégia) fejlesztései és igényei valóban mérvadóak a világ legszegényebbjei számára.
    A FAIR azzal is vádolja Negroponte vállalkozását, hogy az általuk kínált laptopok nem kompatibilisek a mai legelterjedtebb számítógépekkel sem. Véleményük szerint a normál PC-ket nem lehet az OLPC által kínált laptopokkal helyettesíteni: a laptopokon például nincs táblázatkezelő, a behatárolt, 512 megabájtos memória alkalmatlanná teszi őket a munkaállomás szerepére, s hatalmas munka a szoftvereket e hordozható gépek adottságaira átalakítani.
    Tényleg nem kompatibilisek, pl az itthoni memóriám valszeg nem fog beleférni a laptopba. mondjuk énis örülnék neki, nem arról van szó... de windows elsőre tényleg nem kerül rá, ez igaz. Ugyanakkor, mivel egész országok ''felfegyverzéséről'' beszélünk, várható, hogy ott jelentősen elfogadottabbak lesznek a linux/oplc-laptop-ismeretek (pl munkahelyeken,s tb). az 512 mega valóban nem sok, de sajnos az áldozatokat el kell fogadni. továbbá az egyre oclsóbb sd kártyákat elnézve, ha valahol extra szükségletek vannak, kényelmesen lehet tárhely és szoftverbővítést kínálni egy 2e ftos sdkártyán (lásd iGo). a softwareek jó részben a gépekre vannak alakítva, másrészt helyből 10 ország programozója számára lesz kiemelt ügy az OPLC támogatása, ha valóban beindul a projekt.
    A FAIR úgy véli, hogy a kívánt célt, a szegény országok gyerekeinek hardverrel való ellátását más, olcsóbb módon is meg lehetne oldani. „Mi itt, a nyugati országokban évente tízmilliószámra semmisítjük meg a PC-ket, melyek mindegyike sokkal jobb számítógép, mint a százdolláros laptop. Ezeket a projekt költségeinek töredékéért alkalmassá lehetne tenni a kívánt célra, s oda lehetne szállítani a célországokba” Hát és eddig a seggükben tartották az ötleteiket, nehogy kiderüljön? Csak akkor nagy a szája mindenkinek, amikor a másik már csinálni akarna valamit? Persze, nekemis fájna a szívem azért a rengeteg pénzért, amit az államok fizetnek.. Azon meg elgondolkodtak, hogy vajon mennyi munka lenne az ő 5 millió konfigurációban létező 10millió gépüket kezelni, karbantartani, javítani, és ki végezné ezt el? Meg hogy ezek mégis laptopok, amik ezáltal nincsenek az iskolához kötve, és adott esetben valóban a család többi tagja is tudja néha használni, stb? És ha olyan istentelen sok gépet tobnak ki nyugaton, hát miért nem jutott eszükbe eddig segíteni? Tán csak most van lomtalanítás az irodákban? Mert urambocsáss' egyszer se hallottam róla, hogy akár 1 db gépet is küldtek volna. Akármilyen software-el..

    Félreértés ne essék, nem vagyok elvakult támogatója a projektnek, és én sem tudom eldönteni hogy életképes ötlet-e (bár mindenképp előremutató), de egyrészt ki nem állhatom, h hülyének néznek (méghozzá teljesen), másrészt utálom hogy mindenki akkor kezdi el magyarázni h milyen istenverte okos és mekkora ötletei vannak és milyes szar amit a másik csinál, amikor a másik végre tesz is valamit.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák