Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • virkir

    veterán

    válasz EBK #50 üzenetére

    A szerzők viszont jogosan teszik fel a kérdést: ha ők nem járulnak hozzá szellemi termékük bármilyen zárt rendszeren kívüli (értsd ingyenesen) történő megosztásához, akkor kinek van joga mindezt felülbírálni?
    Ehhez annyit fűznék hozzá ha nem lenne egy lemezen 10% hallgatható anyag a sz@r között akkor lehet többen gondolkodnának a komplett CD megvételén és nem csak az esetleg tetsző szám letöltésén.
    De ha a beleegyezése nélkül mégis megosztásra kerül egy alkotás (zene, fim vagy írás) bármilyen formában, akkor az lopásnak minősül.
    Tessék akkor először őket megismertetni a magyar szerzői joggal, utána meg esetleg az abban foglaltak módosítását keresztülvinni a törvényhozáson, addig nincs igazán miről vitatkozni ebben a témában, esetleg arról, hogy tessék értéket alkotni azt lehet többen megveszik.
    A felhasználók azt érzik - érthető módon - hogy azokkal a jogszabályokkal, amelyek az internetezők 70-80 százalékát kvázi tolvajnak tekintik, valószínűleg baj van.
    Alapvető tévedés nem a jogszabályok nézik tolvajnak a felhasználót hanem az asva (direkt kisbetü) és hasonszőrű társaik szeretnék ezt így beállítani.
    Végül, ma Magyarországon etikáról beszélni pont ezen a területen, hát...

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz EBK #50 üzenetére

    Egyetértek veled, a frankó megoldást sajnos ezen a szinten nem lehet kitalálni.

    A helyzet alapvetően társadalmi problémában gyökeredzik: itt vagyunk ''európában'', adott az egyetemista réteg (akiket megcéloztatok a találkozóval), akik szomjaznak a kultúrára (filmek, zene), viszont adottak a nehéz megélhetési körülmények - Ázsiai bérek a nyugatEU-nál magasabb árszínvonal mellett. (elég az, ha csak az egyetemi tandíjakat hasonlítod össze...)

    Kérdés: maradjon le a magyar mindenkihez képest, vagy képesek vagyunk valamilyen kompromisszumos megoldást találni, ahol a kecske is megmarad és a káposzta is jóllakik?

    (pl kínához képest azért maradunk le, mert ott ipari szinten űzik a kalózkodást, bemégy egy üzletbe, szinte venni sem tudsz legális zenét/filmet - nekik miért ''szabad'', nekünk miért nem? - a másik oldal a nyugat: itt pedig az embernek 1xerűen nem komoly tétel 20€-t kiadni egy DVD-ért, vagy rendelni zenét a neten)

    Én azon a véleményen vagyok: igen, fizessen a magyar ember a műalkotásokért, lévén a művész motiválva legyen a további munkára. Azaz csatlakozzunk a világ civilizált részéhez. Csatlakozzunk a fizetések terén is - így, és csak így lehet teljes a kör. Hiába a megszorítások, a nadrágszíjat csak addig lehet szorítani, amíg van rajta lyuk...

    #52, utolsó bekezdésedhez: pontosan. azt, hogy mi a jogos, nagyon szerencsére nem az asva-artisjus és tsaik mondják meg, hanem a törvényhozás, illetve a bíróság. Sajnos ezen szervezetek - sok pénzük lévén (ugyebár sok jogdíj) - sokkal jobban lobbiznak, de azért a döntéseket (még) nem ők hozzák.

    [Szerkesztve]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • bambano

    titán

    válasz EBK #50 üzenetére

    Kedves EBK!

    A bittorrent és a többi arról szól, hogy a technológia fejlődésével azon szolgáltatások jelentős része, amit a kiadók nyújtanak, feleslegessé vált, ergo az érte bekaszált dollártízmilliárdok átengedése is feleslegessé vált. Arról vitázni mondjuk a SONY vagy a BMG főnökével társadalmilag, hogy öreg, ideje lenne elhúzni a pitylibe, mert feleslegessé váltatok, esélytelen. Erre társadalmi vitát indítani meg szócséplés.

    A szerzők és előadók majd jogosan ugrálhatnak a terjesztés miatt, ha én nem fogok kifizetni a saját cuccaim után is szerzői jogdíjat nekik a matricán keresztül. Ja, hogy az a baj, hogy ők ebből esetleg nem kaptak? Általuk is ismert, melyik hátsót kell szétrúgniuk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák