Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz vhw #283 üzenetére

    Hát igen.
    Arról nem is beszélve, hogy a földrengésbiztos építés egyik, az ókori kultúrákban gyakran alkalmazott ismérve, ti. hogy nincs két egyforma blokk, ill. szerkezeti elem, nem hülyeségből lett kitalálva, nem véletlenül nehezítették vele az építkezést, az 100. Mindennek oka van, max. nem mindenki képes értelmezni és akkor azt mondja: véletlen. Véletlenek nem léteznek, csodák igen. :R

    #279 csongi: ehhez a ballonos történethez én most nem tudok többet hozzátenni. :R
    A boszniai piramisokról több ismerősömtől hallottam, magam is láttam róluk fotókat, nem tudom, hogy igaziak-e avagy hogy csak mese habbal az egész. Egyébként a Nap Piramist több ősmagyar-hívő magyarnak tartja, meg második honfoglalásról beszélnek, ilyesmi... Én nem tudok sem mellette sem ellene állást foglalni, mert kevés ismerettel, tudással, személyes tapasztalattal rendelkezem ahhoz, hogy véleményt formáljak. :R
    Egyébként úgy tudom, hogy volt ott egy boszniai v. milyen kutató, aki elkezdett valamiféle feltárást (talán legközelebbre a neve is beugrik), de valami oknál fogva leállították.

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • nyisziati

    veterán

    válasz vhw #283 üzenetére

    Az öntött anyag kb. 72 óra alatt éri el a végszilárdsága ~80%-át.
    Nem annyira ez lett volna a korlát, hanem az, hogy a zsaluzó zsákokat végig ott kellett volna hagynia, ami irdatlan mennyiség. Ráadásul addig a válaszfalak sem készülhetnek. Vagy ha igen, akkor is nagyon megbonyolítja az építők munkáját.

    Mai technológiát használva 3 nap után följebb lehetett volna tenni a zsalutáblákat, egyfajta csúszózsaluzásként, de ez ugye anakronisztikus.
    Ráadásul ilyen fesztávon és magasságban ma is kihívás lenne öntött falat készíteni.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vhw #283 üzenetére

    "A "szintek" szilárdulása (terhelhetősége) nélkül, hogy lehetne ráönteni a következőt?"

    Lassan kell/lehet feltölteni a masszát. Ez ma nem okoz gondot, gondolom a piramisok építésének idején sem okozott gondot a termelés lassítása. :D
    A mennyiben egy réteg kész, elegendő a következő réteggel érintkező felületbe egyenletlenséget kell bevinni.
    Ekkor a következő réteg, a megszilárdulása után nem csak "ragad" az alatta lévő felülethez, az egyenletlen sík és a ránehezedő súly okán gátolt a felületeken az elcsúszás.

    A földrengés tűrést nem a kövek alakjának és méretének változatossága biztosítja a legjobban.
    Kétségtelen a kötőanyag nélküli illesztés előnye, hogy kismértékben elmozdulhatnak egymás mellet a kövek, Ezzel "nyelik el" a földrengés okozta erőket.
    Ma már tudjuk, az épület alapja és a felépítmény között között kell rugalmas kapcsolatot biztosítani. Magyarul az épület, a tömege okán, "egy helyben" marad. Alatta az alap, a földrengés erővektorainak megfelelően mozog.

    "Még ha sikerülne is, szépen darabokra repedne, ahogy szilárdulás közben zsugorodik."

    Miért zsugorodna megszilárdulás közben a műkő?
    A lávakő nyilván zsugorodik, mert csökken a hőmérséklete. De a lávakő esetében sem tragikus a zsugorodás mértéke.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák