Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz kinetone #10 üzenetére

    Hát ez azért nem teljesen igaz. Ha így lenne nem költenének a nagy cégek milliárdokat R&D-re. Vagy valójában a tudósok a világ legnagyobb szélhámosai :D

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Taranti #21 üzenetére

    Miért miért... Nagyon egyszerű. Az ego miatt. Nem olyan nehéz ezt megérteni. Akkoriban egy fáraó szó szerint élet és halál ura volt. Világszinten is csak néhány meghatározó kultúra és hatalom volt a piramisok építésének idején, tehát féltucat hasonló hatalmú embernél nem volt több a világon.

    Egy csomó nagy vezér miután már mindent elért ami az adott korban lehetséges elkezd azon gondolkodni, hogy az utókor hogy emlékszik rá. Kell valami testamentum ami majd évezredek múlva is az adott uralkodót juttatja az emberek eszébe. Minél nagyobb annál jobb. Minél drágább annál jobb.

    Mi jelzi jobban valaki hatalmát, minthogy kb felhúz egy hegyet a sivatag közepébe (jó kis túlzással). Csak mert megteheti.

    Amúgy szerintem csak az nem érti, hogy hogy lehetett ezeket megcsinálni ókori módszerekkel aki valójában sose épített semmit. Nézz meg egy amishokról szóló dokumentumot. Olyan faépületeket húznak fel amire biztos azt mondaná az átlagember, hogy ehhez daru kell. És nem kell. Kalapáccsal és emberi erővel simán megoldják.

    Egy olyan korszakról beszélünk ahol simán több ezer, sőt több tízezer embert lehetett kizavarni csinálni valamit. Azért ha azt kiszámolod mennyi munkaóra összességében nem is lesz olyan megcsinálhatatlan a dolog.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #29 üzenetére

    Egy csomó tervezési és építési alapelv valójában igen egyszerű. Meglepően sokat tudtak a matematikából már több ezer évvel ezelőtt is, többnyire egy adott törvény "felfedezésének" azt szokták tekinteni, ha sikerül matematikailag bizonyítani, vagy valamilyen axiomából levezetni, ez pedig egy téves képzetet ültet el sokakban, hogy jajj akkor ezt meg azt csak a középkorban fedezték fel. Nem, ez nem így van.

    Ez olyan mint a gravitáció. A hatását érzékeljük, tapasztalatunk van arról, hogy mit okoz, de a hogyan még nem ilyen tiszta.

    Szóval pl a csillagok alapján tájolás sem akkora csoda ám. Van tengeri vitorlázós ismerősöm, mesélte, hogy gyakran csinálnak olyan meneteket ahol nem használnak gps-t, hanem kizárólag a csillagok alapján navigálnak. Volt olyan kapitánya aki több ezer km-ről indulva kvázi 10 méteres pontossággal eltalált egy öblöt a másik kontinensen (tehát nem az volt, hogy elérték a partot és akkor párhuzamos még hajókáztak órákig).

    Szóval pl egy derékszög vagy függőleges kimérése sem igényel lézert meg mindenféle bonyolult dolgot. Igen, macerásabb, igen lassabb, de megoldható ha akarja az ember. Főleg ha van rá idő, mert nem kell átadni a vizes vb-re.

    Plusz a kényelmi faktor is sokat számít. Ma már nem is gondolkodnak el azon, hogy hogy lehetne hatékonyan megoldani valamit kézi erővel, mert van rá gép. Nem gondolkodsz el azon, hogy ide milyen anyagot tudnál használni, mert elérhető bármilyen építőanyag és megvan a bevett gyakorlat.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz OgreImre #34 üzenetére

    Nem vagyok építőmérnök, de dolgoztam pár betonszerkezetű csarnok építésen még diákmunkásként illetve részt vettem házak építésében. Én úgy tapasztaltam hogy a legtöbb betonozási gond abból adódik, hogy tudatlan melósokkal csináltatják megfelelő felügyelet nélkül, kapkodva.
    Egyszerűen hiányzik a szakértelem és a kontroll, hogy "Józsi bazeg ne szemre rakd már bele, hanem mérd meg rendesen." vagy "Béla, keverd már ki normálisan, tiszta csomó az egész". Vagy mondjuk "Ez hidegben is köt"... Jah csak nem -15-ben hanem -5-ben.

    Anegdotikus példa: Aszfaltozták barátomék utcáját. Az ő nagyapja autópályamérnök volt, elég sokat dolgozott nyugaton és mai napig tanácsadóként aktív, tehát a modern útépítési dolgokkal is elég jól képben van. Amikor a házuk elé értek a munkások, kiment, adott mindegyiknek egy kis lóvét és végig ott állt felettük és mondta, hogy így csináld úgy csináld. Az utca úgy néz ki, hogy méteres horpadásos szakasz->ő házuk tükörsima úttal 10 év után is->óriási kátyúk. Pedig ugyan abból van....

    Nos ha ezt visszavetítjük pár ezer évvel, ha valakinek szó szerint a feje múlik azon, hogy az a beton jól van-e kikeverve akkor szerinted mennyire lesz precíz és alapos?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz wednesday #39 üzenetére

    Nem vagyok meggyőződve róla, hogy egyáltalán nincs erről régi ábrázolás. Plusz azért 4000 év nem tegnap volt, simán lehet hogy olyan módon rögzítették ezeket amik nem maradtak fent.

    Ha nagyon bele akarok gondolni ez akkoriban (mondjuk ma is) egy piramis építésének képessége komoly tudományos eredmény volt és szimbolizálta az uralkodó és az adott nép nagyságát. Lehet ennek a pontos menetét én sem faragtam volna bele egy kőbe hogy bárki megnézhesse.

    Sokkal inkább lehetett ez a királyi könyvtár része ami vagy fennmaradt vagy nem. (inkább nem). Vagy pl az alexandriai könyvtár elpusztulásakor is lehet egy csomó ilyen irat megsemmisült. Volt ott háború, nem is egy, viszályok, lázadások... Ki tudja mi veszett el.

    Amúgy ha még csak most pedzegetik a kőöntést mint lehetőséget akkor lehet hogy a templomok is (részben) úgy épültek. Sok minden nehezíti ezeket a vizsgálatokat, kezdve a tudományos elfogultságtól az adott terület éppen aktuális bürokratikus kiskirályáig.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz csongi #52 üzenetére

    Mert semmi sem utal arra, hogy létezett előttünk fejlett civilizáció. Se fosszíliák alapján, se épületek, se tárgyak se semmi.
    Továbbá a "Nem tudjuk hogy csinálták ergo idegenek építették" egy elég érdekes okfejtés. Ilyen alapon lehetett buddha, a repülő spagetti szörny és nagyanyám is 2 rétes között.
    Statisztikailag valószínű, hogy léteznek élőlények az univerzumban rajtunk kívül, ugyanakkor igen valószínűtlen, hogy ezek pont a miénkhez hasonló civilizációban élnének.

    Az ember nagyon találékony. A panteon is egy olyan építmény ami szinte érthetetlen hogyan épült meg aztán arról biztosan tudjuk, hogy emberek építették. Nem látom, hogy ha a panteon megépítése lehetséges "botokkal és kövekkel" akkor a piramisok megépítése miért lehetetlen.

    A mondern ember türelmetlen és fantáziátlan, mert kevés dolgot kell maga csináljon. Pl vegyük a doradango-t. Homokból vagy földből vagy oroszlánszarból fényes gömböket lehet csinálni egy rongy segítségével. Gondolnád?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz wednesday #60 üzenetére

    Lehet így cselekedni, de elég szubjektív választás, hogy a piramist kihagyod, de több egyéb dolgot meg megőrzöl az utókornak. Az alexandriai könyvtár nagyon fiatal a piramisok korához képest, évezredek is elválaszthatják tőle. Itt a falba vésett hieroglifák maradtak fenn. Például a mumifikálás folyamata, ez is egy "szent dolog" lehetett.

    Minden választás szubjektív. Amúgy a mumifikálás vallási dolog, a piramis építés meg inkább tudományos. Én az utóbbit jobban félteném, lévén a az előbbi egy én szempontomból pogánynak úgy sem jelent semmit. De nem vagyok történész, szóval lehet rossz a meglátásom.
    Igen nyílván a könyvtár nem volt 4-5 ezer éves, de mondjuk igen jelentős és régre visszanyúló ismeretanyag veszett oda. Egyes becslések szerint a világ akkori tudásának kb 20% semmisült meg akkor, szóval simán lehet, hogy a "Piramisépítés hülyéknek 1-10-ig" is bent égett.

    "Ugye nem csak Egyiptomba volt piramisépítési láz, hanem a világ sok táján. Sehol nem gondolták ezt egy fontos dolognak. Igazából ez az érdekes dolog."

    Szerintem ez sem akkora rejtély. A piramis egy statikailag igen stabil forma. Nagy fantázia sem kell hozzá, igazából egy hegy felbontása elkészíthető építőelemekre. A legegyszerűbb építőelem a kocka. A piramisok nagy része lépcsős->kockákból áll.

    Ha a gyereknek adsz egy csomó kockacukrot meg ragasztót biztos, hogy az első megépített formák között egy lépcsős piramis lesz.

    (#57) Plutor

    Őszintén szólva hiteles forrást keveset találtam az oopart-ként számon tartott tárgyakról. Örök szkeptikusként én úgy gondolom, hogy itt több dolog összejátszása okozza a "megmagyarázhatatlant".
    Pl, hamisítás+nem elég alapos ellenőrzés+nem elég fejlett technológiai színvonal. Aki mért már tudományos alapossággal az pontosan tudja, hogy egy kis figyelmetlenséggel vagy nem megfelelő körülményekkel ezt rettentően el lehet csűrni. Aztán lesz az 5000 évből 500.000.
    Számomra az is elég beszédes, hogy ezen leletek többsége eltűnt mára, illetve kevés kivétellel rövid időn belül lett felfedezve mindegyik nem túl híres kutatók vagy teljesen laikusok által... Egy profi expedíció, neves kutató által vezetve miért nem talál sose ilyet?

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz pomorski #64 üzenetére

    Lehet olyan mint azok a szivacsállatok amik vízben megnőnek :D :D :D

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz csongi #68 üzenetére

    Ne haragudj, de az a baj az egész érveléseddel, hogy arra épül, hogy "nem tudjuk biztosan hogyan csinálták, tehát bármi lehet." Ez a kreacionisták érvelésére hasonlít (nem tudjuk hogy alakult ki az élet, tehát isten teremtette) ami fals érvelés mind logikailag mind filozófiailag.

    Ez ebben a formában egyszerűen nem igaz. Persze matematikai esély van rá, hogy földönkívüliek voltak, de jelenlegi ismereteink szerint ez az egyik legvalószínűtlenebb forgatókönyv. Lehet Apocalypsis volt mint az X-menben, kb arra is ugyan akkora az esély.

    Igen a földönkívüli civilizációk kora csak találgatás, de ez a te álláspontodra is igaz. Tehát annak, hogy sokkal fejlettebbek ugyan akkora az esélye minthogy még csak "előemberi" vagy gerinchúros szakaszban vannak. De ha egyébként sokkal fejlettebbek akkor is mi értelme az egésznek?

    Az, hogy hangyafarmként megfigyelnek minket, hogy mit csinálunk a piramisokkal érdekes feltevés, de akkor mondjuk mostanában miért nem avatkoznak be? Az utóbbi 100 évben több minden történt és nagyobb a fejlődés mint eddig bármikor. Most lehetne csak igazán megkavarni a dolgokat.

    (#80) vhw

    Ugyanakkor megint csak más, modern embereknek meg arra a megnyugtató tudatra van szüksége, hogy biztonságban érezze magát, hogy már minden ismert, mindent tudunk, alig van már felfedeznivaló, már csak apróságok maradtak hátra. Nincsenek homályos foltok; az ember mindennek az alfája és omegája, mindennek a csúcsa. Aki megmondja, hogy milyen is a világ - olyan amilyennek kényelmes elképzelni.

    Ne haragudj, de ki mond ilyet? Én elég sok tudományos cikket olvasok és jár jópár folyóirat is, de sose láttam ilyen nyilatkozatot. Sőt... Pl a kvantummechanika aminek a működését most kezdik csak leírni. A sötét anyag aminek a tulajdonságai körül rengeteg a kérdőjel. Gravitáció pontos viselkedése és hatása a fényre és időre.

    Én pont fordítva látom a dolgot. Ahelyett, hogy az emberiség önbizalma nőne a tudása miatt, inkább megrettenti és visszafordul egy kényelmes maszatos istenképhez, amivel mindent meg lehet magyarázni. "Nem tudjuk, tehát isten." Előre csomagolt, már megrágott, leegyszerűsített dolgokat sokkal könnyebb Marinéninek megemészteni és kellemes meleg érzéssel tölti el, hogy jézus szereti, minthogy több százezer km/h-val keringünk egy légüres térben egy kőgolyón.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz csongi #82 üzenetére

    Ezt most nem egészen tudom értelmezni. Mondtál egy csomó összefüggéstelen dolgot, konklúzió nélkül.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz KAMELOT #90 üzenetére

    Az, hogy te tájékozatlan vagy nem jelenti azt, hogy valami lehetetlen. Mondom, nézd meg a panteont. Azt is ókori módszerekkel építették. Vagy mondjuk a görög templomokat. Hatalmas épületek gyakran igen messziről odahordott alapanyagokkal olyan helyeken amiket nem is olyan egyszerű megközelíteni (pl sziklás hegytető).

    Többször hallottam már, hogy pl az ókori szobrok biztos nem is ókoriak, mert hogyan lehet a márványt úgy megmunkálni vésővel és kalapáccsal. Hát simán, mégha ez laikusként érthetetlen is.

    Lebecsülöd az idő és a nagy számok hatalmát. 1 ember is elég megdöbbentő dolgokra képes, ha elég ideje van. Azt hiszem tavaly cikkeztek egy csávóról aki egyedül, kézi erővel vágott alagutat egy hegybe, hogy a falusiaknak ne kelljen hatalmasat kerülni, hanem gyorsan átérjenek a szomszéd településre. Valami 30 évig csinálta, de kész lett. Nah ezt szorozd fel akkor 10.000-el. Vagy 100.000-el.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz KAMELOT #94 üzenetére

    A 100%-os bizonyosság kérdése inkább filozófiai mint valós probléma. DE.

    Eleve egy tudományos elmélet nem ugyan az mint amit a köznyelv ért az elmélet szó alatt. A tudományos elmélet egy olyan feltevés (hipotézis) amit valamilyen módon sikerült már bizonyítékkal alátámasztani. Ez lehet kísérleti vagy matematikai igazolás, esetleg tárgyi bizonyítékok megléte. Amire a köznyelv az elmélet szót használja az valójában inkább csak hipotézis. Amikor pedig egy elméletet minden lehetséges módon sikerül igazolni (tehát kísérletileg !REPRODUKÁLHATÓAN!, megfigyeléssel és matematikailag is) továbbá sikerül axiomákra visszavezetni akkor válik tudományos ténnyé.

    Ergo amikor egy komolyan vehető tudós kijelent valamit azt mindig bizonyítékokra alapozva teszi, addig semmit sem tekintenek igaznak amíg ez megfelelően alá nincs támasztva. Ez nem bulvársajtó.

    Lehet vágni, vésni csak kegyetlen sok munka, idő. Dolgoztassál te addig valakit emg etessél az előbb utóbb beléhal.

    A rabszolgát akkor is etetni kell ha nem piramist épít. Ez nem lapát, hogy berakod a sufniba amikor nem kell. Amúgy meg belehal.. És? Az adott terület vezető hatalmának teljhatalmú vezetőjéről beszélünk. Majd lesz másik. Másik 10.000. Kit érdekel ha pár tucat belehal a melóba.

    Tájékozott vagyok, de akkor is be kell látni ezt két kezű ember nem építhette ilyen pontossággal.

    Mert? Ezt mire alapozod? Nagyapám kovácsol és szemre képes mm-es pontossággal gyártani. Nem túlzok. Az egyetem forgácsoló műhelyében "érzésre" mm alatti pontosággal forgácsolnak az öregek.

    Tök fapados módszerekkel lehet nagyon pontosan szerkeszteni, mérni, jelölni. Plusz azért az eltelt párezer évben szerintem azok az illesztések még jobban összenyomódtak, összecsiszolódtak. Valószínűleg "frissen" koránt sem volt az annyira pontos.

    Akkor kérdem tőled....Hol van a legközelebbi lelőhely ahonnét idehozhatták ezeket a köveket? :)

    Nem vagyok régész, tehát nem tudom pontosan, de már középsulis törikönyvemben is benne volt, hogy hol bányászták a kő nagy részét hozzá. Szerintem ez nem akkora titok, ha szeretnéd szivesen kigooglezom neked.

    Mennyünk tovább....megépítik a piramis és a belső járatokat, hogyan vésték ki? vagy már eleve úgy építették?

    Miért a mai épületek belső tereit hogy vésik ki? Nyilván eleve úgy építették. Azért ha megnézel egy metszetet nem olyan elképesztően bonyolult a belső szerkezet. A valóság nem az Indiana Jones..

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz KAMELOT #127 üzenetére

    Kicsit torzítod a dolgokat! Csak 1 a gond...nincs semmiféle leírás az építésről.
    21. sz.-ban és utána az utókornak megmarad adathordozókon, ki, hogy mit épített.

    Honnan tudod, hogy 4500-4000 évvel ezelőtt nem voltak feljegyzések. Manapság papíron még 100 évig is nehézkes valamit eltárolni. De mondjuk azt, hogy ez csak kifogás, mert kőre is faraghatnák a dolgokat.
    Ti nem hoztatok egyetlen forrást sem arra, hogy a piramis építésekről nincs semmi régészeti lelet. Utána néztem és ez egész egyszerűen nem igaz. Kb az első találatok között említették, hogy 2010-ben találtak papyrusokat amik említik, hogy a Khufu uralkodása alatt ki volt a piramis építések vezetője.
    Rövid összefoglaló cikk, de ha keresel tovább megtalálható a publikált tanulmány is (sajnos nem mentettem le).

    Szóval igenis van írásos nyoma az építkezéseknek, némi logisztikai információkkal megspékelve.

    "Felteszek itt egy jó nehéz kérdést:"
    Tudom, hogy nem tőlem kérdezted de ennek mi köze a fenti vitához? Ha ezt nem tudja akkor nyugodtan semmibe lehet venni amit mond?

    Amúgy erről csak feltevéseink vannak, jelenleg az a leginkább elfogadott álláspont, hogy az univerzum végtelen. Nincs olyan, hogy vége van, mindent tartalmaz. Rajta kívül nem létezik semmi. De nem úgy semmi mint ahogy az űrt semminek tartja a legtöbb ember, hanem se tér, se idő, se energia semmilyen formában.

    Ez egy nehezen megragadható koncepció, hiszen az emberi érzékelésben ilyenre vagy csak ehhez hasonlóra nincs példa.

    Mondják, hogy öregszik az univerzum és hogy el fog pusztulni. Nos ezt se úgy kell érteni, hogy vége lesz mint a botnak, hanem JELENLEGI formájában fog megszűnni. Energia továbbra sem fog elveszni, csak átalakul.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #135 üzenetére

    Hát, ha történik egy kataklizma és mondjuk eltelik 4-5 ezer év akkor pont annyira tudják majd visszanyerni az USB-ről meg BD-ről, hogy hogyan épült a Burj Khalifa mint ahogy mi jeleneleg azt, hogy hogyan épültek a piramisok.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #138 üzenetére

    Bár már pedzegettem korábban, de a hajszálpontos illesztés dolog (sem) akkora rejtély. A sivatagi környezet meglehetősen destruktív (pl abrazív szemcséket hordó szél, nagy hőmérsékletingások). Igen valószínűtlen, hogy ilyen szorosan lettek összerakva a piramisok ahogy ma tűnik, sokkal inkább összecsiszolódott azalatt a pár évezred alatt.

    Ha egy téglarakást kiraksz a kertbe mondjuk 10-20 évre akkor ott is jelentősen csökkennek a rések az egymásra rakott téglák között és a legtöbb illesztés sokkal pontosabb lesz. De van az ácsok által használt "Még meg kell nyomja a hó." kifejezés amit cserepezéskor használnak. Egy frissen rakott cserép akármilyen pontosan is dolgozik a mester sose lesz olyan mint ami már 1-2 éve fent van. Szemre is van egy csomó illesztési pontatlanság, de az idő és a környezet majd "összenyomja" ezeket (most nem 1 méteres hézagokra gondolok nyílván)

    "A kényelmetlen kérdéseket elintézzük annyival, hogy hát sokan voltak, sokáig építették - az emberélet, a pénz meg nem számított. De a technika részleteken sokan nagyvonalúan átsiklanak."

    Te meg mindennemű bizonyítékot ignorálsz azzal, hogy Te nem tudod elképzelni illetve nem tudjuk teljesen biztosan.

    Egyszerűen alábecsülöd a nagy számú dolgozót és az időt. Ez mondjuk nem csoda nagyon nehéz ezt elképzelni, ha nem láttad a saját szemeddel. Mondom nézz meg egy videót arról ahogy az amishok felhúznak 1 délután alatt egy teljes fészert daru nélkül. Ok, az fa meg azért vannak fémszerszámaik, de kiindulásnak nem rossz.

    Amúgy ha kőöntéssel csinálták valóban akkor még annyira sem nagy mágia mint eddig tűnt. Megcsinálod az első sort. Felrakod az öntőformákat a tetejére és szépen a 10.000 rabszolgád telehordja vödörre. Így step by step megépül az egész és mindenkinek csak 1 vödörnyi súlyt kell elvinni.

    Továbbá nem értem, hogy ez 2 percenként kell helyére kerüljön egy kocka hogy jött ki?
    Én olyan adatot találtam ami szerint 2,3 millió elemből áll a legnagyobb piramis.
    20 év 10 óra az 73.000 óra munka. Tehát ha arányosan elosztjuk (nyílván ez csak közelít, nem egyeneletes, hogy mit kell csinálni) akkor 115.000 db kocka/év ami 315 kocka/nap ami 3,15/óra ha 10 órában építkezünk ami azt jelenti, hogy kicsit kevesebb mint 20 perc van egyre. Az mindjárt nem 2. Csak 10x-es a különbség.
    De nyilván nem 1-et raktak egyszerre, nagyon úgy tűnik, hogy 4 oldalról építették a piramist. Tehát párhuzamos munkavégzés miatt ezen ütemtervnél igazából ezt fel lehet szorozni, így kiderül, hogy az A-B-C-D brigádnak valójában sokkal több ideje volt 1-re.

    Ez egy durva számolás, de ha tudsz pontosabbat szívesen megnézném.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #144 üzenetére

    Jogos elszámoltam, sry :) Ebben az esetben tényleg 2 perc, de az mondjuk tény, hogy nem minden kocka ugyan akkora. Én nem találtam statisztikát arról, hogy mekkora méretű építőelemből mennyi van.

    Ismét mondom, hogy az a logikai hibád, hogy egy reális elmélet nem (teljesen) bizonyított ezért feltételezed, hogy bármi lehet.
    Az ufo elméletnek milyen alapjai vannak? Sose láttunk ufot, nincsen semmiféle tárgyi vagy megfigyelésen alapuló bizonyítékunk arra, hogy léteznek, vagy éppenséggel képesek arra amit itt többen állítanak. Statisztikailag valószínű, hogy vannak más létformák, de hogy azok idejönnek kavicsokkal már kevésbé. Ahogy logikailag sem éppen következetes a dolog.
    Az előttünk élő fejlettebb civilizáció szintén nem egy megalapozott elmélet.

    Nevezz földhöz ragadtnak, de inkább próbálom valami (ha gyenge is) lábakon álló dologból kitalálni, hogy hogy csinálhatták mint hogy Asimovot és Tolkient játszva mindenfélét fantáziáljak róla.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz jocomen #195 üzenetére

    Látszik nem figyeltél, mert az ember nem a majomból alakult ki. Majommal közös ősből alakultak ki, de már meglehetősen korán szétvált a két fejlődési ág. Az, hogy nagy a genetikai hasonlóság semmit sem jelent, mert a génjeid a banánnal is megegyeznek 70%-ban.

    Amúgy nyugodtan meg lehet cáfolni bármilyen elméletet, ha sikerül. Pl ha bebizonyítod, hogy az evolúció hülyeség nyugodtan elkezdhetsz helyet csinálni a polcodon 1-2 nobel díjnak.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz horush #265 üzenetére

    Jeget is tudtak készíteni, az pedig, hogy a meleg levegő felfelé száll nem egy nagy megfigyelés. Azt pl tudjuk, hogy a kínaiak már több ezer éve ismerik a repülő lampion "techonológiáját" tehát valószínűleg más népek is rájöttek erre viszonylag hamar.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz bkercso #378 üzenetére

    Erre van valami forrásod? Mert én gyors kereséssel nem találtam hiteles forrást, csak konteos oldalakét hivatkozások/források nélkül.

    Amúgy ezt a rézszerszámmal nem lehet dolgot úgy dobálják a topicban mintha a szerszám anyaga a pontosságot befolyásolna meghatározó mértékben. Ez közel sincs így. A szerszám anyaga első sorban a szerszám tartósságát és a megmunkálható anyagokat határozza meg (bár ez utóbbit kevésbé).

    Pl egy bronz kard ugyan olyan effektív mint az acél, csak hajlamosabb elhajolni és kevésbé tartja az élét. De ugyan olyan élesre élezhető meg és ugyan olyan mélyre vág. (Most a kialakításból származó különbségeket hagyjuk)

    A pontosság meg idő kérdése. A középkor vége felé ilyen szobrokat tudtak faragni kéziszerszámmal. Szóval igen, simán elképzelhető, hogy az egyiptomiak csináltak egy sablont, aztán addig csiszolgatták a faragványt amíg az a sablonba pontosan nem illett. Ha nincs más dolgod az életben mint követ farigcsálni, akkor elég hamar elég jó leszel benne...

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz jocomen #387 üzenetére

    Persze tudom, meg a termodinamika 2. törvénye. Meg olyan tökéletes az egész, kizárt, hogy magától létrejöjjön. Persze persze...

    Amúgy sejtem mire gondolsz ökoszisztéma alatt, de azt elfelejted, hogy az evolúció és a természetes kiválasztódás kéz a kézben jár. Tehát ez nem úgy van, hogy létrejön egy élőlény és akkor az keres magának valami környezetet, hanem a (változó) környezetben való túlélés képessége alakítja/irányítja az evolúciós folyamatot. Így az a "csoda" hogy ilyen bonyolult és harmonikus rendszert alkot az élővilág nem valami hihetetlen dolog vagy intelligens dizájn, hanem egyszerű következmény.

    De ha nem erre gondolsz kérlek fejtsd ki és személyesen terjesztelek fel nobelre ha igazad van.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz jocomen #393 üzenetére

    Aminosavak kialakulására van egy középiskolás kísérlet ami itthon kevéssé ismert, de pl az amerikai iskolákban egy alap kísérlet.
    Ez mutatja, hogy a DNS elemei szervetlen vegyületekből is kialakulhatnak. Ezek az aminosavak tapadnak egymáshoz tehát hosszú idő alatt rengeteg "véletlen" összeakadás után statisztikailag igen valószínű, hogy kialakul valami olyan kapcsolat ami működőképes DNS-t eredményez. Ez persze így elég konyhanyelven van megfogalmazva.

    Fordítva gondolkozol és rossz feltételezésből indulsz ki. Nem KELL, hogy egyszerre alakuljanak ki az ökoszisztéma elemei. Adott egy környezet. Ez valamilyen módon kialakult és változik. A benne élő élőlények megpróbálják ezt a környezetet a lehető legeffektívebben kihasználni.
    Pl adott egy környezet amibe bekerül az új faj. Remek példa erre az iparosod városi környezetbe került peppered moth (nem tudom a magyar nevét bocsi). Mivel a város rengeteg porral és korommal jár a fehér moly túlélési esélyei erősen lecsökkennek. Ezért azok a genetikai mutációk melyek sötétebbé teszik a molyt előnyt élveznek, így a természetes kiválasztódás révén az adott területen élő populáció egyre sötétebb lesz. Ha kivennéd alóla a várost hirtelen, akkor ismét elkezdene kivilágosodni, mert akkor az lenne az előnyösebb, tehát ez visszafelé is működik, hogyha a faj már adott és a környezet változik meg.

    Másik példa egy magasabb rendű élőlényen az olasz fali gyík. A faj be lett hurcolva Pod Mrčaru szigetére ahol eredetileg nem honos. Ez a gyík főleg rovarokat eszik, de növényeken is képes megélni. Mivel ezen a szigeten alacsony volt a gyík számára fogyasztható rovarok száma ezért azok az egyedek voltak életképesebbek akik jobban tolerálták a növényi étrendet. 30 évvel később az egész populáció egésze átalakult és már szinte csak növényeket esznek. Tehát a környezet és a faj ismét nem egyszerre alakult ki, hanem utólag történt alkalmazkodás.

    Amúgy az ősi állapotokban hogyan volt képes létezni az élet kérdésre a kén oxidokon élő baktériumokat tudom mondani. Vulkanikus óceáni környezetben fény nélkül simán csak a feltörő kénes gázokon élnek már évmilliók óta. A közvetlen környezetük elég savas is, tehát más ott nem nagyon tudna megélni de ők remekül elvannak. Az élet utat talál ha van bármilyen energiaforrás.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #71562240 #400 üzenetére

    Egyébként ez is komoly probléma ezekben a vitákban, hogy alapvetően az evolúciós elmélet nem foglalkozik az élet kialakulásával. Az egy teljesen másik tudományos terület. Az evolúció azt jelenti: "change over time". Ennyi. Ennek a hatásmechanizmusával, működésével, következményeivel foglalkozik. Ahogy a péktől sem várjuk el, hogy értsen a hegesztéshez úgy itt se várhatjuk el, hogy egy tudományos terület mindent lefedjen egy problémával kapcsolatban.
    Szóval önmagában a teremtő teremtője láncon túl még vitatechnikai problémák is vannak az egésszel.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz jocomen #403 üzenetére

    Mert az ősrobbanás az evolúciós elmélet része

    Nem része. Két teljesen különböző tudományos terület.

    ami ellentmond pl a Bibliának

    Miért is? A biblia nem egy tudományos cikk, tehát akár Isten szava lehetett a Big Bang is. Amikor a nemlét átfordult létbe. Akár.
    Plusz a Biblia bizonyítottan néhány ezer éves iromány. Ennél teljesen biztos hogy korábban jöttek létre az első társadalmak. Akkor hogy is írtak le sivatagi kecskepásztorok több ezer vagy 10 ezer évvel korábbi eseményeket hitelesen?

    Mert ha tudományos nyitottsággal kezelnék, már rég elvetették volna.

    Mert?

    45 900 000 km / 6,957 km/év = 6 597 671 év , azaz a Nap zsugorodásának ütemét lineárisnak feltételezve 6,6 millió évvel ezelőtt a Merkúrnak a Nap felszínén kellett volna gurulnia. ~20 millió évvel ezelőtt már a Föld is a Nap felületén gurult volna, 21 millió évvel ezelőtt a Nap felszíne alatt kellett volna gurulnia szökési sebességgel, úgy, h közbe nem olvad el, nem lassul le, nem folyik be a magba.
    A Merkúr a bizonyítéka, h a Nap-rendszer nincs 6 millió éves!

    Ez mind nagyon szép első blikkre csak nagyon pontatlan és látszik, hogy hiányos a tudásod. Eleve mi mondatja veled, hogy a nap alakváltozása lineáris? Továbbá egyáltalán jelenlegi formájában létezett a naprendszer kialakuláskor. Ez nem úgy működik, hogy Isten belerúg néhány kavicsba, ráfingik a legnagyobb abból lesz a nap a többi meg csak úgy kering körülötte....

    Eleve a bolygók sem csak úgy vannak, hanem porfelhőkből sűrűsödnek egyre gyorsuló módon. A nap sem csak úgy van, hanem fejlődésen megy keresztül. Pl eleve az, hogy egy protocsillag begyulladjon olyan 30 millió és 300.000 év között van tömegtől függően. A csillagok alakváltozása sem állandó, hanem gyulladás után jön egy kisebb tágulás, majd a hidrogénmennyiség függvényében elkezdenek zsugorodni. A mi csillagunk ugye kb 4,6 milliárd éves tehát a sárga törpe szakasz fele körül jár ami azt jelenti, hogy gyorsuló ütemben zsugorodik.

    De amúgy az nem merül fel benned, hogy ha ilyen egyszerű szorzás-osztással megcáfolhatóak lennének a tudományos elméletek akkor ezt miért nem tették meg eddig? Végülis reális hozzáállás a világhoz, hogy sok generációnyi intelligens ember szenteli az életét valaminek, te meg egy 2 soros számolással megmutatod, hogy "Áááá humbug az egész". Persze tudom, sátán műve, el akarnak távolítani istentől és ők a sátán ügynökei.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Weareus #417 üzenetére

    Sajnos az ez irányú magyar irodalmat nem ismerem, mert az amerikai popkultúra révén került szemem elé az evolúció vs teremtéstörténet így főképp angol nyelvű irodalmakat olvastam.
    De köszi, ezt is be fogom szerezni,

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák