Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz ntomka #16 üzenetére

    nem erről van szó. mint profitéhes multicég, nekem sem "szimpatikus" egyik sem, én a fejlesztőkkel és az ott dolgozó emberekkel, no meg a munkájukkal szimpatizálok, de hogy egy ilyen cégre azt mondani, hogy szimpatikus... pláne a "hozzáállása", ami nagyjából ugyanaz: minél több pénzt beszedni a vásárlóktól, lehetőleg minél többször, minimális fejlesztéssel.

    [ Szerkesztve ]

  • beencee

    senior tag

    válasz ntomka #8 üzenetére

    Az bőven lehet, hogy csak "egyet értesz teljesen", de az az egy láthatólag nem ez a téma...

    Komolyra fordítva: ezek az eszközök nem általános célokra használt és ehhez képest teljes funkcionalitású számítógépek, amelyhez valóban kell a hagyományos billentyű-egér-megfelelő méretű képernyő-sok funkcióval bíró operációs rendszer. Ezek a notebookok, asztali gépek, stb., amelyek funkcióinak hány százalékát is használja ki egy átlagos felhasználó?
    Eljött az az idő - technikailag is, felhasználószámban is, a mobiltelefonok pedig alapvetően átalakították az emberek kütyükhöz való viszonyát - amikor sokak számára inkább hasznosak a speciális, amúgy "számítógép alapú eszközök", amelyeknél már hátrány az írógépről itt maradt billentyű, a túl sokat tudó operációs rendszer, stb. Ezeknek egyik példánya az Apple próbálkozása, az iPad, egy másik az itt előrejelzett Google cucc és reméljük, hogy sok követi őket. Ezektől nem szabad elvárni az "általános" személyi számítógépekre jellemző tulajdonságokat, merthogy nem azok.

    Mellesleg (és ez nem érzelmi kérdés) az Apple-nek van egy óriási előnye a megoldásánál, amit Jobs az előadás vége felé mondott és valahogy - szerintem - érdemtelenül elsikkadt: 75 millió ember tudja kezelni az iPad-et. Magyarul, az iPhone-on szocializálódott felhasználók számára már triviális az iPad (és ami utána jön) kezelése, míg az összes többi versenytárs megoldását nyilván tanulnia kell még a felhasználóknak, vagy elfogadni az Apple módszereit, amelyek így de facto szabvánnyá válnak a touch világban.

    Remélem, hogy így már nem csak egyet értesz, hanem többet is és így már egyetértünk :)

    Ja, és érdekes meglátások ebben a cikkben.

    [ Szerkesztve ]

  • beencee

    senior tag

    válasz ntomka #22 üzenetére

    Akkor valóban egyetértünk :R

    floatr
    Nem gondolom, hogy a pontos szám lenne a lényeg, hanem az, hogy itt már van egy "gyakorlott" populáció, másnál pedig még nyilvánvalóan nincs.
    Bár az is lehet, hogy a "tartalmi probléma" (értsd: az elérhető tartalmak túlnyomó része gyakorlatilag használhatatlan "ujjas" touch környezetben, mert alapvetően egérrel, esetleg billentyűvel való kezelésre lettek készítve) felülírja, vagy tompítja majd ezt a problémát és amíg a tartalmak átalakulnak, addig felnő más is erre a szintre, vagy legalább közelít ehhez.

    tuskooo
    Ez nyilvánvalóan nem erre tervezett cucc, arra nagyon jól elterjedtek a navik, mint ennek a specializált, "valahol számítógép" című termékkörnek a képviselői. Nem azt mondtam, hogy a cikk minden szavával egyetértek, hanem azt, hogy szerintem érdekes meggondolások vannak benne és jóval szélesebb nézőpontból értékeli a problémát, mint az imádom-utálom az Apple-t című hozzáállás.

    [ Szerkesztve ]

  • harry

    veterán

    válasz ntomka #37 üzenetére

    :-P ;]

    Persze lehetne mondani, hogy 'jaj de nem pc', na de akkor is, netezésnél (fórum, levelezés, mindenféle chat, web2 firkálások, mittomén) tuti, hogy azért gépelne az illető, és lehet nem is keveset. Mondjuk nekem eleve nem olyan szimpatikus a tapicskolós megoldás, a gombok jobban tetszenek... De egy telefont pl. úgyis tudsz két kézzel kezelni, hogy közben azt tartod is, itt meg így legfeljebb flipperezni lehetne.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák