Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #8 üzenetére

    Talán feltűnt, hogy android alá fejleszteni nem teljesen ugyanaz, mint bubi/debian alá fejleszteni. Portoláshoz először magát a dvm-et és csatolt részeit kéne portolni, az meg nem annyiból áll, hogy leforgatod forrásból.

    Aztán megitn jó kérdés, hogy egy fejlesztő(cég) mennyire szarja le, hogy bubi tablet edition is van, amikor az android finoman szólva is megeszi a piacot, és az bőven elég neki. Arra meg kár építeni, hogy majd a nyílt forrású alkalmazások...

    (#12) n00n egy kicsit árnyalja a képet, bár ebben a tekintetben elég szkeptikus vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz bambano #9 üzenetére

    hát tudnék neked mutatni azért egy "install.txt" nevű kis gyűjteményt, amibe azokat a parancsokat pakoltam, amik a teljes(ebb) működéshez kellenek.

    lehet, hogy ezt mindet meg lehet csinálni júzerspace-ből, de nem.

    persze így végignézve egyik se kritikus egy átlag júzernek, de azért akad pár fontos dolog.

    érted mondjuk 10.04-en úgy kezded, hogy "registryben" turkászol, hogy jobbra legyen a bezáró gomb. ilyesmik vannak azért dögivel.

  • Erasmus

    őstag

    válasz bambano #9 üzenetére

    visszakérdezek:

    - mondj egy olyan ubuntut, amelyiken alapból vannak használható minőségű betűtípusok (én mindig elsírom magam, amikor az ubuntun először indítom a böngészőt, és meglátok egy weboldalt a mindenféle free helyettesítő fontokkal...)
    - mondj egy olyan ubuntut, ahol alapból megy az mp3-játszás, és nem figyelmeztet, hogy jogi problémák vannak, miazmás.

    dabadab: igazad van, persze. átfogalmazom: én az ubuntuban nem látom ezt a potenciált. míg az android sosem volt geek-rendszer, kezdetektől fogva az egyszerű usability volt a szempont, a ubuntu a mai napig az, hiába dolgoznak évek óta a kezelhetőség, konfigurálás stb. egyszerűsítésén.

    és az sem igaz, hogy a tableten majd sokkal egyszerűbb lesz, mert a hardver egységesebb. az ipad esetében igen, így van, mert ott durván körülhatárolta a lehetőségeket az epöl. de amit most látunk: lesz arm, lesz atom, meg lesz usb... innentől ez sem olyan eccerű.

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #30 üzenetére

    A dvm lehet h java forrást használ, de nem igazi JVM, nem java bytekódot használ. Nyilván lehet valahogy portolni, nyilván csak pénz kérdése, nyilván belátható viszont h nem lenne teljesen egyenértékű. Nyilván a marketben lévő soktízezer alkalmazás jelentős része nem futna azonnal hibamentesen, ezért nyilván a fejlesztőket kéne sztatni supportért, ami nyilván elég körülményes és sok esetben leszarós lenne. Nyilván ha egy alkalmazás FOSS-alapú lenne, akkor bárki piszkálhatná, és hamarabb készülhetne hozzá fix, miegymás, de nyilván az android market sem GPL és egyéb barát.

    Nyilván ha nem lesz android market, akkor meg megette a fene a nagy kompatibilitást. És nyilván az ipad és feltörekvő konkurenciái miatt a zemberek efféle funkcionalitást keresnek majd, amit ha nem találnak nyilván szarozni fogják az egészet ahogy van.

    Csupán csak ennyi, röviden, tömören

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #35 üzenetére

    Nyilván... szerinted :)

    Nem követi a specifikációt, de azon alapul. Nem elég egy újra fordítás, mert miből, hova és hogyan fordítod. Nincs köze a JRE libekhez, sajátokat használ. Nem szabvány, nem licenszelt dolog, hanem egy eszköz/platform-specifikus vm, ezért sem hívják java-nak többek közt, így bárgyúság lenne azt várni bárkitől is hogy majd húdeorrbaveri őket ezért.

    Amellett meg senki nem fog "újrafordítani" semmit, és egy felhasználó sem fogja elviselni, még ha lehetőség is lenne az újrafordításra. Mert olyan embereknek készül, akik egy telefont még tudnak használni

  • Erasmus

    őstag

    válasz bambano #43 üzenetére

    bambano: jó, aki hülye, hülye, azzal nem lehet mit kezdeni. de azért te is érted, hogy miről beszélek?

    Vladi: legyen úgy, hogy zseniális rendszer lesz az egyes táblákra testre szabott ubuntu, én tényleg drukkolok. ha ez a customization nem meló, annál jobb. de meló még így is akad: a multi-touch támogast például nagyon okosan és ügyesen kell megcsinálni, mert a többiek magasra tették a lécet (és nyilván nem a winről beszélek). arra is figyelni kell majd, hogy a custom rendszerekhez meglegyen a custom repo, ahonnan az adott gépre optimalizált appok elérhetők és telepíthetők, kb. egy kattintással. más kérdés, hogy ez utóbbi nem a canonicalon, hanem az oem-gyártón múlik majd, de legalább ugyanolyan fontos a sikerhez. az is kérdés, hogy mondjuk egy asus, de akár még egy dell is, milyen hévvel, erőforrásokkal tud egy ilyen app repó mögé odaállni.

Új hozzászólás Aktív témák