Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz Muton #40 üzenetére

    "mondjuk megnézném, h meddig bírja a screen a tapogatást, mert az egyetemen kirakott érintőképernyős cucc is szétmegy hetek alatt. főleg a műkörmök miatt."
    akármeddig, ugyanis nem a felszíne érintés érzékeny. 4+1 infra kamera van benne. nem is érintést érzékel, hanem formákat. ráraksz egy sima mezei poharat és felismeri, vagy barkácsboltban vett különböző ecsetekkel lehet festegetni paintben.
    ha jól rémlik több mint 50 értintési pontot tud megkülönböztetni. szal ha öten körbeülik, akkor mindeki az összes ujját tudja használni. és nem veszíti el a fonalat, nyomon követi, h kié az az ujj.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    Szerintem is a billentyűzet a problémásabb terület, az egér csak könnyebben kiváltható. Pl. volt már hír olyanról is hogy a szem fókuszálását figyeli a cucc és majd egykoron szemmel lehet irányítani a dolgokat, bár szerintem a pontosság itt elég kérdéses marad, vagy mindenki sasszemű orvlövésszé képzi ki magát pornó oldalak böngészése alatt.

  • Vertic

    aktív tag

    válasz Cathfaern #19 üzenetére

    ezt a touchscreen problémát meg lehet oldani. Láttam már videót youtubeon erre (most lusta vagyok előkeresni), aminek az volt a lényege, hogy ujjal tudjál precízen nyomkodni touchscreenen - ott mondjuk egy telefon volt a célhardver és egy térképszoftverre volt a megoldás. Szóval ha hozzáérsz a képernyőhöz, normálisan működik. Ha kicsit tovább ott tartod az ujjad, akkor egy felpoppanó ablakban - ami már jól lehet látni, mert az ujjad fölé rakja - kinagyítva mutatja a területet, plusz jelzi, hol a kurzor szerinte, ami az ujjad alatt van. Ha ekkor húzogatod az ujjadat, akkor ezen a nagyításon sokkal finomabb mozgássá "fordítja le" a szoftver az ujjad mozgását, majd akkor "klikkel", mikor felengeded. Baromi egyszerű, és elég működőképesnek tűnt.
    Persze ez is csak bizonyos alkalmazástípusokhoz használható jól valószínűleg, az ember nyilván nem így fog ujjal rajzolgatni, stb...

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • attila9988

    őstag

    válasz Degeczi #47 üzenetére

    kompakt gépnél (vagy DSLR-nél live-view módban) a képen bárhol lehet kontraszt-maximumot keresni, így a fókuszpont is bárhová állítható

    Azért az ilyen megoldások elég lassúak szoktak lenni, vagy legalábbis én akkor adtam el a kompakt -omat, amikor rájöttem hogy valójában mindíg az álltalam lefényképezni kívánt pillanat utáni pillanatot fényképezem le.. :DD
    A softeare -nek ilyenkor folyamatosan figyelnie kell az élességet adott képrészen, ami dslr esetén (ahogy mondtad) nem így működik. de ez mellékes.. nem is erről szól a topic..:)

    ennél sokkal jobb az arcfölismerés, amikor az élőképen bekeretezve egyértelműen jelzi, hol talál arcokat, és azok közül melyikre állít élességet

    No, én ilyet még sosem láttam. De egy tesztet elolvasnék róla kíváncsiságból.
    Megjegyezném, hogy normálisan működő live view módot sem láttam még dslr gépeken, mindegyiken sok hátránya volt az ilyesmi bevezetésének. Olyan kényelmetlen szokott lenni, hogy még a teljesen kompakt -hoz szokott embereket is 5 perc alatt szoktam lebeszélni az élőképről...:) Egyébként is, minek is vesz bárki dslr -t, ha eldob minden előnyt a kijelző kedvéért?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • orbano

    félisten

    válasz attila9988 #54 üzenetére

    nem olyan hülyeség a live view. sok esetben nagyon nagyon jó tud lenni (riportfotózás), hogy nem kell a fejedhez emelni a gépet. el tudsz vegyülni a tömegben, vagy épp a fejed fölé tudod emelni a gépet és onnan fotózni, esetleg valami faramuci pozícióban makrózni szögkereső nélkül. nyilván kompromisszumos megoldás, de gyakran kevesebb kompromisszum, mint amit a hiánya jelentene.
    a képfeldolgozó processzorok pedig egyre gyorsabbak, ezáltal okosabbak, már telefonokba is bepakolgatják az arcfelismerést, ami egyébként nagyon nagy áldás lenne egy tükörreflexes gépen is (sok sportfotóm ment a kukába, mert az aktív fókuszpont lecsúszott az alanyról és a háttérre fókuszált). mondjuk a fókuszpotok növelésével ez szépen javítható, csak hát drága móka :)

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz Cathfaern #19 üzenetére

    hallottál már a stylusról? én nagyon sokáig használtam egy toshiba m200-at, és nulla kompromisszummal lehetett használni az "érintő"képernyőt. azóta is vágyam egy modernebb tablet pc, ami már érintést is érzékel, csak hát drága móka :( de mondjuk egy ájfón-féle multitouch felületet elnézve el tudom képzelni, hogy kihal az egér. persze ehhez a desktop PCk ergonómiájának drasztikus átalakulására lenne szükség (döntött, majdnem az asztalon lévő monitor, esetleg dupla kijelző, az egyik egy gyengébb minőségű a navigáláshoz az stalon, egy pedig a lényegi tartalom megjelenítésére hagyományos helyzetben). bár netezéshez, olvasáshoz, és hasonló tevékenységekhez jobban el tudok kézelni egy picit tabletet, amit a fotelban ülve a karodban tartasz, ami esetleg kommunikál a lakásban lévő kijelzőkkel, hangkeltő eszközökkel. pár év és nem leszünk hozzákötve a komoly funkciók terén a hagyományos asztali pécékhez, és elkezdenek szépen lassan körülvenni minket sok kis apró, erognomikus, harmonikusan együttűködő gépek. én is szívesebben írnám meg ezt a hozzászólást mondjuk a fotelban ülve tollbamondva a hangfelismerő szoftvernek. de az tuti, hogy ilyen szintű fejlődéshez kell vagy 5 év.

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák