Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #65675776 #21 üzenetére

    Ez azért is érdekes mert:

    1: az a japán bizottság, aminek a tagjai (sorban) elvetették a megadást, már majdnem megegyeztek egymás közt, és mentek is volna a császárhoz, hogy a kapitulációt így kellene véghezvinni. tehát erősen a megadás felé hajlottak már.

    2: az a lakosság akkor is civil volt, ha tetszik, ha nem. fegyvertelen tömegre atomot dobni, majd ezt "én vagyok a fasza gyerek" c. sztorinak beállítani... nem tudom, nekem eléggé patkány viselkedésre utal... ami azóta is megvan az amerikai hadvezetésben (is).

    3: sztálin papírjai között pedig megtalálták azt a lapot, ahol kiderült, hogy a ruszkik már feladták az atombomba készítést, mondván, hogy nem lehet megcsinálni.
    ezt visszavonták a két ledobott bomba híre után.

    végül pedig ha abban a kritikus pillanatban vasili arkhipov nincs észnél, valszeg most nem beszélnénk itt, mert fura "recsegős" eső esne az égből.

    szóval az a háborús bűntett (ha tetszik, ha nem, az) közvetve majdnem kiirtotta az emberiséget.
    tapsvihar.

    bár végülis most jó nekünk, mert az atomerőművek jórészt azokból az atomfegyverekből táplálkoznak.
    csak szegény japók azért sokat sz.ptak/szopnak ezért.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz #65675776 #29 üzenetére

    nem tudom már mi volt annak a bizottságnak a neve, amit a császár hatalmazott fel, hogy keressék meg azt az alternatívát aminek mentén kiléphetnek a háboról.
    ekkor már rég nem a területek megtartása volt a céljuk... hanem, hogy béke legyen, mert rájöttek, hogy erősen cumi oldalon vannak.
    itt már japán területi épségének megtartása volt a cél, nem a meghódított területek továbbra is japán kézben való tartása.
    sokkal jobban féltek attól, hogy úgy járnak mint mi, trianonnal.
    de ebbe szólt bele a kövér srác... attól a pillanattól pedig értelmét vesztette minden ilyen irányú törekvésük.

    azt látni kell, hogy ugyan a vezetők közül valóban (szinte) csak a császár volt megadás párti, de ha ő azt mondta volna (pont ennek a bizottságnak a javaslatára), hogy vége, akkor ott a vezetők is engedelmeskedtek volna... erkölcsből, és azért, mert a császár mondta.
    pont.

    civil lakosság ellen wmd-t nem vetett be eddig senki.
    polgári lakosságot mindenki mindig is basztatta, elég csak drezdára, vagy a v2-kre visszagondolni. vagy jelen esetben az amerikai gyújtóbombákra a japán faházak ellen. (hotaru no haka <- ajánlom figyelmedbe)

    viszont az egyetlen olyan kritikus pillanat a tömegek által ismert történelemben, amikor valóban egy gombnyomás választott el a gombafelhőktől. nem volt elnök, nem volt semmilyen fék, csak a 3ból 1 ember azt mondta, hogy nem. így billentve a mérleg nyelvét a _nem_ felé.

    legjobb tudomásom szerint a jelenlegi uránkitermelés nem fedezi (közel sem) az erőművekhez szükséges hasadónyag-mennyiséget, ezt pedig a különböző atomfegyvereket korlátozó egyezmények miatt szétszerelésre kerülő fegyverekből pótolják.
    persze aztán tévedhetek :)

    de off vége jam.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák