Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Dany007 #19 üzenetére

    "Nem magában azt, hogy a gravitáció mitől lett, és amiből lett az mitől lett, mert ezt így a végtelenségig lehetne sorolni, egy szint után nincs is értelme."

    Az eddigi fizikai ismereteim alapján a "végtelen" nem igazán jellemző a mi kis világunkra. Tehát nem hinném, hogy végtelen mélységig el tudnánk menni, valahol lennie kell egy kiindulópontnak.

    "Viszont ha azt vesszük az Ősrobbanás óta, vagy inkább a galaxisok kialakulásától indulva egészen napjainkig "mindent" bebizonyított a tudomány ahhoz, hogy felépüljön belőle a mai világunk."

    Mégis mit bizonyítottak? Legfeljebb megmagyarázták sokszor, sok helyen (vagy mégsem?) igaznak bizonyult fizikia, kémiai... stb. törvényszerűségekkel. Kb. arra gondolok, hogy van egy dombod, aminek a tetejéről egyszer elindítottak (vagy elindult) egy rakás gumigolyó (á'la Sony reklám). Te valahol az alján kapcsolódsz be, és a terep ismeretében, meg a golyók mozgását figyelve (pl. "a falról mindig azonos szögben 1%-al kisebb sebességgel pattan vissza") pontosan meg tudod mondani, hogy az egyes golyók milyen úton, hova mennek majd, és azt is, hogy milyen úton, és honnan jöttek. Még azt is megállapítod, hogy a hegy tetején egy dobozból indult az összes. De azt nem fogod tudni, hogy honnan vannak a golyók, miért indultak el a dobozból, miért pont úgy pattannak, ahogy... stb. A golyók jelképezik az érzékelhető, felfogható világot, ami minket körülvesz. A fizika (vagy amit annak nevezünk), a visszapattanások törvényszerűségeinek, a szél járása hatásának ismerete. A golyók meg..., na azokról nem tudunk semmit. Amúgy mi van például, ha az "isteni beavatkozás", avagy "gondviselés" voltaképpen magukat a fizikai törvényeket jelentik?

    "Tehát ahhoz képest ami a Bibliában van írva, a valóság teljesen más."

    A Bibliáról nem mondtam semmit. Én is(?) úgy gondolom, hogy nem szó szerint értendő, és más jellegű magyarázattal szolgál a világot illetően, mint a tudomány. Szerintem a teremtéstörténet egyszerűen az akkori ember szellemi szintjéhez igazodik. Ez olyasmi, mint pl. a rádió. Ha nincs befogható adótorony, akkor hiába adod oda bárkinek, használhatatlan a számára. Egyszóval a rádióval együtt kell, hogy járjon a rádióadás is. Mint ahogy a találmányok is egymásra épülnek. Bizonyos szemlélet, és alapok hiányában nem érthetnéd meg a mai tudomány eredményeit sem.

    A gondolkodásmódbeli változás az emberiség történelme során is nyomon követhető. Egy időben teljesen természetes volt a szemet-szemért elv, vagy az, hogy pár évente háborúskodni kellett.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák