Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #23 üzenetére

    Igen, és ez nagyon nincs így jól. Ezzel azt támasztom alá, hogy a kiadók ölik meg a művészetet. Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha úgy nyernék meg egy futóversenyt, hogy motorral megyek az olimpiai aranyérmes távfutók mellett.
    Ezzel csak az a baj, hogy ha minden tehetségtelen senki "hátszéllel" megy, akkor az igazi tehetségek elsikkadnak, mert senki nem figyel fel rájuk és még a napi betevőre valót sem keresik meg, még ha nem is akarnak gazdagok lenni, mert a művészetet nem a pénzért csinálják, akkor az már nem művészet.

    Régen olyan szempontból könnyebb volt, hogy volt egy házad, a kútról hoztad a vizet, nem volt áram, aránylag átlagos életet éltél, a nemesek kivételével mindenki hasonlóan élt. Most meg olyan szinten kell fizetned mindenért, hogy a napi 8 órás munka után nem esik jól még ilyen-olyan műveket készítened, vagy főállásban csinálod, vagy sehogy.

    Utcai zenésznek meg hiába állna ki (az ingyen van), maximum helyi turistalátványosság lesz belőle. Még a haver sem hívhatja meg a kocsmába zenélni, mert adóznia kell a jogvédőknek, nem ám ingyen zene...

    Tehát ha senkit nem tolnának a kiadók, akkor kiszelektálódna a hulladék és maradna, amit kedvelnek az emberek. De így sokan azt fogják szeretni, amit az arcukba tolnak. Az emberek többsége sok esetben olyan, mint a kutya. Ha száraz kenyérre szoktatod, akkor azt fogja megenni, ha kutyakajára, akkor utána már nem eszi meg a száraz kenyeret. :(

    Kyohei: "Mellesleg érdekes, hogy főként ezek az "egyneves" előadók fájlalják a kalózkodást"

    Nincs ebben semmi érdekes. Akiket a kiadók emelték ki, azok a kiadókat fogják isteníteni, ugyanis nélkülük egy senkik maradtak volna. Tehetségük nincs, vagy teljesen átlagos, csak hírnévre vágynak.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #34 üzenetére

    Csak a fikázás lett a "divat", így eleve ilyen hulladékok jönnek, amiket minden jóérzésű ember messze elkerül, de viszont lehet rajta jókat csámcsogni. Emlékszel még a FASZ-os cikkre itt az ITCafén? Na melyiknél volt több kattintás/hozzászólás? Annál, vagy egy profin megírt tech írásnál? A negatív reklám is reklám, ez pénz hoz a kiadóknak, itt van elb**va az egész.

    Az ember pedig azért maradt fenn ilyen sokáig, mert képes alkalmazkodni. És nem csak fizikálisan, hanem szellemileg is, tehát ha mindenhonnan ömlik a szar, akkor előbb-utóbb megszokja, a fiatal generációba pedig már ez ivódik bele a gyerekkortól kezdve. Ilyen szempontból pedig ha a kiadói rendszer néhány ember kezében összpontosul, hatalmas befolyással vannak arra, hogy mit kedveljenek az emberek.

    "Tehát te úgy gondolod, hogy szándékosan elnyomják a tehetségeket, és felemelik a szarokat?"

    Nem ennyire sarkítottan, de szándékosan formálják a piacot a saját képükre, míg végül azokból, akik nem tudják megkedvelni ezt a sok selejtet, azok "sznoboknak" lesznek bélyegezve. Nemrég volt is egy hasonló cikk az mp3 kapcsán. Ott is az ment, hogy aki lossless-t hallgat az már "sznobnak" meg "válogatósnak" van bélyegezve, pedig gyakorlatilag a kifinomult hallásunk megy tönkre az állandó szar minőségtől. (Mondom ezt úgy, hogy nem hallgatok lossless-t, de ez orvosi tény).

    "Ha valaki eléri, hogy pl. felkarolják, az szerinted nem önerő?"

    Elvégre a prostitúció és a pornószakma is ugyanolyan foglalkozás, mint a kőműves, vagy a többi. Én nem ítélkezem ilyen téren, a lényeg hogy gyakorlatilag azt akarja beadni a rajongóknak, hogy ő mennyit küzdött a sikerért, aztán mikor borul a bili sajnáltatja magát, hogy idegösszeomlást kap. Ez már az ő dolga, neki a pénz az életcélja. Ez viszont nem önerő, mert a kocsit pénzből vetted, amit TE kerestél meg, de hogy a pénzt miért kaptad, az a nagyobb kérdés. De mikor az emberek ilyenkor meglepődnek, hogy "jé, ilyen is van", na az a durva. Amit először is mondtam, hogy önerőből ma már senki nem jut a csúcsra.
    Tehát ha azért kedvelnek valakit, mert "mélyről jött", akkor benyalták a kiadók hazugságát és egy illúzióért kedvelik, ami nem igaz.

    "A globális terjesztéshez nem csak jóindulat kell, ezt is meg kéne érteni. Hidd el, soha a tetves életben nem hallanál egyetlenegy fasza "tehetségről" sem, ha nem a szomszéd városból származnának."

    Ezen változtat az internet. Ergo, az internet korában már nincs szükség kiadókra. Haladni kell a korral.

  • Kyohei

    csendes tag

    válasz Morden24 #36 üzenetére

    Sajnos igazad van, a többség még mindig valamilyen módon a kiadókon keresztül "táplálkozik" zeneileg (populáris rádiók tv adók, stb). Pedig ennek nem kellene így lennie. Én nem tudnám megszámolni hány olyan előadót tudok, akiket nagyra tartok, és ha nincs a myspace vagy a youtube, alighanem soha nem ismerek meg. Lehet nem Ferrárival járnak, de nem is sírnak utána - és megélnek belőle. Engem nem zavar, h Britney meg a többiek Ferrarival járnak, de ne sírjanak már amiatt, ha nem tudnak megvenni minden újonnan kijött modellt. Én nem sajnálom a művészektől a pénzt egyáltalán, de egyesek aránytalanul sokat keresnek - szerintem. Ezt kezd most megváltozni.

Új hozzászólás Aktív témák