Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vikt0r #46 üzenetére

    "de amikor előkerül valahol egy tábla akkor mindenki köré gyűl és elkéri megnézni, játszani tetszik neki"

    Persze. Én is meg szoktam nézni ha odaadják (meg általában ők kínálják fel, hogy "állítsd már be rajta ezt vagy azt"), az iPhone is tök király. Szép animációk, szép kijelző,... egészen addig, amíg megelégszel az alapszintű tudásával, de amint mókolni akarsz vele, meg vagy lőve. Szóval eljátszadozik vele az ember ingyen, kölcsönbe, de otthonra azért nem kéne. Pláne úgy, hogy még én fizessek érte. :D

    (#49) Hintalow: "az átlagembernek egy pc összeállítása,telepítése,karbantartása egy érthetetlen,bonyolúlt dolog, amitől fél, hogy elrontja, csak nyűg neki."

    Mert a hozzáértő kurvára élvezi ám. Nyilván azért is automatizál.

    Itt nem erről van szó, a kényelmet mindenki szereti, de
    1. Ha nagyon szükséges azért legyen már meg a lehetőséged, hogy bele tudj nyúlni. Például érintőképernyőn megfagy a GUI az egyenlő a resettel (itt megjegyezném, iPhone-ban egy teljes, totális fagyást, amikor a kikapcsológomb is felmondja a szolgálatot hogyan old meg bármilyen user is? Viszi a Geniusoknak, mert nem tudja kivenni az akksit? :D). Vagy testreszabás. Nem attól lesz stabil vagy instabil valami, hogy szükség esetén konfigurációs fájlokat annak megfelelően módosít az ember, ezáltal úgy ér el több beállítási lehetőséget, hogy nem kell karácsonyfát csinálni a GUI-ból.

    2. Vannak, akik nem felejtették el, hogy adhatunk bármilyen csilivili grafikát, intuitív kezelőfelületet és lebutított (egyszerű, minimalista, hívd ahogy akarod) hardcored-GUI-only megoldást a user kezébe, attól még az alapok, a működtető mechanizmusok a háttérben, nem változtak. Ugyanúgy zajlik a háttérben a kommunikáció a hardverrel, driverekkel, kernellel, ugyanúgy programkódokból épül fel, ugyanúgy léteznek bugok. Ennél fogva a lebutított kényszer-felület egyfajta illúzió, nem más.

    1. Ugyanúgy megfeküdhet a rendszer bármely része alatta.
    2. Ugyanúgy pazarolhatnak különböző taskok extra erőforrásokat, amiknek jobb helye is lenne.
    3. A felhasználói igények pedig ugyanúgy különböznek, emiatt nem létezik abszolút optimális kezelőfelület, menürendszer, stb.

    A lehetőségek szűkítése maximum az adott szoftverek/OS-ek fejlesztőinek jó, mert elég azzal a pár lehetséges beállítási móddal kitesztelni egy fix hardverekkel rendelkező beágyazott eszközön. De ez viszont súlyosan megnyirbálja a lehetőségeket.

    (#54) Rodzser Mór: Az már nem tablet lesz, mert van egy pár kibékíthetetlen ellentét. Ha nekem van helyem és igényem egy 18-22"-os aktatáska méretű eszköz cipelésére és használatára (mert hibába retina, ha kicsi a kijelző) és függetlenül a csatlakoztathatóságtól, nem fogok még plazmatévét is vinni otthonról, elég egyetlen eszköz, ami az igényeimnek megfelel.

    Amúgy meg a legjobb az a japán virtuális izé lenne, ami egy toll méretű kis cucc és kivetíti virtuálisan a kijelzőt is és a billentyűzetet is. Az még kisebb, még könnyebb és sokkal kevésbé kompromisszumos is.

Új hozzászólás Aktív témák