Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz buherton #1 üzenetére

    "Nem vagyok nagy társasági ember, de nekem szükséges van a munkatársakkal való szociális kapcsolatokra."

    Akkor szerencsés vagy, hogy olyan munkát végzel, amit szeretsz. Az emberek 90%-a nem így van. A munkatársakkal történő szociális kapcsolat egy kényszerkapcsolat. Az ember társas lény, de akkor boldog, ha olyan társaságban van, amit önmaga választott, nem olyanba, amibe azért kerül bele, mert kell a pénz.

    "Arról ne is beszéljünk, hogy nem az otthoni infrastruktúrát akarom amortizálni és saját rezsimet növelni, hanem ha munkáról van szó, akkor a munkáltató-é legyen a teher."

    Ez meg egy elég primitív hozzáállás. Mivel egy munkáltató sem Teréz anya, gondolhatod, hogy ezek a költségek (le nem kapcsolt villany, ki nem kapcsolt gép, el nem zárt vízcsap, stb., munkahelyi hűtő, mikró, kávé ahol ingyenes, stb.) benne vannak a munkabéred alacsonyságában és az alkalmazottakon fognak spórolni, nem a vezetőség luxuskiadásain, ezt is biztosra veheted. Otthon legalább önmérsékletet gyakorolsz, mert a te zsebedre megy a játék.

    "No meg az, hogy a munka már a magánéletbe is betörne, amit pedig a házastárs, de főleg a gyerekek sínylenék meg."

    Ahogy a cikkben is írják, ez egy monoton droidmunkára inkább igaz, mint egy kreatív, embert kívánó munkára. Szolgáltatóiparnál sokkal gázabb, ott ténylegesen összefolyik a munkaidő a magánélettel. De ahol leülsz és elválasztod a munkakörnyezetet a személyes tértől, ott te magad gondoskodsz a napirendedről. És legyen bármilyen is a munka, az utazást mindenképpen megspórolod. Időben és pénzben is.

    Ráadásul ha beteg vagy, otthonról még mindig könnyebben tudsz dolgozni, ha nem vagy nagyon rosszul, mint bevánszorogni úgy munkahelyre, így megúszod a 60%-os táppénzt is. Ha rugalmas a munkaidőd, akkor napokat rá tudsz húzni mondjuk 12 órázással, hogy később úgy tudj fizetetlen szabadságra menni, hogy nem lesz kevesebb a pénzed, mert előre dolgoztál.

    "télen fűtöd a lakást, nyáron hűtöd a lakást egész nap, stb..."

    Aha. Most akkor tekintsünk el a távfűtéses panelektől, de hihetetlenül jó szigeteléssel rendelkező és nagy méretű lakásban/házban lakhatsz, ha ez nálad komolyan szempont. Még családi házakban is sokszor begyújtanak csak azért, hogy mire hazaérnek, ne a 10 fokra lehűlt lakás várja őket.

    (#16) bambano: "de ne felejtsük el, hogy más tételek meg csökkennek. cipő, ruházat, "

    Ez meg a másik, amire sokan nem gondolnak.

    "rendes távmunka esetén a cég adja a hardvert, fizeti az internetet, stb."

    De ha nem is fizeti, internetje általában van az embernek, a munkák többségénél meg cégnél is ilyen szar P4-es gépek vannak XP-vel, amiket mostanság lecserélgetnek, de sok helyen még mindig "jól van az még" felkiáltással hagyják a Win7-es C2D-s gépeket. Ilyeneket meg kis odafigyeléssel lassan már kuka mellől haza tud vinni az ember (én is néha figyelgetem :DDD ).

    Távmunka alatt nem feltétlenül azokat kell érteni, amik ma távmunkában dolgozhatnak (főleg az elmaradott Magyarországon), hanem azt, ami potenciálisan elérhető lenne. Majdhogynem minden. Komplett hivatalok ha megszüntethetők nem is lennének, de tizedére lehetne csökkenteni a bejárós munkaerőt.

    "persze nem zárom ki, hogy a távmunka mutyivá válik a mindent okosba típusú vállalkozóknál, de ez nem a távmunka problémája."

    Mit vársz, mikor ez az egész "álljuk a költségeket" dolog egy marhaság. Adják oda az árát és én majd állom a költségeket. Ha ahhoz elég felelősségteljes embernek tartanak, hogy elvégezzem az adott munkát, akkor ne akarják már eldönteni, hogy én majd utalványok formájában kaphatom csak meg azt, ami kp-ben járna.

    Az egész cafetéria rendszer egy adókerülési lehetőség a munkáltatónak és egy parasztvakítás a munkavállalónak. Legyen szó akár a legelemibb dologról, mint a céges bérlet vagy a céges mobil, az ostobaság és a pazarlás netovábbjának tartom. Mert aki 2 sarokra lakik a cégtől, annak nem kell céges bérlet. Kártyázhat vele (mert másra nem átruházható), vagy őrizheti díszként, bekereteztetve, ugyanakkor a cégnek ugyanúgy elszámolt költség, megvan, hogy ennyi dolgozó, ennyi bérlet. Tehát kp-ban nem kaphatja meg a dolgozó, így szív ezerrel. A céges mobilnál is ez van. Ha olyan a munka, hogy külön mobilszám kell, akkor még érthető, de ahol saját mobilon megy a dolog, szintén marhaság. Aki korlátlan, azt nem érinti.

    Tényleg az lesz a vége, hogy vissza fogunk állni a jegyrendszerre...

  • Penge_4

    veterán

    válasz #82729984 #25 üzenetére

    "Pedig nem csinálok 30 fokot csak próbálok tartani egy 20-22 fokot a szobában szemben a kinti minusz 10-el..."

    Ez azért eléggé egy kirívó példa, a gázkonvektoros lakás a legrosszabb. A távfűtétes meg azért, hogy ha nem laksz benne is fizeted. De erre is érvényes, hogy ha egyik oldalt ott a BKV bérlet ára, másik oldalt ott van mondjuk +20-30 ezres fizetési plusz, akkor bőven jól jártál. És még nem számoltad a kaját sem, amit ha otthon csinálsz olcsóbban jössz ki, mintha a sarki gyrososhoz ugrasz le minden nap "ebédelni".

    "egyre több a panelprogramos mérhető fütésü ahol bizony nagyon is számít hogy mennyi hőt használsz el"

    Rossz a tervezés, az egyedi mérő gyakorlatilag csak pár ezret jelent, mivel a vertikális csőben nem lehet akadály, a tekerőnél van a mérő, így hőfokban sem jelent túl sokat. Mondjuk attól is függ, hogy alattad, fölötted, melletted mennyire fűtenek (az egyedi mérő miatt lehet, hogy sokan elzárják és így láncreakció indul el), illetve hidegburkolat van-e vagy szőnyegpadló, nyílászárók milyenek, redőny vagy reluxa/sötétítő függöny van-e. De akkor sincsenek ilyen különbségek, se lefelé (mert ha elzárod még a cső melegít és a vasbeton falak is), se felfelé (mert hiába nyitod meg, egy kis szakaszon ad még le hőt, de feljebb nem tudod csavarni, mint a gázt. Ha forró, akkor forró, ha langyos, akkor langyos.

    "Nyáron ugyanez megfordítva, egy panelben megdöglesz nyáron amikor bennt is 28-30 fok van, a hatékonyságod közeliteni fog a 0-hoz"

    Azért ritka az olyan panel, ami télen hideg, nyáron meg meleg. Vagy az egyik, vagy a másik. Ahol télen meg lehet dögleni és januárban is nyitott ablaknál alszik az ember, ott nyáron tényleg sivatagi 33-34 fokos hőség is van, ahol viszont télen lemegy 20 fok alá a hőmérséklet, ott nyáron se nagyon megy 27-28 fölé.

    Egyébként meg érzéki csalódás az is, hogy sokan szellőztetnek nyáron a kánikulában, ami miatt felmelegszik a lakás, de a kipárolgás miatt hűvösebbnek érzik és csak a hőmérőn látszik, hogy 30+ fok van. Míg ha egész nap zárva van az ablak, akkor csökken a levegő oxigéntartalma, melegebbnek, fülledtebbnek érezzük, mégis a hőmérőn tisztán látszik, hogy legalább 3-4 fokot nyertél vele mínuszban. Ezek után válassz jól. :DDD

    (#26) buherton: "Mert, ha otthon dolgozol, akkor többet fog fizetni a munkáltató?"

    Attól függ. Ha pl. egy hatalmas irodahelyiséget kell bérelnie meg ilyen durva kiadásai vannak, akkor simán olcsóbban jöhet ki még akkor is, ha amúgy fizetne 70-80 nettó között (ami neki alsó hangon 160 000 kiadás emberenként) és kifizetne otthoni munkában 150 nettót (még ha tisztességesen adózik sem nő egykulcsosan annyival a járulék, amennyi ne lenne bőven a különbözet, amit megspórol a bérleti díjon és a fenntartáson, ahol nem csak a rezsire kell gondolni, hanem a takarításra is).

    Az már más kérdés, hogy a fizetéseket a piac szabályozza, így egyetlen munkáltató sem lesz olyan ostoba, hogy túlfizesse az alkalmazottait, amikor 70-80 nettós állásokért is egymást tapossák a jobbnál jobb emberek, elég csak egy HR-est jól fizetni, aki szanálja a beérkező önéletrajz áradatot és előszűri a defekteseket. Pusztán az elméletet vázoltam, hogy mennyit spórol vele a munkáltató és így a munkavállaló alkupozícióban van, illetve lenne, ha nem lenne birka.

    "Ezek nem kitalált dolgok. Te már dolgoztál már otthon hosszabb ideig?"

    Ha azokat nem számítjuk, ahol a saját főnököm voltam, akkor nem. De olyan úri munkahelyen sem, amilyet te írtál, ami csak a társadalom nagyon kis részének adatik meg.

    "Adó levonás nélkül lehet lakás felújításra vagy lakásvásárlásra költeni. Ez milyen jó már?"

    1. Ahogy mondtam, a munkáltatónak adóoptimalizációt jelent, miközben a munkavállalót szopatják vele. Adják oda a fizetést is adómentesen, ne a munkát adóztassák és probléma megoldva.
    2. A lakásfelújítást meg amit csak lehet, próbálom megoldani okosban anyagköltségen. Kajánál is hasonló a helyzet, ha tudok jó áron háztájit szerezni, akkor nem fogok génkezelt meg ki tudja milyen származású és minőségű selejtet venni hipermarketek polcairól, sem túlárazott bio-t. Ha tudok valahol/valakinél rendszeresen enni, akkor szintén csökken az élelmiszerre fordított kiadás. Ráadásul utalványból vissza sem szeretnek adni, mert nem is adhatnának, csak a gond van vele.
    3. Nem szeretem, amikor be van osztva egy keret, hogy ennyit költhetek, ha túlfutom (ha ki akarom használni, törvényszerűen túlfutom, főleg olyan bejósolhatatlan dolgok esetén, mint egy nyaralás vagy havi élelmiszer vásárlás), akkor már a saját pénzem megy, ha meg takarékoskodok, akkor van valamennyi fennmaradó összeg, ami meg elveszik.

  • Penge_4

    veterán

    válasz buherton #28 üzenetére

    Arra céloztam, hogy ha a célod az, hogy használd el x időn belül az adott, másra fel nem használható keretet, akkor törvényszerűen túlfutsz, ha nem akarsz filléreskedni. Ezért vannak cégeknek is kuponjaik, pusztán emberi pszichológia.

    Ellenben ha mindent kp-ből fedezel, akkor kétszer is meggondolod, hogy mire költsél. Pl. nyaraláskor nem szép kártya elfogadóhelyre mész, hanem olcsóbb, adómentes helyre, amivel esetleg a helyi kisnyugdíjast támogatod a milliomos szállodatulajdonos helyett.

Új hozzászólás Aktív témák