Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Egon #48 üzenetére

    Na és akkor mi van? Ez legitimálja, hogy a hatalmat ellenőrizni kívánó sajtó meg watchdog szervezetek elől még a legártalmatlanabb adatok kiadását is megtagadják? A Transparancy nagyon jól rátapintott a lényegre, a közalkalmazottak rettegnek, maguk sem tudják mit lehet kiadni és mit nem, miből lesz bajuk és miből nem. Ezért inkább élből mindent elutasítanak, legfeljebb majd akkor adnak ki bármit, mikor bíróság kötelezi őket.

    Csak éppen ezzel meg az a baj, hogy a korrupció melegágyává teszi a közintézményeket. Mire a bíróságon történik valami, addigra az érintettek rég elsikálnak mindent, nehogy sikeresen tudjon szaglászni a sajtó.

    Át lehet esni a ló túloldalára, de vicces, hogy például az Origo csak annyit akart megtudni nemrég, hogy a Médiatanács mennyivel csökkentette két rádió frekvenciahasználati díját. Közérdekű adat, mindenkinek joga van tudni, hogy egy állami szervezet kitől és mennyi pénzt szed be. Ezt is a bíróságon kellett kiharcolni... miért? De számos közbeszerzésről sem tudunk meg időben semmit, mert az érintett intézmények egymásra mutogatva tagadják meg az igényléseket.

    Paksról sem igazán tudunk semmit, pedig nem kevés zsetont költünk majd erre. Nem túl elegánsan titkosították az adatokat, hogy már a bíróság se dönthessen úgy, hogy ki kell adni.

Új hozzászólás Aktív témák