Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huwiki

    csendes tag

    válasz Penge_4 #87 üzenetére

    Azt, meg hogy ki végez az egész emberiség számára hasznos tevékenységet, amiből valamikor nagy dolgok fakadnak, ki ír egy olyan filozófiai művet, ami az emberiség életét megváltoztatja, azt meg egy bizottság előzetesen vizsgálja meg, mielőtt publikálja? Bocs, csak sarkítok.

    A logikai szabályokat még Ti sem írhatjátok felül, bebeeeee...

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #87 üzenetére

    Mi lett volna, ha annak idején minden tudós jogdíjat követelt volna a munkásságáért? Még az elektromos áram, a csatornahálózat, a vezetékes víz, az autó, de akár még a bicikli is is csak a kiváltságosak számára lenne elérhető.

    Na azért álljon meg a menet. Elektromosságot, vizet meg autót nem is lehetett volna levédetni, mivel az elektromosság meg a víz az nem "találmány", autó meg egy absztrakt dolog, max. a nevét illetve egy konkrét megvalósítását lehetett volna (a bicikliben nem vagyok már biztos).

    Bocs, de te is meg Szabesz is iszonyatosan valótlan és ostoba, demagóg példákkal jöttök.

    Ismeretterjesztő kategóriában lévő műveknél (legyen az film, könyv, lexikon, akármi) teljes egészében meg kéne szüntetni a jogdíjakat és a licenszeket. Talán megélhetési "tudós" is kevesebb lenne.

    És akkor mi a pöcsömből élnének? Állambácsi fizetné őket? Megsúgom, a "megélhetési tudósok" azok pont, akik nem végeznek semmi érdemlegeset, mert állami támogatásból megtehetik hogy a semmit kutatják (gondolom ismerősek a "brit tudósok" kezdetű hírek, én az ilyen cikkeket ezen kezdetű mondatoknál már általában abba is hagyom, nem olvasom tovább).

    Már írtam, észre kéne venni, anyagi előrejutás nélkül nem fog senki sem csinálni semmit. Az általad sokat szidott kapitalizmus "nagy fegyverténye" pont ez, hogy hirtelen megérte új dolgokat kitalálni. Ennek köszönhető az ipari forradalom és az életszínvonal azóta is tartó, folyamatos emelkedése.

    Természetesen az állam által finanszírozott műveknek valóban ingyenesen elérhetőeknek kéne lennie, de azt is észre kell venni, a digitális forradalom egy új, eddig példa nélküli helyzetet teremtett, majd ki fognak alakulni ezek a dolgok idővel. Türelem. :)

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #87 üzenetére

    "A szellemi munkás is az elvégzett munka után kap fizetést, nem pedig a semmiért, miután már megkapta a pénzét a munkájáért."

    "A szellemi munkát meg tényleg nem kéne a fizikai munkával párhuzamosítani, mert abból csak fogalomzavar keletkezik."

    ezen ket mondatod csak szerintem uti egymast?

    "Mi lett volna, ha annak idején minden tudós jogdíjat követelt volna a munkásságáért? Még az elektromos áram, a csatornahálózat, a vezetékes víz, az autó, de akár még a bicikli is is csak a kiváltságosak számára lenne elérhető.

    Ismeretterjesztő kategóriában lévő műveknél (legyen az film, könyv, lexikon, akármi) teljes egészében meg kéne szüntetni a jogdíjakat és a licenszeket."

    fentebb mar javasoltak a konyvtarat, nehogy elhunyj tudasszomjban

    es engedd meg, hogy egy meresz (meresz, mert ketlem, hogy te eddig barmi maradandot alkottal volna) kerdest tegyek fel: ha valaki egy elet alatt osszeszedett tapasztalatot orokit meg, azt te hogyan honoralnad? jol ertem, az eddig leirtak alapjan, hogy sehogy, leven azt a munkajat, ami alatt ezen tapasztalatot osszegyujtotte, mar egyszer kifizettek?
    szerinted ki a tokom irna neked akkor ismeretterjeszto anyagokat?
    de ezen kar vitatkozni, majd ha rendelkezel egyszer annyi tudasanyaggal egy, vagy tobb temakorben, amirol tudnal egy, vagy tobb konyvet irni, s odakerulsz, hogy megfontold, megeri-e az neked, akkor talan megerted

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • moha21

    addikt

    válasz Penge_4 #87 üzenetére

    Mi lett volna, ha annak idején minden tudós jogdíjat követelt volna a munkásságáért? Még az elektromos áram, a csatornahálózat, a vezetékes víz, az autó, de akár még a bicikli is is "csak a kiváltságosak számára lenne elérhető."

    "Tesla szorgalmas volt, de „nem ismerte az amerikai humort”. Ami alatt azt kell érteni, hogy Edison egy elvégzett munka után nem fizette ki Teslának az ötvenezer dolláros munkadíjat. A pénzügyi viták miatt elhagyta Edisont, és váltakozó áramú rendszerének találmányi jogát eladta George Westinghousenak. Ezután Colorado Springsben saját laboratóriumában dolgozott tovább találmányain."

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák