Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz floatr #24 üzenetére

    "a közszférában használt személyi számítógépek számát"

    Mondjuk az a vicces*, hogy errol sincs hivatalos adat.

    *: igazabol egyaltalan nem vicces, sokkal inkabb aggaszto es felhaborito

    DRM is theft

  • számvevő

    csendes tag

    válasz floatr #24 üzenetére

    Nem én számolok így, az ODFA anyagban van ez. De én nem voltam rest, megnéztem és számoltam. Ti meg csak szajkóztok - tény, ehhez nem kell gondolkozni, ezt sztending bájban is teheted
    (Jól látod, ezért is kóklerség, ami az ODFA anyagban van!)

    "semmi sincs ingyen, csak nem tudjuk, mikor fizetünk érte - de megfizetünk, az biztos"

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz floatr #30 üzenetére

    az ingyenes rendszerekhez is elengedhetetlen a szakértő támogatás. viszont ez nincs egy céghez kötve. ez szép... csakhogy erre a szakembergárda sincs felkészülve. az egy dolog, hogy aki n+1 éve linuxozik, meg OOo-zik, az már (majdnem) mindent tud. de egy winhez/word-höz szokott emberkét odaültetnek az OOo elé, akkor fele cuccot nem találja, a másik felét meg nem úgy találja. persze, egy idő után rájönne. viszont addig át kell képezni őket, mint ahogy valamiféle képzés volt (kellett volna) a jelenleg használt rendszerekhez is.

    hogy ez az átképzés, vagy képzés hosszú távon többe, vagy kevesebbe kerül, mint licencelni a jelenlegi programokat... azt én nem tudom, csak tippelni merem, hogy igen. a rendszergazdákat így is úgy is képezni kell, ha nem win az elsődleges képzési irány, hanem pl. valamelyik linux disztribúció, akkor ahoz fognak jobban érteni.

    egy kitaposott útról letérni rövid távon mindig sokba kerül. és sajnos a döntéshozók egy része rövid távon gondolkodik.

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz floatr #32 üzenetére

    sajnos nem találsz olyan könnyen linuxos szakembert, aki tudja papírral igazolni, hogy ért hozzá... hiába, kell a papír. másrészt hiába ért valaki a linuxhoz, ha a tudást nem tudja átadni, vagy a majdnem jó tudásában épp ott vannak lyukak, ahol a rendszerben probléma merül fel.

    12-13 év linuxozás során én is felszedtem némi tudást, de nem merném elvállalni egy kisebb hálózat karbantartását se, nem is beszélve a problémaelhárításról. lehet, hogy ha célirányosan tanulnék, akkor pár hónp múlva (folyamatos tanulás mellett) már el merném vállalni, de bizony tanulni kell, nem elég az autodidakta képzés. ott csak azt tanulja meg az ember,ami érdekli, esetleg ami nagon szükséges hozzá, de a mélyebb dolgokat inkább hanyagolja.

    hogy a felhasználók vitték magukkal a win tudást... lehet, hogy urban legend, de valamikor valaki azt mondta: h lopnak, legalább tőlünk lopjanak. meg is lett az eredménye: az átlagember a winhez ért, mástól meg idegenkedik. holott dehogy ért hozzá: az alapdolgokat tudja használni rajta. az ismeretlen rendszert meg tapasztalat nélkül, mindenféle negatív pletykákra támaszkodva szidja.

    én itthon linuxot, a melóhelyen wint használok. egyiket se szidom, egyiket se magasztalom. mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai. a benti winek nethasználat mellett se omlanak össze félévenként, sőt, érdemi lassulást se vettem észre rajtuk. és a linuxom is volt már, hogy (driverhiba miatt) lefagyott, vagy újraindult. ha választanom kellene, akkor én, személy szerint a linuxot választanám, mert azzal még mindig könnyebben tudtam boldogulni, mint néha a winnel. de ha egy winhez is nagyon értő embert kérdeznénk meg, akkor ő lehet, hogy a win mellett állna ki. és mindkettőnknek igaza lenne.

  • FTeR

    addikt

    válasz floatr #32 üzenetére

    kicsit leegyszerűsíted a dolgot és szimplán figyelmen kívül hagyod a körülményeket.
    2k7-re váltás felhasználói szempontból sokkal motiváltabb lehet, mert ott a jövőkép, h jobb lesz használni (hamár mindenki ezt hajtogatja). ellenben ooo esetén csak az a napi rutinban megfoghatatlan dolog van, h olcsóbb volt beszerezni.
    azért azt senki sem vitatja, h a két alkalmazás nincs egy szinten. az ooo mellett az egyetlen érv, h az is bőven elég.

    a probléma ezekkel a becslésekkel, h hajlamosak a legrosszabb helyzetet alapul venni.
    pl a ms teljes fejlesztői platformját bolti áron megven egy 40 fős cégnek 50+ millába kerülhet. de ha kicsit körbenézel, a negyedéért is beszerezheted és még folyamatos frissítést is kapsz ingyen.
    egy kissebb és/vagy kezdő cég fejlesztője akár 3 évre is megkaphatja ingyen a teljes platformot, amit szabadon felhasználhat (korlátlan testing licenszel) és ha ügyesek a partnerprogramokon keresztül gyüjtött pontokból a végtelenségig meghosszabíthatják ezt a licenszet.
    mindezt úgy, h ms a sima support mellet akár ingyenes továbbképző oktatásokat is tart személyreszabva és még az egész rendszert is összeállítja, csak használni kell.

    tehát nem csak a szoftvereket adja, hanem beüzemeli az egész rendszert, kiképzi az embereket (alapjáraton 1-1 ilyen továbbkéző oktatás 140+ eHUF / fő.) és mindezt ingyen, csak azért, h az ő rendszerüket használd.

  • FTeR

    addikt

    válasz floatr #38 üzenetére

    kétféle költséget szoksá megkülönböztetni, az egyik a beszerzési költség, a másik fenntartási. mindkettőt a várható előnyökhöz szokás mérni. lehet vmi drága, ha a használata közben behozza az árát és még nyereség is van belőle.

    a közigazgatásba nem látok bele, de mint ópenszórszon nevelkedett fejlesztő rálátásom van a különbő rendszerekre és hiába nincs ingyen alapjáraton az ms rendszere, ha fejlesztés hatékonysága annyival jobb. lehet, h az első projekt bevételét élviszi, de míg a másikban meglettem volna, azalatt még két projektet leteszek az asztalra.

    #39
    tévedtem, vannak olyanok, akik vitatják az elvakultságtól.

  • FTeR

    addikt

    válasz floatr #41 üzenetére

    nyilván más körökben mozgunk, de én rengeteg *nixen nevelkedett rendszergazdától hallottam, h mennyivel egyszerűbb dologuk van winnel, mint linuxxal.
    beszerzési és fenntartási vonzata fejlesztői környzeteknek is van (nagyságrendekkel több, mint egy szimpla irodai környezet), ugyanúgy ahogy szoftverhasználati vonzatai is vannak, hiszen a fejlesztéshez is szoftvereket használunk.

    ms cucca látványosan tudnak fejlődni, miközben már pár év erős meggyőződésem, h a .net az egyik, ha nem a legjobb platform, nem volt ez mindig így és nme jelenti azt, h tökéletes lenne és nincsenek területek ahol lenne még mit behozni. viszont sok területen megdöbbentően egyszerű megoldásokat kínálnak.

  • FTeR

    addikt

    válasz floatr #49 üzenetére

    kétlem, h van bámilyen szempont ami alapján a bsd-t, osx-et vagy az iwork-öt egy szinten lehet említeni a SAP vagy oracle rendszerekkel.
    kíváncsi lennék, h a linux mi alapján számít akkor alapvető informatikai ismeretnek.

    az érvelésedben nincs más logika, mint a meggyőződés, h a linux és társai hivatottak megváltani a világot.

Új hozzászólás Aktív témák