Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93794560

    törölt tag

    Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az emberek legnagyobb része egyszerű, alaptudással rendelkező, csak netezni, levelezni és közösségi oldalakon mászkálni akaró ember. Nekik bővel elég ehhez egy tablet. Ők nem végeznek komolyabb munkákat a gépen, videovágás, házi videók effektezése, feliratozása, stb. Szövegszerkesztővel sem nagyon dolgoznak, játszani meg tableteken futó kis játékokkal, vagy konzolon, vagy egyáltalán nem szoktak. Azok a felhasználási módok, amiket tableteken nem lehet elvégezni, azok a dolgok gyakorlatilag eltűnnek a palettáról. Nehéz lesz pl. a nyaraláson, születésnapon készült videókból egy jó kis filmet összevágni, feliratozással, intro-val, aláfestő zenével, stb. Az irodai felhasználás is jelentősen korlátozódhat.
    Ez azért is rossz, mert a tabletek annyira kiszolgálják a felhasználót, hogy gyakorlatilag már az agyukat sem kell használni, mert mindent készen megkapnak. Csak egy simítás, csak egy érintés, és máris minden kész. Ez a folyamat gyakorlatilag oda vezet, hogy a felhasználók agya ellustul, mert a seggük alá van téve a szék.
    A hagyományos PC-t, mint platformot, talán a Notebookok menthetik meg. Mert ha azok is lemaradnának, akkor aztán tényleg tele lenne a világ tudatlan, vagy kis tudású felhasználókkal.

    [ Szerkesztve ]

  • #93794560

    törölt tag

    válasz rudi #9 üzenetére

    Az én nézőpontomból nézve azért is rossz ez a folyamat, mert én szinte minden olyan területet használok, amit tableten nem lehet megcsinálni.
    Korábban olyan cégnél dolgoztam, ahol régi, de nagyon értékes bakelitlemezeken lévő archív hangfelvételeket kellett digitalizálni, tisztítani, újramasterelni, megmenteni a pusztulástól, stb. Igaz, nem teljesen stúdióminőségben, de ezt a funkciót itthon is használom.
    Zeneszerzőként is dolgozom, zömmel itthon, a kis házi cuccaimmal, de ezeket megint nem lehet tablet tudású gépen megcsinálni.
    Már több regényem is jelent meg, amiket eredetileg Word-ben írtam, de elkészült a PDF formátumú változat is. Ez megint egy zsákutca ebből a szempontból.
    Ezek csak az én nézőpontjaim, de másoknak is lehet egy pár hasonló. Ha a PC meg is marad, és a tabletek fognak uralkodni, nem tudom, hogy a PC-k ára épp a ritkaságuk miatt hogy fog alakulni. Esetleg az alkatrész utánpótlás is döcöghet, mert nem nagyon kell az embereknek.

  • #93794560

    törölt tag

    válasz Aryes #106 üzenetére

    Amit mondasz, abban van valami! Én is a saját példámból kiindulva, ugyanerre a következtetésre jutottam. Van egy hat éves asztali PC-m, ami még mindig jól működik, benne az eredeti vinyó még mindig 100%-os. A procihűtés sincs megzakkanva, a gép megfelelően hűvös. Az évek folyamán csak VGA, és meghibásodás miatt egy DVD-író volt benne cserélve. Igaz, hogy egy régi, 3.4 GHz-es Pentium D proci van benne, meg egy NV GF GT440-es VGA. A régebbi játékokat simán viszi, és amilyen keveset én játszom, bőven elég.
    A munkámhoz van egy Acer notim, de ha nem lenne, az asztali gépem akkor is már hat éve kitart, és még mindig hibátlan, Igaz, nincs ütve-vágva, rendesen takarítom is, és ezért évek óta nem váltottam le a gépet.
    Sokan így vannak vele. Amíg a gép jól működik, akár több évig is, nem cserélik le, mert úgy érzik, minek. Ezek a vásárlók nem rohannak minden évben PC-t venni, mert amíg a régi teljesen le nem amortizálódik, addig használják.
    Az ismeretségi körömben is van olyan ember, aki a gépét 2002-ben vette. 512 megabájt RAM van benne, Egy 1.2-es proci, nem tudom, hogy P3-as vagy P4-es. GF MX440-es VGA. Csak a vinyó volt benne cserélve, az eredeti 20 gigás egy 80-asra. És ez a gép még az eredeti procival, eredeti hűtéssel, rajta XP-vel még mindig működik. A tulaj abszolút egységsugarú felhasználó, csak netezik, levelezik, Facebook-on lóg. Ő már tíz éve nem költött gépre. Ki tudja, hányan vannak ezzel ugyanígy.

Új hozzászólás Aktív témák