Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TBB

    tag

    válasz bambano #43 üzenetére

    Nem tudom melyik része nem világos? A szavakat magyarázzam, vagy a mondatot?
    Megpróbálok válaszolni mindkettőre:

    Jelenleg számos olyan túlságosan bürokratikus, egymásnak helyenként ellentmondó, túl sok szereplőt feleslegesen involváló miniszteri utasítás, rendelet, kormányhatározat, közigazgatási folyamat, stb. van hatályban (pl. minisztériumok közötti egyeztetési eljárások), amelyek alapvetően nem teszik lehetővé (vagy megoldhatatlan, vagy csak költséghatékony módon ésszerű keretek közt értelmetlen) a folyamatok elektronikus eszközökkel való támogatását. A folyamatok egyszerűsítése nyilván deregulációt (a dereguláció jogi értelemben a jogi túlszabályozottság mértékének csökkentését jelenti) kell feltételezzen: számos utasítás, rendelet és törvény eltörlését és/vagy módosítását.

  • TBB

    tag

    Még egy gondolat a DMCST előéletéről:
    Társadalmi egyeztetésre bocsájtotta a kormány az anyagot, és állításuk szerint sokmindent bele is vettek, kiemelve az IVSZ szakmai munkáját, amely a legtöbb hasznos ötletet adta számukra.
    Csakhogy a jelenlegi IVSZ elnök Úr - aki az előző 2-3 ciklusban nem éppen a tiszta piaci magatartásról volt híres (Oracle, Albacomp, RációNet - tessék csak bárkit megkérdezni a szakmában) - aki Nyitrai államtitkár Úr teljes és Fellegi miniszter Úr részleges bizalmát élvezi (ezért is lehetett IVSZ elnök) a saját, jól meghatározott érdekköre mentén terelgette a DMCST-t, amivel nem is lenne probléma, ha az ország érdekeivel egyirányba mutatna. Részben hozzáértőként olyan célokat sikerült megfogalmaznia(uk), amely laikusok számára nagyon ígéretes, szép jövőképpel kecsegtetnek. Viszont aki ért is a területhez, pillanatok alatt átlátja, hogy nemcsak a források hiányával van a gond, hanem sokkal fontosabb alapkérdések felett siklik el, illetve old meg egyszerűnek tűnő, de lehetetlen és értelmetlen célkitűzésekkel. Gondolok itt elsősorban a társadalom-szociológiai kontextusokra.

    Az alábbi felvetést még érdemes megfontolni:
    A Nemzeti Informatikai Stratégia "ingyen" készült. Egyetlen hivatalosan elköltött Forint sem szerepel semmilyen pályázati eljárás, vagy megbízási szerződésben erre a célra. Minden tiszteletem Vasváriné Menyhárt Éváé és Vályi-Nagy Vilmosé, de biztos vagyok benne, hogy külsős segítség nélkül nem tudták volna elkészíteni ezt az anyagot.
    Az "ingyen dolgokkal" az a legnagyobb baj, hogy általában azok kerülnek a legtöbbe. Persze lehet mondani, hogy az IVSZ önként segített és az IVSZ-t a tagok pont azért tartják fent és fizetnek jelentős éves tagdíjakat, hogy tudjon szakértőket adni az ilyen közös cél érdekében, de tényleg közös az a cél? Ez megint csak egy erősen (kontra?)szelektált és irányított szakértői csapat, amely az IVSZ elnök utasításai mentén cselekednek. Sok cég azért vállalja csak a költséges tagságot, hogy tudjon netvörkölni egy kicsit és hátha csurran-cseppen valami az állami megrendelésekből - akár alvállalkozóként is mondjuk a RációNet alatt.
    Természetesen ezt a pesszimista énem mondatja csak velem, ami egyébként egyáltalán nem jellemző rám.

Új hozzászólás Aktív témák