Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    Az AI még több hasznot hoz, amikor a meglévővel sem tudnak mit kezdeni, nyilván az AI-re bízzák hogy befektesse azt is. Csak idő kérdése mikor állítja át az egész bolygót pamutbojt gyártásra, ami a papucs orrán díszeleg, és Ronaldinho frizurája is ezt a formát fogja utánozni. A felelősség szó má már a bevétel csökkenésének kiküszöbölésére irányuló végtelen erőfeszítést jelenti egy végtelen pillanatban.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz GhanBuri Ghan #13 üzenetére

    A csökkenő termelés volumene nem ugyanolyan hatású mint a növekvőé. A csökkenőnél egyszerűen a 10 gyártósor helyett 1 marad, így tizedére esnek vissza a költségek(pl. energiafelhasználás) stb. Nyilván a karbantartók bérfelszabadulásánál kevésbé nyilvánul meg mint a kiszolgálószemélyzet elbocsátásakor, de nagy vonalakban , és a csökkenés mértékétől függően ugyanolyan áron lehet előállítani, mivel a csökkenő termeléssel nem cserélik az automatát lábbal hajtós szövőgépeken dúdolgató asszonyokra stb. Nem beszélve arról, hogy a növekvő termelékenység sem eminens módjára vetítette bele az árat a termékbe, és akkor még nagyon óvatosan fogalmaztam arról az őrületről amit elszabadított. A csökkenő termelés a munkaerő árát is csökkenti, és ha az a munkaerő olyan terméket gyárt, amit eddig sem tudott megfizetni(pl. Mercédesz), akkor a kereslet csökkenésében sem nyilvánul meg. Fel tudnak majd készülni erre, hogy belőjék pontosan ki mennyit költhet, hogy minden ugyanígy maradjon.
    Ha tegyük fel az AI egy tehetősebb réteg munkáját veszi el, akkor lehethogy érdemesebb lesz valami kamu melót kitalálva munkaviszonyban tartani, mert a világrend megbontása veszteséges mulatság.

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz GhanBuri Ghan #17 üzenetére

    Igaz. Mert nem tudom, hogy az adott gyártósor a termék árába vetítve mikor hozza vissza a fejlesztési költségét. Egy hét, vagy 2 év alatt termel annyit, de pl. gyakorlatilag tervszerűen kukázott gyártósorok is vígan termelnek és olyankor pontosan ugyanaz a termék áll a polcon a zsírúj gyártósoron előállított mellett, feltételezhető hogy erről az arányról akkorát hazudnak , ami a csövön kifér. Így egy idő elteltével, ami lehet meglepően rövid is, a gyakorlatban zéró fejlesztési költségű gyártósorok leállítása történne meg, néhány szerencsétlen esetet kivéve.
    Akik kiesnek a termelésből, olyan dologra kell átvezé lni, amit fogyasztanak azok akik termelnek, és jó marketinggel többet fogyasztanának belőle. Mondjuk energiaital.

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz GhanBuri Ghan #19 üzenetére

    Nem egy gyártósort találnak a dzsungelben. Van hogy szimbolikus 1 euróért.
    Van egy minimum ára a fejlesztésnek, amit akár laikus is megbecsülhet, ami alá fizikai képtelenség menni, csak elméletileg lehetne zéró.
    Viszont a másik végére már csak egy ideálizált cég, tud nyomást gyakorolni, ahol az ok-okozat érvényesül, de még ott is benne van a pakliban, hogy a fejlesztés találmány, ami félig meddig vagy teljesen ismeretlen változó. Nameg a cégekben emberek dolgoznak, aki belső társadalmat, hierachiát képezek, eltérő érdekérvényesítő képességel rendelkező törzseket.
    Azért fizet a fogyasztásért, mert már előre bevásárolta magát abba, amit a jövőben fogyasztani fognak. Így az a bevétel is az ő zsebébe megy. Ideális esetben minden fillér ugyanoda kerül a bölcsőtől a koporsóig.

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák