Keresés

Aktív témák

  • róland

    veterán

    válasz daninet #11431 üzenetére

    1.) A linuxok kezelik az NTFS és FAT fájlrendszereket. Azonban nem hallottam olyanról, hogy a Windows kezelné az ext2/3 fájlrendszereket.

    2.) Nincs sok partíció. Legalább linux és swap partíció van - bár utóbbit kellő mennyiségű RAM mellett nem nagyon használja a linux. Ezen kívül a /home könyvtárat szokták külön partícióra rakni.

    3.) Régebbi hardverekkel általában könnyebb a helyzet, mert már elérhető lehet nyílt forrású driver. (De esetleges, nagyon egzotikus hardvereknél rossz a helyzet, míg az általános típusoknál, márkáknál elég jó.)

    4.) Leginkább az Atheros alapú WLAN eszközökkel volt baj. Konkrét tapasztalataim nincsenek. Lassan kiforrja magát a drivere és akkor már nem lesznek ilyen gondok.

    5.) Erre a kérdésre majd a hozzáértők adnak választ.

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz daninet #11431 üzenetére

    Win látja a linux partíciót és fordítva?

    a win külső progival tudja olvasni a linux partíciót, de az írást a készítő nem erőltette. én legalábbis ne mtudok olyan progiról, amivel win alól lehetne írni linux alá. fordítva ez működik.

    Tudnátok a linux partíciók-ról valami kezdőknek való írást adni?

    konkrétan mire vagy kiváncsi? mert így ebben a formában elég tág kérdés. első körbena felhasználó "nem látja", hogy mi is történik a filerendszeren, tehát "nincs szüksége" róla infóra. persze utána lehet nézni mindenféle progikkal... de a szabad helyen kívül minek?

    Hardver támogatás milyen? Pl elvetemültebb dolgok esetében, mint egy régebbi tv-tuner (program alternatíva gondolom van hozzá, csak driver menyire szokott gond lenni)

    egyszer betettem a gépbe 2 tévétuner-kártyát. linux alól mindkettőt függetlenül tudtam kezelni. a win nem tudott velük mit kezdeni.

    Olvastam hozáértők között, hogy a wlan rakoncátlankodik.. ez mit takar?

    egyes chipekhez a gyártók semiféle linuxos támogatást nem adnak. így marad a wines driver felcibálása ndiswrapper-ral, vagy megvárni, mígy egy hozzáértő visszafejti és linux alá alkalmazza a drivert. de az elterjedtebb cuccok mennek.

    Win-el a hálózat beállítása mennyire gáz?

    a szabványos dolgok nem gázak (ftp, ssh, és hasonlók). wines megosztáshoz meg samba kell, az is megy, csak arról semmit nem tudok mondani.

Aktív témák