Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz bambano #26 üzenetére

    Van ott még operációs rendszer és mobileszközök is, meg még ki tudja, hogy mi.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Chrystall

    senior tag

    válasz bambano #26 üzenetére

    Ebben amit írsz, vagy amit nem írtál abból, mondjál már egy hátrányt a Google-re az én szemszögemből mint felhasználó? Feltételes módot látok sokat abban amit írtál, de mondjál már valamit, ami nekem rossz volt a Google-ben 98 óta mióta az interneten vagyok, mert én spec nem tudok? Vagy ami bárkinek, aki nem bizniszmen és idegesíti hogy túl béna ahhoz hogy meghaladja a Google-t, annak hátrány bármi is. Mert Bocs..., de én nem tudok mondani. Ez a buborék is egy baromság. Milyen buborék? Hogy a szemetet kiszűri? Nekem ami van Weboldalam, ha nincs kompetencia 1. oldalon listázza. Ja, hogy amiből 100 oldal van ugyanarra a témára, és te írsz egy 101.-et nem listázza első helyen azt neked fáj? Hát barátom ez ilyen, én emiatt nem fogok fújni a Google-re, hogy lemaradtál mint a borravaló. Senki nem kíváncsi rád, ha már kitalálták.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #29 üzenetére

    "nem, az rohadt nagy baj, hogy nem használhatsz tetszőleges levelezést, mert a google eltekeri a szabványokat, "
    Nemtom, én használok eltérőt is, nincs különösebb bajom. Mikre gondolsz?

    "a címzett gmailes és a googlenak éppen sz.rakodhatnékja van."
    Más levélszolgáltató is van, hogy megáll. Ha már, akkor a . kezelése megérne egy pofont :D

    @Chrystall : Mondjuk ha neked az első oldalon van az oldalad, akkor valószínű fizettél :D
    Személyes adatok, privacy, meg ilyesmi, az meg ugye a mesében, mert ott aztán vannak érdekességek.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Chrystall

    senior tag

    válasz bambano #31 üzenetére

    Ó te szegény de sajnállak. Hát ki nem tojja le. Csak azért mert nem birod megoldani a kis gondjaid, meg esetleg az emberek Gmailt fognak használni a tárhelyszolgáltatásod kárára, essenek el milliók a Google nagy előnyeitől. Elmondom akkor mi van a másik oldalon:

    Anno mi volt a 90-es években? Amit most akarnak: felmentél a netre a betárcsázóssal, az IE alapoldalán bejött 5 kereső. Excite, Yahoo, Altavista meg a többi vacak trágya. Azokba elmentél külön külön, ha valamit akartál keresni, mert volt olyan, hogy csak az egyikbe volt regisztrálva egy oldal, a többibe nem. Ha volt, vagy ha megtalálta egyáltalán, mert vért kellett velük izzadni. Meg volt a magyar trágya Heureka. A nagy átlag az volt, hogy nem vagy nehezen találtad meg amit akarsz. Akkor jött a Google: 1 kereső, és játszi könnyedséggel megtaláltál mindent, olyan információkat, hogy életedben nem gondoltad volna, hogy te azt megszerzed. És ki tudta ezt megtenni? Nem csak a rendszergazda a gagyi kis email tárhelyével, hanem mindenki a földön. Tehát ez a kettő áll szembe a te gondod kapcsán.

    Megyek tovább: mivel jött a Google-nek ez a bomba újítása, elkezdtem anno megkeresgetni sok információt, amihez itthon nem tudtam hozzájutni, mert ugyebár akik birtokában voltak féltve őrizték, hogy a kizárólagos tudásukból hasznuk lehessen, a nép kárára, mivel azok előtt ezek a dolgok nem voltak publikusak. Az eredmény: pár éven belül meg tudtam tanulni, amit a tudásféltők miatt idehaza sose lett volna módomban, INGYEN!, nem kellett kifizetnem érte iskolákban milliókat, sőt, ott tudtam hagyni az iskolát, a saját lábamra állni, és ma olyan vállalkozásnak a gazdája lenni, ami úgy keresi nekem a pénzt, hogy közben én semmit nem csinálok, ÉS a sztár aspektus: mindezt úgy, hogy EGY VASAT SE kaptam soha támogatásként a közösből, igényeltem, loptam, korrumpáltam, stb. Teljes önerőből a 0-ról. Na nekem meg ezt adta a Google, én ezt tudom a kis email bigyóddal szembeállítani. Szerinted akkor mennyire érdekelnek a sirámaid? Arról nem beszélve, hogy ez az út a világban bárki számára ugyanígy nyitott mint nekem, egy feltétel: angol tudás. Ami ugye idehaza sokaknak nincs, nem is csoda nem tudnak hasznot húzni az EU ból a szegény birkák.

    Tehát a te zsugori kis hülyeségeid miatt áldozzuk be az emberek szabadságát. A nagy lóizét.

  • Atti777

    senior tag

    válasz bambano #36 üzenetére

    Ez alapján a MS-ot is meg lehetne izélni.
    Mai a céges levelezésből:
    "Remote Server returned '554 5.7.1 <eur.olc.protection.outlook.com #5.7.1 smtp; 550 5.7.1 Unfortunately, messages from [x.x.x.x] weren't sent. Please contact your Internet service provider since part of their network is on our block list (S3150)."

    A mi IP címünk mindenhol tiszta, és mégsem tudunk levelet küldeni, tőlük meg jön a szemét kifelé :U

    Путин, иди нахуй!

  • Pikari

    addikt

    válasz bambano #26 üzenetére

    Fontos megjegyezni, hogy az usában monopolhelyzetre törni nem bűncselekmény. Visszaélni vele viszont az.

    Például amit írsz, hogy versenytársak szolgáltatását lehetetlenné teszi - ha ez bizonyítható - akkor büntethető. De elég óvatosak ahhoz, hogy ilyet nyíltan megtegyenek. Például a gmail.hu is elvan mind a mai napig.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    addikt

    válasz bambano #96 üzenetére

    Hát valahol a felvevőpiac is hibás. Ha szart akarnak venni, akkor szart kell nekik eladni. Például a mostanában szembetűnő példa, a 100-200 GB-os videójátékok esete. Amíg a felhasználók erre verik ki, hogy ez az új paradigma, és addig az a fejlesztő, aki mondjuk 4 gigából megoldotta ezt, század annyi lóvét keres, legközelebb már ő se fog holmi 80%-osan tömörített jpg képekkel meg oggokkal szarakodni. Ehelyett legközelebb már ő is indomul majd az új (szar) normákhoz, és ha van feles büdzséje, manipulatív tömegmarketingbe öli majd ahelyett, hogy a technológiáján javítson.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    addikt

    válasz bambano #100 üzenetére

    Én az agilitást - eredeti jelentésében - nagyon fontosnak tartom. Egy terméket legalább annyira nehéz eladni, mint elkészíteni. Ahol az agilitás kifejezést kifogásnak, vagy marketing lózungnak használják, ott persze már eleve bajok vannak.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #100 üzenetére

    Jobb helyeken az Agile annyit jelent, hogy nem szarakodunk, hanem csináljuk. Ez nem azt jelenti, hogy nem kellene jól megtervezni, vagy lefejleszteni, csak az aktatologatást kell kihagyni.
    Meg annak a felismerése, hogy a megrendelő úgyis 3 percenként mást fog akarni :D
    Amúgy senki nem mondta, hogy ha rosszul csinálod, akkor is jó lesz :D
    A fent említett cégnél megcsinálták ezt a supportra. Eredménye az lett, hogy a managerek átmentették magukat, bürokrácia maradt, de legalább össze lett kutyulva minden. Ez van, ha rosszul csinálják.

    "amcsiban szétperlik a gyártót, ha minimálisan is eltér a doksitól, kivéve szoftver. a szoftver mehet as-is."
    Na ez már igaz.
    Mondjuk ott is lehetne, hogy megkövetelni a specifikáció betartását :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #96 üzenetére

    A CICD témakör messzire vezet. Annyival szeretném itt lezárni, hogy egy SW termékfejlesztése elképesztően komplex dolog. Olyanokra kell gondolni, hogy:
    - fordítható-e a kód
    - statikus kód analízis
    - dinamikus kód analízis (nem garbage collected language)
    - 3PP check
    - unit testing
    - fuzzy testing
    - kód vulnerability check
    - formai követelmény ellenőrzés
    - smoke/regression/e2e/integration/component testing
    - vulnerability test
    - stb.

    Ezeket pedig szerencsésebb automatikusan futtatni, mint sem kézihabverőzni. Szóval, igen jobb helyeken CICD nélkül nem lehet SW-t fejleszteni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #104 üzenetére

    Amit a rendes helyről írsz, az a normálisan előadott agilis fejlesztés is, csak nincs közben 20 tonnányi papírmunka, meg több órás meetingek a semmiről, amitől 5x annyi ideig tart az egész :D

    Illetve alfa, bétaverziók vannak a normál fejlesztési módszertanokban is.

    " utána indul a program tervezés és programozás."
    Meg az idióta igények a megrendelő részéről.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #96 üzenetére

    mert cicd nélkül nem lehet élni...

    Én azt értem, hogy soha életedben nem volt semmi közöd a szoftverfejlesztéshez, nem dolgoztál komoly projekten se waterfall, se agile, se semmilyen más metodológiával, csak azt nem, hogy ezt miért kell folyamatosan világgá kürtölnöd.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #132 üzenetére

    Az egész k8, docker, ansible, cicd, stb. infrastruktúrának egyik kulcs tulajdonsága, hogy gyorsan lehet deployolni. csak arra nincs magyarázat, hogy minek?

    Mert ha az automatizálható dolgokat automatizáljuk, akkor több idő marad a nem automatizálhatókkal foglalkozni, mert egyrészt nem kell megcsinálni, másrészt ha nem kell megcsinálni, akkor elrontani se lehet és a hibakeresést is meg lehet spórolni.
    De ezt tényleg magyarázni kell? Legközelebb azt kérdezed meg, hogy minek a copy-paste, amikor kézzel is szépen be lehet pötyögni ugyanazt.

    "Az iteráció pont az Agile egyik lényeges pontja.":

    értsük meg, hogy ez BAJ!

    vs

    üzleti elemző megnézi a folyamatot, a folyamaton történő fejlesztési igényt, és ezt iterálva elkészít egy rendes, részletes, hitelt érdemlő, elfogadott üzleti specifikációt

    :D

    szerencsére az, hogy mihez volt közöm, nem a te gondolataidtól függ, hanem a karrieremtől.

    Azt meg gondosan megismertetted velünk :) és elég pontosan lehet tudni, hogy te rendszergazdáskodásban vagy otthon, nem a szoftverfejlesztésben.

    másrészt azt elég nehéz lenne elvitatni, hogy a szoftveriparban káros folyamatok zajlanak, aminek az eredménye a pocsék szoftver. a pocsék szoftver egyik oka pedig a kapkodás, a szükséges fejlesztés megspórolása.

    Ez nem újdonság, mindig is így volt és természetesen ennek nincs köze az agile-hoz.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #135 üzenetére

    Nálunk nincs minden commit után automatikus deploy, de jobok indításával lehet docker tesztkörnyezetre kitenni bármelyik verzió ügyfélváltozatát. Ott kiderül, hogy ők és a devek is arra gondoltak-e, amit az ügyfél gondolt, ugyanaz jön-e ki. Van, hogy módosítani kell akár üzleti elemzőnek, akár devnek.

    Az üzleti elemző nem programoz, de speciális excelekben rakják össze az üzleti elemzőink az adatstruktúrát, amiből job generál kódot, sok esetben nem kell dev segítség sem a bekötéshez, ha már létező képességet használó adatfeldolgozáshoz kell.

    A végleges rendszertervről annyit, hogy van, amikor menet közben, van amikor a kiadott verzió tesztelésekor rájön az ügyfél, hogy mégsem arra gondolt, mint ami az általa is elfogadott specifikációban van :D

    Az agilis módszer nem fix, hanem a feladathoz lehet igazítani. Nálunk a valóban hasznos meetingek adják a legnagyobb hozzáadott értéket (napi fél óra, 3 heti 1.5 retro és 1.5 tervezés, van hogy menet közben is becslés, tervezés váratlan új feladatnál). Meg nem úgy agilis, hogy össze vissza gányol mindenki. A csapat a határidők és belső szempontok alapján rak sorrendbe feladatokat, az ütemezés van hogy változik, ahogy az ügyfelek vagy más külső-belső körülmények változnak. Az előfordul, mert 3-4 ügyfél felé is van egyszerre aktivitás, plusz az előre nem látható technikai support problémáik. Nem úgy moving target, hogy minden nap kedv szerint mást csinálunk, hanem alkalmazkodunk a változó környezethez, attól még van terv és prioritás, csak gyakran az élet közbeszól.

    Lenne igény több automata tesztre is (CICD egyik kulcseleme), de nagyon régóta fejlesztett nagyon komplex rendszernél, ami ráadásul sok tekintetben paraméterezéstől függően működik, nehéz jól megcsinálni.

    Nekem az a benyomásom, hogy amióta "agilis" - jelentsen ez bármit is - nálunk a fejlesztés, azóta hatékonyabban, kevesebb hibával halad a szekér. Üdv banki szférából :)

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #132 üzenetére

    másrészt azt elég nehéz lenne elvitatni, hogy a szoftveriparban káros folyamatok zajlanak, aminek az eredménye a pocsék szoftver. a pocsék szoftver egyik oka pedig a kapkodás, a szükséges fejlesztés megspórolása.

    És az is, hogy a fejlesztők jó része megragad egy szinten, nem akar jobbá válni. Ha el is megy tanfolyamra, akkor sem igazán figyel oda és/vagy érti meg az elhangzottakat. Ez nem Agila. Btw, a Scrum Master egyik feladata, hogy a csapat megkapja a szükséges oktatást, amivel a feladatát eltudja végezni.

    #126 dabadab: Nagyon nehéz objektíven összemérni két nyelvet, mindenesetre tettek próbát, aminek ez lett az eredménye:
    [Rust vs C Clang]
    [Rust vs C++]

    Nekem a fentebbiek alapján azt vontam le, hogy abszolút fej-fej mellett vannak. A Rust-t egyébként nem ismerem jól csak hallottam róla.

    A go:
    [Go vs Java]
    [Go vs C#]
    [Go vs C++] (nyilván a C++ gyorsabb, de azért az komoly, hogy a go memória footprintje az több esetben is azonos a C++-al)

    A go egyébként sokat merített a C-ből, talán azért is, mert az egyik megalkotója Ken Thompson. És abban is hasonlít a C-re, hogy kevés nyelvi elemet használ, de nagyon eltud aztán bonyolódni. Nekem nagyon tetszik ez a nyelv. Többek között ennek hatására tettem le a 10 éves C-s pályafutásomat.

    #135 bambano: Az iterációs témakörhöz. Leírva szépen hangzik, hogy majd az üzletért felelős xy szépen megtervez meg leír mindent és alaposan mindenkit kifaggat, hogy wtf. A baj csak ott van, hogy igazából senki nem tudja, hogy mit is akar a customer. A customer maga sem tudja az elején. Azért kell mi hamarabb megmutatni, hogy legyen képe arról, hogy mi ez.

    Amikor az elemző végez az iterációkkal, akkor keletkezik egy végleges rendszerterv.

    Ilyen természetszerűleg nem létezik.

    Amit te szeretnél az a németes waterfall, ami már kb akkor elbukott, amikor elkezdték használni.

    És pontosan ezért röhögte ki a bankos haverom az agilis módszertant, mert a banki szféra speciális szabályainak nem lehet találgatással megfelelni.

    A szabály az szabály, azt meg kell csinálni és ebben is segít az Agile és a CICD, hogy belegyenek tartva.

    Gondolom a banki szabályok nem fedik le maradéktalanul, hogy egy alkalmazásnak hogyan kell működnie, ergo jó ott is az Agile, mert az elején ott sem tudják, hogy mit akarnak.

    Autót sem úgy gyártanak, hogy már elindult a gyártóüzem felszerszámozása, de még nem világosak a célok, a marketing selling pointok, a célközönség meg a hasonló dolgok.

    Szóval minden gyártónak minden autója sikeres lesz. Ha ez talán mégsem lenne igaz, akkor az Agile itt is segíthet bár ez nem SW és itt a átfutási idők jóval hosszabbak.

    "Ez nem újdonság, mindig is így volt és természetesen ennek nincs köze az agile-hoz.": egy tőről fakad: azért ócska a szoftver, mert meg akarják spórolni a költségek egy részét, és ezért "fejlesztették ki" ezt a bullshit módszertant, hogy ezzel elfedjék a tróger munkát. De a tény az, a szoftver projektek zöme bedől. Tehát a jelenlegi szoftverfejlesztési módszertanok nem jók.

    A fejlesztői és vezetői kvalitás hiányára nem lehet semmilyen módszertant kitalálni, ami ezeket megoldja.

    Érdekes, hogy pl. a Spotifyról nem sok rosszat hallottam senkitől, holott ők aztán nagyon durván tolják az Agile-t.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #141 üzenetére

    egyébként pedig adatbázist rendes helyen adatbázis szakértő tervez, és nem excelben.

    A XFT fogalma pont azt takarja, hogy a csapat minden olyan kompetenciával rendelkezik, ami a munka elvégzéshez szükséges. Ha kell adatbázis szakértő a feladathoz, akkor az Agile alapján lesz adatbázis szakértő a csapatban.

    ettől még az agilis módszertan sok helyen arról szól, hogy a megrendelőnek fogalma sincs, hogy mit akar, és ezen dolgoznak

    A megrendelő nem tudja, hogy mit akar és az Agile pont erre ad megoldást, hogy derüljön ki mihamarabb.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • niof

    addikt

    válasz bambano #157 üzenetére

    Mivel akkor leszerelték az óráját, és annak a helyére rakták ezt a szűkítő bizbaszt, így a köztes időben felmerült fogyasztást nem számolták fel. Mondjuk az is igaz, hogy ez jövőre lesz 20 éve, hogy történt, 2004-ben, így nekem ez az infóm van. Hogy a szabályozás hogyan változott azóta, nem követtem, de kétlem, hogy az ivóvízhez való jogot eltörölték volna.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #101 üzenetére

    egyébként ez egy vicc, hogy mindenre vannak minőségi paraméterek, amcsiban szétperlik a gyártót, ha minimálisan is eltér a doksitól, kivéve szoftver

    Én tökre szeretném, ha egyszer eljönnél egy átadásra és megmagyaráznád a t. ügyfélnek, hogy valójában nincsenek minőségi paraméterek, az a papír a kezében nem is létezik.

    DRM is theft

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #155 üzenetére

    Viszont van rá szabályozás, stb. A közszolgáltatás nem feltétlen ingyenes.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Pikari

    addikt

    válasz bambano #160 üzenetére

    Épp tegnap kezdte el nekem egy ismerősöm, hogy a nero (20 éves cd író program) mennyivel jobb, mint a k3b, akkor is, ha pontosan ugyanazt tudja, mert ő megszokta a menüket, és azért. És hogy a zárt forrású programok nem jelentenek semmilyen biztonsági kockázatot, mert az EULA megvédi a felhasználót, mert a szoftver gyártóját akkor a bíróságra lehet cipelni, ha a program olyan dolgot csinál, amit nem kéne, és hogy a nyílt forrású szoftvereket használók skizofrének, meg paranoidok, és minden a felhasználók problémája, nem felelőssége a gyártónak, ha 5 év múlva már nem fut a szoftvere az újabb rendszeren, és micsoda köcsögök az opensource fejlesztők, hogy donationokat gyűjtenek... csak lökte, mint valami porszívóügynök, mintha egész életében erre a beszélgetésre készült volna. Majdnem megkérdeztem tőle, hogy bedrogozott -e, vagy csak agyvérzése volt.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #155 üzenetére

    De igen. A nyilvános kutak ingyenesen működnek. A szegregátumok egyetlen vízvételi helyei. Oké nincs a lakásban, de nem is ez volt a kérdés.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #168 üzenetére

    Talán annyi különbség van a közmű szolgáltatók és a Google között, hogy az előbbi tipikusan non profit cégek, addig az utóbbi profitorientált cég. De egyébként igen, végeredményben ha másért nem is, de a fenntartástért, üzemeltetésért, karbantartásért, stb. fizetni kell.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz bambano #168 üzenetére

    Attól, hogy egy szolgáltatás általános, mindenkinek kell, még nem kell ingyenes legyen, mert akkor nem lesz, aki előállítsa.

    Divat az ingyenes szót az inkvizíció elszántságával irtani. Ilyen terepen, nagy jövő előtt állnak, korunk kelet-indiai társaságai.

    Kérek egy számot a jútútú

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #160 üzenetére

    Namármost lehet, hogy ez meg fog lepni, de nem a Windows az egyetlen létező szoftver.

    DRM is theft

  • niof

    addikt

    válasz bambano #175 üzenetére

    Olyan, hogy felhő, nem létezik!
    Csak valaki másnak a számítógépe. :DDD

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #185 üzenetére

    Nagyon-nagyon régen töltöttem le Firefoxot, de akkor csak egy downloadert töltöttem le. Hogy aztán az mit töltött le azt nem tudom.

    Tudsz olyan C-ben írt programot, ami -static-al van fordítva és széles körben használt?

    Azért mert A mellett valamit tud a B is, attól még az A nem lesz rosszabb.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák