Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    "A többség mindig monoton, fizikai munkát fog végezni vagy alacsony szintű szellemit."
    ... és a csatákat mindig lovasrohammal nyerték meg.
    A jelenlegi trendek szerint alacsony hozzáadott értékű munka egyre inkább vissza fog szorulni. Eljön az az idő, amikor a legolcsóbb helyen sem elég olcsó a munkaerő, vagy nem éri meg odavinni gyártást, mert kockázatos.
    Hogy mit lehet ilyenkor csinálni, arra még csak a sci-fi-nek és a bölcsészhippiknek van válaszuk (meg Japánnak, hehe.).
    "A kreatív gondolkodással kitörölheted."
    Kreatív munka minden komolyabb nem-betanított munka. Pl. az is ha bútorasztalos vagy, és egyedi célra, megrendelésre dolgozol.
    A lapátolás, szalagmunka, pénztáros meg nem az.

    "Igazából a keleti és a nyugati berendezkedés között lényegében az az egyetlen különbség, hogy az egyik társadalmi manipulációval tartja fenn a működéséhez szükséges rendet, míg a másik nyílt erőszakkal."
    Igazából a különbség hogy az egyik az egyén szabadságában és saját boldogulásában hisz, a másik meg az állami gyámkodásban.
    Itt a "társadalmi manipuláció" az, hogy mindenki úgy érzi hogy megtalálja boldogulását ha elég szorgalmas, ügyes, stb. Keleten meg azt hiszik mindenki garantáltan eléldegélhet ha nem járatja a száját.
    Szvsz.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    Talan nem kene 28 fele adoval/jarulekkal egyeb befizetnivalokkal( alcazott ado) terhelni egy atlag vallalkozot.

    Nalunk (Anglia ) ez kurva egyszeruen mukodik.

    Nem nyomozgatnak, hogy te most tenyleg 2300-at keresel havonta vagy esetleg 3000-et de csak 2300-at vallasz be. Minek nyomoznanak? A £700 kulonbseget ugyis elkoltod a boltban amin rajta van a VAT ( AFA ) es kb penzuknel is vannak. Nem eri meg agyonburokratizalni a dolgokat. Nincsen anyja neve ket peldanyban meg szigoru szamadas es egyeb nyalanksagok.

    £500K adotartozas alatt nem is nyomoznak mert nem eri meg nekik. Otthon is fel lehetne szamolni az APEH felet nem kene annyi gizike meg micike szodasuveg szemcsiben.
    Meg lehet nem olyan vezeto kene aki 2015-ben annyit tud kinyogni, hogy "tolmacsot kerek"...
    Pofam leszakadt mikor lattam ezt a bejatszast. :W

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    "De Magyarországon a trükközőkből volt a több. Sokszor még azok is trükköztek, akik más országokban nem. És igen, erről az elmúlt 25 év politikusai is tehetnek együttvéve, de ez még nem vigasztalja az adófizetőket."

    Ez még az anekdotikus érvelési hibánál is rosszabb. Miért nem tolonganak a nagy multik vezetőiről, könyvelőiről, jogászairól szóló hírek, hogy adócsalás miatt nyomoznak vagy el is ítélik őket? Azért, mert ezek törvényes kiskapukat használnak. A lényeg az lenne, hogy ezeket a kiskapukat felszámolják, amire egyébként van törekvés csak éppen nálunk az alapelv az, hogy mindenkit alapból bűnös adócsalóként kezelnek és teljesen ostoba bürokráciával és extra adókkal terhelik őket.

    Nem csoda, hogy ennyire pocsék az adózási morál, ki a franc akar úgy vállalkozást csinálni, hogy a bevételek felét lenyeli egy feneketlen és rendkívül drágán fenntartott intézményrenszer, ami nem partnere, hanem inkább korbácsos atyaúristene a vállalkozóknak?

    "Tisztában vagyok a közgazdasági alapfogalmakkal, nem is ezt vitattam, mindössze a profit mértékét, amin rendszeresen megy a vita."

    Kommunista-e vagy? Egyedül a marxista közgazdaságban van meg ez a baromság a túl sok profitról. Ki dönti el, hogy mi sok? Ez csak visszaélésekre adhat okot azt ezt meghatározni akaró hatóságok és politikusok részéről. Te keresel havi 170 nettót az pont jó, szomszéd Béla meg keres havi 350 nettót, az már túl sok, azonnal elvenni tőle!

    "Legyen egy jövedelemplafon és a fölötte keletkezett profitot kötelezően fordítsák fejlesztésekre."

    Tehát kommunista vagy. Legyen a jövedelemplafon alkalmazottaknak 950 Ft-os órabér, ami ezen felül keletkezik azt kötelezően add be az államnak fejlesztésekre.

    "És mi a bizonyíték rá, hogy ez tényleg így van és nem csak az ellenoldal meg Soros György trükközése?"

    Mármint mivel trükközik? Már az első módosító javaslatban sem stimmeltek a számok, mivel abban 150 Ft/GB összeg szerepelt, ami a szaktárca szerint évi 20 milliárd forintot hozott volna, de azt sem tudták megnézni, hogy mekkora tényleges adatforgalom bonyolódik évente. Ezzel a 150 Ft/GB adóval évente 100 milliárd forint ütötte volna a markukat.

    Ezen a ponton megkövetem magam, mert itt elnéztem a KSH adatokat, amik szerint nem évente, hanem negyedévente 40 milliárdos árbevétel generálódik internetszolgáltatásból. Szóval az évi 160 milliárdos árbevétel több mint felét egyetlen különadó nyelte volna le (és akkor még nem számoltunk a 27% áfával, társasági adóval és a többi adónemmel). Jut is, marad is... ja nem.

    "Azért míg egy bank számára az épület minimális értéket képvisel és csak az előfizetők, akik számítanak, addig egy telekom/ISP kiépített eurómiliárdos infrastruktúrát, amit nem tud magával vinni."

    Ó tényleg, mert egy banknak csak néhány épülete van, aminek az eladásával nem bukhat túl sokat és már mehet is az országból. De várj, mi lesz a kint lévő hitelekkel, lízing szerződésekkel, értékpapírokkal? Azt hiszed, hogy az ügyfelek pénzét egy nagy széfben rejtegetik és elég azt csak visszaadni? És akkor nem beszéltünk a felbontott szerződések miatt fizetendő kötbérekről vagy egyenesen kártalanításról. A bankban meg nem csak Juliska néni tartja a nyugdíját, hanem ezek a pénzintézetek a KKV szektort és a nagyvállalatokat is forrásokkal látják el (a hitel nem csak a következő HDTV vásárlására van, ezek fogyasztási hitelek és nem ezek jelentik a nagy dohányt). Kizárt, hogy egy bank csak úgy összecsomagoljon és elmenjen, arra vevőt kell találni, ami nálunk úgy néz ki, hogy az állam jön és vásárolgat.

    "Ha nem tudja eladni jó áron, akkor marad. Ha meg el tudja (mondjuk egy állami cégnek, mert ő az egyetlen vevő), akkor az eredetileg baromi drága üzletág nyomott áron megvételre kerül (visszaállamosítva) és probléma megoldva."

    Hát persze. A Budapest Bank esetében csúnyán elkeféltek valamit, mert 400 millió dollárra becsüli a piac, de a magyar állam 700 millió dollárért vásárolja meg (de a végső ár még nem ismert, január 16-án derül ki). Az MKB-val is nagyon rossz üzletet kötöttek, mivel az a Budapest Bankkal ellentétben csak veszteséget termel és azt is jóval a becsült piaci ár felett vették. Ezzel a két ügylettel sikerült 240 milliárddal többet költeni két bankra, mint amennyit érnek. Nem, hogy nyomott árról nincs szó, de egyenesen brutális pénzégetésről. Vagy a tulajdonosok ismerték fel a helyzetet, hogy a magyar állam ebből presztízs kérdést csinál és ezért felverték az árakat (ebben az esetben csúnyán át lettek verve, ami a kompetenciájukat is mutatja), vagy megint csurran-cseppen valami a haverokhoz is.

    [ Szerkesztve ]

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    A profit merteket allamilag szabalyozni nem tul jo otlet mert azzal garantalod minden szabalyozott iparag maximalis fejlodokepesseget. Magyarul elore deklaralod hogy mi lesz az a pont ahonnan utana csak lefele mozdulhat el a profit.

    Ha barmilyen termeknel azt latjak, hogy hat ebbol max ennyit lehet eladni(mivel ha tobbet adnak el azt elveszi az allambacsi) es az adott mennyiseget elerik akkor mi osztonzi a befektetot hogy plusz penzt invesztaljon?
    Ha barmi beut pl inflacio arviz akarmi milyen plusz eroforrasokhoz tudsz nyulni? Honnan lesz toked a kockazatokbol adodo problemak lekuzdesehez?

    Honnan lesz uj munkahely az adott iparagban? Vagy ahogy latszik majd ok mindenhol elertek a max termelest innentol mar csak szabonak tanulhatsz informatikusnak nem?

    Sajnos nem tudok mashogy fogalmazni ne vedd bantasnak de hatalmas sotetseget szajkozol :(

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • MongolZ

    addikt

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    Szóval a profit / extraprofit mértékével van baj. Aha.

    Csak egy kis info: A gyártócégeknél a profit jellemzően 10, maximum 20% körüli. Előző munkahelyemen a válság miatt 5% cél lett kitűzve (osztalék sem lett fizetve vagy 5 éven keresztül - 100% magyar tulajdon).

    Itt a Közgép, ez a multikat megszégyenítő nagymagyar cég, tudod mennyi a profitja? 35%.

    Szemét multik.

    Egyébként Stauffenberggel 99%-ban egyetértek, megspórolt nekem rengeteg gépelést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák