Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    "Az MTVA közölte, hogy mint hazánk legnagyobb és legtöbb embert elérő médiavállalata..."

    Ugye, ez csak valami vicc.

  • Lenry

    félisten

    nem kell ezen semmit konzultálni: "ne. baszogassátok."

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • MageRG

    addikt

    Most nem azért de ennek az embernek (DT) van szerepe a döntéshozásban?
    Mert nekem nagyon úgy tűnik hogy nincs. Akkor meg mit keres itt?
    Sorry, költői kérdés volt. :U
    Inkább kérdezek valami olyat, amire pozitívan lehet válaszolni. :P

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • PistiSan

    addikt

    Nem lennék meglepve, ha a szavazás napján összeomlana a rendszerük!

  • ntomka

    nagyúr

    És ugye úgy lesz anonim, hogy be kell írnom majd valami azonosítót a feladáshoz, meg mentik az IP címem? :U

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • anulu

    félisten

    válasz ntomka #5 üzenetére

    ha név nem kell, akkor US VPN-en fogok szavazni. ha kell, akkor sehogy.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Agostino

    addikt

    honnan veszitek, hogy lesz egyáltalán bármilyen szavazás? mikor volt legutóbb szavazás bármiről? kétharmad van, megválasztották őket, innentől csak természetes, hogy azt csinálnak, amit akarnak. kicsit majd bohóckodnak aztán az mtva összegrundol valami légbőlkapott felmérést ami alapján jól kivetik az adót.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Agostino #7 üzenetére

    Én egy jól kiforgatott, egymásnak ellentmondó kérdésekkel tarkított online kérdőívre számítok.

    (#6) anulu: Úgy valahogy.

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • Agostino

    addikt

    válasz ntomka #8 üzenetére

    elképzelhető a dolog. gondolom az mtva oldalán közzéteszik majd, jól elrejtik, a házilag idomított munkatársakkal meg kitöltetik.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz MongolZ #1 üzenetére

    Az MTVA saját nézettségi mérése szerint ők a legtöbb embert elérő médiacsoport az országban. Mondjuk a dolog szépséghibája egyedül az, hogy a mérésük annyira unortodox, hogy a világon sehol nem mérnek így nézettséget. Talán a Comment blogon volt egyszer levezetve, hogy az MTVA úgy méri egy-egy műsorának a nézettségét, hogy még a csatornák között váltogatókat is beleszámítja, értsd: Akár csak egyetlen másodpercig is odakapcsoltak, az már egy nézőnek számít (nyilván a végső számot csak becsülni lehet a néhány száz mért fogyasztó alapján).

    Így jött ki nyáron Rákay Philip elképesztően drágán elkészült élő fáklyagyújtogatós műsorára több milliós nézettség. Ezt ráadásul több csatornán párhuzamosan vetítették, így ha egyetlen néző végigment az M1, M1 HD, M2, M2 HD, Duna, Duna HD soron unalmasan kapcsolgatva, az már 6 nézőnek volt beszámítva.

    Szóval így nem nehéz. Mondjuk abban igaza van, hogy nagyon sok háztartásban csak az ingyen fogható TV csatornák vannak, ami az MTVA mellett két csatornát jelent még, az RTL Klubot és a TV2-t, de utóbbi már nem független (megy is minden áldott reklámblokkban a "jobban teljesítünk", "csökken a szegénység" és "elszámoltatjuk a tolvaj bankokat" szpotok, amitől hányok).

    Gondolom a konzultációba való beszállást úgy kell érteni, hogy teljes erővel beleállnak a kormánypropagandába és mindenáron megpróbálják rávenni a közvéleményt, hogy az internetadóra kell szavazni, mert az tulajdonképpen jó, az a magyar nemzet javát szolgálja.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Agostino #7 üzenetére

    Volt 2010 óta több papíralapú nemzeti konzultáció is, amelyeken a kérdéseket direkt úgy tették fel, hogy a nekik kedvező válasz volt a pozitív, míg a nekik nem tetsző válasz meg a negatív csengésű.

    Szerintem az internetadóról így fogunk szavazni (vicc nélkül, az előzőek is pont ilyen színvonalú kérdések voltak):

    Egyetért azzal, hogy az internet fejlesztése érdekében igazságosabbá kell tenni a közteherviselést és megnövelni a nemzetet kizsákmányoló szolgáltatók adóterheit?

    a.) Egyetértek az igazságos adóztatással, támogatom az internetadót!
    b.) A kormány szakemberei magasan képzettek, el tudják dönteni helyettem.
    c.) Szerintem a kizsákmányolás jó dolog, nem szabad tenni ellene, ne legyen internetadó!

  • MageRG

    addikt

    válasz Stauffenberg #11 üzenetére

    +1.
    Annyit tennék hozzá, hogy nem fogják feketén-fehéren leírni, hogy internetadó.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • .tnm

    addikt

    válasz Lenry #2 üzenetére

    pontosan ezt akartam írni. csak ugye akkor nincs pénzmozgás. így most megint el lehet költeni egy csomót közpénzből.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • dajkopali

    addikt

    válasz MageRG #12 üzenetére

    erre már megvan a fordulat: "távközlési adó kiterjesztése" - amit ugye az emberek 90 százaléka nem tud majd értelmezni, csak annyit fog megérteni a körülötte lévő szövegből, hogy meg lesznek sarcolva a gonosz mutlik

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • thesound

    őstag

    válasz Stauffenberg #11 üzenetére

    (Sajnos) tökéletes megfogalmazás. Mehet a haver nyomdájába.

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz MageRG #12 üzenetére

    Persze, meg azért nem lesz ennyire közönséges a nyelvezete, de a lényege ez lesz. Az új alkotmány esetében is direkt úgy tették fel a kérdéseket, hogy például "fontosnak tartja-e a családok védelmét", holott szóba sem került, hogy ennek kapcsán milyen kifogások is merültek fel az alkotmányjogászok és a civil szervezetek részéről.

    Egyszerűen kikerülik a lényeget a kérdésekkel és úgy teszik fel azokat, hogy a nekik kedvező válaszok felé tereljenek. A Századvég is így végzi a felméréseit, amikből mindig az derül ki, hogy mindenben, az élet összes területén jobban teljesítünk, csak éppen az összes többi belföldi és külföldi szervezet pont ezek ellenkezőjét méri (lásd: szegénységi mutatók, amikről egyébként KSH statisztika nincs is, de a kormány állandóan úgy kommunikálja (érted: mért adatok hiányában), hogy csökken a szegénység, miközben az Eurostat szerint meg éppen nő).

  • Agostino

    addikt

    válasz Stauffenberg #11 üzenetére

    volt, valóban, csak éppen - és bocsánat a vulgaritásért - a többség leszarta, kisebb dolga is nagyobb volt annál, hogy ezzel majomparádéval foglalkozzon. most viszont tömegek mozdultak meg a netadó ötletére. volt azóta is tüntetés, de például ablakok azóta sem törtek. azért ahhoz már kell valami. ha elkezdenek papírozni és a nyilvánosság bevonásával okoskodni, az könnyen lyukra futhat. azért minden családban akad legalább egy olyan korú, aki tudja, miről van szó. persze el lehet játszani, hogy demográfiailag csak olyanokat tesznek bele a fazékba, akiknek mindegy.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • ripla

    őstag

    de miért nem lehet békén hagyni az internetet? felfogni nem bírom, hogy a kormánynak mi a franc köze van ahhoz, hogy mi zajlik az interneten. egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogyha XYZ nevű cég árul valamit a neten keresztül, azt megveszi egy magyar állampolgár, akkor annak a cégnek a bevételére, milyen jogon tart magának igényt a kormány? milyen jogon!? köze nincsen hozzá!

    minden eszközt megragadnak, hogy eltereljék a figyelmet a valóságról; mélyszegénység folyamatos növekedése, magyarország rosszul teljesítése, amerikai kitiltási botrány, korrupciós ügyek, 100 ezer új adó, a romokban lévő gazdaság/oktatás/egészségügy, a folyamatos hazugság cunamiról, és a sok ezer milliárdról amit naponta ellopnak, már nem is mondok inkább semmit.
    katasztrófa ami ebben az országban zajlik. jól mondta valaki az egyik fórumon, "mi vagyunk európa észak-koreája". sajnos csak egyetérteni tudok vele. :((

    [ Szerkesztve ]

  • LÁZ

    addikt

    lassan már csak egy apokalipszis segit azon amit 'honatyáink' művelnek

    insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #17 üzenetére

    Mindegy is, mert a valódi eredmények úgyis titkosítva lesznek legalább 80 évre és egy kozmetikázott verziót fogunk csak látni.

    ツ Headphones on - World off

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ntomka #21 üzenetére

    Semmi szükség nem lesz rá, mivel úgyis azokat a válaszokat kapják majd vissza amit szeretnének. Az előző kettővel is ez volt, aztán jól a kritikusok orra alá dörgölték, hogy "dehát ezt megkonzultáltuk az emberekkel, ők akarták ezt".

  • dabadab

    titán

    válasz MongolZ #1 üzenetére

    Nem, nem vicc. Az MTVA-nak nagyobb a költségvetése, mint a TV2-nek meg az RTL-nek együtt, tehát tényleg a legnagyobb, és valóban az az, ami tényleg mindenhol elérhető (az, hogy a kutya se nézi, az más kérdés - de nézhetné)

    DRM is theft

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Ja, amikor meg az RTL Klub híradója megkérdezte az MTVA-tól, hogy mire fogják költeni a 80 milliárd közpénzt amit egy évre kapnak, akkor válasz helyett valóvilágoztak egyet és el lettek küldve a vérbe. Gondolom most is Rákay Philip égeti el a nagy részét pátosztól csöpögő műmagyarkodásra, amit az egyedi mérések alapján 16 millió magyar fog látni.

  • bambano

    titán

    válasz Agostino #18 üzenetére

    "volt azóta is tüntetés, de például ablakok azóta sem törtek.": mer' ezek a nyomorult kockák annyira bénák, hogy még egy monitort se bírnak behajítani a székház ablakán :P

    a poszthoz:

    az egész felméréssel meg az a "gond", hogy tudod, hogy a szerveren milyen adatok gyűlnek össze halmozottan? nem tudod. akkor meg teljesen mindegy, hogy mit szavazol.

    egyébként a netadó meg azért ütött akkorát, mert a netről már mindenki tudja, hogy kell. ezt kijelenthetném a fotelből is, de mint internet szolgáltató rendszergazdája, több emberrel találkozom, mint ahány anyósa dajcsnak eddig volt. És lehet, hogy a vidéki kis zsákfaluban a nagyinak nincs fogalma a részletekről, de azt ő is összerakta már fejben, hogy szkájpol az unokával az interneten, meg bankolni kell. és lehet, hogy nem ő állítja be a gépét, hanem az unoka vagy a helyi szaki, de az internet már eljutott odáig, hogy a legalapvetőbb fogalmakat a 80 éves nagymami is tudja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • DigitXT

    félisten

    válasz bambano #25 üzenetére

    Mondjuk amikor azt mondja a nagyi, hogy ő nem használja, tőle adóztassák,
    akkor érdemes szembesíteni, hogy pl. az az IP TV amit egész nap néz, miről
    is megy, aztán lehet számolgatni, hogy ő hány GB forgalmat generál ezzel.;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #25 üzenetére

    "de az internet már eljutott odáig, hogy a legalapvetőbb fogalmakat a 80 éves nagymami is tudja."

    Csak ellentétben az iPhone-t lóbáló fiatalokkal, akik tényleg olyan szinten a neten élik az életüket, hogy az internettől való elszakadás rosszabb lenne számukra mint a halál, addig a 80 éves mamóka (minden demagóg propaganda ellenére) még mindig élete nagy részét offline éli. Olyanok is számítanak neki, mint

    - ajándék fa/szén téli tüzelőnek az önkormányzattól
    - rezsicsökkentés
    - jobb közbiztonság
    - magyar termékek támogatása

    Ja, és az ő idejében még körmöst adott az antidemokratikus matektanár, így ha 8 általánosa van is jobban vágja az alap matekot, mint a "8 divájszom van 8x700 az majdnem 7 rugó, mindmeghalunk444" generáció. Így az okostelefonja nélkül is ki tudja számolni, hogy neki többet adott a kormány, mint amit el fog venni. Főleg, ha unokái is vannak (családi adókedvezmény)

    És ez a lényeg. Amíg a kormány a szavazók 2/3-adának kedvez, addig lényegtelen, hogy a maradéknak nem tetszik.

  • bambano

    titán

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    el fogják venni tőle az internetet. banknak, szkájpnak lőttek.
    ehhez képest amit kapott, ha egyáltalán kapott valamit, az eléggé apróság.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #29 üzenetére

    Nem fogják elvenni. Még a legrosszabb eshetőség alapján is havi 700-zal emelik meg a havidíját. Online meg idősek ritkán bankolnak. Sárga csekken fizetik be a számlákat a legtöbben.

  • bambano

    titán

    válasz Penge_4 #30 üzenetére

    nem, a legrosszabb lehetőség az, hogy a kormány komolyan gondolja, hogy a szolgáltatónak kell kifizetni az internet adód. másnap egy csomó szolgáltató le fogja húzni a rolót.

    "Online meg idősek ritkán bankolnak": az az igazság, hogy azt, hogy mit csinálnak az előfizetőim, inkább nekik hiszem el, mint neked.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #31 üzenetére

    "másnap egy csomó szolgáltató le fogja húzni a rolót."

    Értem én, hogy a gazdasági életben is az erősebb kutya baszik, de azért ez a "multikat nem lehet megadóztatni, mert jaj nekünk" tézis is kezd kicsit megdőlni. Ergo: nem is tézisről beszélünk, inkább csak egyfajta általánosságról, ami nem örökérvényű. A multi a profitmaximalizáció mellett a veszteségek minimalizálásában is érdekelt. Ezt pedig tudja a kormány is és éppen csak akkora csapást mér rájuk, amekkorát még el tudnak viselni.

    De azért én nem temetném őket. Nyilván a kormányban sem elmebetegek dolgoznak, akiknek az a céljuk, hogy a Falunet BT-t a sárgaföldbe döngöljék, miközben a nagy multik meg sem érzik a csapást, hanem valami arányos rendszer kialakítása, ami célzottan a nagy multik ellen történik (mint ahogy az RTL Klubot is szívatják ).

    Attól meg én nem félek, hogy a Tré, UPC, Telenor, Voda meg a többi kivonulna az országból.

    "az az igazság, hogy azt, hogy mit csinálnak az előfizetőim, inkább nekik hiszem el, mint neked."

    Örülök neki, hogy neked ilyen haladó előfizetőid vannak. Rendszergazdaként nyilván kommunikációs/ügyfélkapcsolati feladatokat is ellátsz, amiből ilyen komoly statisztikád van és még véletlenül sem abba a hibába esel, minthogy "Telefonos közvéleménykutatásunk kimutatta, hogy a lakosság 100%-a rendelkezik telefonnal."

    Úgy globálisan összességében az idősek az a csoport, akiknek a legkisebb százaléka internetezik és az internetezők közül is a legnagyobb rész éppen az, akinek sokszor még olyan triviális dolgok is papírra le vannak írva, minthogy "kattints a Start menüre" meg "kétszer kattints a kék e betűre"

  • bambano

    titán

    válasz Penge_4 #32 üzenetére

    az a probléma, hogy ezen a piacon nyomul kb. 5-6 multi, meg kb. 400 kis hazai isp. falunet bt. a multi lehet, hogy kibírja illetve képes keresztfinanszírozni, de egy falunet bt nem.

    "Ezt pedig tudja a kormány is és éppen csak akkora csapást mér rájuk, amekkorát még el tudnak viselni.": hát persze, a kormány tudja, hogy egy isp az eredeti, 150 Ft/GB csapást könnyedén elvisel.

    "Nyilván a kormányban sem elmebetegek dolgoznak": de, teljesen egyértelműen elmebetegek. a netadó csak egy az utóbbi idők legalább négy, isp-kre mért csapásából.

    "közül is a legnagyobb rész éppen az, akinek sokszor még olyan triviális dolgok is papírra le vannak írva, minthogy "kattints a Start menüre" meg "kétszer kattints a kék e betűre"": ha figyeltél volna arra, amit írok, akkor tudnád, hogy ezt nem is vitatom. tisztában vagyok vele, és le is írtam, hogy nem értenek hozzá. ez nem zárja ki azt, hogy az életükben betöltött szerepével viszont teljesen tisztában legyenek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Raysen623

    addikt

    Megvan a saját véleményem a témával kapcsolatban, mivel többen már körülírták ugyanazt ezért nem fogom leírni sokadszorra...

    Szánalmas lassan amit ez az agyhalott csinál nemzeti konzultáció néven :P

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Penge_4 #32 üzenetére

    "de azért ez a "multikat nem lehet megadóztatni, mert jaj nekünk" tézis is kezd kicsit megdőlni."

    Eddig is adóztak a multik, ez egy hatalmas baromság, hogy nem adóznak. Sokszor kizárólag a társasági adó alapján mérik össze a cégeket, de ez csak az egyik adónem a sok közül és igazságtalan mondjuk az ÁFA és járulékbefizetéseket elegánsan levegőnek nézni. A sokat vegzált multik általában a legnagyobb adóbefizetők, ha az összes adónemet és járuléktípust nézzük. Egy-egy adótípusra kaphatnak kedvezményeket, de ezek egyik része az alacsony nyereségből, veszteségből vagy az állam által garantált privilégiumokból jön. Egy vállalatnak meg nem csak akkor lehet alacsony a nyeresége vagy egyenesen veszteséges ha külföldre lapátolja a pénzt meg offshore számlákon rejtegeti, hanem ha mondjuk fejleszt, befektet, beruház, hiszen ezek mind a nyereséget csökkentik.

    "A multi a profitmaximalizáció mellett a veszteségek minimalizálásában is érdekelt."

    Ki az aki nem? Veszteség alatt meg gondolom a kiadási oldal optimalizációját érted. Ez nem multi sajátosság, hanem így működik minden vállalkozás kapitalizmustól a kommunizmusig csak eltérő pátosszal van nyakon öntve. Profit nélkül nem működik egyetlen vállalkozás sem, nélküle nem tudnak bővülni, fejleszteni és előremozdítani az innovációt, tartósabb veszteséges üzemeléssel meg a cég jövője is csak a tartalékok erejéig tart ki.

    "Ezt pedig tudja a kormány is és éppen csak akkora csapást mér rájuk, amekkorát még el tudnak viselni."

    Mégis honnan a jó büdös francból tudja a kormány, hogy mekkora ágazati különadókat dobhat be, ha soha, semmiről nem készül hatástanulmány? Csak maradjunk az internetadónál: A tervezet első verziójában olyan mértékű volt az adó, hogy még hozzávetőleg sem sikerült eltalálni, többszöröse lett volna a teljes telekom ágazatban megforduló árbevételeknek (nem profitnak) az adó mértéke. NOOORMÁLIS? Ha neked van egy céged, aminek az éves árbevétele 200 millió és jön erre egy 450 milliós adóteher, akkor a kormány eltalálta, hogy el tudod-e viselni?

    "Attól meg én nem félek, hogy a Tré, UPC, Telenor, Voda meg a többi kivonulna az országból."

    Kényszeredett helyzetben vannak, mivel nem olyan egyszerű kivonulni egy olyan piacról ahol már gyökeret vertek. De ugyan ez a felfogás az ami alapján a bankok sem vonulnak ki, aztán láss csodát mégis sorra mennek el. Legutóbb a GE Capital dobta be a törölközőt és megszabadult a Budapest Banktól. Annyira rossz volt a külföldi tulajdon, hogy sorra hozta az "Év Bankja" díjakat az elmúlt években.

    "Nyilván a kormányban sem elmebetegek dolgoznak, akiknek az a céljuk, hogy a Falunet BT-t a sárgaföldbe döngöljék"

    2013 óta csökken a magyar vállalkozások száma, sok év után ekkor fordult meg a bővülő folyamat és egyre több kis és közepes vállalkozás kerül csődbe (leginkább fizetésképtelenség miatt, aminek a vége a kényszertörlés), vele együtt a vállalkozási hajlam is mélyponton van, kevesebb új vállalkozás indul, mint a korábbi években. Erről maguk a vállalkozók is tehetnek, de a KKV szektornak nincs könnyű dolga, ahogy Várady Zsolt is mondta az egyik tüntetésen: Ma Magyarországon az adórendszer nem teszi lehetővé azt, hogy egy vállalkozás legálisan és nyereségesen egyszerre működhessen, választaniuk kell.

  • MageRG

    addikt

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    "... ő idejében még körmöst adott az antidemokratikus matektanár..."
    Ez ezért jó, mert beleneveli a nebulóba a feltétlen tekintélytiszteletet és kérdezni sem fog . Egy munkalapú társadalomban erre van szükség.
    Sajnos egy ilyen ember nem igazán alkalmas kreatív gondolkodást igénylő munkára, de az ilyen munkából hazánkban hál' istennek egyre kevesebb lesz. :P

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • bambano

    titán

    válasz Stauffenberg #35 üzenetére

    "A multi a profitmaximalizáció mellett a veszteségek minimalizálásában is érdekelt.": ez a mondata azért is marhaság, mert vagy profitja van, azaz pozitív az egyenleg, vagy vesztesége, azaz negatív. mindkét kifejezés ugyanazt az egy matematikai tényt takarja.

    az isp-k egyébként fizetnek helyi adókat is, például a közterületen vezetett kábelért fizetnek az önkormányzatnak és fizetnek az infrastruktúra tulajdonosának is. például ha én felrakok az áramszolgáltató oszlopára egy kábeltv kábelt, akkor először is fel kell újítanom saját pénzemen a villanyoszlopot, majd saját pénzemen felrakhatom a kábelt, amiért utána éves díjat fizetek a villanyásznak, plusz közműadót az önkormányzatnak. ezt is olyan jól eltalálták, hogy egy csomó helyen lebontották a frissen épült hálózatokat, mert csak veszteséget termelt volna.

    "Ezt pedig tudja a kormány is és éppen csak akkora csapást mér rájuk, amekkorát még el tudnak viselni.": a kórmány jólértesültségének a jele, hogy az utóbbi időben gyakorlatilag az összes fontosabb ötletükből kihátráltak idővel. ahha. én az ilyenekre azt szoktam mondani, hogy még a harmadik szomszédja is idióta.

    a kkv szektort meg a kormány szivatja halálra azzal, hogy nem fizeti ki az állami megrendelések díját, mindig megy a kavarás a számlákkal, amibe egy kevésbé tőkeerős kkv beleszakad. felveszi a forgóeszköz hitelt, mert muszáj, abban a hitben, hogy marad egy kis nyereség a végén, majd bebukja az egészet tokkal-vonóval, mert 6-9 hónapos csúszással fizetnek valamennyit a díjakból és az egész kócerájt elviszi a hitelkamat. ráadásul a megrendelő a pénzhiányt minőségi kifogásnak álcázva akarja lenyomni a kkv torkán.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bambano #37 üzenetére

    "ez a mondata azért is marhaság, mert vagy profitja van, azaz pozitív az egyenleg, vagy vesztesége, azaz negatív. mindkét kifejezés ugyanazt az egy matematikai tényt takarja."

    Tudom, erre előlegeztem meg a bizalmat, hogy nem veszteséget akart odaírni, hanem kiadást, ami a profitot csökkenti (vagy veszteségnél maradva: a veszteséget növeli).

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Penge_4 #32 üzenetére

    "Nyilván a kormányban sem elmebetegek dolgoznak"

    Oooo

    Komolyra forditva a szot ha bevezetik pont a gonosz nagy multiknak lesz kurva mindegy mert leirjak az adobol.
    A kis BT-k KFT-k meg mennek a levesbe.

    Hol a hiba a kepben?

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • ChipKng

    aktív tag

    válasz ripla #19 üzenetére

    Nagyon egyszeru a valasz. Jelenleg a media nagyresze mar a kezukben van es a kormany propagandat sugarozza. Az RTL meg kekeckedik, de majd megtorik! Az iskolak is be lettek fogva az igaba. Egyedul a neten lehet kiteregetni es negativ velemenyt nyilvanitani es tulsagosan nagy nyilvanossaga van. Abban remenykednek, hogy ha visszafogjak a terjedeset akkor azok a hangok nem jutnak el a buta kis birkak fulebe.

    2B OR NOT 2B that is FF

  • ripla

    őstag

    válasz ChipKng #40 üzenetére

    ezt én értem, és tisztában vagyok vele. csak nem kellene hagynunk, hogy tényleg mi legyünk európa észak-koreája. mert egyelőre erősen afelé haladunk.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #35 üzenetére

    "Egy vállalatnak meg nem csak akkor lehet alacsony a nyeresége vagy egyenesen veszteséges ha külföldre lapátolja a pénzt meg offshore számlákon rejtegeti, hanem ha mondjuk fejleszt, befektet, beruház, hiszen ezek mind a nyereséget csökkentik."

    De Magyarországon a trükközőkből volt a több. Sokszor még azok is trükköztek, akik más országokban nem. És igen, erről az elmúlt 25 év politikusai is tehetnek együttvéve, de ez még nem vigasztalja az adófizetőket.

    "Profit nélkül nem működik egyetlen vállalkozás sem, nélküle nem tudnak bővülni, fejleszteni és előremozdítani az innovációt, tartósabb veszteséges üzemeléssel meg a cég jövője is csak a tartalékok erejéig tart ki."

    Tisztában vagyok a közgazdasági alapfogalmakkal, nem is ezt vitattam, mindössze a profit mértékét, amin rendszeresen megy a vita. Legyen egy jövedelemplafon és a fölötte keletkezett profitot kötelezően fordítsák fejlesztésekre. Na ezek azok, amik így leírva jól hangzanak és lehet belőle fasza választási szlogeneket gyártani, csak a megvalósíthatóság ütközik problémákba, illetve a betartatása többe kerül, mint a megtakarított/jó helyre pozicionált pénz.

    "A tervezet első verziójában olyan mértékű volt az adó, hogy még hozzávetőleg sem sikerült eltalálni, többszöröse lett volna a teljes telekom ágazatban megforduló árbevételeknek (nem profitnak) az adó mértéke."

    És mi a bizonyíték rá, hogy ez tényleg így van és nem csak az ellenoldal meg Soros György trükközése?

    "De ugyan ez a felfogás az ami alapján a bankok sem vonulnak ki, aztán láss csodát mégis sorra mennek el."

    Azért míg egy bank számára az épület minimális értéket képvisel és csak az előfizetők, akik számítanak, addig egy telekom/ISP kiépített eurómiliárdos infrastruktúrát, amit nem tud magával vinni. Ha nem tudja eladni jó áron, akkor marad. Ha meg el tudja (mondjuk egy állami cégnek, mert ő az egyetlen vevő), akkor az eredetileg baromi drága üzletág nyomott áron megvételre kerül (visszaállamosítva) és probléma megoldva.

    (#36) MageRG:

    "Ez ezért jó, mert beleneveli a nebulóba a feltétlen tekintélytiszteletet és kérdezni sem fog . Egy munkalapú társadalomban erre van szükség."

    A társadalom majdnem úgy rétegződik, mint egy hangyaboly még ha nem is annyira durva mértékben (de válságokkor afelé tendál). A többség mindig monoton, fizikai munkát fog végezni vagy alacsony szintű szellemit. Ezért is folyik olyan lassan a korszerűsítés és a technológiai fejlesztés, mert hiába lenne már elméletben lehetséges a munkafolyamatok 90%-át gépesíteni, automatizálni és feleslegessé tenni, mivel egyfelől tömegek egyszerre nem kerülhetnek utcára, mert az lázadáshoz, polgárháborúkhoz és gépbomboláshoz vezetne, másfelől a függési láncról sem lehet az ellátórendszerek átszervezése nélkül leszakadni (a kiesett vásárlóerő csökkenti a várható profitot, aminek a beruházás miatt éppen hogy növekednie kéne).

    Ez akár a kelethez, akár a nyugathoz tartozunk, meg fog történni.

    "Sajnos egy ilyen ember nem igazán alkalmas kreatív gondolkodást igénylő munkára, de az ilyen munkából hazánkban hál' istennek egyre kevesebb lesz."

    A kreatív gondolkodással kitörölheted. Pl. a kickstarteres ötletekből mennyi is valósult meg ténylegesen (nem csak amire összelapátolták a pénzt, hanem ami tényleg beindult és be sem csődölt)?

    A kreatív gondolkodás mellé valami még kell. Vagy saját tőke (mert más nem fogja odaadni az övét, vagy ha igen, akkor ki fog téged golyózni valahogy, mert +1 főre nincs szüksége), vagy valami komoly szakmai tudás. A humán oldalon persze könnyebb. Ott fog az ember egy mikrofont, ecsetet, marék gipszet, papírt-tollat és ha elég jól el tudja magát adni (vagy jókor van jó helyen), akkor felemelkedik és gennyesre keresi magát.

    Ez volt az, amit elhitettek az emberekkel (amerikai álom európai változatban), hogy ha kreatív vagy, akkor a határ a csillagos ég. Csak az a rohadt szikra nem akar az istennek se jönni, az az áttörés. De a lényeg, hogy aki be akar futni, annak pörögnie kell ezerrel, benne kell lennie az élet sűrűjében. Ergo: fogyasztónak kell lennie. Még akkor is, ha hitelekből finanszírozza a fogyasztásait, mert a diákmunkás minimálbérből nem tudja havonta 100 000 fölött csak magára, akár a külsejére, akár a munkaeszközeire, akár bármire, ami által előbbre jut. Ez pedig pörgeti a GDP-t.

    Igazából a keleti és a nyugati berendezkedés között lényegében az az egyetlen különbség, hogy az egyik társadalmi manipulációval tartja fenn a működéséhez szükséges rendet, míg a másik nyílt erőszakkal. És persze éles határvonal sem létezik, ahogy a keleti oldal is rájött a médiamanipuláció előnyeire (avagy, hogy békésen lehet terelni a birkákat, gondolataiknál fogva), úgy a nyugati oldalon is rájöttek, hogy bizony vannak olyan elemek, akik ellen erőszakkal kell fellépni.

    Bizonyos, hatalomra pályázó csoportok meg arra jöttek rá, hogy ezeket a dolgokat hogyan használhatnák fel a saját előnyeikre.

    Egyébként meg off-on kívül arra céloztam a példámmal, hogy anno még alap volt, hogy iskolába tanulni jár az ember, nem szórakozni, unatkozni meg végigszenvedni az órákat. De itt is kijönnek a társadalmi különbségek. Ha egy elit magániskolában tanultam volna (vagy szimplán csak olyan államiban, ahol kivételesen normális a tanáranyag és az osztály is) én is nyilván elborzadva tekintenék arra, hogy fizikai erőszakkal tartanak tanárok fegyelmet meg nem látják be a tévedés lehetőségét.

    Ellenben ha az ilyen helyen tanulók tanultak (vagy próbáltak volna) olyan iskolákban, ahol óra alatt az Osztály vigyázz című filmre emlékeztető hangulat uralkodott, leszámítva a fegyvereket és pl. full természetes volt egyeseknek, hogy óra alatt rágyújtanak és csak mikor a csikket a tanárra pöckölték, felgyújtottak egy termet vagy a vécét voltak igazgatói intők meg kicsapások, a normális tanárokat meg olyan szinten szétszívatták, hogy vagy kiégtek, vagy elmentek és csak a szigorú veteránok bírták ki nyugdíjig, akkor biztosan másképp állna a kérdéshez mert valami olyasmi kép él a fantáziájában, amint a tanár vasfegyelmet tart és aki csak pisszen egyet (azok közül, akik előtte szó szerint buliztak órán) az repül és csak a normális, viselkedni tudó emberek maradtak volna, akkor talán még meg is szeretik anno a tanulást, mikor még ingyen tanulhattak volna.

  • MageRG

    addikt

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    "A többség mindig monoton, fizikai munkát fog végezni vagy alacsony szintű szellemit."
    ... és a csatákat mindig lovasrohammal nyerték meg.
    A jelenlegi trendek szerint alacsony hozzáadott értékű munka egyre inkább vissza fog szorulni. Eljön az az idő, amikor a legolcsóbb helyen sem elég olcsó a munkaerő, vagy nem éri meg odavinni gyártást, mert kockázatos.
    Hogy mit lehet ilyenkor csinálni, arra még csak a sci-fi-nek és a bölcsészhippiknek van válaszuk (meg Japánnak, hehe.).
    "A kreatív gondolkodással kitörölheted."
    Kreatív munka minden komolyabb nem-betanított munka. Pl. az is ha bútorasztalos vagy, és egyedi célra, megrendelésre dolgozol.
    A lapátolás, szalagmunka, pénztáros meg nem az.

    "Igazából a keleti és a nyugati berendezkedés között lényegében az az egyetlen különbség, hogy az egyik társadalmi manipulációval tartja fenn a működéséhez szükséges rendet, míg a másik nyílt erőszakkal."
    Igazából a különbség hogy az egyik az egyén szabadságában és saját boldogulásában hisz, a másik meg az állami gyámkodásban.
    Itt a "társadalmi manipuláció" az, hogy mindenki úgy érzi hogy megtalálja boldogulását ha elég szorgalmas, ügyes, stb. Keleten meg azt hiszik mindenki garantáltan eléldegélhet ha nem járatja a száját.
    Szvsz.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    Talan nem kene 28 fele adoval/jarulekkal egyeb befizetnivalokkal( alcazott ado) terhelni egy atlag vallalkozot.

    Nalunk (Anglia ) ez kurva egyszeruen mukodik.

    Nem nyomozgatnak, hogy te most tenyleg 2300-at keresel havonta vagy esetleg 3000-et de csak 2300-at vallasz be. Minek nyomoznanak? A £700 kulonbseget ugyis elkoltod a boltban amin rajta van a VAT ( AFA ) es kb penzuknel is vannak. Nem eri meg agyonburokratizalni a dolgokat. Nincsen anyja neve ket peldanyban meg szigoru szamadas es egyeb nyalanksagok.

    £500K adotartozas alatt nem is nyomoznak mert nem eri meg nekik. Otthon is fel lehetne szamolni az APEH felet nem kene annyi gizike meg micike szodasuveg szemcsiben.
    Meg lehet nem olyan vezeto kene aki 2015-ben annyit tud kinyogni, hogy "tolmacsot kerek"...
    Pofam leszakadt mikor lattam ezt a bejatszast. :W

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    "De Magyarországon a trükközőkből volt a több. Sokszor még azok is trükköztek, akik más országokban nem. És igen, erről az elmúlt 25 év politikusai is tehetnek együttvéve, de ez még nem vigasztalja az adófizetőket."

    Ez még az anekdotikus érvelési hibánál is rosszabb. Miért nem tolonganak a nagy multik vezetőiről, könyvelőiről, jogászairól szóló hírek, hogy adócsalás miatt nyomoznak vagy el is ítélik őket? Azért, mert ezek törvényes kiskapukat használnak. A lényeg az lenne, hogy ezeket a kiskapukat felszámolják, amire egyébként van törekvés csak éppen nálunk az alapelv az, hogy mindenkit alapból bűnös adócsalóként kezelnek és teljesen ostoba bürokráciával és extra adókkal terhelik őket.

    Nem csoda, hogy ennyire pocsék az adózási morál, ki a franc akar úgy vállalkozást csinálni, hogy a bevételek felét lenyeli egy feneketlen és rendkívül drágán fenntartott intézményrenszer, ami nem partnere, hanem inkább korbácsos atyaúristene a vállalkozóknak?

    "Tisztában vagyok a közgazdasági alapfogalmakkal, nem is ezt vitattam, mindössze a profit mértékét, amin rendszeresen megy a vita."

    Kommunista-e vagy? Egyedül a marxista közgazdaságban van meg ez a baromság a túl sok profitról. Ki dönti el, hogy mi sok? Ez csak visszaélésekre adhat okot azt ezt meghatározni akaró hatóságok és politikusok részéről. Te keresel havi 170 nettót az pont jó, szomszéd Béla meg keres havi 350 nettót, az már túl sok, azonnal elvenni tőle!

    "Legyen egy jövedelemplafon és a fölötte keletkezett profitot kötelezően fordítsák fejlesztésekre."

    Tehát kommunista vagy. Legyen a jövedelemplafon alkalmazottaknak 950 Ft-os órabér, ami ezen felül keletkezik azt kötelezően add be az államnak fejlesztésekre.

    "És mi a bizonyíték rá, hogy ez tényleg így van és nem csak az ellenoldal meg Soros György trükközése?"

    Mármint mivel trükközik? Már az első módosító javaslatban sem stimmeltek a számok, mivel abban 150 Ft/GB összeg szerepelt, ami a szaktárca szerint évi 20 milliárd forintot hozott volna, de azt sem tudták megnézni, hogy mekkora tényleges adatforgalom bonyolódik évente. Ezzel a 150 Ft/GB adóval évente 100 milliárd forint ütötte volna a markukat.

    Ezen a ponton megkövetem magam, mert itt elnéztem a KSH adatokat, amik szerint nem évente, hanem negyedévente 40 milliárdos árbevétel generálódik internetszolgáltatásból. Szóval az évi 160 milliárdos árbevétel több mint felét egyetlen különadó nyelte volna le (és akkor még nem számoltunk a 27% áfával, társasági adóval és a többi adónemmel). Jut is, marad is... ja nem.

    "Azért míg egy bank számára az épület minimális értéket képvisel és csak az előfizetők, akik számítanak, addig egy telekom/ISP kiépített eurómiliárdos infrastruktúrát, amit nem tud magával vinni."

    Ó tényleg, mert egy banknak csak néhány épülete van, aminek az eladásával nem bukhat túl sokat és már mehet is az országból. De várj, mi lesz a kint lévő hitelekkel, lízing szerződésekkel, értékpapírokkal? Azt hiszed, hogy az ügyfelek pénzét egy nagy széfben rejtegetik és elég azt csak visszaadni? És akkor nem beszéltünk a felbontott szerződések miatt fizetendő kötbérekről vagy egyenesen kártalanításról. A bankban meg nem csak Juliska néni tartja a nyugdíját, hanem ezek a pénzintézetek a KKV szektort és a nagyvállalatokat is forrásokkal látják el (a hitel nem csak a következő HDTV vásárlására van, ezek fogyasztási hitelek és nem ezek jelentik a nagy dohányt). Kizárt, hogy egy bank csak úgy összecsomagoljon és elmenjen, arra vevőt kell találni, ami nálunk úgy néz ki, hogy az állam jön és vásárolgat.

    "Ha nem tudja eladni jó áron, akkor marad. Ha meg el tudja (mondjuk egy állami cégnek, mert ő az egyetlen vevő), akkor az eredetileg baromi drága üzletág nyomott áron megvételre kerül (visszaállamosítva) és probléma megoldva."

    Hát persze. A Budapest Bank esetében csúnyán elkeféltek valamit, mert 400 millió dollárra becsüli a piac, de a magyar állam 700 millió dollárért vásárolja meg (de a végső ár még nem ismert, január 16-án derül ki). Az MKB-val is nagyon rossz üzletet kötöttek, mivel az a Budapest Bankkal ellentétben csak veszteséget termel és azt is jóval a becsült piaci ár felett vették. Ezzel a két ügylettel sikerült 240 milliárddal többet költeni két bankra, mint amennyit érnek. Nem, hogy nyomott árról nincs szó, de egyenesen brutális pénzégetésről. Vagy a tulajdonosok ismerték fel a helyzetet, hogy a magyar állam ebből presztízs kérdést csinál és ezért felverték az árakat (ebben az esetben csúnyán át lettek verve, ami a kompetenciájukat is mutatja), vagy megint csurran-cseppen valami a haverokhoz is.

    [ Szerkesztve ]

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    A profit merteket allamilag szabalyozni nem tul jo otlet mert azzal garantalod minden szabalyozott iparag maximalis fejlodokepesseget. Magyarul elore deklaralod hogy mi lesz az a pont ahonnan utana csak lefele mozdulhat el a profit.

    Ha barmilyen termeknel azt latjak, hogy hat ebbol max ennyit lehet eladni(mivel ha tobbet adnak el azt elveszi az allambacsi) es az adott mennyiseget elerik akkor mi osztonzi a befektetot hogy plusz penzt invesztaljon?
    Ha barmi beut pl inflacio arviz akarmi milyen plusz eroforrasokhoz tudsz nyulni? Honnan lesz toked a kockazatokbol adodo problemak lekuzdesehez?

    Honnan lesz uj munkahely az adott iparagban? Vagy ahogy latszik majd ok mindenhol elertek a max termelest innentol mar csak szabonak tanulhatsz informatikusnak nem?

    Sajnos nem tudok mashogy fogalmazni ne vedd bantasnak de hatalmas sotetseget szajkozol :(

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Penge_4

    veterán

    válasz MageRG #43 üzenetére

    "A jelenlegi trendek szerint alacsony hozzáadott értékű munka egyre inkább vissza fog szorulni."

    A hozzáadott érték relatív. Régen az volt a hozzáadott érték, mikor a kovács izzította a vasat és kalapálta fizikai erővel, stb. Most az a hozzáadott érték, mikor az öltönyös ügynök tukmálja a termékét az emberekre, vagy mikor az ügyintéző (akár postai, önkormányzati, stb., akár telefonos) droid módjára elmondja ugyanazt azoknak, akik utálják az automatákat és/vagy olvasni/tájékozódni még inkább utálnak mielőtt hülyeségeket kérdeznének.

    "Hogy mit lehet ilyenkor csinálni, arra még csak a sci-fi-nek és a bölcsészhippiknek van válaszuk (meg Japánnak, hehe.)."

    Nagyon vicces. Csak az a baj, hogy a jelenlegi emberi mentalitással cseszheted a szép utópiákat.

    "Pl. az is ha bútorasztalos vagy, és egyedi célra, megrendelésre dolgozol."

    És mennyi ilyen emberre van szükség? Mert hogy 7 milliárdra nem, az biztos.

    "Igazából a különbség hogy az egyik az egyén szabadságában és saját boldogulásában hisz, a másik meg az állami gyámkodásban."

    És a legszebb az egészben, hogy a társadalom egyik része pontosan azt várja a politikusoktól, hogy ő x-el egyet 4 évente és cserébe majd neki minden jó lesz. És az országban gyakorlatilag nincs is olyan párt, aki ki merné jelenteni, hogy az ember saját maga felelős a saját életéért, mert azzal kijelentené, hogy önmaga csak egy túlfizetett léhűtő, aki önmaga feleslegességét kinyilatkoztatva szintén csak a saját zsebét akarja megtömni.

    Az EU is ugyanúgy gyámkodik. A szabványosítások, direktívák meg a többi mi, ha nem gyámkodás? A versenyhivatalok, büntetések, szabályozások? A hamarosan bekövetkező roaming eltörlése pedig egyenesen diktatórikus, radikális lépés. Az most irreleváns, hogy ezek a dolgok (legalábbis többsége) számunkra pozitívak és jövőbe mutatók. Attól még ugyanúgy gyámkodás, hogy egy korlátozott időre megválasztott felső hatalmi kör döntéseket hoz.

    A diktatúra mindig is egy semleges hatalmi berendezkedés volt. Az, hogy rossz vagy jó, relatív, egyénfüggő és szituációfüggő és globálisan nézve lehet, hogy valami jó, ami lokálisan nézve rossz, vagy fordítva.

    A demokráciától mindössze az különbözteti meg, hogy a diktatúra hatékony, a demokrácia pedig nehézkes, lassú, nyögvenyelős és ugyanúgy ott sincs biztosítva a tökéletesség. Sőt! Az "örök élet és ingyen sör" példázza a legjobban, hogy az emberek mindig arra szavaznak, ami tetszik nekik, nem pedig arra, ami jó nekik. Pláne nem hosszútávon.

    Ja és a csavar részét kihagytam. Van egy harmadik embertípus is, aki mindkét oldalról a számára pozitív dolgokat akarja. Amikor szabálysértést követ el, akkor dacos liberális, baloldali, akit enyhe büntetésben és tisztességes bánásmódban kell részesíteni. De mikor a pont emiatt a rés miatt egy 12 éves bidámbidámokból álló banda kirabolja és agyba-főbe veri, a barátnőjét/feleségét/anyját/nagyanyját meg megerőszakolja a szeme láttára, akkor a Jobbikhoz szegődik és véres szájjal füstölög a halálbüntetés visszaállításáért és a csendőrség felállításáért. Ha éppen a felelőtlen költekezése miatt elárverezik a házát és kilakoltatják, akkor viszont újra a baloldalnak csahol, hiszen ő nem tehet róla. A bank volt a gonosz. Meg persze az, aki jövedéki adót vet ki az alkoholra, mert akit így ver a sors annak innia kell. Józanul nem lehet bírni. És azért is a rendszer a hibás, amiért nem nyugdíjazzák ki alkoholizmusra.

    Amíg ilyen emberek népesítik be ezt az országot (és ezek azok, akik még eljárnak szavazni, illetve ott vannak minden politikai rendezvényen, pártállástól függetlenül, mert valami ingyen dolgot biztosan osztogatnak), addig kár eszmékről vitatkozni.

    (#45) Stauffenberg: "Miért nem tolonganak a nagy multik vezetőiről, könyvelőiről, jogászairól szóló hírek, hogy adócsalás miatt nyomoznak vagy el is ítélik őket?"

    Strabag (osztrák), Alstom (francia), stb. Soroljam? De a Microsoftot is ide vehetném, aki megvette kilóra a magyar iskolákat és közszférát.

    "A lényeg az lenne, hogy ezeket a kiskapukat felszámolják, amire egyébként van törekvés csak éppen nálunk az alapelv az, hogy mindenkit alapból bűnös adócsalóként kezelnek és teljesen ostoba bürokráciával és extra adókkal terhelik őket."

    Az nem lehetséges, hogy ha nem lennének, akkor a kutya sem jönne ide, mert még ha felére, negyedére is csökkentenénk az adóterheket is 6x döglenénk bele az IMF hitelekbe, mire elkezdenének szállingózni az első fecskék, akik talán (de csak talán) úgy döntenének, hogy befektetnek ide, korrekt feltételekkel. Korrekt feltételekkel. Nem úgy, hogy kinyaljuk a hátsójukat.

    Ja, arról nem beszélve, hogy hosszú idő kéne, mire a béreket is rendeznék, mert az egész országnak van kb. akkora lakossága, mint Londonnak egymagában, tehát még akkor is kis súlycsoportban játszanánk a kevéske kis fizetőképes keresletünkkel, ha ugyanannyi lenne pontosan a minimálbér, mint ott kint.

    "Nem csoda, hogy ennyire pocsék az adózási morál, ki a franc akar úgy vállalkozást csinálni, hogy a bevételek felét lenyeli egy feneketlen és rendkívül drágán fenntartott intézményrenszer, ami nem partnere, hanem inkább korbácsos atyaúristene a vállalkozóknak?"

    Nem lehet, hogy alapból az emberek mentalitása is más? Lehet évekig még vitatkozni erről a tyúk vagy a tojás kérdéskörről (avagy mi volt előbb: csaló vállalkozó vagy korbácsos adóhatóság), de emlékeztetnélek: A Kádár-rendszerben ingyen volt a víz, fillérekbe került az áram és a gáz, valamint nem volt adó. Megismétlem: nem volt adó.

    Nem egyik napról a másikra jutottunk el 27%-os áfáig meg ilyen különadókig. Szépen hagytuk, hogy idáig fajuljon a helyzet. Ahogy a korbácsos atyaúristen is maximum a NAV-ra illik, mert elég élénken él még az emlékeimben az APEH nevű viccszervezet, ami mellett úgy dúskáltak a csaló vállalkozók a rendszerben, mint valami korrupciós paradicsomban.

    "Legyen a jövedelemplafon alkalmazottaknak 950 Ft-os órabér, ami ezen felül keletkezik azt kötelezően add be az államnak fejlesztésekre."

    Hol kapok 950 forintos nettó órabért? (8 órás munkahelyre célzok, nem szakmunkára, meg ilyen ritka alkalmi munkákra). Itthon szerintem sokan kiegyeznének vele. Indulj ezzel a következő választásokon. :D

    (#46) Snoop-y: Ez mondjuk logikus, amit írsz. De akkor is valamit kéne kezdeni a helyzettel, akár valami független testülettel, akár kötelező publikus könyveléssel akár bármivel.

    Meg ahogy írtad is, katasztrófa, árvíz, bármi beüthet. Túlságosan függünk bizonyos iparágaktól. Tehát egy adott szint fölött, illetve egy bizonyos szegmenseket nem kezelhetünk egyszerű, szimpla cégekként. Nem engedhetjük, hogy kevés kézben összpontosuljon ekkora befolyás.

    Egy Google-nak vagy Microsoftnak nagyobb befolyása van a világgazdaságra nézve, mint Obamának.

    Persze az sem jó, ha meg laikusok pofáznak bele dolgokba, ezért kéne végre eljutni oda, hogy az adott terület szakértői (bármennyire is elcsépelték mostanság ezt a kifejezést) képviselnék a politikai erőt az adott kérdésekben, nem kivénhedt, egysíkú jogászprofesszorok.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Penge_4 #47 üzenetére

    "Strabag (osztrák), Alstom (francia), stb. Soroljam? De a Microsoftot is ide vehetném, aki megvette kilóra a magyar iskolákat és közszférát."

    Remek, felsoroltál egy csomó olyan esetet, ahol a mindenkori kormány aktív közreműködése (korrupció, csekély ellenállás a lobbinak) nélkül nem is beszélhetnénk róla. Ráadásul ezzel próbálod igazolni azt a feltevést, hogy minden multi eredendően rossz és adócsaló. Tegnap a lábamra lépett egy nyugdíjas és nem kért bocsánatot, ebből következik, hogy minden nyugdíjas egy bunkó...

    "Az nem lehetséges, hogy ha nem lennének, akkor a kutya sem jönne ide, mert még ha felére, negyedére is csökkentenénk az adóterheket is 6x döglenénk bele az IMF hitelekbe, mire elkezdenének szállingózni az első fecskék, akik talán (de csak talán) úgy döntenének, hogy befektetnek ide, korrekt feltételekkel."

    A magas adóterhek és átláthatatlan bürokrácia csökkenti a vállalkozási hajlandóságot. Beszéltünk már róla, hogy 2013 óta csökken a cégek száma Magyarországon. Ráadásul nem csak a tisztességes vállalkozásokat hátráltatja egy ilyen rendszer, de sokakat belekényszerít a tisztességtelen vagy egyenesen illegális működésbe. Ez nem feltételezés vagy urban legend, hanem közgazdasági tézis. Ugyanúgy levezethető ez a magánszemélyek oldalán is, minél magasabb az elvonások mértéke, annál inkább megéri nem bevallani adóköteles jövedelmet, ami csak a feketegazdaságot táplálja.

    "Korrekt feltételekkel. Nem úgy, hogy kinyaljuk a hátsójukat."

    Az állami garanciák és kedvezmények mindenhol megvannak a világon, nem csak korrupció állhat a háttérben. A három nagy ide települt autógyárnak is adtunk kedvezményeket, amik így munkahelyeket teremtettek és nem mellesleg csak ez a négy gyár és a rájuk épülő többi vállalkozás adja ma a magyar export bevételek negyedét (de talán ma már a 30%-ot is meghaladtuk). Megérte kedvezményeket adni nekik vagy nem? A magyar emberekben és politikusokban él egy olyan kép, hogy az idejövő beruházásoknak az egyetlen feladata, hogy nekünk, kizárólag és egyedül csak nekünk legyen jó, nekik nem fontos. De ha a rendszerváltás utáni Magyarországot nézzük, akkor a külföldi multik (elsősorban kereskedelmi láncok) idevonzásának fontos szerepe volt abban, hogy a munkanélküliségi válságot megfékezzék, ezért néhány évig adókedvezményeket kaptak. Tönkrement sok kis zöldséges a panelházak kapualjában? Lehet, de eközben százezrek kaptak munkát a kereskedelemben, építőiparban és az összeomló mezőgazdasági termelőszövetkezetek helyébe új felvásárlók jöttek. Nem szeretetszolgálat alapon, ez tény, de a "fenekük kinyalása" nélkül biztos nem jöttek volna egy válságban lévő, gyakorlatilag működésképtelen, szabadpiacra frissen átállt gazdaságba beruházni.

    "A Kádár-rendszerben ingyen volt a víz, fillérekbe került az áram és a gáz, valamint nem volt adó. Megismétlem: nem volt adó."

    Ja, működött is. Amúgy ebben tévedsz, mert a nyolcvanas években pont azért indult el az adórendszer átalakítása (értsd: elkezdődött egy sajátos nyitás a szabadpiaci gazdasági struktúra felé, megjelentek a kisvállalkozások és ezeket adókkal is terhelték). Mai értelemben vett SZJA valóban nem volt. Csak helyette Kádárék hitelekből finanszírozott lélegeztetőgépre kapcsolták a szocializmust, ami kódolta a rendszer bukását.

    "Ahogy a korbácsos atyaúristen is maximum a NAV-ra illik, mert elég élénken él még az emlékeimben az APEH nevű viccszervezet, ami mellett úgy dúskáltak a csaló vállalkozók a rendszerben, mint valami korrupciós paradicsomban."

    Amióta NAV lett az APEH neve, azóta már nincsenek csaló vállalkozások és minden jó? Javult az adózási morál és visszaszorult a feketegazdaság? Ugyanazt csinálja most a kormány, mint eddig mindig: Látja, hogy lyukak vannak a gazdaságban, ezeket pedig a tisztességes vállalkozások még keményebb sarcolásával tömné be.

    "Hol kapok 950 forintos nettó órabért? (8 órás munkahelyre célzok, nem szakmunkára, meg ilyen ritka alkalmi munkákra). Itthon szerintem sokan kiegyeznének vele. Indulj ezzel a következő választásokon."

    Bérmaximumról, nem pedig minimumról volt szó. Te maximalizálnád a vállalkozások profitját, de mit szólnál, ha a te béredet is ennyiben maximalizálnák? Heti 40 órával számolva (átlagos 8 órás munkaidő hétfő-péntek között) 950 Ft-os nettó órabérrel 152.000 Ft-ot vinnél haza. Nem véletlenül írtam ezt a számot, mert ennyi Magyarországon az átlagos nettó bér. És ez egyáltalán nem sok, legfeljebb azok tartják annak, akik mélyen az átlag alatti bérért dolgoznak (sajnos sokan vannak). De például az orvosok, egyetemi tanárok, rengeteg mérnök, közép- és felsővezetők azzal a mozdulattal hagynák el az országot, ahogy egy ilyen ostoba bérmaximumot bevezetnének. A vállalkozásokra is igaz ez.

    +

    "A demokráciától mindössze az különbözteti meg, hogy a diktatúra hatékony, a demokrácia pedig nehézkes, lassú, nyögvenyelős és ugyanúgy ott sincs biztosítva a tökéletesség."

    Ebben csak egy igazság van: Az, hogy a demokrácia sem tökéletes. Ettől függetlenül a szabadpiac nem működik hatékonyan diktatúrában. Erre a világ egyik legjobb közgazdászának, Josep Stigliznek a példáját tudom hozni: Össze lehet hasonlítani az orosz és skandináv gazdaságokat. Az adottságaik nagyon hasonlóak. Az illiberális orosz gazdaság a tudás helyett maximálisan csak a munkaalapú társadalomra épít, ami addig marad a felszínen, amíg a kitermelt nyersanyagok világpiaci ára nekik kedvez, de ez amint csökken, rögtön kiszolgáltatottá válik. A kőolaj és földgáz kitermelésben és exportban kevés a hozzáadott know-how, ráadásul az oroszoknak nem is nagyon van ötletük arra, hogy mit csináljanak akkor, ha nem kedvez nekik a két elemi exportcikkük világpiaci ára. Ez egy külső körülményeknek kiszolgáltatott, labilis gazdaság. A világ legnagyobb országa, mely a világ legtöbb természeti kincsén ül, mégis az USA + EU tizenhétszer nagyobb GDP-vel rendelkezik.

    Persze van hiba a nyugati liberális gazdaságokban is, ez pedig a megtermelt javak egyre egyenlőtlenebb eloszlása, ami súlyos válságokat kódol előre. De ezen nem a teljes rendszer elvetésével kell segíteni, hanem a meglévő javításával, elsősorban egy egészségesebb gazdasági szemlélettel, mely csökkenti a különbségeket. Erre nonszensz válasz, hogy az lehetetlen, mivel ez a hosszútávú boldogulás kulcsa és éppen emiatt a piaci szereplők érdeke is (ahogy az ipari forradalom óta folyamatosan finomodik a rendszer).

  • bambano

    titán

    válasz Stauffenberg #48 üzenetére

    a kereskedelmi láncok pont nem tettek semmit hozzá a munkanélküliség csökkentéséhez, sokkal jobb lenne, ha nem vonzzuk vagy engedjük be őket. az országnak a tszek ilyen formájú felbomlasztása okozta a legnagyobb kárt, torgyán pubival az élen.

    a munkanélküliség ellen azok a multik jók, amik itt termelnek és utána elviszik a terméket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • MageRG

    addikt

    válasz Penge_4 #47 üzenetére

    "...országban gyakorlatilag nincs is olyan párt, aki ki merné jelenteni, hogy az ember saját maga felelős a saját életéért..."
    Olyan újságíró is alig van aki megkérdezné: kedves uram, ma mivel tudja indokolni hogy közpénzen bársonyszékben pihenteti az alfelét?

    "A szabványosítások, direktívák meg a többi mi, ha nem gyámkodás?"
    Piacfelügyelet. Vedd észre a különbséget. Anarchistákon kívül mindenki hisz valamilyen szinten az állam ilyen szerepében.
    Az igazságszolgáltatás sem csak gyámkodás, hiába mondják hogy az igazi férfiak lerendezik egymás közt.

    "A diktatúra mindig is egy semleges hatalmi berendezkedés volt."
    WTF? Ezt légy szíves magyarázd el, mert szerintem nincs értelme.

    "Az, hogy rossz vagy jó, relatív, egyénfüggő és szituációfüggő..."
    Hát persze, attól függ a dákó melyik végén állsz. Nekem ez már eleve elcseszett rendszernek tűnik.
    A diktatúrában egy kisebbség mondja meg a többségnek, mi lesz. Per definitionem.
    A demokráciában meg - elvileg - a vezetőség érdekelt hogy minél több embernek jó legyen.

    "A demokráciától mindössze az különbözteti meg, hogy a diktatúra hatékony,..."
    Attól függ mi neked a hatékonyság. Ha a legrövidebb döntéshozási idő, akkor a diktatúra nyer, mert érdekegyeztetési fázis nincs. Ennek esetleges hátrányairól tájékozódhatsz a "próbaüzem gépházzajából".
    Ill. jó példa A király új ruhája c. mese.

    "Van egy harmadik embertípus is,..."
    Most leírtad hogy néz ki egy egyéni felelősséget vállalni képtelen ember. De hát mit várjon az ember, ha az elitben ez a norma.
    Egyébként természetes dolog a politikai preferenciák változása (idős korában mindenki konzervatív -állítólag).

    Véleményem szerint sokkal nagyobb a baj a drukkermentalitás, az elvhűség hiánya.
    Plusz túl sokan élnek az államból, az állam pedig túl sok mindenre rátelepedik. Ez aztán jó kis Stockholm-szindrómás szituációt eredményez.
    Az emberek frusztráltak és az államtól várják a megoldást. Pedig pont azért is frusztráltak, mert egyre kevésbé uralják a saját sorsukat. Az "erős állam" ezen nem segít.
    Változás nem lesz amíg erre rá nem döbbennek.

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák