Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz Narxis #42 üzenetére

    azzal kezdted, h a fórum leváltja mert jobb, viszon érvet nem sikerült felhozni, csak belátni, h "Nem törvényszerű, hogy jobb legyen azonban lehet ugyanolyan jó vagy néha jobb is. "

    a twitter mikroblog, ott a népszerű accountok mögött elsimert személyek állnak, ezért kíváncsiak sokan a mondanivalójukra. leszámítva, h rövid (soxor sejtelmes) bejegyzésekről van szó, a twitter a blogos stílust követi. a blogolás meg a személyes indíttatást leszámítva csak egy lépésre van az újságírástól. a fórum egy teljesen más műfaj, ott az emberek egymással beszélgetnek. egy cikk mellett, a kapcsolódó fórumban az ember sokat extra infót megtudhat, ha rászánja az időt. ennek a hatékonysága viszont messze elmarad egy elsimert szerző cikkétől.

    a fórum arra hatékony eszköz, h egy konkrét (egyedi) problémára megoldást találj, akár kérdés feltvéssel, akár mások megtalált válaszainak elolvasásával. szemben azzal, h megpróbálsz a témát általánosan vagy egyes kiragadt részleteit bemutató cikkeken végigrágni magad.

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Narxis #42 üzenetére

    Esetleg IT cikkeknél még lehetne is igazad, mert ott viszonylag könnyű ellenőrizni az állítások valódiságát, de azért a hírek többségénél (pl. gazdaság, tudomány) nem működik ez a "többségnek van igaza" módszer. Bődületes baromságokat lehet olvasni egy-egy indexes videó vagy cikk kommentjeiben, nem beszélve a rémhírterjesztésről, egyszerűen a legtöbb ember hülye, vagy legalábbis nem érthet mindenhez és a világban azért elég sok olyan dolog van, ami obijektív tájékoztatást igényel, nem elég ha leírja mari néni, hogy ő mit gondol arról, amit az unokája mesélt neki, hogy hallott valakitől, meg jenő, hogy szerinte hogy van ez a dolog az LHC-val.
    Az emberek (legalábbis most magamból indulok ki) minél _hitelesebb_ tájékoztatásra vágynak, amit a fórumokon semmi sem biztosít (ott maximum az van, hogy melyik oldalon van a több troll, vagy ki kiabál hangosabban). Egy bármilyen (online vagy offline) sajtóterméknél legalább ott van a felelősségre vonhatóság (elsősorban gazdasági, de akár jogi is), illetve az a hit, hogy az adott író/megszólaltatott szakértő a saját hitelességét teszi kockára minden megnyilvánulásával.
    Az internet, meg a fórumok jók arra, hogy ha valaki ezek közül konstansan elferdíti a tényeket, akkor arról tudni fogunk (lásd mai jobb és baloldali média - szinte mindenkiről tudni , hogy ki hova húz) és ennek megfelelően kezeljük az általa szolgáltatott információkat.

    Egy nicknél nincs semmi ilyesmi. Kirúgtak, regisztrálsz újra (és mondjuk pont a ph-n az átlaghoz képest nagyon erős a moderatúra, azért ha valaki nagyon akar, tud újraregisztrálni).
    Aztán azt is érdemes megnézni, hányan szólnak hozzá, egy-egy témához, gyakran 2-3 ember teljesen meg tud fordítani topicokat, azzal, hogy folyamatosan hangoztatja a véleményét. Az átlagember pedig nem fog elolvasni 200 hozzászólásnál többet.

    Pl. mobilt néztem múltkor, ott is gyakran van, hogy a cikkben általában dícsért telefon topicjában van 2 ember, akinek valami gondja volt a telefonnal. Mivel a hozzászólások 50-60%-át ők írták, a témát olvasva óhatatlanul az a vélemény alakulhat ki bárkiben, hogy ez egy különlegesen rossz telefon, miközben ez egyáltalán nincs feltétlenül így.

Új hozzászólás Aktív témák