Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz buherton #3 üzenetére

    Egy kulcsszót figyelmen kívül hagytál, pedig idézted is!

    "Úgy véli, itt az előbb említettekhez képest sokkal kisebb a befektetésigény"

    És ha elolvasod a cikket, akkor tudhatod, hogy az "előbb említettek" a gyógyszeriparban egy-egy új gyógyszer kifejlesztése. Na az pedig tényleg sokba kerül, csakhogy az engedélyeztetést / klinikai kísérleteket ne is említsük.
    Tehát a bácsi teljesen korrektül fogalmazott és igaza is volt.

    Amúgy nem semmi. Remélem szélesebb körben is felfigyelnek rá.

    "olyan széles a jelenlegi jogi játéktér, hogy a perekben érdekelt ügyvédi csoportok nem szívesen vennék a rendszer megváltoztatását."

    Hehe, magyarul nyílt titok, hogy az ügyvédek ebből mocskosul sokat keresnek és ezért lobbiznak a szabadalmi rendszer változtatása ellen. Hát persze, nyilván a saját érdeküket fogják szem előtt tartani nem pedig a közösségét... :U
    Szóval ja, itt már nem szakmai indokok vezérlik az embereket, hanem a nyers pénz. És a szoftverek szabadalmai - ha így megyünk tovább ahogy eddig - szinte végeláthatatlan sort képeznek végeláthatatlan munkalehetőséggel az ügyvédek számára.
    De ez kb olyan, mintha minden egyes gyufa elfújásához tűzoltót hívnánk.

    Ezeknek a pereknek semmi értelme. 90%-a nem más, mint un. tyúkper. Ezért taníttatni, fizetni ügyvédeket pénzkidobás, időpazarlás.

  • Dany007

    veterán

    válasz dajkopali #20 üzenetére

    Nem tudom az USA-ban hogy megy, de itthon és az EU-ban igen komoly klinikai teszteken kell átmennie azoknak a készítményeknek amiket "gyógyszernek minősülő készítményként" - ergo gyógyszerként - akarnak forgalmazni. Ezek is tarthatnak több évig, kerülhetnek százmilliókba. És ez már a tesztelés folyamata, a konkrét tervezés / készítés még ez előtt van. És persze a kísérlet zárulhat sikertelen végeredménnyel is.

  • Dany007

    veterán

    válasz buherton #27 üzenetére

    És? Nem mondtam, hogy nem lehet drága egy szoftver. De nem kell úgy előadni, mint valami nonplus ultra dolgot. És nyilván nem orvosi szoftverekről van szó, hiszen a cikk is a mobiltelefonokról, mobil kommunikációs eszközökről szólt, ahogy a cikkben leírt bácsi is erről a témáról beszélt, nem pedig az orvosi szoftverekről.
    Nyilván nem ugyanaz a kategória egy PS-t megírni, letesztelni, mint egy n+1. androidos játékot.

    Na ezért sem ugyanaz ha valaki lekopizza egy MR gép verzérlőszoftverét vagy használja a slide to unlock-ot képernyőzár nyitására. Nem egy kategória a kettő.

  • Dany007

    veterán

    válasz DRB #39 üzenetére

    De nem kell hinni neki, hiszen már megtette az első lépést. Ergo nem csak szövegelt, hanem cselekedett is az ügyben.
    Lásd az előző erről szóló IT cafés cikk. Ahol ez a bíró konkrétan elküldte mindkét felet a fenébe, mert "nevetséges" a perelés tárgya.

    Szerintem ez már jóval több annál, mintsem hiszek-e neki vagy nem. Tett valamit, amit már régóta másnak is meg kellett volna tennie.

    Btw, szerintem nem az Apple-höz méltó ez a tyúkperesdi. Egy ilyen volumenű márkának nem szabadna ilyen szánalmas, kicsinyes perekbe kezdenie. Az elmúlt években az Apple hírek többsége mindig valami termékkel vagy piaci részesedéssel volt kapcsolatos. De most az elmúlt hónapokban a legtöbb Apple hír = pereskedéssel. Ez nem méltó egy ekkora céghez. Szvsz.

  • Dany007

    veterán

    válasz DRB #42 üzenetére

    De épp az a lényeg, hogy nem 100millió dollárokról van szó.
    Persze kérdés ki ítéli meg, hogy mondjuk egy "slide to unlock" kitalálása, leprogramozása mennyibe kerül? Nem értek hozzá, nem tudom mennyibe kerülhet, de sejtem, hogy nem 100 milliós nagyságrend. Épp azért hívják ezeket tyúkpereknek (legalábbis itthon), mert értelmetlen kis semmiségeken vitáznak.

    Az már más kérdés, hogy mennyi eszmei értéke lehet magának az ötletnek. Ezt nyilván nem lehet megsaccolni. Ahogy azt sem, hogyha nem az Apple találja ki akkor mondjuk három hónappal később kitalálja más. Tehát pl ez, a példában szereplő képernyőzáras megoldás annyira triviális hogy ezen nincs mit levédetni.
    Kb annyira szánalmas, mint amikor a T-mobil levédette magának a magenta színt a logójában. Érted... Ennyi erővel a Telenor meg levédeti a feketét(!) és szépen beperel minden más telkom céget aki fekete színt mer használni a logójában.

    De ott a másik kedvenc példám, a téglalap alakú telefon lekerekített sarkokkal. Ami miatt sikeresen perelte az Apple a Samut. Most itt ki és milyen alapon határozza meg, hogy ebből az Apple-nek mennyi kára származhatott? Mert más az ha egy Lamborghinit lemásolnak a kínaiak és eladják mittomén Mao Ce Tung 01-es néven (MCT-1). Hiszen annak van egy komplett design-ja egy félreismerhetetlen alakja formája ami ezer millió apró részletből tevődik össze. Na de egy telefon? Ami alapvetően téglalapalku. Használhatóságából kifolyólag nem is lehetne más. És ők is lekerekítették a szélét. Szó se róla, hasonló. De messze nem ugyanaz. És képesek voltak ezrét is perelni.

    szerk.: Igazából itt a trivialitáson van a hangsúly. És bizony ennyi erővel pl a TV gyártók is szarrá perelhetnék egymást. Hiszen mindegyik tv kb ugyanúgy néz ki.
    Itt van pl a Samsung 2012-es modellje: [link]
    Ez pedig az LG-é: [link] Na vajon nem látszik a hasonlóság? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák