Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elithun

    őstag

    válasz CSiPet2 #12 üzenetére

    Én is ezt értettem azon, hogy születni kell rá. :B Mert annyira sokat kíván az embertől, hogy azt csak munkaként nem lehet csinálni, magánéletben is aktívan benne kell lennie az érdeklődésnek, sőt ott még jobban.

    De még ígyis vannak azok, akik sok munkát szívesen beletennének/tesznek, de egyszerűen nem tudnak ráérezni.

    [ Szerkesztve ]

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • elithun

    őstag

    válasz CSiPet2 #17 üzenetére

    Meg is teheti, hogy nem érdekli. Nem véletlenül van külön informatikai üzemeltető szakma. És egy valamire való cégnél a két pozíció el is különül. :))
    De a példád jó példa arra, hogy ráadásul elég rétegzett is az "informatikus" szakma.

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • #35193216

    törölt tag

    válasz CSiPet2 #17 üzenetére

    Infós és mérnök szakokon vidéken is kihullik a többség, de nem azért, mert elvégezhetetlen, hanem mert mindenkit felvesznek. Orvosoknál, gyógyszerészeknél például sokkal kisebb a lemorzsolódás, de nem mert könnyebb lenne, hanem mert eleve magas a ponthatár, és 2 jól sikerült emelt szintű érettségi kell hozzá. De bejutni büfé szakokra is nehezebb, mint a műszaki és infotmatikai szakokra.

    Szerk.
    Én proginfó szakot végeztem, de előtte 3 évig jártam egy olyan szakpárra, ahol konkrétan az évfolyamon 100% volt a lemorzsolódás. Én voltam az utolsó mohikán, mikor szakot váltottam. Igaz, ez csak 15 ember volt összesen az évfolyamon, és 3 évfolyammal fölöttem ismertem egy embert, aki végül 8 év alatt elvégezte az 5 éves szakot.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz CSiPet2 #17 üzenetére

    "Ilyen tapasztalatok után én is elhűlve hallgattam más egyetemeket végző barátok beszámolóit, hogy hát tanulás nélkül bement vizsgára csak bejárt órákra, aztán 4es meg 5ös. Meg hogy egy ember bukott az évfolyamon és hasonlók..."

    Földrajz szakos szobatárs anno: vizsga előtti nap tért vissza egy hónapos oroszországi élményalkoholizálásról, akkor este tudta meg, hogy egyáltalán felvett egy tárgyat. Valami jegyzet félét talán sikerült keríteni, másnap csak 4-esre tudott úgy levizsgázni belőle. Erre született :D
    De voltak olyanok is, hogy az új súlyozott kreditindexes ösztöndíj számítás miatt valamelyik szakon panaszkoditak, hogy 6-os átlagra sem kapnak még ösztöndíjat (csupa 5ös és a tantervnél több kreditet teljesített), míg progmaton 1.5-re már lehet volt valami kisebb összeg, mert a szakátlag valami 1.9 volt. Talán évfolyamonként 1-2 olyan ember van, aki jó jegyekkel, látszólag erőlködés nélkül úgy végigviszi, hogy látszik tudja is mit csinál. Bár jellemzően ők már eleve készen voltak, kezdés előtt is.

    Engem is kitettek hamar az elit koleszból, mert 4es átlagot nem hoztam, pedig akkor még egész jó eredmények voltak azoknál a tárgyaknál :) Érdekes hogy kóros rendszergazda hiánnyla közdenek, mert a diákok közt nincs aki tudna üzemeltetni, fejleszteni hálózatot, gépeket karbantartani. Mindent külsősökkel kell megoldaniuk. Elméletileg viszont nagyon pengék, sok oktató is ott volt kollégista, főleg számítástudományosok.

    Bár nem végeztem el a szakot többszöri nekifutásra sem, majd 7 évig voltam fejlesztő az egyetemen, most is csak azért váltottam mert jobb feltételekkel folytathatom ugyanazt.
    Ellenpélda, egyik ismerős leány 5ös diplomával végezte el az msc szintű képzést, éjjel nappal csak tanult rá. Bár saját bevallása szerint nem értett hozzá, pedig tesztelőként ígéretesnek tartották, hívták egyik multihoz, egy évig dolgozott is ott (bár szerintem bőven alulárazata magát) majd inkább visszament közgáz szakot elvégezni, gondolom azt is 5össel :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák