Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Pug #34 üzenetére

    "Szerinted zöldség, maradjunk annyiban."

    Nem, ez ténykérdés. Azok, akik lelkes aktivistaként szokták szidni a gazdasági rendszert, általában szinte egyáltalán nem ismerik azt - Penge_4 hozzászólásaiból egészen tisztán lejön, hogy ő is ebbe a csapatba tartozik (meg az is, hogy németül se tud, mert különben nem linkelte volna a Das Handwerket). Szóval nem arról van szó, hogy finom-e a sültcsirke, hanem arról, hogy egyesek azt hiszik, hogy az halból van, amit megpárolnak. Az már csak az extra báját adja az egésznek, hogy azok ilyen fogalmatlanok, akik nagy hangon hírdetik, hogy mindenkit fel kell világosítani a világ dolgairól. Kezdhetnék például magukkal - ugyan egy normális gazdaságtudományi könyv végigolvasása jóval melósabb, mint megnézni a Zeitgeistet, viszont azzal normális tudásra is szert lehet tenni, ahelyett, hogy az ember beszopná a szépen előkészített propagandát.

    (Egyébként meg amikor nyugati országok lakói kizsákmányolásról panaszkodnak, akkor mindig eszembe jut a vonatkozó vicc a szocializmus idejéből.)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • DJS

    tag

    válasz Pug #42 üzenetére

    "és ne haragudj meg, de nehogy azzal a fantasztikusan mélyenszántó érvel dobálózz, hogy "nincs jobb" ;)"
    Te gúnynak szántad, de ez az érv valóban mélyenszántó. Elméleti szempontból a piaci demokrácia azért jó, mert a tagjai számára legelőnyösebb döntések egyúttal ugyanazon, amik a közösség számára is előnyösek. Ez az elmélet. A gyakorlatban ez sokszor sérül, de épp eléggé igaz ahhoz, hogy legyen - minden más gazdasági renddel szemben - egy hatalmas előnye: az, hogy csak ritkán kell az emberekre kényszeríteni a vezetők akaratát. "Magától" működik, anélkül, hogy fegyverrel be kellene tartatni, mert az egyén egyrészt érdekelt abban, hogy a rendszert segítse, másrészt érzelmileg, értelmileg és fizikailag különösebb probléma nélkül képes rá, hogy a rendszert segítse. Ez a legtöbb társadalmi rendszerrel nincs így, azokban a rendet mesterségesen kell fenntartani, vagy pedig a tagoknak nagyon sok tanulásra van szükségük ahhoz, hogy megértsék, mi lenne a helyes. Ezzel szemben egy 70-es iq-jú, iskolázatlan parasztgyerek is mintapolgár lehet egy piaci demokráciában.

    Lehet szidni az elitet, de itt még az elit is abban érdekelt, hogy a rendszer fennmaradjon. Emberek nélkül ugyanis nincsen kizsákmányolható köznép, és ha a köznép szabad, és viszonylag jómódú, akkor különösebb probléma nélkül lehet kizsákmányolni. Erre lehet mondani, hogy nem túl etikus. De Európában hetven éve nem volt éhínség, és az elmúlt ezer évben még nem volt olyan, hogy a németek és a franciák ilyen hosszú ideig kibírják háború nélkül. Egyre kevesebb az erőszakos emberölés. A fejlődésnek ezer jele van, de ha valaki csak ahhoz viszonyít, hogy ideális esetben mit lehetne elérni, akkor ezeket nem veszi észre.

    #39 Pug
    "Szerintem egy picit sejted, hogy Penge mondandója nagyon nem erről szólt, de ki lehet figurázni azt a tényt, hogy a hatalmi pozíciót elfoglaló csoportoknak természetesen nem érdeke, hogy a nyájuk jól informált és gondolkodó egyénekből álljon..."
    Függetlenül attól, hogy Penge_4 rosszul fogalmazott, még tény marad, hogy az informálódást sokszor nem akadályozza semmi. Nem köteleznek minket arra, hogy hülyék legyünk, és ha szerinted vagy Penge_4 szerint a többség mégis az, akkor az 1) titeket minősít 2) figyelmen kívül hagyja az emberi lustaságot.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Pug #42 üzenetére

    "eléggé nagy csúsztatás azt állítani, hogy csak azok lehetnek a gazdasági rendszer bírálói akik nem értenek hozzá."

    Olvasd már el újra, hogy mit írtam (nem ezt).

    "de nehogy azzal a fantasztikusan mélyenszántó érvel dobálózz, hogy "nincs jobb""

    Ezzel egyébként mi a baj? Szerintem elég egyértelmű, hogy nem létező megoldásokat nem lehet használni, tehát pl. az, hogy a kék hajú Tündér int egyet a varázspálcájával és onnantól kezdve mindenki boldogan él, sajnos nem alkalmazható, bármennyire is jól hangzó megoldás.
    Vagy te ha joghurtot, télikabátot vagy akármit veszel, akkor nem a létező legjobb megoldást keresed, hanem a nem létezőket?...

    DRM is theft

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Pug #51 üzenetére

    És szerinted ezzel a mondatoddal most sikerült megcáfolnod azokat a tényeket, melyekről DJS beszélt? :D

    (#52) Pug: milyen jövőbeli megoldásokról beszélsz? Eddig senki sem hozott fel semmiféle használható elméletet arra vonatkozóan, hogy mivel is kéne felváltani a jelenlegi rendszert. Persze megy a fikázás ezerrel, de senki sem tud jobbal előállni. Majd ha lesz alternatíva, lehet beszélni a rendszer leváltásáról, addig nincs sok értelme.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • Integra

    titán

    válasz Pug #54 üzenetére

    nem tudom mennyien és kik eszik meg ezt, én csak erről a konkrét esetről beszéltem. alapvetően nem assagne a bűnös, hanem azok, akik mindenféle maguk által létrehozott titkositásra alapozva tesznek meg olyan közérdekű vagy vállalhatatlan dolgokat, amik után mindenki ellenfél, csak ők maguk nem azok. nekem ezzel a fajta rendszerrel van bajom. és igenis rakjon ki mindent az asztalra ahogy kell, majd elgondolkodnak azok az emberek, akik képtelenek minimálisan is tisztességesen viselkedni és szarnak mindenre és mindenkire. most éppen az usa-n van a sor, de ez nem jelenti azt, hogy más országoknak ne lenne vaj a fülük mögött, mert van. csak most nem ők vannak soron és talán jelenleg kisebb kaliberben. de mondhatnám azt is, hogy minden ország doppingol (ahogy az összes élsportoló is), csak az a kérdés, ki bukik le. az usa most lebukott pár dologban és le is fog még, ahogy más vezető országok is, kétségem sincsen efelől, mindenkinek van takargatni valója. a nagy baj az, hogy az öntisztulásnak jelét se látom, assagne tökéletes példája, hogy hogy lehet valakit hamar kicsinálni. hatalommal szemben senkinek semmi esélye. ő idáig jutott a gépezettel szemben. azt is hozzá teszem, hogy szerintem ahhoz, hogy ilyen és ekkora mennyiségű adat került ki, nagyban köszönhető annak, hogy az amerikaik mennyire nem foglalkoznak a data privacy-val (eltekintve pár nagy vállalatuktól) és ez a fajta mentalitás vezetett ide is a kormányzati hivataloknál. amig a facebook/google adatvédelmi politikája az amerikai standard, addig még biztos lesznek ilyenek.. nem véletlen, hogy a németeknél kézzel-lábbal védekeznek minden ilyen enyhités ellen és nagyon jól teszik.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Pug #56 üzenetére

    Olvasd már el még egyszer a hsz-emet, mert amit írtál, annak semmi köze ahhoz, amit én írtam.

    ***

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Pug #64 üzenetére

    A helyzet az, hogy gondolkodni kéne, és te is rájönnél, hogy nem lehet megvalósítani a Venus Projectet. Esetleg pár millió emberrel, de nem milliárddal. Szaglik róla, hogy csak népbutításra találták ki.

    Szóval a kérdés még mindig adott, kéne egy megvalósítható alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • DJS

    tag

    válasz Pug #56 üzenetére

    "Igen, a társadalmunk csak Európában létezik, ennyi a bolygó."
    Amerika smafu. Meg Ausztrália.

    "attól hogy nem fegyveres módon történik a nép terelgetése, még az irányítás és beavatkozás állandó"
    Ez nyilvánvaló, de azért van különbség aközött, hogy "tisztelt cím, haladéktalanul felszólítom", és hogy "befogod a pofád, vagy levágom a karodat".

    "lokalitások és szomszédságok folyamatos termelés az úgynevezett Apudaraj-i terminusban vette nemzet államokban, az oktatás és szociális sémák állandó termelés, ugyan ez igaz a diskurzus termelésre /tiltott diskurzusok, preferáltak, a diskurzusok újratermelésének szabályozása, média, mint egyik legfőbb irányító eszköz."
    Sajnos ezt nem értettem meg, és az Apudaraj szóra a Google sem ad találatot. Biztosan a média manipulációja miatt.

    "mondjuk lehet a Francia és Német problémamentesség talán azért áll fenn, mert egy Unióban vannak (tekinthetjük egymás szövetségeseinek őket),"
    De ilyen az elmúlt ezer évben még nem fordult elő, vágod?

    "Igen, háború pillanatnyilag nem a mi kis kuckónkban van, csak éppen a fantasztikus társadalmi rendszerünk alapjait adó nyersanyagokért megy a harc"
    Bátorkodom belinkelni egy aljas, liberális, zsidó újságíró gondolatait: [link], [link]
    A Földnek nincs jövője a mai életszínvonalon. Ha valóban környezettudatosak akarunk lenni, akkor át kell állnunk vagy egy sokkal alacsonyabb, vagy egy sokkal magasabb szintre. Jelenleg Kína a zöldtechnológiák legnagyobb kutatója, de a többiek is próbálkoznak. Aztán ha nem jön össze, akkor majd megint jön a gyűjtögetés és a rabszolgaság. Ez morbid, de egyelőre senki sem akar lemondani az életszínvonaláról, emiatt is működőképes a piacgazdaság. Egyelőre azt tudom mondani neked, hogy ha valóban aggaszt a bolygó jövője, akkor ne használj wc-papírt.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Pug #56 üzenetére

    "lokalitások és szomszédságok folyamatos termelés az úgynevezett Apudaraj-i terminusban vette nemzet államokban, az oktatás és szociális sémák állandó termelés, ugyan ez igaz a diskurzus termelésre /tiltott diskurzusok, preferáltak, a diskurzusok újratermelésének szabályozása, média, mint egyik legfőbb irányító eszköz."

    Ahogy elnézem, ezt a szöveget annyira nem értetted, hogy még rendesen ragoznod sem sikerült a szavakat :) (az Apudaraj az Appadurai akart lenni?)

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Pug #77 üzenetére

    Ha mondjuk még egyszer leírnád, de úgy, hogy mondjuk meg lehessen különböztetni a mondat tárgyát meg az alanyát, az sokat segítene abban, hogy megértsem, ugyanis amit odaraktál az egy értelmezhetetlen betűhalmaz.

    szerk: konkrétan mit mondtam meg? Oké, azt, hogy Drábik dilettáns, de én meg abból szigorlatoztam.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák