Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandi18

    tag

    válasz ntomka #23 üzenetére

    Itt nem arról van szó hogy nem szereti valaki a magyar nyelvet, hanem hogy a frissen kikerültek közül sokan nem képesek idegen nyelveken megszólalni, hlott enélkül max a tescoba mehetsz el árufeltölteni :)

  • TR3

    tag

    válasz ntomka #23 üzenetére

    "Ezt eddig is tudtuk, az egyetemen is tudják, mégsem tesznek semmit."

    Ó, dehogynem. Először is intenzíven kommunikálják a leendő hallgatók felé, hogy ők már rég túlléptek ezen a problémán, és a náluk megszerezhető diploma több mint ultra piacképes. Ha pedig végképp tenni is kell valamit, akkor rendeznek egy konferenciát, ahol jól megbeszélik a munkaadókkal, hogy mire is lenne is igény. Persze a legtöbb konferencia pozitív hatása kimerül az ásványvíz és aprósüti eladások átmeneti fellendülésében, és minden szépen megy tovább a régi kerékvágásban, de legalább hírként el lehet adni ezt is kisebb médiákban, ami marketingszempontból mindenképpen jó az egyetemnek.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz ntomka #23 üzenetére

    "Egyáltalán nem érthetetlen, az elvárt nyelvtudás(ok) minőségét nem tükrözi a nyelvoktatás minősége és támogatása, valamint a munkaerő piacra kikerülésig a legtöbben nem is használják a nyelvet"
    1. Informatikáról beszélünk, aminek a nyelve menthetetlenül angol. Szakirodalom 90%-a angolul van, programok jó része angolul van, programozási nyelvek nyelve angolra épít, stb. Tehát ha semmi másért nem tud angolul, akkor már csak ezért miért nem?
    2. Informatikus jó része multihoz kerül. Ha nem multihoz, akkor is exportra fog dolgozni. (Kivéve ha rendszergazda vagy ilyesmi lesz, de ahhoz meg felesleges infós diploma, pár tanfolyam bőven elég. Ezzel nem akarom a rendszergazdákat lenézni, de egyetemen nem olyat tanítanak ami oda kell). Mindkét esetben napi szinten kell külföldiekkel kommunikálni, nem ritkán egy projekten külföldiekkel dolgozik együtt. Innentől kezdve egyszerűen elengedhetetlen az angol tudás, mert ha nem tud angolul, az pont olyan, mint ha programfejlesztő révén nem tudna egy programozási nyelvet sem, magyarul: nem tudja a munkáját végezni.
    Konklúzió: lényegtelen milyen a nyelvoktatás minősége, ha dolgozni akar, akkor tudnia kell angolul. Ha nem tud, azért nem az oktatás a hibás, hanem ő maga (mert igen is utána lehet járni, és keresni megfelelő oktatást, vagy képezni magadat). De mégegyszer mondom, szerintem az informatikához az angol egyszerűen hozzátartozik, akit kicsit is érdekel az informatika, annak saját jól felfogott érdeke, hogy jól tudjon angolul.

    dabadab:
    Tudod, álláskereső kisszótárból:
    versenyképes fizetés: nagy a verseny, hogy melyik nap ki kap
    :D

Új hozzászólás Aktív témák