Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisfurko

    senior tag

    válasz kisfurko #40 üzenetére

    Azt kifelejtettem, hogy az is nagyon befolyásolja a pályaválasztást, hogy kinek miben voltak sikerei. Sajnos a hagyományos tanítás a lexikális tudást díjazza, amiben a lányok mindig is jobbak voltak, a problémamegoldás háttérbe szorul. Maximum matek, fizika órán jön elő, amit meg iszonyatosan elvont módon adnak elő, így aztán nem sok sikerélményük van. Pedig nagyon tudnak ők is örülni, ha megvan egy feladat, nem igaz, hogy nem érdekli őket.

  • Huma

    addikt

    válasz kisfurko #96 üzenetére

    "nők sokkal könnyebben dolgoznak csapatban"
    Ezt cáfolnám. A nők pont hogy nem jók csapatmunkában ugyanis folyton fúrják egymást. Így tesznek mintha kötelező lenne a másikat kibeszélni és keresztbe tenni neki. A legtöbb nő pont ezért nem is szeretne női főnököt.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • bambano

    titán

    válasz kisfurko #96 üzenetére

    mert az algoritmuselmélet az pontosan micsoda? ének-zene? művészettörténet kategória?
    vagy talán mégiscsak matek, kőkeményen?

    egyébként pedig az általam felhozott tények nem feltétlenül bizonyítják, hogy a nők butábbak a műszaki tárgyakhoz. mondjuk ennyi adat után már nem annyira zöldség ezt feltételezni. azt viszont mindenképpen és egyértelműen bizonyítják, hogy a nőket általában nem érdekli a tudomány ezen válfaja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz kisfurko #101 üzenetére

    ezeket a dolgokat, hogy a programozás matek-e vagy sem, fel lehet vetni, csak nagyobbat fognak rajtad röhögni, mint a sóderklubbon.

    az algoritmuselmélet kb. semmi másra nem épít, csak matekre. de arra kőkeményen. igen, az elméleti fizika is kőkeményen épít a matekre. csak az elméleti fizikához alkalmazott tudományként kell a matek, mint egy szerszám, az algoritmuselmélet meg tisztán matek.

    azt a kérdést fel lehet tenni, hogy miért nem érdekli őket a matek, azt is fel lehetne tenni, hogy miért nem érdekli őket az autóversenyzés. de a tények azt mutatják, hogy nem érdekli őket.

    ja, olyan nincs, hogy algoritmuselméletet alkalmazod és nincs szükséged matekre. ha az algoritmuselméletet alkalmazod, az már nem elmélet, hanem gyakorlat. amikor "alkalmazod", akkor az elmélet eredményeit ülteted át a gyakorlatba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz kisfurko #104 üzenetére

    ezt írtad: "Pedig az algoritmuselmélet jóval kevésébé épít a matematikára.". ez konkrétan nem igaz, az algoritmuselmélet tiszta matek.

    szoftvertervezéshez kell matek, nyilván nem a menürendszer megtervezéséhez. de a belső komolyabb algoritmusok, a minőségbiztosítás, a validálás, az mind matek. driver íráshoz sem árt egy kis sorbanállás elmélet, meg hasonlók. meg drivert se lenne rossz úgy írni, hogy bizonyítható legyen a helyessége, az meg tisztán matlog.

    "Az már nem is programozás, ha valaki különféle libeket használ, és nem ír új algoritmusokat?": ebben az esetben hol beszélünk algoritmuselméletről?? az mióta algoritmuselmélet, hogy egy libnek benyomsz egy mpeg stream file pointert meg egy pixelbuffer pointert és kapsz tőle egy raszterizált képet? ez favágó, technikusi munka, nem programozó matematikusi.

    én hajlandó vagyok vitatkozni veled arról, hogy akik úgy "programoznak", hogy megütik egy jobb kódgenerátor szintjét, azok programozók-e vagy sem. ma a világ arrafelé megy, hogy mindenkivel el akarja hitetni, hogy programozni könnyű, egy okl. kettősklikkelőnek is sikerülhet. a végeredmény meg itt olvasható a hírekben, innen is eltűnt 30 millió hitelkártya adat, meg onnan is.

    az is igaz, hogy az informatika (ez a szó önmagában vicc, mint a fehér kalapos hacker) felhígult és részterületekre bomlott. nem kell mindegyikhez egyetemi végzettség, itt is kellenek favágók meg algoritmuselméletesek is.

    "Az is köztudott, hogy általában a nők főznek otthon, mégis mennyi mesterszakács van, aki férfi." elenyésző mennyiségű híres mesterszakács van, aki nő. én pl. ismerek vagy kettőt. a férfiakat a tömegcikk jellegű főzés nem érdekli, a felső kategóriás, gourmand jellegű főzés igen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • opr

    veterán

    válasz kisfurko #104 üzenetére

    Ebben a kérdéskörben bambano-val(vel? :F) értek egyet, mert:
    - Már az elején, amikor eldöntöd, hogy milyen konténert szeretnél használni, végig kell gondolni, hogy a későbbiekben milyen műveleteket szeretnél rajta végezni, ezeknek mekkora a műveleti igénye, illetve a relatív gyakorisága a kódban, és ennek alapján ki kell tudni számolni, hogy a célként megjelent rendszerre melyik a leginkább optimális. Igazából a programozásnak ez szerintem kb az alapja kéne, hogy legyen mindenhol, és akkor nem kéne minden nap azzal szívnom, hogy a kedves kollega Ordo n^2-en oldotta meg Ordo ~1 helyett a dolgokat. Pedig csak ennyi kellett volna hozzá, hogy végigszámolja, nem csak beírja, hogy vector.

    a példáidra reagálva:
    - driver: őszintén szólva fogalmam sincs, nagyon kívül esik a szakterületemen, remélem valaki megválaszolja rendesen, mert engem is érdekel :)
    - különböző lib-eket használ: az esetek nagyrészében ott is van minimum egy input meg egy output, amiből legalább az egyikkel foglalkoznod kell, sok esetben előre eltárolt adatok alapján, és akkor már ott is vagyunk, hogy van-e ezeken bármilyen művelet a későbbiekben.
    - hibák javítása egy meglévő szoftverben: hát, ha a hibajavítás = valahogy elérjük, hogy a compiler ne dobjon 20 errort, akkor igazad van. Ha hibának számít, hogy zabálja az erőforrást, esetleg leakel vagy néha elszáll segfault-al, akkor ott már nem árt némi algoritmikai ismeret, ami szintén matek.
    - Elitista ELTE: ha ezalatt a fótista tanokat érted, akkor sorry, guilty as charged. :U

    Nagy céges részre readálva: konkrétan a saját szememmel láttam egy nagy cég coding guide-jába beleírva, hogy ne optimalizálj, csak ha a program már készen van, és a célzott rendszeren lassan fut. Van teljesítmény bőven, ne pazaroljuk ilyesmire az értékes erőforrásokat! No comment, még jó, hogy haver megmutatta, mielőtt leadtam a jelentkezésem amikor munkát kerestem. Nem, nem fogom megomondani melyik cég ez, még pm-ben sem, sorry. Mert: egyrészt ha triviális a miért, akkor nem kérdezed meg, ha meg nem triviális a miért, akkor nem fogok veled ilyen információt megosztani, sorry.

    Ezt meg bambano-nak(nek?): egyébként pont az ELTE-n volt tele az alk.mat. szak csajokkal (koliban 3.4., félig az 5. emelet, de szerettem ott lebzselni :DDD), ha valaki értelmes, jó nőt akart fogni, sokszor nem a bölcsészkarra ment (sőt!), hanem a matekosoknál kötött ki ;) )
    ps.: ezt mindig meg akartam kérdezni, a bambano, az ékezet nélkül a bambanő? Csak a ragozás miatt :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • bambano

    titán

    válasz kisfurko #120 üzenetére

    Attól, hogy:
    - nem írod le formálisan az adott problémát és nem bizonyítod be
    - nem a legnehezebb matek tételekre kell alapozni egy problémát

    az attól még matematika. Ha egyszer is:
    - belegondoltál abba, hogy az adott algoritmus kicsúszik-e az int-ből és inkább dupla int kéne neki
    - a ciklusod meg fog-e állni vagy végtelen-e

    akkor már ott matematikát használtál. nem Fields medál szintűt (ez a matekben a Nobel díj megfelelője), de matematikát.

    azt mondod, adatszerkezetek. oké, először nézzünk egy numerikus változót. méret, kerekítés, pontosság, hibák, számábrázolás, ez mind matek. alapszintű, óvodában megszoktad, nem részletezed. vektor-tömb, mátrix: matek.
    mihelyst tolsz egy mallocot, jó eséllyel gráf lesz belőle. matek. rögtön jönnek a bejárások. matek.

    én is szeretném azt gondolni, hogy abból, hogy a legjobb szakácsok között elvétve van nő, még jó szakácsok a nők, csak ebben benne van, hogy kimegyek a rétre, látom a zöld füvet és azt akarom hinni, hogy a fű kék az ég meg zöld. udvariasan nem mondjuk, hogy a nők nem értenek a matekhoz, mert dabadab rád szól, hogy nem tudod bizonyítani, azt viszont az általam megadott tények bizonyítják, hogy nem érdekli őket. Ők önként úgy döntöttek, hogy nem matekoznak, mindenféle kényszer hatása nélkül. az más kérdés, hogy dabadab azt is mondja, hogy a nők okosabbak, mint a pasik és lemarad a bizonyítás, dehát ez van :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák