Új hozzászólás Aktív témák

  • Har_melin

    addikt

    válasz moonman #27 üzenetére

    re 1. Bocsánat, de a több magra leosztott működésnél az oprendszer több, különálló prociként kezeli a több magot. Ha a feladatokat nem tudja szétosztani köztük, akkor - mondjuk - 100%-os terheltség mellett az egyik mag 100%-ban, a másik 0%-ban lesz foglalt. A szétosztás vonatkozik akár több program párhuzamos, akár egy program (pl. 3DMax vagy Photoshop) szétosztott működésére. Ha azt mondod, hogy már a Home Basic is nyújtja ezt a szolgáltatást, akkor hiszek neked és örülök, de én másképpen tudtam.

    re 2. Bizony, a Windows Longhornt még úgy harangozták be anno, hogy ez fog szakítani a DOS-ból megmaradt kötöttségekkel és így kevésbé lesz visszafelé kompatibilis.

    re 3. Nézd, nem tudom, hogy érdemes-e tényszerű dolgokon vitatkozni. Egyébként a saját oldaladon is azt mondod, hogy külön 64 bites verzió van, akkor miről beszélünk? Ha az oprendszer 32 biten fut, akkor az alkalmazásokat is arra fejlesztik. A Vista fejlesztési ideje bőségesen elegendő lett volna arra, hogy az alkalmazásfejlesztők is átálljanak a 64 bitre, ha ez lett volna a trend. A MS trendet diktál a Vistával, ezért mondom, hogy az átállás vagy váltás elmaradása jelentős részben rajta múlik. Egyébként fenntartom, hogy ha a világ vezető szoftvergyártója egy olyan alapszoftvert dob piacra, ami egy legalább három éve általános hardveres lehetőséget nem használ ki, sőt, megakadályozza annak kihasználását a rajta futó szoftverek számára is, akkor az gáz.

    re 4. Megnéztem a honlapodat és változatlanul nem látom azt a fejlesztést, ami indokolná a váltást. (Egyébként gratulálok az oldalhoz, nagyon szép és átlátható.) Egy dolgot kihagytam az érdemi változások közül, ez a felhasználói jogosultságok kezelése, ez valóban fontos általános újdonság, de már az XP Pro-ban is benne volt, csak finomítottak rajta. Az átlag felhasználó pedig attól tartok, hogy nagyon hamar idegesítőnek fogja találni és kilövi, ez van. Az újdonságok jelentős része pedig vagy elérhető már vagy lesz XP alá SP formájában (IE7, MP11, Aero) vagy bőven van a piacon akár ingyenes XP-s alternatívája. Ráadásul egyes területeken, mint pl. az 5.1 DirectSound ''sztereósítása'' a felhasználó számára kifejezett visszalépés vagy hardvercsere. Lehet, hogy a DS elavult volt, de ez megint csak nem a Vista változatlan hardverigényét jelenti (integrált hangcsipeknek annyi.) Ha rosszindulatú lennék, akkor azt mondanám, hogy a Creativenak sok pénzt megérhetett, hogy csak az ő új, külön hangkártyán lévő csipjükön szóljon rendesen a Vista.

    re 5. Nem, nem vicc. A Vista egy termék. Egy olyan cég terméke, amelyik egy technológiailag rendkívül gyorsan fejldődő piacon 5 (vagy 6, évszámokkal mindig gondban vagyok és most nincs kedvem rákeresni) nem jött ki új változattal, miközben magát élenjáró technológiai cégként jellemzi. Ha nagyon sarkítani akarok, akkor azt mondom, hogy a Vistát akkor is új OS-ként kellett volna megjelentesse a MS, ha csak egy csomag új kurzort és képernyővédőt rakott volna bele. Nem tehette meg, hogy az ólálkodó konkurrensek állandóan azt sulykolják a vevőkbe, hogy lám-lám, mi fejlesztünk, követjük a változásokat, bezzeg az MS mióta ígéri az új oprendszert.

    Védd a fákat - egyél hódot!

Új hozzászólás Aktív témák