Új hozzászólás Aktív témák

  • dark100

    aktív tag

    :)) Ezt mindenki tudta. Latom vannak buta befektetok.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • karnokd

    tag

    Hogy hívják az új orosz windowst?
    Windows Nyista!

    Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

  • Renegade88

    tag

    Na asszem microsoft komáék becsukták az ajtót! :DDD nameg elvágták a drótot :) ....Hápersze bevétel, mikor minden eszeveszettül fejlődik ezek meg egy normális winfost se tudnak kiadni, s amit kiadnak az is csak az üzletembreknek való.... Szerintetek miért nincs Vista: Gamers Edition? Félnek, hogy lelepleződik, hogy nem tudnak egy x@ros winfost se megcsinálni :(( :((( :(( :( :O

    "Egyensúly kell amíg állsz"

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Renegade88 #3 üzenetére

    felnek, hogy a magadfajta b****k is szamitogep, s igy akar internetkozelbe kerulnek

    p.s.: jol sejtem, hogy bar itt dobalod a sz*rt, szellemi korlataid miatt ezt microsoft rendszerrol teszed, nem pedig valamilyen alternativ os-rol?

  • cucka

    addikt

    válasz Renegade88 #3 üzenetére

    ez azért van, mert az üzletemberek megvásárolják a winfost, te meg gondolom nem.

  • Trak

    addikt

    A pénzügyi elemzők valószínűleg abból indultak ki, hogy a Microsoft 5 év alatt olyat hozott össze, ami indokolja majd az ilyen mértékű eladás növekedést. De a Microsoft saját bevallása szerint is elég sok minden kimaradt belőle, olyan nagyobb fejlesztések (pl. fájlrendszer), amelyekkel ténylegesen egy akkora dolgot tettek volna le az asztalra, ami a következő 5 évre megint biztosította volna a Microsoftnak az eladásokat.
    Így, hogy ezek kimaradtak, és lehetett már olvasni olyan kijelentést is, hogy 2009-re jön a következő windows változat - ami valljuk be nem csábítja az eddig csak illegális példányt használó felhasználót, hogy megvegye 1-2 évre a terméket súlyos pénzekért - , talán tényleg nem vár olyan mértékű eladást a Microsoft...


    De azt magyarázza meg nekem egy marketinggel aktívan foglalkozó egyén, hogy miért hagynak egy Microsoftost arról nyilatkozni, hogy nem, tényleg nem került bele a Vistába néhány igazán fontos fejlesztés, de nem baj, majd a 2 év múlva kijövő új oprendszerünk tudni fogja. Mindezt az új oprendszer bevezetési időszakában...

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Fáraó

    őstag

    válasz Trak #8 üzenetére

    Deja Vu. Volt egy ilyen eset, csak játékkal: UT2003, UT2004.

    Szinte ua, vagy mégis más?

    VIGYORRRGAZMUS.....

  • moonman

    titán

    miért van az, hogy ha szóba jönnek a kimaradt fícsörök, rögtön elhangzik a winfs, noha számtalanszor le lett írva, hogy a Vista indexelője funkcionalitásában nagyjából ugyanazt hozza, amit a winfs hozott volna? abból kiindulva, hogy ''új fájlrendszert'' emlegetnek', szerintem a fele társaság azt se tudja, mi az a winfs.

    valami más is eszünkbe jut, ami hiányzik?

    [Szerkesztve]

  • regent

    aktív tag

    válasz Kalandor #11 üzenetére

    Ha meg benne vannak a fícsörök, akkor a többi gyártó perel, hogy viszél az erööfölénnyel a MS.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • Rive

    veterán

    válasz regent #12 üzenetére

    A többi gyártó nem teljesen hülye, és prímán tudja, hogy csupán azért mert egy termék sokat tud, nem lehet perelni.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #10 üzenetére

    A WinFS azert nepszeru pelda, mert egyreszt maga a MS nevezte a Vista egyik fo elemenek, masreszt meg olyan szepen rimel a Cairoval.
    Azert mondjuk az erdekelne, hogy szerinted mit kellett volna hoznia a WinFS-nek, amit az indexelo kivalt - mert nekem ugy tunik, hogy nem lesz kepes pl arra az egyebkent tenyleg ujitasnak szamito feature-re, hogy kiirtjak az egyedi file-formatumokat es ehelyett majd a WinFS konvertalja a cuccokat a kulonfele alkalmazasoknak a megadott semaknak megfeleloen.

    DRM is theft

  • moonman

    titán

    válasz dabadab #14 üzenetére

    tudtommal nem konvertál az semmit, egyszerűen új fájlattributumok lennének, amik szerint relationshipet vezet a fájlok között.

    de akkor másképp kérdezem: a felhasználónak mi hátránya származik jelenleg abból, hogy nincs winfs?

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #15 üzenetére

    Nemnemnem, a WinFS eredeti elkepzelesei kozott ott volt az, hogy nem egyszeruen byte-okat tarolnak, hanem tartalmat: vagyis az IE nem azt mondana, hogy itt van otszaz byte, mentsd le, hanem azt, hogy itt vannak a bookmarkok, ilyen kodolassal, tessek elmenteni, es ezek utan amikor a Firefox azt mondja, hogy be szeretne tolteni a bookmarkokat valamilyen masmilyen kodolassal, akkor az IE altal megadott adatokbol a Firefox altal megadott kodolassal hozna letre az adott fajlt a WinFS. Minderre azert is szukseg lett volna, hogy a mindenfele queryknel ne legyen problema az, hogy a rendszer nem ismeri annak a fajlnak a formatumat, amibol elo kellene banyasznia az adatokat.
    Amennyiben ez az elkepzeles tenyleg megvalosult volna ugy, ahogy ezt a MS elovezette, akkor az valoban sokat lenditett volna egyreszt a kulonfele programok kozotti egyuttmukodesen masreszt meg a tartalom es metaadat alapu adatkezelesen.

    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • moonman

    titán

    válasz dabadab #17 üzenetére

    ez az elképzelés valóban élt, de csak a korai időkben, aztán elvetették. vagyis ha pontos akarnék lenni, az egész hóbelevanc átkerült az SQL Server 2005-be. majdcsak lesz belőle valami kliens oldalon is. ettől függetlenül kifejezett hátrányát nem látom a hiányának a jelenlegi rendszerben.

  • Trak

    addikt

    válasz moonman #10 üzenetére

    Ben Fathi nyilatkozata alapján írtam, gondoltam ha ő ''radikálisnak'' mondta ezeket a változtatásokat, akkor azok tényleg azok.

    És pont a Te weboldaladon olvastam a hírt :P

    [Szerkesztve]

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • dark100

    aktív tag

    Tenyleg miert nincs gamers edition? DX10 + kernel, semmi geplassito rizsa, valami elfogadhato aron. Esetleg valami player extranak. Igy a gamer maga donti el, mivel kivanja meg terhelni a gepet ezeken kivul.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • Har_melin

    addikt

    Nekem inkább az a bajom vele, hogy a már meglévő lehetőségeket nem használja ki. 64 bites változat továbbra is csak extra, a többmagos processzorok támogatása sem alap. A Vistát úgy reklámozták - régen -, mint amelyik majd szakít az x86 őskori kötöttségeivel és nem akar visszafelé mindennel kompatibilis lenni. Tudom, hogy a 64 bites változatra sokan azt mondják, hogy nincs hozzá driver meg szoftver, de ez kizárólag az MS-en múlott. Ha ők egyértelműen leteszik a voksot mellette, ilyen hosszú fejlesztés mellett már a legcsóróbb garázsszoftver cég is összerakott volna megfelelő változatot, ha a piacon akar maradni.
    Ehhez képest kapunk egy jópofa új felületet és az indexelést. Az előbbi marhaság, ezért épeszű ember nem vált, az utóbbi jó, de teljesen új változathoz kevés. Ráadásul mivel az NTFS-t használja, nyugodtan piacra dobhatták volna egy SP keretében.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • moonman

    titán

    válasz Har_melin #21 üzenetére

    ''a többmagos processzorok támogatása sem alap''
    tényleg?

    ''A Vistát úgy reklámozták - régen -, mint amelyik majd szakít az x86 őskori kötöttségeivel és nem akar visszafelé mindennel kompatibilis lenni''
    biztos?

    ''a 64 bites változatra sokan azt mondják, hogy nincs hozzá driver meg szoftver, de ez kizárólag az MS-en múlott''
    jól átgondoltad?


    ''kapunk egy jópofa új felületet és az indexelést''
    tájékozódj...

    ''nyugodtan piacra dobhatták volna egy SP keretében''
    hátpersze.

  • dark100

    aktív tag

    válasz moonman #22 üzenetére

    Ez jo valasz :D
    De engem erdekelne egy megbizhato kernel ami tud win-es jatekokat futtatni. A box nem erdekel. A basic vagy micsoda az tud ilyet?

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • Har_melin

    addikt

    válasz moonman #24 üzenetére

    1. Tudomásom szerint a Home Basic nem támogatja a több processzoros / többmagos processzoros folyamat megosztást. Ha tévednék, örülnék neki.

    2. Igen, biztos, bár ez még a winfs beépítését szorgalmazó időkben volt.

    3. Igen. Szoftvereket arra platformra fejlesztenek, amire a/ érdemes, b/ kihasználja. Amíg a 64 bites Windows aránya marginális, addig nem éri meg a nagyobb fejlesztőknek külön bajlódni vele. Hardver driver oldalon dettó, bár ott van valami előrelépés. Nem vagyok szoftverfejlesztő, de gondolom, némi oka lehet annak, hogy nem ajánlják 64 bites verziók futtatását és 32 bites rendszeren.
    Egyébként hadd hívjam fel a figyelmedet már önmagában arra a technikai anakronizmusra, hogy már legalább egy éve sehol nem kapsz olyan PC-s rendszert, aminek a processzora ne támogatná a 64 bites OS-t, de a vadiúj, a jövőt jelentő Vista még mindig nem. Hangsúlyozom, az alapból való támogatásról beszélek, nem arról, hogy mazochisták vagy érdeklődők külön keresgélés után rendelhetnek ilyent is!

    4. Tájékozódtam. Ha tudsz olyan újdonságot mondani, amiért vagy megéri lecserélni egy bejáratott, működő XP-s rendszert vagy megfizetni a Vista többlet hardver-igényét egy új rendszernél, akkor tágra nyílt szemekkel olvasom. Egyedül a virtuális mappák bevezetését érzem valóban jó fejlesztésnek, de nem tudom, hogy ezek kezelése mekkora erőforrást igényel (háttérben futó, memóriafaló, de lelőhetetlen taskok, stb.). A kezelőfelület átdolgozása, az Aero, a gadgetek és a többi cucc vagy elérhető már ma is XP-re, vagy inkább kötelező ''csináljunk már valamit, hogy elmondhassuk, hogy csináltunk valamit'' izzadás.

    5. Pontosan miért is nem? (A bevételt nem számítva?)

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • moonman

    titán

    válasz Har_melin #26 üzenetére

    1. ne keverjük a több cpu-t a több maggal. a home is támogat akármennyi magot.

    2. kétlem, hogy egy Windows-t úgy reklámoztak volna, hogy nem lesz visszafelé kompatibilis. ez öngyilkosság lett volna.

    3. ''Szoftvereket arra platformra fejlesztenek, amire a/ érdemes, b/ kihasználja''
    így van, szoftver a Windows is, ami ráadásul kihasználja. innentől nem tudom, a Microsoft mit tehetne az ügy érdekében. egyébként mit nem támogat a 64 biten a Vista?

    4. lásd honlapom.

    5. ez ugye most vicc?

  • Har_melin

    addikt

    válasz moonman #27 üzenetére

    re 1. Bocsánat, de a több magra leosztott működésnél az oprendszer több, különálló prociként kezeli a több magot. Ha a feladatokat nem tudja szétosztani köztük, akkor - mondjuk - 100%-os terheltség mellett az egyik mag 100%-ban, a másik 0%-ban lesz foglalt. A szétosztás vonatkozik akár több program párhuzamos, akár egy program (pl. 3DMax vagy Photoshop) szétosztott működésére. Ha azt mondod, hogy már a Home Basic is nyújtja ezt a szolgáltatást, akkor hiszek neked és örülök, de én másképpen tudtam.

    re 2. Bizony, a Windows Longhornt még úgy harangozták be anno, hogy ez fog szakítani a DOS-ból megmaradt kötöttségekkel és így kevésbé lesz visszafelé kompatibilis.

    re 3. Nézd, nem tudom, hogy érdemes-e tényszerű dolgokon vitatkozni. Egyébként a saját oldaladon is azt mondod, hogy külön 64 bites verzió van, akkor miről beszélünk? Ha az oprendszer 32 biten fut, akkor az alkalmazásokat is arra fejlesztik. A Vista fejlesztési ideje bőségesen elegendő lett volna arra, hogy az alkalmazásfejlesztők is átálljanak a 64 bitre, ha ez lett volna a trend. A MS trendet diktál a Vistával, ezért mondom, hogy az átállás vagy váltás elmaradása jelentős részben rajta múlik. Egyébként fenntartom, hogy ha a világ vezető szoftvergyártója egy olyan alapszoftvert dob piacra, ami egy legalább három éve általános hardveres lehetőséget nem használ ki, sőt, megakadályozza annak kihasználását a rajta futó szoftverek számára is, akkor az gáz.

    re 4. Megnéztem a honlapodat és változatlanul nem látom azt a fejlesztést, ami indokolná a váltást. (Egyébként gratulálok az oldalhoz, nagyon szép és átlátható.) Egy dolgot kihagytam az érdemi változások közül, ez a felhasználói jogosultságok kezelése, ez valóban fontos általános újdonság, de már az XP Pro-ban is benne volt, csak finomítottak rajta. Az átlag felhasználó pedig attól tartok, hogy nagyon hamar idegesítőnek fogja találni és kilövi, ez van. Az újdonságok jelentős része pedig vagy elérhető már vagy lesz XP alá SP formájában (IE7, MP11, Aero) vagy bőven van a piacon akár ingyenes XP-s alternatívája. Ráadásul egyes területeken, mint pl. az 5.1 DirectSound ''sztereósítása'' a felhasználó számára kifejezett visszalépés vagy hardvercsere. Lehet, hogy a DS elavult volt, de ez megint csak nem a Vista változatlan hardverigényét jelenti (integrált hangcsipeknek annyi.) Ha rosszindulatú lennék, akkor azt mondanám, hogy a Creativenak sok pénzt megérhetett, hogy csak az ő új, külön hangkártyán lévő csipjükön szóljon rendesen a Vista.

    re 5. Nem, nem vicc. A Vista egy termék. Egy olyan cég terméke, amelyik egy technológiailag rendkívül gyorsan fejldődő piacon 5 (vagy 6, évszámokkal mindig gondban vagyok és most nincs kedvem rákeresni) nem jött ki új változattal, miközben magát élenjáró technológiai cégként jellemzi. Ha nagyon sarkítani akarok, akkor azt mondom, hogy a Vistát akkor is új OS-ként kellett volna megjelentesse a MS, ha csak egy csomag új kurzort és képernyővédőt rakott volna bele. Nem tehette meg, hogy az ólálkodó konkurrensek állandóan azt sulykolják a vevőkbe, hogy lám-lám, mi fejlesztünk, követjük a változásokat, bezzeg az MS mióta ígéri az új oprendszert.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • moonman

    titán

    válasz Har_melin #28 üzenetére

    1. minden gond nélkül kezel többmagos processzorokat, még az xp home is.

    2. azért a dos-ból megmaradt kötöttségekkel már a 2000/XP esetén se nagyon találkozhattunk, max a visszafelé kompatibilitás jegyében.

    3. ''azt mondod, hogy külön 64 bites verzió van, akkor miről beszélünk? Ha az oprendszer 32 biten fut, akkor az alkalmazásokat is arra fejlesztik''
    ez nem is vita tárgya. de egy kód egyszerre nem lehet 32 és 64 bites is, természetesen külön van 64 bites Windows.

    4. azért az XP-s IE7 meg WMP11 nem teljesen ugyanaz, az Aero-t meg talán elírtad? tény, egy átlagfelhasználó nem sok fantáziát lát benne - ettől átlagfelhasználó.

    5. szerintem az, hogy az XP 5 évig bírta különösebb gond nélkül (lám, még Te is az időtállóságát bizonygatod) pontosan azt bizonyítja, hogy élenjáró cég élenjáró terméke. a Vista pedig számos téren túllép az XP korlátain, tehát nyugodtan nevezhető szintén élenjárónak. (ha nagyon jóindulatú szeretnék lenni, azt mondanám, a Vista fejlesztése 2 és fél évig tartott, mert ugyebár 2003 decemberben előről kezdték az ''egészet'' - nyilván nem az egészet, de elég sokmindent.)

  • Har_melin

    addikt

    válasz moonman #29 üzenetére

    Azt hiszem, ezzel a posttal bezárom a vitát, mert vannak dolgok, amiket valamiért úgy látszik, nem akarsz megérteni, illetve a vitatását valamilyen okból nem tudod elfogadni.

    Az XP Home nem használja ki a többmagos processzorokat, nincs rá felkészítve - ezt sajnos rosszul tudod. (Ha nekem nem hiszel, nézz utána akár a Prohardver cikkei között). Nem tud pl. párhuzamosan renderelni 3DMaxban a két magon, csak az egyiket használja. Ha a Vista Home Basic ilyen képességét erre az információdra alapozod, akkor örülnék, ha a topic olvasói közül esetleg más is válaszolna, mert valóban érdekelne.

    A Longhorba beígért rendszerszintű újdonságok döntő része kimaradt a Vistából, nézz utána legalább az MS bejelentései között.

    Ha nem vetted volna észre, nekem éppen az a bajom, hogy VAN 32 bites Vista, sőt a 32 bites az alap. Ez a felhasználók szempontjából káros, mert arra ösztönzi mind a hardverek, mind a szoftverek gyártóit, hogy erre fejlesszenek, ne a nagyobb teljesítményű változatra, vagyis ne használják ki azt a többletet, amit a fejlettebb processzorokkal megfizettél.

    Az Aeroban legfeljebb az átlagfelhasználó lát fantáziát, a komolyabb érdeklődők már eddig is lecserélhették a megjelenést Samurize-zal, Windows Blinddal. A profik (értsd: akik folyamtosan dolgoznak a gépen) pedig gyorsan akarnak a taskok között váltogatni, nem pedig nézegetni, hogy hú de szépen forog be az ablak - szerintem. Az XP-s IE7 és MP11 eltéréséről pedig nincs mit beszélni, az még MS sem marketingeli őket ''zabigyerekként''. De hangsúlyozom: ezek egyike sem áll arányban akár egy OEM Vista árával sem, nem beszélve a kihasználásához szükséges hardver extra költségeiről - főleg nem az átlagfelhasználó számára.

    Ha visszanézed, nem az XP-t kritizáltam (lehetne, de ez a fórum nem erről szól), hanem azt mondtam, hogy a Vista változásai igazából egy komolyabb SP szintjén állnak, nem egy új oprendszerén. Nem vonom kétségbe az MS technológiai szinvonalát. De ez nem változat azon, hogy a Vista újdonságai az én véleményem szerint elmaradnak mind a várt, mind az MS által korábban célként megjelölt és beharangozott fejlesztésektől. Ettől még a Vista önmagában lehet jó, úgy egy-másfél év múlva, ha már az összes, általam használt fontos program követelni fogja, hogy rakjam alá, bizonyára le is fogom cserélni, de elmarad pl. a Win98 - XP közti ugrástól.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • Lortech

    addikt

    válasz Har_melin #30 üzenetére

    Szerintem neked kéne utánanézni sok dolognak.
    Szét tudja osztani a szálakat, már a windows XP home is szét tudta. Az a megkötés mindössze, hogy egynél több - fizikailag létező - processzort nem kezel. Ha van 1 darab processzorod, ami x magos, minden magját ki tudod majd használni. Jellemzően home környezetben még az egyprocis több magos rendszerek sem annyira elterjedtek, nemhogy a többprocisak. Nem különálló prociként kezeli a több magot, hanem különálló végrehajtó egységként (core), eközben tisztában van vele, hogy fizikailag hány proci van a gépben.

    http://www.winsupersite.com/showcase/winvista_editions_final.asp
    Processor and memory support rész. Idézem: While all of the Vista product editions support only one or two physical processors, none are limited to the number of processor cores they will support.


    Ha nem vetted volna észre, nekem éppen az a bajom, hogy VAN 32 bites Vista, sőt a 32 bites az alap. Ez a felhasználók szempontjából káros, mert arra ösztönzi mind a hardverek, mind a szoftverek gyártóit, hogy erre fejlesszenek, ne a nagyobb teljesítményű változatra, vagyis ne használják ki azt a többletet, amit a fejlettebb processzorokkal megfizettél.

    Nagyságrendekkel többen anyáznának, ha nem lenne 32 bites Vista, mint azért, amiért te, hogy nem csak 64 bites van.. Sokkal inkább megkérdőjelezhető lépés lett volna, mint a DX10-es téma. Akkor mondhatnák még csak, hogy nesze vista vegyél 2giga ramot stbstb, aztán a végén még azt is odatehetnék, hogy vegyél 64 bites procit is. Van egy milliós nagyságrendű, cégeknél, usereknél lévő procimennyiség, amin simán elfut a Vista, de nem tudja a 64 bitet. Kinek érte volna meg a csak 64 bites Vista? MS-nek? Nem. Felhasználóknak? Nem. Még azoknak sem, akiknek van 64 bites procijuk. Mert jelenleg nem áll ott az iparág, hogy csak úgy eltűnjön a 64bit. Még ha csak 64 bites Vista lett volna, akkor sem kapkodtak volna annyira a szoftvergyárak, mert még akkor is ott van az XP, mint még sokáig a legnagyobb piac, amire érdemes 32 bitre fejleszteni.
    Komolyan mondom, lehidalok amikor otthonról kisjóska fórumozó a fotelból megmond ilyen szintű dolgokat!
    Mellesleg MS-nek lett volna a legkönnyebb dolga, ha csak egy architektúrára fejlesztenek, ehhez képest a nehezebb utat választották.

    Előző hszodra:
    1, letudva.
    2, Vicces.. Az eredeti állításod az x86-ra vonatkozott, most meg előhozod a DOS-t. Hogy is van ez? Természetesen a Vista-nak már nem sok köze van DOS-hoz, ezt be is
    váltották, amit meg esetleg te találtál ki, azt meg még saaaajnoos nem sikerült.
    3,letudva
    4, Már megint ez a szarfújvistagyeremárgyőzzélmegdeúgysetudszmerthamegtetszeneakkorisaztmondanámhogyegyszar téma.. Szerinted nem éri meg? Hát akkor ne válts.
    Az átlag felhasználó pedig attól tartok, hogy nagyon hamar idegesítőnek fogja találni és kilövi, ez van. Az átlag felhasználó nem feltétlenül fog ilyeneket kapni a képébe, ha ilyeneket fog kapni, akkor szépen nyomogatni fogja saját érdekében, az átlag felhasználó ugyanis nem tudja majd kikapcsolni. A warezolósszakértőPistike meg kapcsolja ki nyugodtan aztán ha problémája van, magára vessen.

    5, Persze - persze, leírod 10 sorban a semmit. A DX10 xp-n (xp-s wddm-en) való megvalósításáról szóló tanulmányod, és a fejlesztés megtérülése mintha kimaradt volna. Nemes egyszerűséggel kikötötted, hogy '' A bevételt nem számítva''. Pl. íróként biztosan örülnél, ha valaki megvenné egy könyvedet, aztán amikor kiadod a következőt, akkor kérné ingyen, mert az neki jár. Jó lenne, ha így lenne, örülne neki a user ( volt is ilyesmire számtalan példa), viszont számonkérni nem igazán lehet ezt. Elég könnyen belátható (lenne, ha fejlesztő lennél), hogy nem kis plusz fejlesztéssel járt volna XP-re megcsinálni. Biztos kiszámolták, hogy nem térülne meg, plusz nem is érdekük, a két szép szemedért pedig nem fogják megcsinálni.

    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

  • moonman

    titán

    válasz Har_melin #30 üzenetére

    ''Az XP Home nem használja ki a többmagos processzorokat, nincs rá felkészítve - ezt sajnos rosszul tudod''
    [link]
    [link]
    még a task manager is két grafikont rajzol.

    mi az, hogy a 32 bites az ''alap''? vegyél 64 bitest és akkor az az alap. amúgy a Vista az utolsó MS oprendszer, amiből még készül 32 bites is.

    ''a komolyabb érdeklődők már eddig is lecserélhették a megjelenést Samurize-zal, Windows Blinddal''
    a komolyabb érdeklődők pontosan tudják, hogy az Samurize-nak és a WB-nek semmi köze az Aero-hoz. az Aero csak egy WPF demó, amit szanaszét lehet programozni.

    az IE7 mondjuk nem tud protected mode-ot XP alatt, ami azért elég nagy érvágás - és persze az is igaz, hogy a Vista felépítése teszi lehetővé.

    egyébként azt gondoltam, hogy már mindenki rájött, hogy az árakon vitatkozi teljesen fölösleges. nem az MS szabja meg az itthoni árakat, odakint nem tétel a megvásárlása.

    ''a Vista változásai igazából egy komolyabb SP szintjén állnak''
    megnézném azt az SP-t ami teljesen új kernelt, driver architektúrát, grafikus és audio alrendszert, valamint teljesen új biztonsági modellt frissít egy meglévő rendszerben.

    ''a Vista újdonságai az én véleményem szerint elmaradnak mind a várt, mind az MS által korábban célként megjelölt és beharangozott fejlesztésektől''
    ez tény, de az okokat ismerjük: túl nagyot akartak durrantani, de a technológia még nem állt készen hozzá.

    ''elmarad pl. a Win98 - XP közti ugrástól''
    természetesen egy 9x-NT termékvonal-váltástól azért elmarad.

    [Szerkesztve]

  • Har_melin

    addikt

    válasz moonman #32 üzenetére

    A többszálas támogatáshoz köszönöm a linkeket, közben én is megnéztem az emlékeimben - rosszul - élő Prohardver cikket, tévedtem.

    A többinél sajnos nem tudok a prófétai hevülettel mit kezdeni. A 64 bitnél megnézem azt a nem 64 bites Intel vagy AMD procit tartalmazó rendszert, amire bárki komolyan Vistát akarna telepíteni. Kapni pedig már legalább egy éve nem lehet másmilyen procit. Nem világos, hogy miért kellene hozzá 2 GB RAM. (elnézést egyszerre válaszolok Lortechnek is, hasonlót írtatok.) Ha megnézitek a szoftvereket, a Vistához szinte mindegyik gyártó új verziót dob piacra. Ez lett volna a lehetőség a bevezetésre, éppen azért, mert hardveresen már minden adott, a szoftver fejlesztőknek pedig lett volna 2003 óta idejük a sajátjuk kifejlesztésével. Kérdem, hogy mennyivel lesz egyszerűbb a váltás a Vista után, mivel ugye ez utolsó 32 bites OS? A 32 bites változatok elfutottak volna a bevált XP-n, a Vista lehetett volna 64 bites. Most el fognak futni a Vistán, eltelik még néhány év, nem vesztünk semmit - csak akkor minek van?

    Ennek tökéletes ellenpéldája éppen a Lortech által felhozott DX10, ami alig van, viszont elvárja, hogy legyen - vagy éppen azokról a szolgáltatásairól maradsz le, amit újdonságnak hirdetnek. A DX10 fejlesztési költségei csak így térülnek meg? Lehet, de ha maga John Carmack sem érzi égető szükségét a DX10-nek, akkor miért kellene nekem hanyattesnem attól, hogy van? Pláne, ha csak akkor van, ha előtte még néhány tízezret belerakok a gépbe? Ne hivatkozzon senki arra, hogy bezzeg Ámerikában ez csak bakfitty, mert a Vista nem Amerikának készül.

    Csak azért, hogy tisztázzuk: nem szeretem a Vistát. Nem szeretem az XP-t, meg a kanalamat és a fogkefémet sem. Használom őket. Nem ideológiai kérdés a számomra, hogy bebizonyítsam, hogy ''fú, de sz@r'', mert örülnék, ha ''fú de jó'' lenne, lévén, hogy számítógépen dolgozom. Sajnálom és bosszant, hogy az iparág vezetőjétől ennyire felemás rendszer jelent meg. ''túl nagyot akartak durrantani, de a technológia még nem állt készen hozzá.'' - pont ezt mondtam, nem?

    ''Szerinted nem éri meg? Hát akkor ne válts.'' Én is így gondolom, azt próbáltam leírni, hogy miért gondolom így. Ez talán nem személyes sértés, állítólag erre való egy fórum. Ha csak Vista-istenítő megjegyzésekre, akkor bocsánat, ismét tévedtem.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • Mackósajt

    senior tag

    válasz Har_melin #33 üzenetére

    ''A 64 bitnél megnézem azt a nem 64 bites Intel vagy AMD procit tartalmazó rendszert, amire bárki komolyan Vistát akarna telepíteni.''

    Egy pillantás a konfigomra. Szerinted nem felel meg a Vista követelményeinek? Tudtommal megfelel neki (úgy saját ismereteim, mind azt megállapítani hivatott program szerint), és még ennél jóval erősebb 32 bites konfigok is vannak. Rengeteg olyan gép van, amelyben 32 bites CPU van, és a gazdájuk fejében megfordulhat a Vista gondolata. És ezek a gépek el is bírják a Vistát. Ha csak 64 bites Vista lenne, az bizony sok esetben az áttérés egyetlen technikai akadálya lenne.
    Egyébiránt
    1. Még ma is van forgalomban néhány 32 bites Celeron és Pentium tudtommal. Bár lassan azért kihalnak, de ez a 2 éve nem lehet kapni másmilyen procit dolog elégé elrugaszkodik a valóságtól. 2 éve még elég szépen fogytak a 32 bites procik.
    2. A gépek jelentős részében 2 évesnél régebbi CPU van, és köztük sok egyébként simán viszi a Vistát.


    (Az más kérdés, hogy én személy szerint nem akarok erre a gépre Vistát telepíteni, mert nincs rá szükségem. De megtehetném. És mások hasonló konfiggal esetleg meg is teszik.)

  • Renegade88

    tag

    válasz VladimirR #4 üzenetére

    Elnézést kérek, kicsit mérges voltam :W :W többet nem fordul elö :U .....de azért ez egy kicsit túlzás.... :(

    "Egyensúly kell amíg állsz"

Új hozzászólás Aktív témák