Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vhw #138 üzenetére

    "akkoris vizsgálható az anyaga, a felépítése; acélszerkezet, öntött betön, üveg, precíz tervezés - ennek felépítésén mit nem érthet egy hasonló vagy fejletebb kúltúra szakembere?"
    Feltéve, hogy az a kultúra is hasonló alapanyagokból hasonló stílusban fog építkezni. Mondok egy elvadult példát: valamiért az a kultúra nem jön rá a fém ilyen szintű megmunkálására, helyette szerves anyagokat fog felhasználni építkezéshez, azt fejleszti, tökéletesíti, stb. Nyilván teljesen más megmunkálási, formálási, összekötési, stb. technológiákat fog használni. És ezzel az ismerettudással fogja nézni a mi fémépületeinket, miközben feltételezi (helyesen), hogy azokat a magas szintű szerves anyag megmunkálási technológiákat nem ismerhettük, és ha még az se ment, akkor teljes rejtély, hogy a fémmel hogy tudtunk így bánni.

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #138 üzenetére

    Bár már pedzegettem korábban, de a hajszálpontos illesztés dolog (sem) akkora rejtély. A sivatagi környezet meglehetősen destruktív (pl abrazív szemcséket hordó szél, nagy hőmérsékletingások). Igen valószínűtlen, hogy ilyen szorosan lettek összerakva a piramisok ahogy ma tűnik, sokkal inkább összecsiszolódott azalatt a pár évezred alatt.

    Ha egy téglarakást kiraksz a kertbe mondjuk 10-20 évre akkor ott is jelentősen csökkennek a rések az egymásra rakott téglák között és a legtöbb illesztés sokkal pontosabb lesz. De van az ácsok által használt "Még meg kell nyomja a hó." kifejezés amit cserepezéskor használnak. Egy frissen rakott cserép akármilyen pontosan is dolgozik a mester sose lesz olyan mint ami már 1-2 éve fent van. Szemre is van egy csomó illesztési pontatlanság, de az idő és a környezet majd "összenyomja" ezeket (most nem 1 méteres hézagokra gondolok nyílván)

    "A kényelmetlen kérdéseket elintézzük annyival, hogy hát sokan voltak, sokáig építették - az emberélet, a pénz meg nem számított. De a technika részleteken sokan nagyvonalúan átsiklanak."

    Te meg mindennemű bizonyítékot ignorálsz azzal, hogy Te nem tudod elképzelni illetve nem tudjuk teljesen biztosan.

    Egyszerűen alábecsülöd a nagy számú dolgozót és az időt. Ez mondjuk nem csoda nagyon nehéz ezt elképzelni, ha nem láttad a saját szemeddel. Mondom nézz meg egy videót arról ahogy az amishok felhúznak 1 délután alatt egy teljes fészert daru nélkül. Ok, az fa meg azért vannak fémszerszámaik, de kiindulásnak nem rossz.

    Amúgy ha kőöntéssel csinálták valóban akkor még annyira sem nagy mágia mint eddig tűnt. Megcsinálod az első sort. Felrakod az öntőformákat a tetejére és szépen a 10.000 rabszolgád telehordja vödörre. Így step by step megépül az egész és mindenkinek csak 1 vödörnyi súlyt kell elvinni.

    Továbbá nem értem, hogy ez 2 percenként kell helyére kerüljön egy kocka hogy jött ki?
    Én olyan adatot találtam ami szerint 2,3 millió elemből áll a legnagyobb piramis.
    20 év 10 óra az 73.000 óra munka. Tehát ha arányosan elosztjuk (nyílván ez csak közelít, nem egyeneletes, hogy mit kell csinálni) akkor 115.000 db kocka/év ami 315 kocka/nap ami 3,15/óra ha 10 órában építkezünk ami azt jelenti, hogy kicsit kevesebb mint 20 perc van egyre. Az mindjárt nem 2. Csak 10x-es a különbség.
    De nyilván nem 1-et raktak egyszerre, nagyon úgy tűnik, hogy 4 oldalról építették a piramist. Tehát párhuzamos munkavégzés miatt ezen ütemtervnél igazából ezt fel lehet szorozni, így kiderül, hogy az A-B-C-D brigádnak valójában sokkal több ideje volt 1-re.

    Ez egy durva számolás, de ha tudsz pontosabbat szívesen megnézném.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Eastman

    őstag

    válasz vhw #138 üzenetére

    #130 nemlehet

    "...jelenleg az a leginkább elfogadott álláspont, hogy az univerzum végtelen. Nincs olyan, hogy vége van, mindent tartalmaz. Rajta kívül nem létezik semmi. De nem úgy semmi mint ahogy az űrt semminek tartja a legtöbb ember, hanem se tér, se idő, se energia semmilyen formában."

    Ennyi?

    Miért érzem ezt évtizedek óta homályosan kevésnek? Olyan mintha egy püspökladányi családi ház udvarának almafája alatti hangyaboly apró dolgozója próbálná értelmezni elképzelni a stockholmi 16-os busz iskolaszüneti menetrendjét szerkesztő hivatalnok kerékpárján a csengő színének RAL kódját. Ezzel nem a kollégát cinkelem, hanem a fenti "misztériumot" és az abba vetett tudományosan elfogadott hitet.

    Tehát ahova be tudunk világítani a zseblámpáinkkal az létezik, amit ilyen módon nem látunk, ott semmi sincs. Nekem ez kevéske.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák