Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    Nagyon rosszul érzem magam, hogy több oldalon elolvasva a hírt és a hozzászólásokat, szinte alig találok az enyémmel egyező véleményt és mintha tényleg kezdene kialakulni itthon egy EU ellenesség. Megdöbbentő a számomra.

    Akkor pár dolog a topicból.
    Az EU gazdasága a legnagyobb a világon, aztán az usa, majd kína.
    Az EU-ban 500 millióan az USÁban "csak" 300 millióan élnek. (Kínában a fizetőképes kereslet hiányában lényegtelen, hogy éppen hány milliárd főnél járnak).
    A Google nem fog kivonulni, mert az eu adja kb a cég bevételének felét <ez úgy jöhet ki, hogy az EU-ban nagyobb a részesedése, mint az USÁban>
    A google azért is mindenáron itt fog maradni, mert az USA nem engedheti meg magának, hogy az eu egy nagy vakfolt legyen, márpedig a google igen komoly részét képezi az adatgyűjtésüknek.

    A googlet nem azért akarják feldarabolni, mert a keresőjének nagy a részesedése, hanem azért mert az ebből jövő bevételét és egyéb lehetőségeit <találati sorrend manipuláció> kihasználva tör be új piacokra, ahová enélkül nem tudna. Olyan piacokra, amik önállóan nem lennének életképesek a keresőből jövő támogatás nélkül.

    Miért jó nekünk, ha az eu feldarabolja, és cserébe nem lesz ilyen, vagy nem ingyen meg ilyenek.
    Azért jó ez nekünk, mert megvédik a többi szolgáltatást, amiket a google megölne. Ezzel munkahelyeket mentenek meg. A google szolgáltatásaiért most is fizetsz, adatokkal és a google által tönkretett vállalkozások kiesett adójával, kiesett munkahelyeivel.
    Lehet a google jó szolgáltatást nyújt és kényelmes. De nem lenne rá képes, ha nem lenne bevétele a keresős reklámokból. Ő ingyen adhatja, mert a másik területen lévő monopóliumából ezt kifizetheti.
    Ez a monopóliummal visszaélés.

    Képzeljétek el, hogy ti pékek vagytok, és holnaptól a google úgy dönt, hogy ingyen adja a kenyeret, mert a keresőből befolyó összegből ezt megteheti. Elvesztitek a munkátokat, elvesztik a munkájukat a pék családtagjaitok, a pék ismerőseitek, csökken a létszám a pékárú-osztályon is a boltokban.
    De cserébe nekem nem kell pénzérméket adni a kenyérért. Szerinted akkor valójában olcsóbb lett, vagy drágább a kenyér?
    Drágább, mert el kell tartani a munkanélkülieket, akik kevesebbet fognak fogyasztani és ezzel még a többi ember bevételét is csökkenti majd, mert kevesebbet vásárolnak.
    Nem tudsz vele versenyezni, mert neked nincs egy keresőd, amiből megkeresd a pénz, hogy ingyen adhasd. Még mindig azt mondod, hogy jobbat kéne csinálni?

    Biztos nem tetszik az önjáró autó fejlesztése sem az EU-nak, ahol az egyik legfontosabb terület az autógyártás. Képzeld el, hogy a google ingyen autót ad. Jól hangzik?
    Most pedig képzeld el, hogy kirúgják az összes Mercedes, Audi, Bosch, Suzuki és Opel dolgozót Magyarországon, és a hozzájuk kapcsolódó magyar vállalkozások (fuvarosok, beszállítók, külsős bedolgozó cégek). Mind munkanélküli lesz és munkanélküli segélyt kap és nem fog vásárolni, ezzel visszavetve a boltok forgalmát és minden egyebet is.
    Akkor jó lenne nekünk, hogy a google a keresője hirdetéseiből kinyírja a piacot?

    Aztán ha már egyedül van, akkor utána persze bármit megtehet, amint megjelenne valaki, azonnal tönkreteszi azzal, hogy irreálisan olcsón adja, amíg a másik tönkremegy.

    Tényleg megéri nekünk, ha ingyen van valami? Tényleg olcsóbb az ingyen, mint kifizetni a versenyt? Vagy inkább az ingyenesség csak bújtatott ár? Ezen kellene elgondolkozni.

    Nem az a baj, hogy jó a google keresője, hanem az, hogy a kereső monopóliumával visszaélve kinyírja a többi levelezőt, videómegosztót, böngészőt...stb.
    Adja ezeket külön. A gmail hirdetéseiből tartsa fent a gmailt, a youtubeból a youtubót, a felhőéből a felhőt, a droidból a droidot.
    Ha mindegyik megállja a helyét önállóan, akkor lehet mondani, hogy a legjobb nyert. De ha mondjuk így nem tartható fenn esetleg a gmail <csak fiktív példa>, akkor bizony lehet növelnie kell a hirdetések számát a levelezőben, és esetleg lesz aki más levelezőt keres.
    Ez a lényege a darabolásnak. Álljon meg a lábán egyenként minden szolgáltatás, és akkor nem lesz vele semmilyen probléma. Akkor lehet vele versenyezni.
    Ami NEKÜNK is jó, még akkor is, ha fizetős, mert azt a pénzt te visszakapod vagy elveszted máshol.

    [ Szerkesztve ]

  • CyberPunk666

    senior tag

    Keeperv85

    "Nem, ez a kapitalizmus. Mivel neki fedezi a költségeit a reklámbevétel, amit a hirdetőktől beszed, ezért plusz szolgáltatásokat épít be a kínálatába, ami számodra, számunkra ingyenesen biztosított."

    Nem, a kapitalizmus nem ez. Ameddig a keresője tud többet, addig szabályos, amikor viszont ezt másra terjeszti ki, akkor már visszaélés. Mi köze egy keresnek a levelezőrendszerhez? Semmi.
    Ez olyan árukapcsolás, ami tisztességtelen.

    "Képzeljük. Mit tesz erre a legtöbb cég válaszként? Azt amit írtál is: csődbe megy, mert nem bírja a versenyt felvenni. Mit kéne tennie? Olyan szolgáltatást nyújtani, amit a közel monopol helyzetbe került társa nem aknázott ki."

    Azonos területen belül él a verseny, de ha a te területed nem alkalmas arra, hogy ilyen mennyiségű pénzt csinálj, akkor menj csődbe? Ez elég érdekes hozzáállás. Akkor ha te vállalkozol, esetleg vállalkozni fogsz, és egy másik cég így tiporja el a próbálkozásaidat, gondolom azt fogod mondani, hogy be kellett volna törnöd a kevés pénzedből még harminc másik piacra, amihez nem is értesz.
    Micsoda jó versenyhelyzet lenne. A verseny alapvető szükséglet a normális minőséghez.

    "Lehet hogy téged választanak, mert a te mintaboltod szebb, a te eladóid kedvesebbek, a te ajánlatod jobban tetszik, mert jobban szeretik a zsömlét, mint a kenyeret... és így tovább. Lehet hogy hiába minden."

    De ő adhatja annyiért, amennyivel te nem keresnél rajta, és nem azért mert jobban csinálja, hanem mert a másik üzletével fedezi, tönkretesz téged, és végül a te vevőidet is elnyeri és így összességében jól járt a végére a nagyobb forgalom miatt. De ez tisztességtelen, mert annyiból nem lehet üzemeltetni, ő csak befektetést eszközölt, hogy tönkretegyen, nem pedig valódi vállalkozást vitt.

    "A bajok tehát nem itt kezdődnek, hanem ott, mikor maradva a példánál,ellehetetleníti a "versenytárs" a létedet, mert megveszi a közeli lisztüzemet, amit még kigazdálkodsz valahogy, aztán rástartol a beszállítóidra, talán még ezt is megoldod, de ha elég pofátlan, akkor még direktben becélozza a vevői köröd is"

    Ott konkrétan engedélyt kell kérnie és a világ nagy gazdasági felügyeleteinek rá kell bólintaniuk a vásárlásra, és nem vehet meg bármit. Ha ők azt mondják nem, akkor nem.
    A Microsoftnak kb 1 évébe telt mire minden szükséges versenyhivatal rábólintott, hogy megveheti a nokia okostelefon részlegét.
    A probléma az, hogy ők létrehozzák belül, reklámozzák a többi szolgáltatásukkal, annak a bevételeiből olyan áron adják, hogy az önmagában nem állna meg, és így terjeszkednek át más piacokra.

    "A baj forrása a "nincs". Ha nincs életképes gazdaságod, ami megfelelő bevételt biztosítana, akkor konkurencia nélkül is éhen halsz! Kicsit fordítva van nálunk és az EU-ban is bekötve pár ember agya. Nemhogy azt szorgalmazná, hogy igenis legyen nekünk is Google-konkurens versenytársunk, inkább azon sakkozik, hogy lehetne a Google-t jól pofára ejteni."

    Nem, nem ez a gond. A gond azzal van, hogy akinek van az megpróbálja tönkretenni mások egyéb üzleteit.
    Amúgy itt nem a google bezárásáról van szó, csak arról, hogy a szolgáltatásai álljanak meg a saját lábukon is.

    "Kedves BMW!"

    Még mindig nem az a gond, hogy a keresőt fejlesztik, hanem az, hogy más piacokra törnek be vele.
    Ráadásul nem ismerek monopol helyzetben lévő autógyárat, én úgy látom, hogy ott verseny van.
    Ellenben a google monopól <minimum közeli> helyzetben van, amivel új piacokra tör be.

    Stauffenberg

    "Valamennyi német autógyár és a svédek is a Google nyomában van az önjáró autó fejlesztésével. Még előbb is kezdték a fejlesztést. Ráadásul ez beleillik abba a direktívába, hogy az EU-ban a következő évtizedekben a nulla közelébe kell redukálni a közúti balesetekben elhunytak számát."

    A téma szempontjából irreleváns, hogy a többiek is dolgoznak rajta. Az is, hogy mikor kezdték a fejlesztést. A téma abból az aspektusból került elő, hogy nem akarnak újabb vetélytársat, aki a monopol helyzetével visszaélve népszerűsíti az autóját. Mondjuk be akar szállni az autógyártásba, és mindenhol a google autót tolja az arcodba, ha netezel, ha droidozol, ha levelezel.

    "Nem fog. Ahogy ingyen mobiltelefont, táblagépet meg laptopot sem."

    Nem tudom miért ilyen nehéz elvonatkoztatni.
    Mert a google ad ingyen mobil OS-t, térképet, levelezőt...
    Azért mert az nem egy fizikai dolog ugyanúgy van "gyártási" költsége, ugyanis az sem magától íródik meg.
    Pláne nem üzemelteti magát ingyen.

    "Az ingyen kenyeret törvény tiltja (beszerzési ár alatt történő kereskedelem)."

    A gyártó esetében ennek meghatározása eléggé kérdéses és könnyen elrejthető, minél nagyobb a cég, annál könnyebben. Egy kereskedőnél tényleg van ilyen szabály, de a gyártó nem túl megfogható.

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz emelhu #88 üzenetére

    Az az USA nagy előnye ilyen szempontból, hogy ott csinálsz egy céget és gyakorlatilag van egy 300 milliós egy nyelvet beszélő fizetőképes közönséged.

    Ez a reklámokat, a bürokráciát, ezer dolgot leegyszerűsít...

    Ezzel nehéz versenyezni. Pedig amúgy összességében erősebbek vagyunk náluk. Ha itt is egy nyelvet beszélnénk és egységesebb lenne a szabályozás, még a mostani eunál is (nem ilyen idióta nemzeti szuveneritásos érdekemberek ülnének néhány ország élén), akkor nekünk is lennének ilyen cégeink.

    De ha itt kezdesz el egy ilyet, akkor pártízmilliónként egy új nyelv, új szabályozás, új iroda, új helpdesk/képviselet/reklám minden szar.

    USA területén veszel egy reklámot rohadt a foxon, és 300 millió ember látja és érti. Nem kell egy rakás nemzeti csatornával megegyezni, lefordítani, mindenhol a törvényekhez igazítani.

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz MongolZ #101 üzenetére

    GDP 2010:
    Európai Unió Európai Unió 15 170 419 [millió USD]
    USA Amerikai Egyesült Államok 14 657 800 [millió USD]
    Kína Kína 10 085 708 [millió USD]

    GDP 2013:
    Európai Unió Európai Unió 17 512 109 [millió USD]
    USA Amerikai Egyesült Államok 16 768 050 [millió USD]
    Kína Kína 9 469 124 [millió USD]

    Az elmúlt 3 évben a gpd az euban nőtt a legjobban, az USA-ban is nőtt, de kisebb mértékben. Kínában pedig csökkent. Ami az eu ~66%-áról odáig csökkent, hogy már csak alig több az 50%-nál.

    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem butaság, amit mondanak.

Új hozzászólás Aktív témák