Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz tkazmer #57 üzenetére

    "hanem megy kulfoldre (ugy tudom, nem is keves ilyen orvos van), fizesse is."

    Mivan? Ez most valami morbid vicc?? :F

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Dany007

    veterán

    válasz tkazmer #57 üzenetére

    "Tandíjat!! Éljen, éljen! Jövőre végre az 1200 végzős orvosból 900 magának fizetheti a szakképesítését cirka 10 misiért. Éljen, éljen!
    amennyiben nem itthon vallal munkat, hanem megy kulfoldre (ugy tudom, nem is keves ilyen orvos van), fizesse is."

    Ez szerintem nem mindig így van. Szerintem aki az orvosi pályát válassza, őt azért érdekli, és csak tetszik a szakma. Én pl nem bírnám :)
    Aztán ugye nagy nehezen elvégzi az orvosit, meg még ki tudja milyen tanfolyást, hogy igazi orvos lehessen, meg persze a gyakorlatot is megszerzi v.hogy, aztán elkezd állást keresni. Kap is egyet, és tökre örül neki, végre segíthet az embereken stb...
    Aztán meghallja egyik haverjától / vagy az internettől, hogy te itt a szomszéd ausztriában v. német o-ban 5-6x többet fizetnek, az életszínvonal is kb ennyivel magasabb. Vagy ott északon talán a svédeknél asszem 8-10x többet is fizetnek, de Anglia is ekkörül van.
    Aztán gondol egyet a tanult orvos, és úgy dönt megér 6-700 ezr pluszér kimenni külföldre. Mégha csak ideiglenesen is. Aztán eltölt kinn fél, talán egy évet is, és gondolja illő lenne hazajönni végleg. Aztán körülnéz, azt tapasztalja, hogy a felét se kapná meg a legjobb helyeken is. Angliához, német o-hoz vagy a svédekhez képest pocsék az ország, úgy "overall". Aztán úgy dönt, úgyis félig meddig már beilleszkedett a külföldi helyzetéhez, még talán fiatal is, hát kinn marad. Ennyi. Esetleg a párját is magával viszi, vagy ott talál párt mind1. Elvégre megteheti, meg azt is, hogy minden hónapban hazarepül egy 7végére látogatni...

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz tkazmer #62 üzenetére

    Ez így ebben a formában elég egyoldalú.

    Állam bácsi azért tehetne egy, smást, hogy itt tartsa az orvosokat.
    Mondjuk a 300 forintos címlet bevezetése pont nem ilyen. :O

    Más: európai unió van. Szabad munkaerő áramlás...

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Dany007

    veterán

    válasz tkazmer #62 üzenetére

    Épp ez a lényeg! Tök mind1 mi van. Mindenki a saját és családja életének a jobbátételére törkeszik! Amíg ez az állam nem képes megteremteni akár csak a felét annak ami kint van, ne csodálkozzon senki, hogy inkább kinn él.
    Persze, hogy nem jó 10 millát úgymond "kidobni" az abakon az államnak. De nem várhatja el senki, hogy az a szerencsétlen orvos csak azért maradjon itthon a havi 120-150 ezerért dolgozni, hogy az államnak kicsit jobban megérje a dolog. Miközben 7x-es életszínvonalat érhet el párszáz km-rel nyugatabbra.
    Én is most belevágtam egy kockázatos dologba. Mert muszáj, előző melóhelyen nem volt semmi fejlődési lehetőség se pénzügyileg se szakmailag. Ha ez most nem jön össze, én is azon leszek, hogy kimenjek külföldre dolgozni és élni is! Nem fogok itthon havi 100-150 ért megrohadni, aztán v.hogy küzködni, hogy legyen lakásom meg életem. Inkább kimegyek Uk-ba mosogatni havi 400 ért, de abból legalább ott meg lehet élni. Ez a dúrva. Ott azért minimálbér a minimálbér mert abból azért v.hogyan meg lehet élni.
    Ez van sajnos. Az elmúlt 5-10 évben ugrás szerüen mentek ki az emberek külföldre... Saját ismerősi körömön veszem észre :S Tényleg dúrva. Szabályosan menekülnek innen az emberek... Egyik ismerősöm fél évet dolgozott kinn (nem a szakmájában) és vett egy autót. Nem újat, de nem is trabantot. Rá asszem egy évre kint szült gyereket a párja, kaptak egy lakást.... Sz.ted? Ezek után ki akar itthon maradni ? Ez már nem hazafiságról szól, hanem az adott ember életéről! Sőt! A gyerekei életéről! Az én gyerekem sosem fog itthon olyan életszínvonalon élni, olyan szintü ellátást kapni, mintha kint születne meg...
    Ez szomorú dolog, de így van. El kell fogadni.

  • Dany007

    veterán

    válasz tkazmer #71 üzenetére

    persze, ez így lenne helyes. Csak az a gond, hiába lenne tandíj, hiába lenne 2x ekkora tandíj, attól még egy orvos átlagfizetése meg se közelítené a kinti átlagot. Okés, fedezné az oktatás költségét, de attól még ugyan úgy kimennének a jó orvosok... Vagyis hosszútávon nem érné meg az embereknek max az államnak. (biztos vagyok benne, hogy azt a plusz pénzt elosztanák egymás közt. (Ja vagy széfeket vennének, hogy jobb legyen a kórházi ellátás...)
    Előbb az itthoni körülményeket kéne v.hogyan megteremteni. =/

  • Dany007

    veterán

    válasz tkazmer #75 üzenetére

    "a társadalomnak érdeke, hogy minél több orvost képezzenek ki, ez egyértelmű. de a társadalomnak nem érdeke, hogy az orvosok máshol gyógyítsanak, ez szerintem szintén egyértelmű."

    Akkor a "társadalom" tegyen is érte, hogy az orvosnak megérje itthon maradni.
    Sz.tem nem magas tandíjat kéne bevezetni, hanem magasabb követelmény szintet.
    Ahogy írták, ne az legyen, hogy na felvesznek ide 72 ponttal azt jó lesz ez is mert diploma... Tényleg csak azok menjenek egyetemre akik szellemileg is ott vannak, nemcsak azért mert még nincs kedve dolgozni...
    Viszont ha fizetősség teszik, ugye csak az tud menni, aki ki tudja fizetni.
    Persze itt jön a képbe két dolog. Az egyik, hogy tanuljon jól, és akkor annyi ösztöndíjat kap, hogy nem is kell majd fizetnie. A másik, hogy menjen el dolgozni.

    Namármost, ha olyan egyszerű lenne szín 5-öst vagy 4-est elérni az egyetemen, akkor a diákok nagy százaléka azért elérné ezt. De ahogy feljebb is írták, azért az egyetemisták nagyrésze a kettesért küzd. Itt a veszprémin egyes tantárgyakból "szokás", hogy 150ből 10-20an mennek át elsőre! Nem 5-ösre vizsgáznak, hanem éppenhogy átmennek.
    Tényleg nem akarok álltalánosítani, de amiket itt a veszprémiről hallottam, az katasztrófa...Márpedig ezelőtt 4-5 éve is, és azóta is hasonló storykat hallok vagy 15-20 kölünböző korú nemü embertől.
    Szal megy a szivatás, amikor a tanát a szak 90%-t meghúzz, akkor azért nem hinném, hogy az a 90% a síkhülye... Van amikor csakúgy uv-ra küldik az embert mert kell neki a pénz.... De rengeteg ilyen eset volt már...
    Nem azt mondom h mindegyik egyetem ilyen, de biztos, hogy van még jóópár...

    A másik, hogy menjen el dolgozni. Szintén feljebb írták, hogyha tényleg tanít is az egyetem, és nem puskából akar átmenni az ember, akkor az azért napi 8-10 óra tanulással jár, főleg ha az ember be is megy az órákra... Na most emellett még dolgozni az már nem élet... Ezen lehetne vitatkozni persze, de akkor se így ku**a el az ember a fiatalságát. A másik ezzel kapcsolatban meg az, hogy nem mindig lehet úgy elrendezni az órákat / előadásokat, hogy normálisan legyen idő dolgozni még mellette.
    Pont most beszéltem egy ismerőssel, aki ki volt akadva, mert csütörtöki napon este 6 tól 9ig van órája... Persze napközben is van neki 2 délben... Pénteken meg szintén délre kell bemennie... És hasonlók.... Szal így aztán lehet tervezni....

  • Dany007

    veterán

    válasz tkazmer #93 üzenetére

    6,3-6,5 font a min órabér :) kb fél éve elemték ennyire asszem. Mellesleg nem egy ismerősöm van, akik az akkori (3-4éve) minimálbérből (havi 300.000Ft.-) úgy megéltek, hogy havi 120.000Ft.-ot félre tudtak tenni. Igaz szutykos helyen laktak, mindenre minimálisat költöttek de ők csak gyűjteni mentek ki.
    Ha mai árak mellett nem gyűjteni megy ki az ember hanem élni,akkor azért egész jól el lehet lenni.
    Lakást meg a fiatakok,sőt még az idősebbek többsége is csak bérli :) Ott ez nem olyan gond, mint ahogy itthon felfogjuk. Egyik csaj ismerősöm 26 éves, márketinggel reklámmal foglalkozik. Járja a világot olasz francia svédország stb... Az anyjával lakik, és ketten bérelnek egy lakást durván 1000fontért havonta. Bőven megtehetnék, hogy vesznek egy lakást, de mégsem mert aszondja minek? Így sokkal olcsóbb... Szal erről ennyit : )

    Az orvosos kérdésben meg nem fogunk dűlöre jutni. Sz.tem mindkét oldalon van igazság.
    Sajnos amíg ez lesz itthon, aki csak tud és nem köti haza sokminden, ki fog menni nyugatra dolgozni és mostmár egyre többen élni is. Miért? Azért mert mindenki jobbat szeretne magának és a családjának. Méghozzá a lehető legrövidebb távon, nem 10-20év alatt...
    Mellesleg nem hinném, hogy te elmennél dolgozni lényegesen kevesebb fizetésért, csak azért, hogy az államot segítsd, vagy h ne érezze kárbaveszett pénznek.
    Mellesleg, ha már e.ü. megint, nem ezen kéne spórolni! Hanem a milliárdokon amit teljesen haszontalan értelmetlen módon széfekre költöttek! Az orvosokkal persze kifizettetnék a teljes tanítási költséget, de milliárdokat költenek olyan orbitális baromságokra, hogy széf, meg 2 féle ebéd...

  • Dany007

    veterán

    válasz tkazmer #101 üzenetére

    Nem egyedül bérel egy ember egy egész lakást. Amúgy akikről beszéltem konkrétan lakókocsikban laktak : P céges buszok hozták-vitték őket. Még vásárolni is...
    De hidd el, meg lehet oldani lakásban is. Most nem részletezném mert már nagyon off topci lenne, de én anno 3-4 éve nagyon ki akartam menni. Volt egy kis gondom itthon, mind1. A lényeg, hogy fél éven át terveztem. Minden létező dolognak utánna néztem. Tényleg már csak annyi kellett volna, hogy megveszem a repjegyet és kimegyek... Aztán történt egy kis változás az életemben és mégsem mentem. De a lényeg, hogy minimálbérrel, segédmunkával is meg lehet élni. Jóval nagyobb életszínvonalon.
    Aztán amint megtanulta az ember a perfect angolt, van esély normálisabb munkár is! Főleg ha van valami szakmája az embernek. A felső foku képesítést meg már ott kinn is beszámítják. Hidd el, ha nem érné meg, akkor nem élne ott kinn az a több tíz ezer magyar, és mégtöbb akik csak alkalmi munkavállalók.

    Ezesetben akkor még talán egy nyilatkozat tételét tartanám elfogadhatónak. A leendő hallgató aláír egy papírt, hogy amennyiben az elkövetkezendő 5 vagy x évben itthon vállal munkát, úgy az állam megtéríti a tanítatás költségeit. Amennyiben külföldre tervez, akkor fizessen mert úgyis visszajön az neki.... csakhát ezt így sem lehet megoldani... :)

    Sz.tem mind a kettő baromság. Ez egy olyan dolog mintha a házfelújítást aranyozott kerítéssel kezdeném, közben meg belül repedeznek a falak, meg omlik a vakolat, meg beázik... Szal érted.... Amikor nem egy helyen 30 éves altatógéppel dolgoznak, nincs megfelelő orvosi eszköz ellátottság, nincs gyógyszer, mert szégyen szemre a sérült beteget küldik el tetanuszért (tapasztalat) aztán majd beadják neki ha megvett és visszajött... És ilyen helyzetben széfekre költik az adófizetők pénzét?
    Na én erre nem adnék ki pénzt az adómból. Akkor már inkább annak az orvosnak az oktatását fizetem, aki ki megy külföldre dolgozni, mert akkor legalább egy embernek jobb lesz.
    De ez a széfes biznisz csak arra volt jó, hogy pár ember (vállalkozó) megtömje vele a zsebét. Meg pár politikus. Főleg miután kiderült, hogy valójában nem is kellett volna minden egyes ágy mellé széfet venni, csak amikor ezt így közölték a kórházakkal, akkor már a 80%-a megvette... Biztosan a széfek hiánya meg a 2 féle menü hiánya volt a legnagyobb gond a magyar kórházakban....

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #116 üzenetére

    Mert ha van egy diplomad amit magyarorszagon kiakaszthatsz az ólajtóra mert kb 10%-kal keresnel vele tobbet mint a minimalber akkor ha kulfoldon meg lazan neha 3*5* ennyit akkor nem lehet arra hivatkozni, hogy itt tanultal dogolj is meg itt.

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #121 üzenetére

    Nem kell a tandij, meg valami ami szart meg szarabba tenni, butasag. Ha az eppen az oktatas, akkor bűn.

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #124 üzenetére

    A mai magyar felsooktasban a hallgatok egy nagy hanyadat feleslegesen kepezzuk(BTK nagyreszt).

    A mai magyar felsooktatasban megteheti buntetlenul egy soproni tanar, hogy szegeden tart orat, felveszi a fizeteset anelkul, hogy egyetlen orara is lejonne.

    A mai magyar hallgatoi tamogatasi rendszerben megtortenhet az, hogy egy haverom akinek az apja minimalberes milliomos nagycsalados vallalkozo, 33ezer forint szocialis tamogatast kap.

    (ezek kiragadott dolgok, gyujtok sokat meg ha meggyoz)

    Aki ezekre a tandijat latja megoldasnak: vak.

    Aki tandijat akar bevezetni ezen dolgok megreformalasa elott: hulye.

    [ Szerkesztve ]

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #129 üzenetére

    erre pont megoldás a tandíj, rengetegen meggondolnák, hogy belevágnak e az egyetembe, ha fizetni kell érte. akik pedig nem tehetik meg, de elég okosak lennének, azok számára egy jól működő ösztöndíjrendszer megfelelő lehetne

    Erre pont nem megoldas a tandij, mivel altalaban a buvalbaszott ujgazdag szulok gyerekei mennek ezekre a szakokra akik meg novenynek is hulyek es nem tudjak mi az a tomegkozlekedes. Tehat nekik 10kHUF semmi.

    A jobbik megoldas imho az, hogy ezen szakok hallgatoi letszamat minimalisra csokkentenenk es az ebbol befolyt(visszamaradt) osszege( vagy reszet) olyan kepzesekre forditanank amibol hiany van, es azon allasokat betoltven majd a kesobbiekbe tobb ado folyik be uj munkavallalok altal.

    ez az apeh-re tartozik, a mai magyar jogszabályok alapján lehetőséged lenne ez ellen tenni.
    szerinted tehát nem kell tandíj, mert hogy van más probléma is, azon kívül, hogy az állam az adófizetők pénzéből kiképez olyan embereket, akik majd diplomával a kezükben egy fillér adót nem fizetnek többet mo-n.

    Ez nem mas problema, ez az a problema mivel az oktatas kasszajabol taplalkozik, igy azt a penzt megmentven mindjart nem kene am akkora tandij.

    Miert kell mindig a radikalis megoldas amiben megint a szegeny csoro szopja a faszt es miert nem lehet esszeruen tenyekkel alatamasztott jovoallo programot csinalni melynek ertelme is van?

    A tandij mostani szerencsere megszuntetett rendszere a legrosszabb megoldas lett volna, es fel perces gondolkodassal jobbal allok elo.

    Egyetertek az idezettel es hasonloan gondolom, de meg kene mar azt is erteni, hogy annak a csunya eltarto allamnak esszeru donteseket hozva szabadna csak elvarnia a polgaraitol ennek elfogadasat.

    [ Szerkesztve ]

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #133 üzenetére

    Irtam esszerubbet, tul esszeru?

    ps: oda fogunk kilyukadni, hogy akik miatt fizetni kell a tandijat mert elcseszte azok hozzak azt a dontest fizesd vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #135 üzenetére

    Tandijat akartal irni :)

    Igen, annak egy normalis es korrekt formaja, mert azzal fizetteted aki mar keres es nem azzal akinek meg nincs altalaban jovedelme.

    90 87.5 87.8 87.5

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz tkazmer #139 üzenetére

    azbest arra a akart kilyukadni, amit én is eképp gondolok, hogy nem tandíjat kellene tán bevezetni, legalábbis nem a jelenleg elképzelt formában, hanem az egyetemek támogatását kellene jócskán megváltoztatni.

    Azon gondolkodom, mi lenne, ha az egyetemek egy rangsor szerint kapnának pénzt az államtól, fix összeget, és a tanulók száma minimumban lenne meghatározva? A finanszírozási költség nem változna lényegesen eleinte, azonban az iskolák nem volnának szinte kényszerítve a saját oktatási minőségük lerontására.

    Ezek után itthon is divatba jönnének talán az egyetemi kutatások, hiszen abból lehet még pénzt csinálni. Nem vennének föl annyi diákot, amennyit csak tudnak, hanem a létszám valahol az adott intézményre kirótt minimum körül lenne.

    Másik probléma ugye, hogy sokan kiutaznak egyetem utám külföldre dolgozni, és itthonra semmit sem adóznak. Nos ilyen esetekben a többi exdiáktól éd diáktól függetlenül kellene valamiféle tandíj-költségtérítést fizetniük az állam felé, mondjuk néhány év után az ottani jövedelemadójuk bizonyos százalékát, a kifizetett tandíj megtérüléséig. Ha valaki azért utazik ki, hogy aztán a megspórolt pénzt hazaadja, azt adómentesen megtehetné, és ezt a pénzt jóváírnák a számláján. Valószínűleg eztán is megérné még jóideig külföldre utazni, az tény, azonban a külföldre utazókra fordított költség megtérülne, sőt, ösztönözné a kiutazókat az itthonmaradottak segítésére. Persze ezen az elgondoláson nyilván volna még mit foltozgatni, de így 2 perc alatt ez ötlött az eszembe. :)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz tkazmer #135 üzenetére

    "bár számomra kicsit a diákhitel egy másik formája..."
    A diákhitel nem egy rossz dolog, azonban nem elég nonprofit ahhoz, hogy mindenkinek jól jöjjön. Nem mellesleg ha ezek automatice így mennének, egy csomó papírmunkától kímélnék meg a bürokrácia rendszerét, ami már így is elég bonyolult. (Erre, mármint a bürokrácia bonyolultságára és munkaigényességére is az informatikában lehetne a megoldás... Talán az Ügyfélkapu-rendszer valamiféle előfutár.)

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #139 üzenetére

    ha olyan jól keres, akkor egy kis tandíj már meg se kottyan:)
    egyébként volt ezzel kapcsolatban is egy cikk, miszerint a diplomának az egyén szempontjából több haszna van, mint a társadalom szempontjából. de szerintem ez világosan látszik is, miért kellene géza bá'-nak asszisztálnia - persze közvetve és időben eltolva - a szóban forgó diplomás yachtjához?
    de ez még a kisebbik probléma.

    1. Nem keres, tehat megkottyan neki a tandij,
    2. A diplomas fizeti jozsibacsi kesobbi nyugdijanak nagy reszet.

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #159 üzenetére

    Sokan diakhitellel eppen nem halnak ehen. Sokan nem akarjak hitellel kezdeni az eletuket. stb stb

    Utolag fizeti a tandij 3*-osat.

    90 87.5 87.8 87.5

  • Vladi

    nagyúr

    válasz tkazmer #161 üzenetére

    Jajjdejó! Teccik, teccik! Adósodj el egész életedre, ha tanulni akarsz. Tandíjat fizessed hitelbűl. Majd szívjuk a víred 20 évig. Kezdő fizud amúgy is semmi, lesz még annyi se. Teccik. Pofás. :C

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #167 üzenetére

    Aztan jött a lágy tavaszi szellő és becsukta a mesekönyvet... :C

    ha külföldön akarsz dolgozni, igenis fizesd ki a képzésed árát. ha maradsz belföldön, nem szóltam.

    Most miert kanyarodunk oda vissza ahonnan minden indult mikor eddig meg megcafolatlan ervet es gondolatot hoztam fel erre, hogy nem igaz es hulyeseg? :U

    [ Szerkesztve ]

    90 87.5 87.8 87.5

  • azbest

    félisten

    válasz tkazmer #139 üzenetére

    Crystalheart kapizsgálja amit írtam.
    Megkerestem egy tanulságos példát amit valahol itt ph-n láttam egyszer. Kb most így megy minden az országban:
    A közlegelők tragédiája egy társadalmi csapda, ami az önérdek és a közjó konfliktusát mutatja be.

    Intézményi szinten is ez megy, hogy inkább legyen öszességében rosszabb a helyzet, de legalább nekik legyen előnyük a többihez képest... aztán ezt olyanszintre el lehet vinni hogy mindenkinek rosszabb.

    Szóval a nagy kasszából, ami az állampolgárok kasszája, abból akarnak nagyobb szeletet kapni, mint a többiek. És mivel belementek ebbe a spirálba, így mostanra kilóra veszik a diákot a kvóta miatt.

    Senki ne mondja nekem azt, hogy extra díjak kérésével lehet szelektálni a jó képességűeket, mert közvetve nekik visszatérítik a díjakat. Nem egyszerűbb, ha eleve a képzés minősége és a számonkérés szintje szűri meg, hogy ki a megfelelő? Még ez sem tökéletes rendszer, hisz sok remek képességű ember veszik el, akinek csak az a hibája hogy nem kompatibilis az egyetemi rendszerrel.

    Arról is lehet olvasni, hogy magyarország élen jár a publikációk számában. Más kérdés hogy a "kutatás" nagyrésze haszontalan szócséplés, mert gyakorlati haszna nincs, csak a doktori címek megszerzésére használják.

    A külföldre menők száma szerintem nem akkora nagyságrendű, hogy ez lenne az alapja a problémáknak.
    És érdekes hozzáállás az is, hogy aki jól keres annak úgyis mindegy ha a magas adón kívül a fele fizetésének még egy részét vegyük el. Eleve magasabb adó %ot fizet, mint a kis jövedelmű, nem elég az? Miért kell mindig nyakába varni valakinek a problémát.

    Ha a jelenlegi rendszer úgy van felépítve, hogy önmagát rombolja akkor hiába terheljük rá a hibát valakire. Hülye lenne ezután bárki is itt maradni, ha azt látja hogy a "szolidaritási" exrta levonások is csak arra jók, hogy a bürokrácia útvesztőiben elússzanak.

    Az oktatást is érinti a közbeszerzés: miért van az hogy közbeszerzéssel többszörösébe kerül minden. Elvileg pont a versenyeztetés az amivel kedvező árat akarnak kihozni vele. Mégis pont fordítva sül el.

    Rengeteg helyen elúszik a pénz... nem igaz hogy ilyen hatalmas keretből sosem elég semmire. Más országok hogy tudnak fejlődést felmutatni a terhek csökkentése után? Talán mert nem mesterségesen erőltetett hibás elgondolásokat követnek?
    Korábban leírtam már... sokkal több munka lenne az országban ha lenne rá fizetőképes kereslet, és azzal hogy jól keresek sok más embernek adok munkát... azok meg az én munkámat veszik igénybe az én területemen. Azaz vennék, de nincs pénz, nincs munka.
    Egyszerűen a jelelegi rendszer elüldözi az embereket, és közben csőbe is viszi az országot. (Nem, ez nem politikai megjegyzés volt. Szakmai hozzá nem értés az oktatás, a gazdaság és az egészségügy finanszírozásának minden területén.)
    A plusz díjak (oktatás, és egészségügy is) csak arra jó, hogy még több pénz follyon el.

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #176 üzenetére

    Azert van ezzel bajom mert nem gondolom, hogy csak mert mashol dolgozik fizetnie kene.

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #180 üzenetére

    Lehet ott az emberek könnyebben megfizetik...

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #183 üzenetére

    Szép, megadom magam ebben a kerdesben, igazad van.

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #210 üzenetére

    Mea Culpa, arra gondoltam :) Asszony ebben a kompetens :)

    Vladi:

    Szegregacio mint a gyengebb kepesseguek es romak osszevonasa "feher" ( nem naci jelzokent meg ilyenek :D ) gyerekekkel.

    90 87.5 87.8 87.5

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #213 üzenetére

    Mar a csak az oktatas gojva gizijei szamara kene par diofa a tisztelt haz ele.

    90 87.5 87.8 87.5

  • adalbert1

    veterán

    válasz tkazmer #218 üzenetére

    Amennyire én látom ennek hosszabb távon az lehet az oka, hogy lenyomták az árakat a sok külföldről behozott vacakkal. Közben a kilónkénti önköltségi ár egyre jobban nőtt (ugye táp, széna, szalma, emberek költsége, üzemanyag, stb). A legnagyobbat így sem a kistermelők, hanem a felvásárlók kaszálják az egészen, akik továbbadják a vágóhidaknak az árút. Viszont egész nagy cégeknél ahol van keverőüzem, állatnevelés, vágóhíd, feldolgozás, ott gyakorlatilag csak ők és a piac többi szereplője szabnak határt az áraknak.

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz tkazmer #221 üzenetére

    gojva gizi egy konzervativ picsa volt aki megmondta ki dughat, diofan meg jol lognak az emberek, tisztelt haz meg parlament :)

    90 87.5 87.8 87.5

  • finest

    őstag

    válasz tkazmer #62 üzenetére

    Ez az érvelés a kedvencem. A megoldás véletlenül sem az, h (emeljük) konszolidáljuk a fizetéseket, javítsuk az életszinvonalat, hanem az, h büntessük meg azt, aki nem éri be azzal a kevéssel/szarral, ami van.
    Ez átalánosságban is jellemző a mai politikára. Pl. az M0-ás bővítése helyett ki akarnak tenni 4 fix trafit, meg megemelik a büntetési kategóriákat. Ettől majd biztos megszűnnek a dugók.
    Nagy önzőségéükben itt a legtöbben nem értik meg, h az átlagember adójából simán fedezia gyermekei oktatását és az államháztartási hiányért nem az oktatásban rosszul elköltött "súlyos" pénzek a felelősek.
    Tessék már egy kicsit körülnézni, h a sokat emlegetett szakmunkásokat, akikre nagyobb szükésg lenne mint a marketing, jogász, bölcsész szakosokra, miylen környezetben képzik. Nézzetek meg egy szakiskolát pl. Ozd környékén, ahonnan mosta tanárverős hírek jönnek! Aztán gondoljátok meg, h akarnátok-e , h a gyereketek oda járjon. Vajon azokra a gyerkekre elkölti az állam a szülők adóforintjait? - Egy fenét.
    A szakmai képzés egy nagy nulla. Jövő évtől a szobafestők számára kötelező a 10. osztály elvégzése (eddig a nyolc osztály volt, ill. a 16. életév betöltése a szakmára jelentkezés feltétele), de srolhatnánk a példákat. Vajon azért csinálták, h ők is tudjanak majd idézni az Odüsszeiából (ahogy philoxenia említette) vagy csak bújtatják kicsit a munkanélkülieket?
    A tendencia valójában az, h egyre kevesebben jelentkeznek szakmára és egyre többen akarják a gyerekeket (rossz tanulmányi eredményük ellenére) érettségit adó szakközép/középiskolai/gimnáziumi osztályokba iratni. És erre föl persze rosszul vannak az egyetemek, h a tanulók szinvonala meg minden.
    De a szülők igénye mégis az, h érettségit, diplomát kapjon a gyerek. Még akkor is, ha mindenki tudja, h egy jó szakmával többet kereshetne. Erre mondom, h vannak társadalmi igények, amikkel szemben nem lehet kategórikusan kijelenteni, h márpedig túl sok a diplomás, menjen kapálni a gyerek!
    A felsőoktatásban tanulók miatt verni a tamtamot, ahogy korábban említettem, egy marginális probléma amellett, h mi történik az általános és középiskolai oktatásban, mert lényegesen kevesebb embert érint. Csak ez most olyan jó, trendi, lehet szidni kicsit az értelmiséget, meg lehet fokozni a társadalmi ellentéteket.

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák