Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz MaCS_70 #55347 üzenetére

    (#55346) Gubek-Einste
    Köszi

    A felületen valóban nem ad lehetőséget ilyesmire. Ugyan a UPC honlapján van valami wifi booster, és feltételezem az is hasonlóképp működik, de havidíjas és vagy eszközcsere kell hozzá, vagy olyan funkció, amit távolról aktiválnak. Vagy nem is mesh.

    Kár, mert amúgy a teljesítmény szempontjából nem írnak rosszat róla, csak a biztonság gagyi. Bele hem halok, ha nem használom annak a wifijét, talán még pótolni se kell, csak gondoltam ha már van, megkérdezem, lehet-e hasznosítani.

    Viszont ha a Connect box nem ad wifit (hogy ne zavarjon), akkor az ahhoz kábelen csatlakoztatott third party routernek kell adnia. Viszont felmerül a kérdés, hogy nem jelent-e gondot, ha a mesh hálózat satellitejei (amik általában ezek az asztalra helyezhető, vagy konnektorba dugható nem hagyományos router kinézető eszközök) vezetéken nem a wifit adó routerhez csatlakoznak, hanem a UPC Connect Boxhoz?

    (#55347) MaCS_70
    "Én itt bizonyos fogalmi bizonytalanságot érzek..."

    Természetesen: ez a téma nekem új, ezért kérek tanácsot. Nem ismerem a szakzsargont és elképzelhető, hogy valamilyen szakszó helyett valamelyik cég marketing kifejezéseit használom és ezért tűnik furcsának a megfogalmazásom

    "Ez szerintem is meglepő, mivel nem igazán igaz. A valódi mesh lényege az, hogy külön csatornát (back haul) használ a belső, hálózati átvitelre és a kliensekhez csatlakozásra.
    Azt, hogy jelerősítő alatt mit értesz, csak találgatni tudom: vélhetően a repeatert. Na, annak tényleg nem sok köze van az valódi meshhez."

    Nos, ahogy mondtam, én tájékozódás előtt pont úgy képzeltem el, ahogy mondod, hogy a wifi eszközök az egymás közötti jeltovábbítást nem wifin végzik, hanem kábelen.
    A TP-link onemesh oldalán viszont olyan tájékoztatással találkoztam, ahol a bemutató ábrákon "repeater" segítségével kerül kiterjesztésre az egy SSID általi lefedettség.
    Az itt bemutatott RE300 eszközön például nincs is ethernet csatlakozó. ugyanitt láttam, hogy van persze olyan is, amin van, de mondjuk nem egyértelmű, hogy az csak backhaul vezeték csatlakoztatására alkalmas, vagy épp fordítva, egy kimeneti ethernet csatlakozót is biztosít.
    Ezen az oldalon vannak még továbbá ilyen powerline extenderek, amik ethernet kábel helyett a 230V-os vezetéket használják jeltovábbításra.

    "Az sem tiszta, hogy mi értesz szatellit alatt. Acces pointot?"

    A szatelit kifejezéssel talán a netgear oldalán találkoztam. De ha rákeresek, akkor elég sok helyen használják. Bocs, nem tudtam, hogy ez nem megfelelő szakkifejezés.

    (Talán megzavart, hogy sok helyen párban adják az eszközöket és némelyik csomagban egyforma eszközök vannak, bármelyik eszköz lehet a router és a repeater, vagy szatellit, vagy akárminek is nevezik is, de van olyan kettes csomag, aminél hátrányként sorolják, hogy további "al-egységeket" szeretnél, akkor meg kell venni a kettes csomagot mégegyszer.)

    Ezt a videót néztem még meg. Itt egészen úgy tűnik, hogy van egy vezér egység és annak konfigurációs felületén lehet felvenni a mesh hálózatba további egységeket. (aminek még nem tudom mi a megfelelő neve)

    "A mesh hálózat része az lehet, aki erre gyárilag ténylegesen fel van készítve, ráadásul nem tudok róla, hogy az egyes gyártók között lenne átjárás."

    Ez fontos info, mert azt jelenti, hogy nem tudom bárhonnan összeválogatni a nekem szimpatikus eszközöket, hanem ugyanattól a gyártótól kell eszközöket vennem.

    "Azt konkrétan tudod, hogy a UPC-s routered meshképes? (Én nem tudok UPC-s mesheszközökről, és rettenetesen meglepne, ha lenne ilyen, pont a külső kompatibilitás miatt.) Mert még ha az is, akkor is: honnan veszed, hogy a mésik eszköz meshben tud kapcsolódni hozzá?"

    Nem tudom, ezért kérdeztem. :)

    Akkor tehát a UPC eszköz kilőve a képletből.

    Az árukeresőn a routerek között olyat, ami 1-nél több LAN porttal rendelkezett volna, nem találtam.
    ha azt szeretném, hogy a távoli, vezetékes backhaulos jeltovábbítással rendelkező "szatellit" egységnek legyenek LAN portjai, akkor oda egy hagyományos router a megfelelő az 1db LAN porttal rendelkező konnektorba dugható (nem powerline) egység helyett.
    Vagy választhatom a powerline egységeket, amin jellemzően van több LAN port is, de az meg akkor nem is használja a kiépített ethernet vezetéket.

    Vagy van más lehetőségem?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák