Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #198 üzenetére

    Még egyszer: egy link nem érv.
    Én pedig a kijelentéseidet alátámasztó érveket hiányolom.

  • Szabi®

    addikt

    válasz joey04 #200 üzenetére

    "de a hatereknek csak az marad meg, amikor "nyalom a seggét" a rendszernek."

    Nem én ezért kérdeztem rá, mert tudom hogy olvastam tőled, hogy váltottál.

    Én azt vallottam mindenhol, hogy Tim Cook nem elég az iPhoneok mögé, nincs meg az a plusz, nincs varázsa az évente egyre szélesebb palettával kijövő készülékeknek. természetesen ha a nyers eladási számokat vesszük, akkor oké, az ad egy igazolást a suliba, de ezek az eladási számok Jobs esetében valszeg mégnagyobbak lennének, mert egy sokkal jobban megkomponált, valóságában fejlesztett készülékeket adna ki. Nagy valószínűséggel Jobs alatt már rég lett volna oled, magasabb hertz, vagy bármi, ami kitűnik a sorból, és Jony Ive sem hagyta volna hátra a céget, amiben 30 évig tervezgetett.
    Nem jó ez az irány, egyre kommerszebbek az apple cuccok. Az új imacről miért kellett leszedni az almát előröl ? Kinek tetszett ez a design ? Vagy marad ez a csináljunk valamit, csakúgy hozzáállás. . .Egyszerűen nem értem. Elvesztette a varázsát mára az iphone, és ez szomorú, engem mára csak a tonnányi zene köt oda, amit megvásároltam, de igazából revízionálhatnák már magát az iphonet, hogy visszakapja a státuszát, mert így csak egy számozott klisé eszköz amit értelmetlen kiadni évente . . .
    2013-ban amikor megjelent z 5s, gyakorlatilag ugráltam örömömben, az "azonnal kell" életérzés kapott el, ezt mára kin sem tudják már váltani, de kitudta a Fold 4 . ..
    lehet a hiba bennem van, és más még így ujjong egy új iPhone hallatán, de ismerősi körben is azt tapasztalom, hogy egyre kevésbé vált ki az emberekből bármit is. Még annál a személynél is, aki folyamatosan nyomta a fülembe 2008-ba hogy kell venned egy iphone 3g-t - öregem ez valami teljesen más, megfogod látni", aztán vettem, és behúzott.

  • vmarci21

    tag

    válasz Busterftw #181 üzenetére

    "mikozben a bekerulesi koltseg is sokkal kisebb."
    mondjuk szerintem most pont hogy sokkal nagyobb a belépési küszöb, ha nem csak egy Play Services-re építő, Androidos telefon gyártó akarsz lenni, mivel 20 éve nem volt mobil piac, nem kellett más, nagy cégeket rávenni, hogy a te platformodra alakalmazást fejlesszenek. Ma már rá kell, a nagy Gmail, YouTube, Google Maps, Facebook, Instagram, Spotify, Apple Music stb. meg a helyi alkalmazások, mint pl. Budapest Go, OTP Bank, Wolt, stb. nélkül nincs új mobil platform, mert ezekről nem mondanak le az emberek. És senki nem fog csak úgy a te platformodra fejleszteni, mikor nincs rajta felhasználó, tehát első körben neked kell fizetned a külső alkalmazásfejlesztőknek is, csak hogy lehessen utána felhasználót gyűjteni.

    "Arrol az Apple/Google nem tehet, hogy a tobbi szereploben nincs versenyhez valo akarat es eltokeltseg."

    Szerintem pl. most Huawei-nek elég nagy eltökéltsége van, hogy saját ökoszisztémát csináljon, aztán Kínán kívül kb. mégis esélytelenek, lásd fenti, alkalmazások hiánya pontot.
    Meg ott volt előtte pl. a Microsoft is, ők értek el szépen sikereket, pl. Facebook-ot is sikerült rávenniük, hogy legyen Facebook, Messenger app a platformra, meg nagyon komoly együttműködésük volt Nokiával, Nokia Camera, Here, stb.
    Aztán voltak kevésbé együttműködő cégek, pl. pont a Google, aki csak azért sem adott ki semmit Windows Phone / Windows Mobile-ra. És amikor a Microsoft a hivatalos API-kra építve megcsinálta pl. a YouTube appot, akkor meg 24 órán belül le is tiltotta a Google a Microsoft-nak az API hozzáférését.. - a Google így versenyzik mobil operációs rendszer piacon, hogy a többi (nem Android) szolgáltatása által is blokkolja azokat, akikből konkurencia lehetne. :D és aztán csodálkozunk, hogy nincs konkurencia.. Amíg a Google a legnépszerűbb kereső, a Gmail a legnépszerűbb levelező, a YouTube a legnépszerűbb videós oldal stb. és a Google direkt nem engedi ezeket ki más mobil platformokra, addig nem is lesz.

    >> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

  • #54625216

    törölt tag

    válasz vmarci21 #204 üzenetére

    Ez is csak része a platform fejlesztésnek.
    Amíg nem voltak alkalmazásboltok teljesen természetesnek számított, hogy az adott telefon platform szoftverkínálatát is a gyártó adja és egy a többieknél jobban kivitelezett megoldás, mondjuk zene lejátszó vagy játék a platform versenyképességét növelte.
    De még később is, az Apple rákényszerült, hogy pl. saját térkép szolgáltatást indítson, mert a Google ki akarta vonni a Google Mapst az iOS-ről, hogy a térkép nélkül maradó iOS versenyképességét rontsa. Aztán az Apple bevezette a saját megoldását, ami főleg az elején sokkal gagyibb volt a Google Mapsnál, de annyi már látszott, hogy csak idő kérdése, hogy elérje a mobilon megfelelő szintet és onnantól a Google a kivonulással droid felhasználókat nem nyer, de legalább Maps felhasználókat veszít. Így aztán maradt iOS-en mindkét térkép.
    Ugyanígy youtube app és a többi Google szolgáltatás a kezdetektől volt iOS-re, pedig az iOS jóval komolyabb ellenfele volt a droidnak, mint a Windows Phone.
    A Windows Phone tehát nem az alkalmazások hiánya vagy a Google ellenállása miatt lett sikertelen, hanem mert rossz volt az üzleti modellje: licencelt OS, de random hardverre, azaz az Apple és a Google világából sikerült ötvöznie mindazt, ami hátrány az előnyeik nélkül. A WP abba bukott bele, hogy az MS azt hitte, hogy a mobil informatikában is eljátszhatja azt, ami desktopon már annyiszor bejött: a konkurencia kijárja az utat, majd amikor túljutottak a gyerekbetegségeken az MS előáll a Windows-os alternatívával és szépen lekaszálja a piacot, mert ugye mindenki kénytelen a Windowshoz igazodni. Aztán kiderült, hogy mobilon a Windows kompatibilitás nem tényező, így az MS nem tudta amolyan önjelölt szabványhivatalként meghatározni, hogy mi legyen a trend, hanem az egész iparág elhúzott mellette.
    Ez pont azt bizonyítja, hogy lehet valaki a legnagyobb szereplő az informatikában, megfelelő innováció hiányában egy paradigmaváltás esetén nem tud profitálni a piaci erőfölényéből.
    Nem mellesleg ugyanez játszódott le a 80-as években is a PC korszak hajnalán: volt az IBM, mint informatikai óriás, aztán megjelentek a mikrogépek és amikor sikeresek lettek, az IBM a piaci erőfölényével letarolta a piacot az akkoriban meghatározó szereplők, mint az Apple és a Commodore előtt... amíg ki nem derült, hogy az IBM PC valójában Intel-Microsoft PC és az IBM hátán felkapaszkodva a kezdetben még jelentéktelen kishalakból óriás ragadozók lettek és egy évtized alatt az IBM kihullott a saját piacáról.
    Azaz az Apple és a Google jelenlegi dominanciája egyáltalán nincs bebetonozva, ahogy a Nokiáé se volt 2007 előtt.
    Elég, ha valaki előáll egy innovatívabb termékkel, ami paradigmaváltást generál az iparágban és egyik napról a másikra elsőkből az utolsókká válhatnak.
    Ehhez persze innovatív termékekre és extrém kockázatot vállalni hajlandó piaci szereplőkre is szükség van.
    Az ilyen állami beavatkozások viszont pont afelé terelik a piacot, hogy a cégek ne vállaljanak extrém kockázatot, mert a bukás következményeit egyedül kell viselniük, siker esetén viszont mindenki bejelentkezik a részesedésért, mert az ugye alanyi jogon jár, az ideológiailag agymosott politikusok és bürokraták pedig ennek az abszurd igénynek eleget is tesznek, ha attól rövid távú politikai hasznot remélnek.

  • vmarci21

    tag

    válasz #54625216 #205 üzenetére

    youtube app és a többi Google szolgáltatás a kezdetektől volt iOS-re, pedig az iOS jóval komolyabb ellenfele volt a droidnak, mint a Windows Phone.
    Viszont az 2007-ben volt, a Windows Phone első komolyan vehető verziója (8.0) meg 2012. És pont akkor történt az is, amit te írtál, hogy a Google "elfelejtette" lefejleszteni az új funkciókat az iOS-es Google Maps-be. Tehát ez egész szépen egybe vág, hogy a Microsoft pont akkor próbálkozott, amikor a Google már nemhogy támogatta a konkurens platformokon a saját dolgait, hanem épp próbált keresztbe tenni nekik.

    És ez térkép esetén még megoldható probléma (a Microsoft is megoldotta a Here-vel, ami akkoriban simán versenyben volt a Google Maps-al, bizonyos dolgokban a Here tudott többet, másban meg a Google Maps, de egyáltalán nem volt egyértelmű, hogy melyik a jobb.), de egy közösségi / platform alkalmazással már nem. Mert a YouTube-nak nem az az értéke, hogy tud videót lejátszani, arra könnyű alternatívát csinálni, hanem az értéket az adja, hogy van több millió új videó minden héten, és bármilyen videós tartalmat keresel, az YouTube-on lesz meg.

    Amíg nem voltak alkalmazásboltok teljesen természetesnek számított, hogy az adott telefon platform szoftverkínálatát is a gyártó adja és egy a többieknél jobban kivitelezett megoldás, mondjuk zene lejátszó vagy játék a platform versenyképességét növelte.
    A kulcsszó, hogy "amíg nem voltak alkalmazásboltok". De ezt megváltoztatták az alkalmazásboltok. Ha nem tudsz vonatjegyet venni, bicikli/rollert bérelni, online bankolni, stb. az egyik platformon, ami a másikon tök természetes, akkor egész egyszerűen a felhasználók egy jelentős részétől elesel, mert nem téged fog választani. És ezt nem tudod pótolni, nem fogod tudni a MÁV, ÖBB, DB, stb. helyett lefejleszteni a vonatjegyvásárlást. Maximum motiválhatod őket pénzzel, hogy tegyék meg. És a vonatjegy az csak egy példa, de már csak az önnmagában világszinten legalább 100 külön cég.
    Így vissza is értünk oda, ami a kiinduló (vitaindító) állításom volt, hogy 2007-2008-hoz képest ma sokkal drágább lenne belépni a mobil-piacra, mint teljes, önnálló platformot adó vállalat. Ez nem jelenti azt hogy lehetetlen, de azért valljuk be, jelenleg eléggé valószínűtlen, ahhoz nagyon "őrültnek", és nagyon sok pénzzel rendelkezőnek kell lenni, hogy ebbe valaki belevágjon.

    [ Szerkesztve ]

    >> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

  • #54625216

    törölt tag

    válasz vmarci21 #206 üzenetére

    Pont annyira őrültnek, mint egy telített telefon piacon, ahol az átlagár 70 dollár kiadni egy 500 dolláros készüléket, ami megy vagy 12 órát egy töltéssel, miközben az átlag egy hetet is kibír, fizikai billentyűzet nélkül, miközben az üzleti telefonoknál az kötelező tartozék és még a speckó okostelefonokhoz képest se tud többet. Mindezt azért, mert bíznak abban, hogy az általuk kínált új felhasználói élmény paradigmaváltást fog előidézni a mobil iparágban.
    Tehát igen, a mostani okostelefon piacon valószínűleg nem tudna egy teljesen új platform labdába rúgni a Google és az Apple mellett, ha nem tud felmutatni valami olyan innovatív újdonságot, amit anno az iPhone tudott az átlag Nokiákhoz képest.
    Ez akkor se volt könnyebb vagy kockázat mentesebb: ha az Apple akkor biztosra megy és csak egy akkoriban szokásosnak számító telefont dobott volna piacra, ami ugyanúgy nyomógombos, ugyanúgy egy hetet megy aksiról, ugyanúgy a 70 dolláros árkategóriában versenyez és max. az akkori Apple fejőstehénként funkcionáló iPod zenelejátszást rakták volna bele extraként, akkor jó eséllyel ma az Apple nem érne 3 billió dollárt.

    Amúgy ha létezik cég a világon, ami képes lett volna megszorongatni a Google-t az online szolgáltatásai terén, az pont a Microsoft volt. Persze a Youtube nagy húzónév, de simán felvásárolhatták volna mondjuk a Vimeot, telepumpálják ingyenes minőségi tartalommal és máris ott az alternatíva. Egyszerűen a Windows Phone túl keveset adott, túl sok megkötéssel, túl későn úgy, hogy sem árban, sem minőségben nem volt versenyképesebb a többinél, ezért nem kellett a usereknek. Az MS taktikája, hogy a Windows userek idővel úgyis a Windows megoldásra váltanak, mint addig mindig, ezúttal nem jött be. Ennyi a történet. Hogy ráadásként még a Google is keresztbe feküdt, az nyilván nehezítette az MS dolgát, de ha a WP önmagában működőképes koncepció lett volna, akkor ezen simán felül tudott volna kerekedni az MS.

  • lo_jo

    senior tag

    válasz SimonBt #208 üzenetére

    Magyarországon a long scale van használatban, míg a legtöbb angol nyelvterületen (UK kivéve Wales, USA, de ez ennél kicsit bonyolultabb) a short scale. Magyarul leírva a billió az angol trillion megfelelője. A billió nem milliárd, hanem ezer milliárd. Az angol (és egyben short scale) billion a magyar (és egyben long scale) milliárd.

    [ Szerkesztve ]

  • SimonBt

    kezdő

    válasz lo_jo #209 üzenetére

    Ééééssss tényleg....
    Magyar emberként sem tudom, mi hogy van...

    :R

    Szia uram!

  • adamssss

    veterán

    Értem a döntéshozókat mert alapvetően tényleg nem jó a nagy végek monopol helyzete. De rohadt furi, hogy mondjuk én kitalálok egy platformot (ios) beleölök csillagászati eszközöket, majd valaki kitalálja, hogy mit és mennyiért kell kell beengednem az ökoszisztémába. Kicsit fájna az igazságérzetemnek és valószínűleg odavágnám az eipc-nek, hogy haver csinálj jobbat aztán majd ott te hozod a szabályokat. Persze ez csak teória mert azzal valóban egyet értek, hogy az Apple, MS, Google hármas kicsit túl nagyra nőttek.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • fatpingvin

    őstag

    válasz adamssss #211 üzenetére

    az a baj ezzel az elgondolással hogy ugyanazt a logikát alkalmazza az ilyen giga mamutcégekre mint egy KKV-ra. a kettőnek konkrétan a világon semmi köze egymáshoz.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • emelhu

    aktív tag

    válasz Janika--1982 #42 üzenetére

    "EU meg kussoljon,csináljon márkát+boltot hozzá."

    Az EU-nak meg "csak" arra van joga, hogy megmondja, hogy a te boltod árulhat-e az ő országaiban. [te akartad, hogy hatalmi alapon történjen: "enyém, azt csinálok amit akarok"]
    Árusíts amit csak akarsz, a világ legnagyobb piacának kivételével bárhol... ha önfejű vagy, add fel a piacod.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz Hieronymus #65 üzenetére

    "A haszon maximalizálása miatt adja olcsóbban."

    Gondold át SW szempontból... más a piac működése.
    Nem kenyér, hogy újratermelődjön a vevőkör. Nem termék, amit le kell gyártani X példányban és értékesíteni.
    Minden teljesen másként működik.
    Van egy vevőkör, akik "akarják" a terméket. Ezek száma véges. Ha ezeket kielégítették egy optimalizált díjjal (elég nagy hogy legyen profit, de elég alacsony hogy ne tántorítsa el a vételtől, ne inkább másik gyártó másik termékét vásárolja). A maradék, akik nem "akarják" alapból, azokat akciókkal lehet csábítani.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz joey04 #71 üzenetére

    "Akinek nem tetszik, az vehet mást."

    Közgáz alaptudás: ha egy cég monopol vagy monopolszerű helyzetben van, akkor az államoknak "muszáj" erős kontroll alatt tartani, mert nemcsak a vevőiket,. de az egész gazdaságot veszélyeztetni képesek.

    Ilyenkor végső esetben az államok akár fel is szabdalhatják az adott céget (utoljára a Bell társaságnál volt ilyen, amit tudok), és pl. az almásokból maradna egy hw fejlesztő és gyártató, kereskedő, egy oprendszer gyártó és értékesítő meg szolgáltatás nyujtó cégek.

    Én szerintem ez nagyon előnyös lenne a világban (ahogy a MS-ot, FB-ot, G-t is fel kellene sdzabdalni logikus részekre). Bár itt még ezzel nem jönne össze azonnal a horizontális verseny, de legalább a vertikális túlhatalom kopna, vagyis csak jobban elősegítené a jövőben a versenyt.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz #54625216 #91 üzenetére

    "iOS userek döntő többsége nem kér a sideload-ból, különben már droidra váltott volna, ahol van erre lehetőség."

    Vagy mert már "vendor lock" állapotban vannak, többedik generációs almás mobiljuk van, sok kifizetett szoftverrel. Megszokták, ismerik... sőtt!!! a barátaiknak is az van és pl. videohívást CSAK újabb almással tudnak a haverokkal intézni (mi ez ha nem monopolizálás, ami tiltott!).
    És az almáés gépeken teljesen indokolatlanul (műszakilag indokolhatatlan, profit szempontból persze nagyon indokolt) nagyon akadályozzák, hogy továbblépj androidra és kommunikálj nem almásokkal. Ez innen nekem undorító és helyes ha törvénysértő is.

  • TechN7ne

    nagyúr

    Ha amerikai piacra kiadott készülékem van akkor kikerülhetem ezt az egészet ,vagy egyszerű régió átállítással is megoldható?

    Nagyon nem örülök am ennek ,ha csak az amerikai készülékek nem kapnak ebből a baromságból ,képes leszek onnan behozatni az új készülékeket innentől…

    Az utolsó frissítésem pedig 17.3 marad ,többi eszközömön meg már egy jó ideje nem frissítettem (nem is fogok).

    [ Szerkesztve ]

  • emelhu

    aktív tag

    válasz Hieronymus #96 üzenetére

    "A kemény mag használ további app forrásokat."

    Bonyolultabb... a kiszolgáltatottságot csökkenti,. ha tudod, hogy megkerülheted a "Nagy Szereplőt", ha akarod. Nem akarod, mert kényelmes és eddig nem vert át, de mert monopolisztikus szereplő, így akármikor átverhet.... jobb betartani a régi mondást... "tartsd szárazon a puskaport". De az hogy van altenatíva, lehet pont ez tartja vissza attól, hogy visszaéljen... szóval kell az a kiskapu, ha a nagykaput akarod használni, akkor is.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz Stauffenberg #103 üzenetére

    "nincs baj, hogy a platformtulajdonosok 30%-ot levesznek a bevételből, ez az offline kereskedelemben sincs másként (nagyker-kisker árrések együttesen is nagyságrendileg ekkorák)"

    Tudom megint kommunista leszek, de monopolisztikus cégeknél kérem a költség-profit kimutatást, és ha a piaci szokásos profitráta felett akar hasznot realizálni, na akkor bukta van... ez (nálam) egy monopol-oligopol-kvázi monopol cégnél tiltott... lehet önálló versenypiaci céget létrehozni és nem egy nagyonsokadik divízióban a monopol helyzettel visszaélni és akkor versenypiaci áron adhatja... miért nem vállalja? Ja úgy.

    Mert az a 30% az fizikai árumozgatás, raktározás, készletezés, bolti személyzet.... és összevetni ezt a szerverpark fenntartásával és online kereskedelem költségeivel.... hmmm... kérdéses... mennyi az annyi.... ha tisztes a piaci verseny.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz Busterftw #104 üzenetére

    "Megkapja a fejlesztői eszközöket, supportot és a kényelmet."

    Oké, a fejlesztő eszközök nem azért vannak, hogy egyáltalán legyenek szoftverek a platformjára? Nekem úgy tűnik, nem szívjóságból adják ingyen! :)

    A supportot meg kényelmet (ami neki meg költség) azt miért nem dobja ki a nyakából? Csak annyit kell tennie, hogy hagyja, hogy mások vegyék át a feladatot. De nem hagyja! Akkor ezek szerint hagyjuk már a nyafogást, busásan profitál nekik... lehet féláron is még mindig luxusméretű profit jönne ki... lehet a többi aspiráns, aki boltot akar nyitni mazochiosta és féláron akar adni, hogy veszteséges legyen?

  • emelhu

    aktív tag

    válasz Busterftw #105 üzenetére

    "Ha az Epic a mobilos piacon akár az userekért versenyezni és hozni a saját szabályait, akkor igen, fejlesszen sajátot, ahogy azt az Apple és a Google tette."

    Megfordíthatjuk?
    Ha az alma bármilyen szoftvert akar a telefonjára, akkor fejlesszen magának, mi az hogy mások programjának használatából profitál.
    Minden alkalmazást (az a sokmilliót!! fejlessze le... ja nem megy és a kutyának se kellene a vasa? hát úgy járt).

    Lássuk már be végre, hogy csak a monopolhelyzetből van az, hogy az egyébként egymásra utalt, egymástól függő cégek közül a nagyobbik, erőfölényével visszaélve [törvény tilja!] tudja a másik felet terrorizálni, kihasználni.

    Akinek meg ez tetszik, na az olyan is.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz kalimist #120 üzenetére

    "Más költség nincs, sem Apple "adó""

    Ugye lehet azért tudja eladni a vasát, mert van soktízezer ingyenes app... nem azért engedi ezeket ingyenesen letölteni, mert olyan áldott jószívű, nonprofit és emberbarát cég... hanem abból a letöltésből is sokkal többet profitál (hw eladásokkal) mint ami költsége felmerült.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz buherton #145 üzenetére

    "A beszedett sáp mértékét én is vitatom, de a jogosságát nem."

    Ez így teljesen korrekt.
    De két lehetőség van:
    1./ vagy valódi piaci verseny határozza meg az árat,
    2./ vagy állami meghatározás érvényes (engedélyezett maximális profitmarzs)

    De hogy a monopol cég megmondja mennyi az ár... na az nem járható út.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz aprokaroka87 #148 üzenetére

    "Azt usert miről kérdeznéd meg?"

    Piacgazdaságban? (mármint Smith-i valódi szabadversenyes piac esetén)
    Mindenről! Arról szól az egész, hogy mindenről a piac, vagyis a vevők döntenek.

    [ Szerkesztve ]

  • zseko

    veterán

    válasz anulu #32 üzenetére

    De az az MS Store, amiről meg ő beszél az az, ha jól értem, hogy a Steam, meg az Epic, a GOG, a UPlay, a BattleNet, az EA, stb., mint külsős áruházak, fizessenek az MS-nek, csak mert az ő rendszerén árulják a dolgaikat. Ezt akarja most az Apple a külsős áruházaktól.
    Nekem mondjuk tökmindegy, mert akkor sem használnék iPhone-t ha ingyen hozzám dobnák.

    HR24.hu

  • aprokaroka87

    nagyúr

    válasz emelhu #224 üzenetére

    Ha megveszed az eszközt, ott maximum egy dolog lesz az állandó, a hardver.
    A Rajta lévő OS-t, a gyártó igazából kénye kedve szerint módosíthatja.
    Elég csak pár frissítés.
    Szóval hiába kérdezed meg a vevőt, mert ahhoz egyedileg " gyártott " Os verzió kelenne.

    [ Szerkesztve ]

  • SimonBt

    kezdő

    válasz aprokaroka87 #226 üzenetére

    Ez igaz, de okés ez így? Ha megveszek egy telefont, nem az enyém az egész, a Nand chippel, és a rajta lévő bitekkel?

    Szia uram!

  • aprokaroka87

    nagyúr

    válasz SimonBt #227 üzenetére

    Az OS az egy változó dolog.
    Ahol előre telepített a dolog ott bizony a hardver gyártó mondja meg hogy mit és hogyan.

Új hozzászólás Aktív témák