Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz Reggie0 #19 üzenetére

    Szerintem nem érted. Az USA-nak és Kínának is van jó pár ásza az ingujjban, amit elő tud rántani, ha szükséges, viszont az USA úgy viselkedik, mintha csak neki lennének ászai - sorra játssza ki a kártyáit, egészen addig, míg végül neki már semmilyen további gazdasága nem marad, ellenben Kínának még mindig lesz pár.
    Akkor jutunk el arra a pontra, hogy egy esetleges kínai gazdasági akcióra már csak fegyverrel tud válaszolni az USA.
    Ráadásul ott van még az a tényező is, hogy egy gazdasági csapás rossz esetben hosszabb távon pont az ellenkezőjét éri el az eredeti szándéknak, csak növeli a másik fél függetlenségét.
    (ahogy ismerősöm fogalmazott: egylövetű fegyver. Fenyegetésre sokkal jobb, mert ha már egyszer elsütötték, onnan nincs visszaút)

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz Reggie0 #42 üzenetére

    Termelésben Kína megelőzi az őt követő négy országot:
    https://worldpopulationreview.com/country-rankings/manufacturing-by-country

    Na, erre a szovjet kapacitásra szívesen látnék forrást, lévén a kommunizmusban hiánygazdaság volt, szemben a kapitalizmus fogyasztói társadalmával.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Reggie0 #49 üzenetére

    Én még ezt is megkérdőjelezem.
    A Szovjetunió egyetlen nagy méretű repülőgép-hordozót se tudott befejezni az összeomlásáig, az USA sorozatban gyártotta őket.
    A tengeralattjárók terén kb. paritás volt, de a technikai színvonal előnye a nyugatnál volt.
    Repülőgépek terén nagyjából szintén paritás volt, de a technikai színvonal itt is végig a nyugatnál állt (amikor éppen picit előnyben lettek volna a szovjetek, akkor jött egy-egy árulás, lásd Belenko a japánba repült MiG-25P-vel vagy a Tolkacsev-árulás).
    Harckocsiknál számbeli előny volt, technikai fölény időnként, de aztán a nyugat mindig visszapattant mellé (pl. éjjellátók terén). Paradox módon pont a hidegháború végére technikailag egyes téren a szovjetek voltak előnyben (ERA páncélzat), de hiába, ha gazdaságilag már nem bírták.
    Az, hogy több ICBM-et meg nukleáris robbanófejet tudtak gyártani, igazából már lényegtelen volt, a MAD (Mutual Assured Destruction, kölcsönösen biztosított elpusztítás) doktrína párszáz nukleáris tömegpusztító fegyver felett már gyakorlatilag biztosított, a Franciák és Britek pont ezért nem is álltak bele a számháborúba. Nincs értelme...

    Más szóval az USA úgy nyerte meg a hidegháborút, hogy civil és hadigazdasága erősebb volt (nagyobb népesség mellett ez nem volt meglepő), a hadserege nem volt gyengébb, de közben politikailag is stabilabb maradt.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Reggie0 #42 üzenetére

    Szerintem elég jók kémkedésben, főleg hogy az USA-ban szinte szitokszó lett az iskolákban a tudomány, így a legtöbb egyetemen a kutatásokban, szabadalmakon rengeteg importált kínai, indiai nevét látni, akiknek nem kis része valószínüleg kétkapura játszik önként, vagy sem. Amihez hozzáférnek ellopnak és úgy intézik, hogy mindenhez hozzáférjenek. A TSMC-hez hozzáférnek, az nem kérdéses, de talán már az ASML se tud nekik újat mutatni… csak még azon dolgoznak, hogyan tudnák legalizálni az illegálisan megszerzett knowhow-t. Háborús időszakban persze értelmét veszítené az egész tettetés.

    Jelenleg az USA provokációja Kínának hasznosabb, főleg amíg tart az Ukrán háború, de kicsi az esély arra, hogy az USA kormánya független az állandó árnyékkormány befolyásától.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Reggie0 #42 üzenetére

    Az USA hátránya a még nagyobb és mélyebb korrupció a fegyvergyártást tekintve, még Oroszországhoz képest is. Minden a többszörösébe kerül nekik, illetve egyre gyengébb dolgokat fejlesztenek és azt is lassan. Oroszország hátránya a tudósok, mérnökök elűzése. Kína jelenleg mindkettőnél hatékonyabb, mert kifejezetten támogatja az oktatást és nem engedi ki a kezéből a fegyvergyártást sem.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Ricardo

    félisten

    válasz Reggie0 #115 üzenetére

    És milyen chipek vannak benne? Mert ez a topik a kínai chipgyártásról és annak lassítási/ ellehetetlenítési szándékáról szól, a hagyományos tüzérségi lőszerek gyártási folyamata, pedig nem pont idevágó téma.

    Az azért nem kap e elég lőszert ukrajna mert nem akarnak neki adni, vagy a szárítás miatt nem tudnak gyorsan gyártani témát vigyétek át az ukrán háborús topikba.
    Köszönöm.

  • Ricardo

    félisten

    válasz Reggie0 #117 üzenetére

    Rendorkodj otthon. Koszi.

    Egy kérés volt.

    De akkor ez is elfér (sőt, kevésbé off mert legalább van köze kínához), hiszen enni csak szokta a chip gyárban dolgozók.
    Azért offba teszem. ;)

    szecsuáni csirke
    Hozzávalók:

    50dkg csirkemell

    bors
    10dkg gomba
    15dkg sárgarépa
    15dkg fehérrépa
    3szál újhagyma
    2db zöldpaprika
    1db chili paprika
    2db paradicsom
    1csok petrezselyemzöld
    2gerezd fokhagyma
    olaj
    fehér bors
    curry
    3ek szójaszósz
    4ek ketchup
    olaj

    A szecsuáni csirkéhez a csirkemellet csíkokra vágjuk, megsózzuk, megborsozzuk.
    A megtisztított gombát, sárgarépát, fehérrépát, újhagymát, a megmosott paprikákat és paradicsomokat metéltre (julienre) vágjuk, és összekeverjük a finomra vágott petrezselyemmel és a zúzott fokhagymával.
    Egy serpenyőben (vagy wokban) kevés forró olajon a húst hirtelen átsütjük, majd a zöldségeket is hozzáadva átforgatjuk. Mérsékeljük a hőt, és fedő alatt, néha megkavarva 7-10 percig pároljuk.
    Ha szükséges, kevés vízzel (vagy fehérborral) felöntjük. Párolás közben kóstolgatva fehér borssal, curryvel ízesítjük.
    Végül hozzáadjuk a szójaszószt, a ketchupot és együtt átforrósítjuk. Köretként főtt rizst kínálunk hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák