Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Stauffenberg #48 üzenetére

    a kereskedelmi láncok pont nem tettek semmit hozzá a munkanélküliség csökkentéséhez, sokkal jobb lenne, ha nem vonzzuk vagy engedjük be őket. az országnak a tszek ilyen formájú felbomlasztása okozta a legnagyobb kárt, torgyán pubival az élen.

    a munkanélküliség ellen azok a multik jók, amik itt termelnek és utána elviszik a terméket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #48 üzenetére

    "Ugyanúgy levezethető ez a magánszemélyek oldalán is, minél magasabb az elvonások mértéke, annál inkább megéri nem bevallani adóköteles jövedelmet, ami csak a feketegazdaságot táplálja."

    Wrong! Minél rosszabb a kockázat/nyereség aránya, annál inkább éri meg bevallani. Ezt kétféleképpen kezelik jelenleg az államok.

    1. Vasszigor, kézlevágás, stb. Barbár módszerek.
    2. Alacsony adókulcs mellé társult általános jóléti állam.
    Ez utóbbi viszont nem megy magától. Évtizedes masszív médiamanipuláció eredménye. Ebből eredeztethető a nyugati adófizetési morál. Ez az, amiről már beszéltem és ami Magyarországon nem valósítható meg, amíg önfenntartóvá nem válik az ország, mert előbb lenne államcsőd, minthogy rájöjjenek az emberek, hogy
    a.) Nem éri meg csalni, mert jó célra fordítják.
    b.) Megéri bízni a politikusokban, mert nem lopják el (legalább is évek óta nem tették).

    De addig telik-múlik az idő, kiadások meg ugyanúgy vannak. Régebben, a BKK automaták előtti időkben időnként láttam egy-két kósza külföldit, aki nem mert felszállni a járművekre, előtte mindenképpen jegyet akart venni. Még mikor más angolul tudó ember próbálta őt bliccelésre buzdítani is lehetett rajta látni, hogy nem szeretné ezt tenni. Természetesen ugyanez a jelenség vidékieknél is megfigyelhető csak a motiváció más. A vidéki fosik, mert otthon kétévente találkozik ellenőrrel, az is egyedül van, Pesten meg jóval több van és közterületesekkel járkálnak.

    Szóval a külföldi adófizetői morál a külföldi mentalitásból eredeztethető. Ez akkor sem történne meg itthon egyik napról a másikra, ha holnaptól 500 000 lenne a minimálbér úgy, hogy nem növekednének az árak. Akkor is legalább 3-4 évnek el kéne hozzá telni. Addig meg nem tart ki a költségvetés.

    "Mai értelemben vett SZJA valóban nem volt. Csak helyette Kádárék hitelekből finanszírozott lélegeztetőgépre kapcsolták a szocializmust, ami kódolta a rendszer bukását."

    Így van. Tehát nem azért bukott meg a Kádár-rendszer, mert nem volt adó, hanem mert nem volt bevétel. Lásd: arab emirátusok. Az állam szó szerint osztja a pénzt a népnek. Luxus van egy kopár sivatagban, mindezt egyetlen olyan dologból, amire mindenkinek szüksége van: olaj

    Szóval a kádári típusú szocializmus is fenntartható lenne, amennyiben az adóztatásból kiesett költségvetési hiányt máshonnan szerzik be. De Magyarországon ilyesmit még csak soha meg sem próbáltunk. Mit várunk a néptől, amikor a politikusok is jelenleg csak megszorításokban és/vagy hitelekben tudnak gondolkodni?

    "Amióta NAV lett az APEH neve, azóta már nincsenek csaló vállalkozások és minden jó?"

    De van, csak szerintem jóval kevesebb.

    "Látja, hogy lyukak vannak a gazdaságban, ezeket pedig a tisztességes vállalkozások még keményebb sarcolásával tömné be."

    Szerintem meg inkább betömködi a lyukakat. Pl. online pénztárgép. Egy jó adatbáziselemző szoftverrel jelentősen csökkenthető a csalás, mert percekre lebontva lehet elemezni az adott vállalkozások forgalmát és akár algoritmusok is írhatók rá, amik jelzik a gyanús értékeket. Pl. azokon a napokon, mikor a főnök van (aki mer csalni, mert az alkalmazottaknak a lelkére kötötte, hogy mindent üssenek be a gépbe), gyanúsan alacsonyabb a forgalom. És hasonlók. Jön egy random ellenőrzés (jóval kevesebb adóellenőrrel, így az ő létszámukat is lehet csökkenteni) és máris bukott a vállalkozó. Jelenleg már itt a Google Glass. Simán lehetne az adóhivatalnak is hasonlóan kicsi és észrevehetetlen eszközbe rejtett kamerája. Lásd: biztosítók. A biztosítási csalások is azért szorultak vissza, mert ma már a minimalizálták az ember tényezőt. GPS, beágyazott szoftverek, időbélyegzők, stb. Ha akarna/megkenhető lenne a kisember, akkor sem tudna csalni. Láb alól eltenni sem érné meg, mert a büntetést akkor sem úsznák meg, csak bonyolódna a helyzet egy eltűnt hivatalnok/halott hivatalnok nyomozással.

    Nem mondom, hogy ez a tökéletes módszer, de előrelépés a korábbi teszetoszasághoz képest. És azzal is tisztában vagyok, hogy konszenzus sem lesz soha, mert annyira ellentétes a két oldal álláspontja. Minden ilyen kérdéskörben rendszeresen két oldal kerül szembe egymással, akik egyike sem enged. Egyik a drasztikus lépéseket pártolja, a másik ellenzi, hogy az visszaüt. Valójában szerintem meg mindkét oldal egy határvonalon egyensúlyozik és mindkettő elvetheti a sulykot.

    "Heti 40 órával számolva (átlagos 8 órás munkaidő hétfő-péntek között) 950 Ft-os nettó órabérrel 152.000 Ft-ot vinnél haza."

    Hol kell jelentkezni? ;] Hétfőtől péntekig tartó 8 órás munkakörnél (nem váltóműszak) mindenhol olyan 80-90 nettóval kínálgatják az embert.

    "Nem véletlenül írtam ezt a számot, mert ennyi Magyarországon az átlagos nettó bér."

    Elég szomorú, ugyanis összevetve a medián átlagbérrel (ami legalább reprezentatív) az ország 60%-a nem keresi meg ezt a bért.

    "De például az orvosok, egyetemi tanárok, rengeteg mérnök, közép- és felsővezetők azzal a mozdulattal hagynák el az országot, ahogy egy ilyen ostoba bérmaximumot bevezetnének."

    Biztosan eltérő univerzumban élünk, de ahol én élek, ott orvosok túlórákkal, váltóműszakkal keresnek meg ennyit, diplomás szakápolók dettó, tanárok is. Mérnökök jól keresnek, viszont ha pl. szimpla tehetségtelen celebekhez mérjük a jövedelmüket, ott sem túl rózsás a helyzet.

    "A vállalkozásokra is igaz ez."

    Szerintem meg bejelentenék még a harmadunokatestvért is és így menekítenék ki a pénzt. Magyarországon én kétféle vállalkozástípusból láttam sokat. Az egyik aki elindulni sem tudott igazán, mert már a startnál belebukott (nem sikerült annyira felfuttatnia, hogy forgalma is legyen, így az indulótőkéből fizette a járulékokat, amíg tudta), a másik pedig ahol adó ide vagy oda, de elég szépen jövedelmez. Persze ha kérdezed őket (akár ismerősként, nemhogy valami idegen riporterként vagy kérdőívesként), akkor sírnak, hogy nekik mennyire rossz. Még ha közelebbi barátságban is állsz velük sem osztanak meg konkrétumokat, maximum olyan közhelyeket, minthogy "á, nehéz, nehéz, de nem panaszkodom, voltam már rosszabb helyzetben is..."

    Kétlem, hogy közülük mindenki Fidesz csókos lenne.

    "Ettől függetlenül a szabadpiac nem működik hatékonyan diktatúrában."

    De magatehetetlen, önállótlan, óriáscsecsemőkből álló embertömeggel sem. És pont ez az, ami még azt a maroknyi elszánt embert is visszahúzza.

    Nem tudom ki írta már régebben és melyik fórumon, hogy ha a magyarokat és a norvégokat kicserélnénk, akkor az lenne az eredmény, hogy 10 éven belül a magyarok Norvégiát kiszipolyoznák és lezüllesztenék a mostani Magyarország szintjére, a norvégok pedig Magyarországot sokkal virágzóbb gazdasággá tennék, mint korábbi, jeges, zord otthonukat. Miután demokratikus úton, békésen eltávolítanák a teljes politikai elitet.

    (#50) MageRG: "Olyan újságíró is alig van aki megkérdezné: kedves uram, ma mivel tudja indokolni hogy közpénzen bársonyszékben pihenteti az alfelét?"

    De van, csak annak az interjúnak kb. 100 és 1000 között van a nézettsége YouTube-on. Miközben egy fingós, böfögős videónak, ahol lefasszopógeci-zik a tanárt óra alatt, 100 000 fölött.

    Az, hogy a magyar nép olyan amilyen, az egy dolog. De hogy a gazdag emberek is csak a jelenlegi politikai elitet támogatják (mert marketing nélkül a legjobb párt is cseszheti), az már szerintem sokkal súlyosabb helyzet és jól rávilágít az ország várható jövőjére. Vagy itt van pl. a 4K. Azt hittem "végre egy normális párt", erre elkezdenek kampányolni a marihuána legalizálása mellett. Nekem (és gondolom a fiatalok nagy részének) semmi baja ezzel, de hogy akarnak választásokat nyerni az aktív dolgozók és a 3,5 millió nyugdíjas nélkül? Ehhez nem kell politológia diploma, hogy erre kapásból rájöjjön az ember...

    "Piacfelügyelet. Vedd észre a különbséget. Anarchistákon kívül mindenki hisz valamilyen szinten az állam ilyen szerepében.
    Az igazságszolgáltatás sem csak gyámkodás, hiába mondják hogy az igazi férfiak lerendezik egymás közt."

    És hol húzzuk meg a határt?

    "WTF? Ezt légy szíves magyarázd el, mert szerintem nincs értelme."

    Diktatúra = egy ember vagy egy szűk csoport teljhatalmú uralmi berendezkedése. Ennél fogva ez a csoport hatékonyan képes véghez vinni pozitív és negatív célokat is, a nép támogatottságától függetlenül. Ugyanis nem hiszek abban, hogy az a jó, amit a nép több, mint 51%-a támogat. Ugyanis a gyerektől sem kérdezzük meg, hogy akar-e oltást, hanem akár manipuláció révén, de elvisszük és beadják neki. Később majd meg fogja köszönni.

    Ugyanígy abban sem hiszek, hogy a nép nagy része képes lenne felelősségteljes döntést hozni. Nem vagyok diktatúrapárti, mert mindig ott van annak a lehetősége, hogy bekattan a diktátor és akkor nincs visszaút, viszont a hatékonysága és gördülékenysége lenyűgöző.

    "Hát persze, attól függ a dákó melyik végén állsz. Nekem ez már eleve elcseszett rendszernek tűnik."

    Előbb-utóbb rájössz, hogy a kettős mérce alkalmazása nélkül szopás az élet. Ha nagyon gazdag vagy, akkor jóval több olyan áldozatot tudsz hozni, ami neked sem fáj és az ellenoldalnak sem, de akkor is szembe fogsz találkozni olyan szituációval, amikor vagy te érvényesíted az akaratodat, vagy ő.

    "A demokráciában meg - elvileg - a vezetőség érdekelt hogy minél több embernek jó legyen."

    Csak készen kap egy rendszert, ahol vannak olyan rétegek, akik romba dönthetik az egészet. Mindazonáltal a demokrácia is csak az illúziót adja meg, hogy a többség dönt. Az igazság az, hogy szűk, nagyon gazdag érdekcsoportok döntik el azt, hogy milyen marketingje legyen az adott döntésnek/pártnak/irányvonalnak és kik legyenek a megcélzott, kedvezményezett rétegek.

    Továbbmegyek, ha tényleges egységesség lenne és mindenki a saját érdeke szerint dönthetne, akkor mindig is proletárdiktatúra lenne, mert az kedvez a legnagyobb tömegeknek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák