Új hozzászólás Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    kis kiegeszites a cikkhez:
    a negy ev ugy _szokott_ kijonni, hogy az elso evben semmi sem jar, utana pedig egyenlo reszekre elosztva feleves kozonkent kerulnek a reszvenyek a jutalmazott tulajdonaba, de termeszetesen ez valtozhat.
    es a szilicum volgyben a $100k negy evre nem szamit kiemelkedo jutalomnak, viszont a reszvenyarfolyamtol fuggoen a vegosszeg sokkal nagyobb is lehet, mivel a reszvenyek darabszamat indulaskor rogzitik, tehat mai arfolyamon (brutto) $100k a juti.

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz #25954560 #1 üzenetére

    En egyszer pont igy makoltam. Osszeolvadas utan csatlakoztam a ceghez, amikor 1/3 arra csokkent a reszvenyuk. Azon az aron szamoltak az RSU-kat belepeskor, az meg szepen visszaemelkedett.

    Amugy redditen es egyeb social media oldalakon rengeteg "fejlesztot" hallottam sirankozni, hogy azt halljak mindenhol, hogy munkaero hiany van, de megsem talalnak allast. Aztan szepen lassan kiderul, hogy olyan munkara nem hajlandoak jelentkezni, ahol tobbkoros a felveteli process, meg ahol csekkoljak a tudast. Eszem megall... Azt hiszik, hogy ugy fognak a cegek egy rakat penzt a fejukhoz vagni, hogy meg sem bizonyosodnak rola, hogy legalabb egy minimalis szinten kompetensek? :F

  • #25954560

    törölt tag

    válasz Felesbandi #2 üzenetére

    igen, mert sokan csak ahhoz ertenek h csillivilli oneletrajzot irjanak, aztan ha felveszik oket masfel-ket evig ellebecolnak valahol, kiegeszitik a cv-t az ujabb terulettel es mar keresnek is masik allast, mielott kiderulne h semmire sem jok. egyebkent meg a 'csapat megcsinalta' es a 'csapat leszallitotta'...

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz #25954560 #3 üzenetére

    Igen, sok a felfujt oneletrajz meg a kipimpelt GitHub profil.
    Volt olyan kollegam, akinek honapokig en diktaltam le a kodjat. Megneztem a GH-jat es az alapjan kb. mindenhez IS ért.

    Azt hiszik, hogy az alapok ismerete es egy YT gyorstalpalo mar eleg tudas, jogy a CV-n szerepeljen az adott nyelv/framework. Ez csak arra jo, jogy a recruitert megetessek, de az első hozzáértő ember ravagja, hogy az illeto bullshittel, akihez eljut a CV a felvételi folyamat során.

    Bar a munkak leírása is okolható reszben ezert a jelensegert. Azokban csomo fölösleges dolgot felsorolnak kovetelmenykent, amikrol kiderul, hogy nem is kell (es aki ert is valamihez az elore tudja, hogy nem is fog kelleni), sokan meg emiatt erezhetik a kenyszert, hogy "kicsit tulozzanak"a CV-n.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Felesbandi #2 üzenetére

    Na jó, azért ennek van egy másik oldala is. Egyrészt, a többkörös interjúknak pont semmi értelme, mert ha valaki jó szakember, akkor rendelkezik referenciákkal, és egy 10 perces szakmai beszélgetésből pillanatok alatt eldönthető, hogy az ember valóban rendelkezik a tudással, vagy sem. Persze ehhez az kell, hogy ne managerek meg HR-esek interjúztassanak, hanem profik. Ha a belépő azt érzi, hogy azért kell 3 kör, mert a manager meg a HR-es a rengeteg "meeting" közben nem ér rá a közös interjúra, vagy ha esetleg a közös interjún a manager nekiáll szakmai kérdéseket feltenni, amin a saját szakmai embere is csodálkozik (csak ő kussol), akkor nehéz komolyan venni egy céget. A recruiting katasztrofális rengeteg cégnél, amivel éppen a jó szakembereket riasztják el.
    Második érv: ha induló és még be nem futott startupokat vesznek tucatjával, darabonként 1 millió dollárt fizetve értük, csak mert hátha 1 bejön, akkor talán ki bírnak köhögni 2-3 havi fizetést valakiért, aki látszólag jó, a háttere is igazolja ezt, és amúgy is próbaidő után véglegesítődik.

  • #25954560

    törölt tag

    válasz Tin #5 üzenetére

    egy bizonyos szint felett mar feler egy sertessel a tobbkoros procedura, szigoruan szakmai szembol. ha en interjuztatok valakit, kb 10 perc utan mar van sejtelmem arrol h mekkora az atfedes az oneletrajz es a valosag kozott. es a masik oldalrol is igaz: ha tenyleg ertek ahhoz, amire fel akarnak venni, akkor eleg gyorsan megtalalni a hangot a felveteliztetovel.

  • Felesbandi

    senior tag

    Érthető amit irtok es van is benne igazság, de a cegeknek valahogy szurniuk kell a jelentkezőket, ha azok tobben vannak, mint amennyi munka rendelkezésre all. Es ugye szamolni kell azzal, hogy bullshitter emberek is jelentkeznek.

    Ami a referenciakat illeti, nyilvan segit, ha van. Viszont ez megint nem feltetlen mutat valodi tudast. Volt olyan junior csapattarsam, akinek 0 referencia munkaja volt, megis gyanusan kozel volt tudasban a seniorokhoz. Nalam jobb a srac, az biztos. Es ismerek olyat is, aki gyartja a referenciakat szorgalmasan, de konkretan tudom róla, hogy nem jo fejlesztő.

    2-3 havi kidobott fizu egy alkalmatlan emberre meg akármennyire nem nagy pénz egy nagyobb vallalatnak, ha ezt mindig csak benyelik es felvesznek fut-fat, akkor egyszreszt ezek a folosleges kiadasok felhalmozodnak, masreszt meg a mar meglevo kompetens fejlesztoik ideje is azzal megy el, hogy az ilyenek utan feltakaritsanak.

    @rew:
    "egy bizonyos szint felett mar feler egy sertessel a tobbkoros procedura"

    Sertodos fejlesztonek nincs helye egy ertelmes csapatban. Tetszik, vagy sem, el kell tudni fogadni a procedurakat, ahogy el kell tudni fogadni a code review-n megfogalmazott kritikakat is. Nyilvan lehet adni visszajelzest, hogy xy process lehetne jobb is (bar altalaban van mogotte valami indok is, hogy miért olyan), de sertodoskodesnek semmi helyét nem latom.

    De őszintén szólva en nem banom ezt a felfogasat az embereknek, csak nem talalom indokoltnak. Az igazi jo cegekhez sokan akarnak menni, ezert azok alaposan szorjak a jonepet a felvételi folyamat során. Ha en bevallalom, hogy tobb koron at szivok az interjukkal, mig sokan masok erre nem hajlandoak, maris elonyben vagyok.

  • #25954560

    törölt tag

    válasz Felesbandi #7 üzenetére

    ez nem sertodes kerdese, hanem idopocsekolase :) ha az altalam kinezett ceg tobbkoros procedurat hasznal, hat vegigcsinalom azt, de ugy gondolom lehetne hatekonyabban is.

    amikor par eve voltam interjun a Cavium-nal, az oneletrajzom alapjan rogton egy vezeto mernokkel beszeltem es az o fonokevel. kesz. a vezeto mernok fel tudta merni egy keves kerdessel h mit is tudok, adott egy problemat, amit elmeleti szinten kellett megoldani, majd kuldott valami rovid jegyzetet a fonokenek akivel utana mar csak az allas reszleteirol kellett beszelni. masfel ora alatt megvoltam mindennel ugy, hogy a vezeto mernokkel csak azert beszelgettunk tovabb, mert jo volt.
    amikor pedig a Palo Alto Networks-hoz mentem interjura, ott harom mernokkel es a lehetseges jovobeni fonokommel beszeltem, egyetlen napra, 4x45 percbe bezsufolva, igaz ott volt kodolas papiron/tablan, de csak azt akartak ellenorizni h tenyleg irok-e meg magam C kodot :D utana a kerdesek mar sokkal magasabb szintuek voltak, mint hogy irjak valami rendezest. az is hatekony volt. es megtisztelo, hogy nem akarki himihumi kezdot kuldtek az interjura, hanem tenyleg a legjobbakat, mert jo dontest akartak hozni es gyorsan.

    "Az igazi jo cegekhez sokan akarnak menni, ezert azok alaposan szorjak a jonepet a felvételi folyamat során. "
    ez is igaz. azonban az a fajta felveteli leginkabb az egyetemen frissen vegzetteknek fekszik es azt a fajta tudast is tudja szamon kerni. kezdo mernokoket jol lehet vele szelektalni. de amikor mar egy architekt-et keresnek pl, arra nem hasznalhato, mert az architekt nem attol lesz jo.

    szerk2:
    mostanaban egyre kevesbe rugnak ki valakit. ugy latszik minden sikeres ceg bovulni akar es minel surgosebb, annal nagyobbat esik a felveteli es a felvettek szinvonala is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák