Új hozzászólás Aktív témák

  • Raysen623

    addikt

    válasz wednesday #149 üzenetére

    Megint kevered a szezont a f@szommal és közben kiforgatod más mondandóját... :Y

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • wednesday

    őstag

    válasz Raysen623 #151 üzenetére

    Ha nem tudsz érdemben, tárgyilagosan hozzászólni a témához akkor létszíves tartsd magas a #146-os kommentedben lévő kijelentésedhez. Köszönöm. :R

    Kiforgatom a szavait?
    "állami szabályozás és újraelosztó rendszer nem megoldás semmire, és csak kárt okoz.""

    Ennél nagyobb bullshit kevés van. Ez vetekszik azzal, hogy az összes multi cég gonosz és kizsákmányol, vagy az állam lopja a pénzt és gyíkemberek irányítják a világot. Ekkora magas labdát még nem is láttam fórumon. Az, hogy egyszerűen nem gondolja végig azt, amit leír nem kiforgatás.

  • Aliszalámi

    tag

    válasz wednesday #138 üzenetére

    Az a baj, hogy Skandináviában veszel egy gépet a vállalkozásodhoz, annak sokkal kisebb fajlagos költsége van, mint itthon. Az ottani bér sokszorosa, de a gép ára semmit sem változik. A szolgáltatások drágák, de ha felcsapsz egyszemélyes vállalkozónak, a munkád értékének aránya sokkal nagyobb az eszközökhöz képest.
    Illetve nem nagyobb, csak itthon még nagyon sokan lehúznak a pénzedből, miközben Skandináviában nem.
    Az amerikai középosztály meg azért zsugorodik, mert minden idiótát mesterségesen (újraelosztással) középosztályra akarnak emelni, aztán ha önerőből nem tudják ezt megtartani, amikor gáz van a gazdasággal, akkor ki a hibás?! Hát persze a burzsuj.
    Ugyan az megy mint Görögországban. Feléljük a pénzünket, dobáljuk a "fejlődés" "innováció" szavakat, aztán amikor kiderül, hogy erre egy forintot nem költöttünk, de beüt a válság, akkor nem hajlandóak megszorítani, hanem újra pénzt kér olyan dolgokra, amikre már kapott, de inkább az életszínvonalára költötte anno.

    Persze tömjük tele az embereket pénzzel, mert abból majd magukat fogják fejleszteni :)...

  • Raysen623

    addikt

    válasz wednesday #152 üzenetére

    Kevered a jogállamiságot a piaci szabályozással...Ha az állam szabályozza a piacot és mindenki kényszerből rá van állva az újraelosztó rendszerekre, akkor az már régen rossz.
    Az általad felsorolt példák nem erre vonatkoznak, hanem emberi, munkavállalói stb. jogköröket sorolt. Nézd csak meg mi csinálnak ezek az állatok jelenleg: a teljes maradék építőipar az EU-s pénzekből megfinanszírozott és államilag osztogatott-ellopott tenderekre gyúr. A lakosság jelentős százaláka segélyért és támogatásért sóhajtozik, csak éppen nincs elég erős gazdaságunk hozzá, hogy ezt az összeget kitermeljük a GDP-ből...Szerintem a kolléga is így értelmezte, szóval vedd le a csőszemcsit és arról beszélj amiről a másik, ne pedig félrevidd.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • wednesday

    őstag

    válasz Aliszalámi #153 üzenetére

    Köszi a választ. :)

    A gépes rész érthető. Azt majd meglesem milyen terhek sújtják a kinti cégeket (illetve munkavállalókat). Az a kép él bennem, hogy a Skandináv s zereplői relatív sok adót fizetnek be, ill sokkal hatékonyabban is van beszedve. Ebből finanszírozzák többek között a skandináv közoktatást, ami kulcs szerepet játszott a mostani fejlettségük eléréséhez.

    Pontosan milyen intézkedésekre gondolsz, amivel az USA-ban alsóbb rétegeket akarták "beemelni" a középosztályba? Szerintem pont ilyen lépések nem történtek. Kicsit messze van az USA az EU szintű újraelosztástól (támogatások, segélyek, szociális háló stb). Vagy itt esztelen hitelezésre is gondolsz?

    A görög válság szerintem eléggé összetett probléma. Egyrészt tökéletesen, igaz amit írtál. Viszont a "segítség nyújtás" nem úgy tűnik, hogy segít megoldani a mostani helyzetet. A legtöbb mostani EU-s, IMF-es mentőcsomag elsősorban a bankrendszer feltőkésítésére ment. Ahogy egyébként a 2008-as válságnál lévő mentőcsomagok világviszonylatban. Ezek egy része visszaáramlik az anyabankokhoz és a görögök ott állnak egy rakat adóssággal, de érdemi előrelépés nem történt az ügyükben. Nem a gazdaságuk támogatására ment, nem az oktatásra stb.

    Én azt a nézetet támogatom, hogy olyan, hogy teljes öngondoskodás ugyanolyan utópia, mint a teljes foglalkoztatottság vagy a teljes egyenlőség. :)

    Ez az anarchikus állam (ahol gyak állam nincs, illetve semmilyen piaci szabályzást nem végez) hosszú távon életképtelen.

    Te rendelkezel a teljes jövedelmeddel. Nem fizetsz adót, nem fizetsz járulékot, te majd megoldod a saját nyugdíj és egészségügyi ellátottságodat. Erre meg is lehet minden lehetőséged, félreteszel önkéntes egészségügyi és nyugdíjpénztárakban, gondoskodsz a jövődről, fizeted a gyerekeid oktatását stb. Minden szép és jó.

    De erre a társadalom egésze képtelen. Van aki inkább a mának él, a gyerekei oktatására nem szán annyit stb. A tökéletlen dolgok idővel zavarokat okoznak a rendszerben és társadalmi lecsúszáshoz vezetnek. Növekedhet a kiszolgáltatottság, csökken a vásárlóerő, ehhez igazodnak a piaci szereplők is stb. Ezek a folyamatok aztán olyan válságba is vezethetnek, ahol a TE megtakarításod vész el a semmibe. Hiába raktál félre, gondoskodtál magadról...Tehát a te érdeked is, hogy elkerülje a tárdadalom a lecsúszást. És jobb ha hozol érte egy kis áldozatot, mint hogy nagyobbat veszítsél. Persze lehetsz szerencsés és éppen egy periódus közepén éldegélnél.

    Nem véletlen, hogy alapszintű ellátásról mindenhol szó esik. Én a vegyes rendszer híve vagyok. Próbáljuk egyesíteni az előnyöket. Van egy alapszintű szociális ellátás, de nyitva a lehetőség, hogy te gondoskodhass magadról is és ezt nem akadályozzuk.

  • wednesday

    őstag

    válasz Raysen623 #154 üzenetére

    Én keverem a fogalmakat?

    Keress rá létszíves a piaci szabályozásra. Ami magában foglalja a versenyszabályozást, az antitröszt politikát a fogyasztóvédelmet, a gazdasági erőfölénnyel való visszaélés tiltását (mondjuk ez is egy szép utópia), a fúziókontrollt, dömpingár elleni fellépést stb. Ezek beavatkozások, amiket gyakorlati gondok szültek meg már a jogállamiság megléte után. De ha megnézed piaci szabályozás fogalmát nem használta.

    Azt, hogy a gyakorlatban, hogy sikkasztják szét a pénzeket, azzal most nekem nem mondtál újat.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz MageRG #133 üzenetére

    "és dögöljön meg a szomszéd tehene is"
    Ezt hívják KÖZteherviselésnek. Nem 2 ember adózik, 2 millió meg élvezi a hasznát, hanem MINDENKI fizeti.

    "Egy vállalkozónak mások a költségei és kockázatai, mint egy alkalmazottnak"
    Az biztos. Ők csak nyavajognak hogy már megint egy újabb adó, de úgyse fizetik be. Az alkalmazottak is szeretnének adó"optimalizálni", leírni.

    "Ezt úgy hívják hogy érdekérvényesítés. Senki sem tart vissza hogy másnál, máshol, jobb pénzért vállalj munkát."
    Tényleg? Nem is tudtam hogy hegyekben állnak itt a jobbnál jobb álláslehetőségek, csak valamiért mindenki a legrosszabbat választja. Senki se tart vissza? Viszed a házadat a hátadon, meg a családot is, a családtagok munkahelyeivel együtt?

    "zvsz. már általános iskolában el kéne magyarázni mindenkinek a "mé' nem annyit keresek mint egy amerikai melós" c. témát."
    A tömegesen nyugatra menekülő orvosoknak és ápolónőknek se magyarázták el valszeg, akik valamilyen rejtélyes okból a 10-17x-es német fizut választják a magyar helyett. Vagy a félmillió londoni magyarnak.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz leeate #147 üzenetére

    "Egy másik hozzászólásodban említetted a közmunkásként való újrafoglalkoztatást, ezzel ellent is mondtál magadnak"
    Miben is?

    "Ahogy Móricka gondolja. Utalni tudok csak a fentire: vótmá. Nem működött"
    Nem, nem vót még, ezért nem is mőködhetett. A kommunista diktatúrának köze se volt hozzá. Leírtam hogy nem az ingyenélést, láblógatást kell pénzelni, ezt se olvastad el. Arra van szükség hogy a profitot ne a tulaj tegye egyedül zsebre, hanem mindenki osztozzon rajta aki benne volt az előállításában.

    "Miért kellene a 8 általánost végzett alkoholista Pista bácsinak a minimálisnál többet fizetni? Nem ér annyit."
    Miért kéne a marketingesre meg a brókerre milliókat költeni? Nem ér annyit. Persze te nyilván elvégeznéd Pistabá munkáját Pistabá fizetéséért...

    "A megmaradt nettó nyereség pedig a tulajdonosokat illeti, senki mást."
    Ez az "erősebb kutya baszik" elve, mindenkinek ahhoz van joga amihez ereje is van. Ez addig működik amíg nálad a hatalom, ha már nem, akkor meg nagyon rákúrsz. Ilyen alapon teljesen jogos volt az államosítás, mert akkor éppen az államnak volt nagyobb ereje.

    "Viszont évente több kamat -és osztalékadót (+EHO) fizet utána, mint amennyit te 10 éves munkád után fizetnél."
    Más pénzéből én is szívesen fizetek több adót.

    "A másik meg, ha nem lennének jól élő emberek, nem lenne középosztály és vékony gazdag réteg (ideális társadalom), mi motiválná az alul lévőket, hogy igényes munkát végezzenek, ne fogadják el a gagyit, felhalmozzanak, tanuljanak és befektessenek?"
    Te olvasod is amire reagálsz? Nem azt írtam hogy alanyi jogon járjon a lóvé, hanem hogy mindenki a befektetett munkájának megfelelőt kapjon. Aki semmit se rak bele, annak semmi se jár. De aki húzza az igát, azt meg ne zsebpénzzel szúrják ki, miközben Hawaiion lubickol belőle a manager.

    "Ehhez képest meg eddig mindenhol a minimális állam / szabad piac páros hozta a legnagyobb jólétet."
    A vadászó-gyűjtögető embernek a földművelés is maga a kánaán volt. Nem kellett neki számítógép, mobiltelefon, autó - mert még nem ismerte. Ha ismerte volna, akkor se használta volna?

    [ Szerkesztve ]

  • Raysen623

    addikt

    válasz wednesday #156 üzenetére

    Amiket te itt felsoroltál pont a szabad piacot hivatottak erősíteni...piaci szabályozás alatt én pl. az 2-3-5 éves terveket értem állami oldalról, vagy az állam akarja megmondani merre haladjon a piac, esetleg még a szereplők közt is ő válogat önkényesen.
    Amit te leírtál önmagában rendben van és szükséges, mert a monopol helyzet nem jó senkinek. Én ezeket azonban már máshova sorolom...inkább úgy fogalmaznék, hogy erős állami kontroll és nem szabályozás. Az információ és ipari titkok korában nem jó ha mindenki mindent eltitkol és nem játszik kellő számú tiszta lappal. Mondjuk mifelénk ez pont nem jellemző, talán 40 év múlva...

    (#155) wednesday: "Én a vegyes rendszer híve vagyok. Próbáljuk egyesíteni az előnyöket. Van egy alapszintű szociális ellátás, de nyitva a lehetőség, hogy te gondoskodhass magadról is és ezt nem akadályozzuk." - pont ezt próbálta az ország megoldani 2010 előtt, de a drágalátos választók ezt sem akarták (2008-as népszavazás eredménye). Egyébként én is ennek vagyok a "híve". :R

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • wednesday

    őstag

    válasz Raysen623 #159 üzenetére

    Akkor ezt tisztáztuk. :R

    Én úgy gondolom, hogy az állam feladata a stabil környezet fenntartása és megfelelő lehetőségek nyújtása, mint a gazdasági szereplőknek és a társadalom védelme és alapszintű segítése (mind jogi, gazdasági, szociális szinten). Élhet intézkedésekkel, hogy pl elkerülje a társadalmi rétegek lecsúszását (ezt tartom a legfontosabb dolgának).

    No azon, hogy milyen lépésekkel élhet és ezek meghozzák -e a kívánt eredményt, az nem egy egyszerű kérdés. Itt tényleg lehet érveket és ellenérveket felhozni, mi számít már tényleg káros túlzott beavatkozásnak és mi úgymond szükséges. Ki hol képzeli el a határvonalakat, azok mennyire vágnak egybe a realitásokkal. Természetesen minden társadalmi réteg, vagy piaci szereplő kicsit máshol képzeli el ezeket a határokat. :D
    Ezért van az, hogy igazából mindenki, aki eltérően látja a dolgokat, más társadalmi osztályban van, tud olyan érveket felhozni, amiben igaza van.
    Itt nincs olyan, hogy abszolút igazság (mekkora közhely :D ). Ezért nem szeretem a politikát (nemcsak itthon, kb sehol), mert mindig a fekete-fehér (amit a másik mond az mindig sz@r) elv szerint kommunikálnak. Bár tény, hogy a realitásról hallanának legkevésbé szívesen az emberek.

    Amit mondasz, hogy az állam fújja a passzát szelet, az is egy szélsőség és kerülendő. De az is érdekes, hogy monopolisztikus piaci szereplők vagy oligarchikus piac tud a legjobban sipákolni (politikától függetlenül) a "szabad verseny" nevében, ha korlátozni akarják őket. :N

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Dr. Akula #158 üzenetére

    jujj de buta vagy...

    miért lenne a te pénzed, amit nem fizetett neked ki a munkáltatód? ne is haragudj te egy szolgáltatás vagy a cégnél, nem társtulajdonos, neked az egészhez annyi közöd van, hogy megállapodtok valamilyen munkában és ezzel kapcsolatos ellenszolgáltatásban

    gondolom te is kifizetnéd az utolsó forintot is a munkákból az embereidnek...

    Más pénzéből én is szívesen fizetek több adót.

    na igen...

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Aliszalámi #161 üzenetére

    Hát még te...

    "miért lenne a te pénzed, amit nem fizetett neked ki a munkáltatód?"
    Miért lenne a te pénzed amit elvitt tőled a rabló?

    "te egy szolgáltatás vagy a cégnél, nem társtulajdonos"
    Nem arról volt szó hogy most mi van, hanem hogy helyette minek kéne lennie.

    "neked az egészhez annyi közöd van, hogy megállapodtok valamilyen munkában és ezzel kapcsolatos ellenszolgáltatásban"
    Azt csak te hiszed. Akkor ugye az államnak sincs semmi köze ahhoz mennyit adózik a vállalkozás, mikor milyen különadót kap a nyakába? Nehogymár állambácsi beleszóljon, az a pénz csakis a burzsujt illeti... Ez is egy álláspont, csak nem a NAV-é. :D

    "gondolom te is kifizetnéd az utolsó forintot is a munkákból az embereidnek"
    Ha törvény kötelezne, akkor neked is muszáj lenne. Persze nem ilyen magyar rendőrséggel kell ellenőriztetni ennek betartását, hanem amerikai adóhivatal módjára. Felnyom 1 jóakaród (ez nálunk bizonyítottan működne), aztán rajtad üt a NAV és neked kell bizonyítanod hogy nem csaltál, különben sitt. Követendő példa.

  • wednesday

    őstag

    Srácok, mindenkinek ajánlom a Democracy 3 "politikai szimulátort". Itt mindenki kipróbálhatja gazdasági, társadalmi elképzeléseit (A játék keretein belül persze). Lehet próbálkozni. ;)

    GDP növekedés, államadósság kezelés, társadalmi rétegek helyzete, adópolitika. Aki kihívást akar töltse le hozzá Magyarországot, vagy Görögországot pluszba. ;]

    Arra tényleg jó, hogy elgondolkoztasson...

  • leeate

    senior tag

    válasz Dr. Akula #158 üzenetére

    "Miben is?"
    Asszem arra gondolhattam, hogy a vízgereblyézésért nem kéne járnia semmilyen jövedelemnek, mert nincs termelés se.

    "Nem, nem vót még, ezért nem is mőködhetett. A kommunista diktatúrának köze se volt hozzá. Leírtam hogy nem az ingyenélést, láblógatást kell pénzelni, ezt se olvastad el. Arra van szükség hogy a profitot ne a tulaj tegye egyedül zsebre, hanem mindenki osztozzon rajta aki benne volt az előállításában."

    Bakker! Ha neked van egy autód, akkor ugye odaadod minden gyári dolgozónak és szervizesnek, hogy ingyen használja? Hol lehet jelentkezni? Esetleg ha van egy lakásod, és azt kiadod (profit), akkor az összes tervezőnek, kőművesnek, villanyszerelőnek, stb. megadod belőle a részét, ugye? Benne voltak az előállításában, maradj hű az elveidhez! (Bár a te elképzelt világodban valszeg lakásod se lenne, mindenki egyformán lenne csóró)

    "Miért kéne a marketingesre meg a brókerre milliókat költeni? Nem ér annyit. Persze te nyilván elvégeznéd Pistabá munkáját Pistabá fizetéséért..."
    Igen, csakhogy azt nem te vagy én mondjuk meg, hogy mennyit ér a munka, hanem a kereslet-kínálat. Miért nem leszel te is marketinges vagy bróker? Ennyire egyszerű! Ha most azt írod, hogy valakinek dolgozni is kell, röhögni fogok :))

    "Ez az "erősebb kutya baszik" elve, mindenkinek ahhoz van joga amihez ereje is van. Ez addig működik amíg nálad a hatalom, ha már nem, akkor meg nagyon rákúrsz. Ilyen alapon teljesen jogos volt az államosítás, mert akkor éppen az államnak volt nagyobb ereje."

    Igen, ez így működik. Kivéve persze a szocialista paradicsom Kubában vagy Észak-Koreában, ott minden király.

    "Más pénzéből én is szívesen fizetek több adót."
    Ehhez nem is szólok hozzá, mert a magántulajdon alapjogát sértegeted.

    "Nem azt írtam hogy alanyi jogon járjon a lóvé, hanem hogy mindenki a befektetett munkájának megfelelőt kapjon. Aki semmit se rak bele, annak semmi se jár. De aki húzza az igát, azt meg ne zsebpénzzel szúrják ki, miközben Hawaiion lubickol belőle a manager."

    Mint írtam, a munkaerő olyan eszköz, mint a gépek. Te vennél-e targoncát 10-szeres áron, ha tudod, hogy ugyanolyan minőséget kapsz egy olcsóbbal is? Lehet, de nem ez az általános. A szakképzett munkaerő mindig is többet ér, és több felelőssége is van.

    "A vadászó-gyűjtögető embernek a földművelés is maga a kánaán volt. Nem kellett neki számítógép, mobiltelefon, autó - mert még nem ismerte. Ha ismerte volna, akkor se használta volna?"
    Csak az a gáz, hogy mi már pontosan ismerjük, mekkora posvány lesz ott, ahol az állam úgy gondolja, jobban ért mindenhez. Összehasonlításképp: a 70-es években Kínában tömegesen éhen haltak, ma már legalább ez nem fenyeget (bár további növekedés csak további liberalizációval lenne lehetséges..)

    De tudod, mit? Egyszerűen érvelj, mit csinál rosszul az USA, nyugat-Európa, Japán, Dél-Korea, stb! Full kapitalisták. Miért rossz ott élni?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz leeate #164 üzenetére

    Igazából minden szavadat meg lehetne cáfolni, de felesleges. 1. Már megtörtént eddig is, 2. úgyse fogod fel. Az "erősebb kutya baszik" elvet gondolom csak addig támogatod, amíg nem te vagy a szopóágon. Ha majd betörnek hozzád, mert te vagy nekik a legolcsóbb beszerzési forrás, akkor is gondolj erre, és mosolyogj a kamerába! :)

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #165 üzenetére

    "Igazából minden szavadat meg lehetne cáfolni..."

    Azért megtehetnéd mert jelenleg úgy néz ki, hogy ez a szabályozott kapitalizmus láthatóan működik ellentétben a meglehetősen kevés helyen :DDD müködő kommunizmussal.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Dare2Live #166 üzenetére

    Már megtörtént, nem akarom ismételni önmagam, mindenki vissza tud olvasni.

    Működni a rabszolgatartás is működött, alig bírták megszűntetni. Meg a szemet szemért elvű ítélkezés. Az is működött párezer évig hogyha megtetszik a nőd vagy a lándzsád, akkor leütlek egy kővel és elveszem. Ha minden működő dolog jó, akkor ezeket is kár volt megszűntetni.

    Egyébként meg még mindig nem én beszéltem kommunizmusról, hanem pont ellenkezőleg.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #167 üzenetére

    Hogyismondjam.... A szabályzott kapitalizmus (neadj isten) jogállammal és demokráciával fűszerezve a legrosszabb gazdasági/kormányzási forma - nem számítva az összes többit, amellyel az emberiség időről időre megpróbálkozik.

    és ha tényleg ennyire rossznak tartod ami itt van van azért pár ország ahol lehet próbálkozni. Bár ott az életszinvonal kicsit lejjebb van és az átlagembernek se PS4e nincs se legujabb csúcsmobilja, se I7es CFes konfigja... De értem, hogy itt nagyon rossz.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Dare2Live #168 üzenetére

    Akkor mi a legjobb, a diktatúra? Mutyisztán? Ökölszabály? De mindig van erősebb, aztán ne tessék sírni ha fordul a kocka. Nincs sírás amikor a kisember warezol, mert azt meg ő teheti meg, így joga is van hozzá.

  • Raysen623

    addikt

    válasz Dr. Akula #169 üzenetére

    "Működni a rabszolgatartás is működött, alig bírták megszűntetni. Meg a szemet szemért elvű ítélkezés. Az is működött párezer évig hogyha megtetszik a nőd vagy a lándzsád, akkor leütlek egy kővel és elveszem. Ha minden működő dolog jó, akkor ezeket is kár volt megszűntetni." - ehhez az ominózus monológodhoz csak annyit tennék hozzá, hogy egyik sem működött hanem egyszerűen csak csinálták és leszarták a másik ember véleményét vagy jogait, ami ugye nem volt. Ha te egy ilyen világban akarsz élni, akkor nyugodtan menj ki Afganisztánba és megkapod. Egyébként csodálkozom azon, ha nem reped meg az emberi gerinced amikor ezeket így le mered írni.
    A legjobb jelenleg a demokrácia és egyben a legbonyolultabb is, de nem véletlenül! A kocka pedig időnként mindig fordul, hiszen ez az emberi élet és kapitalizmus velejárója: a folyamatos versengés és küzdelem, ahol időnként jönnek új megközelítések és ötletek, ezáltal finomítva a korábbi elképzelést. Persze ezt kelet-európai mentalitással, ahol továbbra is jelen van a messiás várás nehéz felfogni...

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Raysen623 #170 üzenetére

    "egyik sem működött hanem egyszerűen csak csinálták és leszarták a másik ember véleményét vagy jogait"
    Mert a kapitalizmusban aztán nagy közvéleménykutatás van... És most nem a 4 évenkénti cirkuszra gondolok, ahol 1 napig kinyalják mindenki seggét ígéretekkel.

    "Ha te egy ilyen világban akarsz élni, akkor nyugodtan menj ki Afganisztánba"
    Van itt nekünk saját Hungarisztánunk. Már mi is menekülünk belőle, csak nem csónakban a Földközi tengeren, hanem fapadossal Londonba.

    "A legjobb jelenleg a demokrácia"
    Biztos jó lehet, 89-ben mi is elhittük hogy itt is lesz olyan, aztán ezt a félázsiai bagázst kaptuk. Nem véletlenül köszönnek úgy egyeseknek Brüsszelben hogy "helló diktátor!". Megjegyzem, a demokrácia jelentése: démosz kratein, azaz a nép uralkodik. Nem egy kiválasztott maffiacsalád. Ezt hiányolom én is.

    [ Szerkesztve ]

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Dr. Akula #171 üzenetére

    "PS4 - Samsung Galaxy S6 /64GB - ThinkPad X230 (232423G) - Core i7-3930K, Corsair Dominator GT 16GB/2133 MHz/9-11-10-27 2T, ASUS Rampage 4 Extreme, Radeon 7970 CF, Samsung 830 SSD /512 GB, Dell U2713H"

    Szar is az élet...

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Dr. Akula #173 üzenetére

    Ez csak egy pénzügyi tipp, de amennyibe a cuccaid kerülnek már lehetne egy pénzügyi alapod ilyesmihez.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Aliszalámi #174 üzenetére

    Ebből egy devizahitelhez szükséges önrész nem jönne ki, miről beszélsz?

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Dr. Akula #175 üzenetére

    Havi 20 ezerre 30%os kamatot ad az állam (70 ezer ingyen pénz) + a hitelre kamattámogatást. 3-4 év alatt megvan az önrészed... Ne vicceljünk már.

    Egyedül... egy LTP-vel. Akkor még nem is mondtam hogy ez egy társas vállalkozás.

    [ Szerkesztve ]

  • leeate

    senior tag

    válasz Dr. Akula #175 üzenetére

    Miért van az, hogy nálunk az első gondolata mindenkinek a más pénzével való játszadozás (lásd devizahitelre autót vásárlók, teljes nonszensz és agymenés)? :U Fektesd be, havonta tedd hozzá a jövedelmed x%-át (amennyit tudsz), aztán 10-15 év múlva már erős mag lehet belőle.

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz leeate #177 üzenetére

    Eddig ez volt a terv, aztán jöttek ezek a devizamentegetős ötletükkel, fizessem én meg mások ész nélkül felvett devizahitelét, aztán lement a kamat 9%-ról 1%-ra, mikor lesz ebből nekem lakásom? És még én vagyok a hülye mert felelősen gondolkoztam, nem nyújtózkodtam tovább mint ameddig a takaróm ér, és ezért én szívok helyettük is.

  • leeate

    senior tag

    válasz Dr. Akula #178 üzenetére

    Hát rendes értékpapírokba tedd, ne a banknak add kölcsön (lekötve), mert annak kb. 6 hónapon túli időtávon semmi értelme (a 9%-os hozam ugyanitt meg inkább kóros állapotokat jelzett, bár akkoriban tényleg ez volt a legésszerűbb opció). Azokon belül meg van sokféle, a kevésbé ingadozó árú rövidebb állampapírtól a hosszabbig, 10 éven túli tartásnál részvények is, stb.. A zöld bank befektetési alapjai nagyjából mindent lefednek, de nem reklámozok, meg kéretlen tanácsot se akarok adni. :D

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Dr. Akula #178 üzenetére

    Ha se lakásod se autód, de egy halom marha drága élvezeti cikked, akkor marhára tovább nyújtózkodtál mint ameddig a takaród ér. Devizahitelen vagy nem...

    És a fő kérdés, hogy ezért miért a kormány felelős?!
    Egyébként nem tudom mi bajod van azzal, hogy mentik a devizahiteleseket. Fentebb pont te ecsetelted mennyire gáz mindenki aki nem dobja be minden pénzét közösbe.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Aliszalámi #180 üzenetére

    Miért is? Nem én vertem magam hitelbe. Ez meg ugye alapfeltétele lenne a tovább nyújtózkodásnak. Sztem ne erőltesd.

    "ezért miért a kormány felelős?!"
    Ki más legyen, nem az aki előidézte? Nem a postások vagy a vájárok vették rá a bankokat a kamatcsökkentésre, hanem a kormány az extraadóval. Azok meg az én zsebemből húzták ki a lóvét a frankhitelesek megsegítésére. Most is jött egy reklámlevél hogy használjak xy hitelkártyát, megfordítom, THM: 40%. LOL! Úgy látszik tarhálásban nem volt díjcsökkentés, csak amikor fizetniük kéne.

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Dr. Akula #181 üzenetére

    Igazad van te felesleges cuccokba verted magad.
    Mi a különbség közted és egy devizahiteles között? Se pénzetek se lakásotok...

  • MageRG

    addikt

    válasz Dr. Akula #157 üzenetére

    A közteherviselésben épp az az érdekes, hogy vannak nettó fogyasztók, meg durván nettó befizetők. Mégis ők a burzsujok. :(

    A gazdagok nem valami rákos daganatok a társadalmon, akiket el kell nyomni.
    Volt már jó pár történelmi példa, amikor ez volt a norma, nem lett jó vége. Pl. elolvashatsz valamit Milovan Gyilasztól (Új osztály).

    Senki sem mondta hogy könnyű munkahelyet váltani. Az orvosoknak, ápolónőknek könnyebb volt?
    Mindenki mérlegeli mennyire éri meg. A munkaadók is, amikor a bért megállapítják.
    Maradni egyszerűbb, de az a te döntésed. Nem lehet így kijelenteni, hogy neked csak azért rossz, mert a burzsuj keveset fizet.

    U.I. K szeret más helyett fizetni? Amikor a kormány kitalál egy új adónemet a "gazdagokra", akkor gyakorlatilag más zsebéből játssza a bőkezűt. Plusz az egyszeri ember irigységére épít.
    Azt már senki sem nézi, hogy az extra bevételt tényleg a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentésére használják-e (szinte sose).

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Aliszalámi #182 üzenetére

    "Mi a különbség közted és egy devizahiteles között? Se pénzetek se lakásotok..."
    :W Szerinted? Megsúgom: nem más pénzét költöm. De pszt, ne mond meg senkinek...

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz MageRG #183 üzenetére

    Más pénzéből én is szívesen befizetnék valamennyit. Kibicnek semmi se drága. Oda kellett volna adni annak aki megdolgozott érte, és majd ő eldönti hogy abból szeretne-e befizetni vagy inkább elkölti magára. Ne más "jótékonykodjon" az övével.

    "A gazdagok nem valami rákos daganatok a társadalmon, akiket el kell nyomni."
    Papíron az iszlám se terrorista vallás. Csak akik a könyvet magyarázzák, azok teszik azzá. A burzsujokkal se lenne semmi baj ha csak a megérdemelt lóvéjukkal villognának. Nem azzal hogy mennyit nem fizettek ki annak aki ezt nekik összelapátolta.

    "az egyszeri ember irigységére épít."
    Nem is alaptalanul, itt a közép-balkánon nem nagyon lehetett legálisan összehozni milliókat / milliárdokat, csak mutyival, lopással. Csányi, Simicska és a többiek nem a futószalag mellett robotolva, túlórapénzből lettek gazdagok.

  • velizare

    nagyúr

    válasz #06658560 #49 üzenetére

    ahová az elmúlt pár évben járok ki meló ügyben, még nem láttam nem német taxisofőrt. biztos van, de nekem ezt dobta a gép.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • MageRG

    addikt

    válasz Dr. Akula #185 üzenetére

    Mi az hogy más pénzéből? A munkavállaló a munkaerejét adja el, amiért megkapja a bérét.
    Ami ezen felül van, a munkáltatóé.
    Munkavállalóként nem fizetsz társasági adót, nem fizeted a gépek amortizációját, nem bérelsz épületet, nem kell kötelező munkavédelmi oktatást tartanod. Meg még egy sor dologért nem kell fizetned.
    Vállalkozóként akkor mész szabadságra, amikor akasz, de azt senki nem fizeti ki.

    Abban igazad van, hogy a rendszerváltás után sokan gyanús eszközökkel gazdagodtak meg. De vannak elegen, akik teljesen legálisan. Régebbiek: Zwack, Richter. Újabbak: Kürt és a Prezi.
    Abban is igazad van, hogy a futószalag melett senki nem gazdagodott meg. Mert zsákutca. Betanított meló, amit le fog cserélni egy robot.
    Akik legálisan lettek gazdagok, mind valamiben ügyesebbek, ötletesebbek, szorgalmasabbak voltak mint a többiek. Kockáztattak, vállalkoztak.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • wednesday

    őstag

    válasz MageRG #183 üzenetére

    "A közteherviselésben épp az az érdekes, hogy vannak nettó fogyasztók, meg durván nettó befizetők. Mégis ők a burzsujok. :("

    Nem, ők a középréteg. Jól fizető képzett szaktudással rendelkező munkavállalók. Kis - és középvállalkozók. Egy főre vetítve USA-ba kb évi 18-25 ezer dollár. Vagy valamivel még felette. Nyugati világban ez a réteg felel arányaiban az állami szervezet fő eltartójának.

    Persze vannak, akik ezeket is leburzsujozzák. :( Viszont ez a réteg csökken a fejlett társadalmakban is, ez súlyos problémákhoz vezethet. Még kezelhető a dolog.

    Viszont abban van igazság, hogy világviszonylatban, az offshore, és "adóoptimalizálás" ellen fel kéne lépni (amibe ország- és politikai hovatartozás nélkül, az ebben a körökben forgók kivétel nélkül részt vesznek).

    Illetve a pénzügyi szektort jobban kordában tartani.

  • Raysen623

    addikt

    [link]

    Berakom ide is, mert nagyon tanulságos és szinte témába vág :D

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Dr. Akula #184 üzenetére

    Ők se más pénzét költik, hanem azt amit te voltál olyan szemét nem leadózni, azt nem kapta meg és nem tudta fizetni a törlesztőt. :K

  • wednesday

    őstag

    válasz Raysen623 #189 üzenetére

    Tanulságos, bár a példa torzít és könnyen támadható. Legalábbis jóléti társadalom szintjén.

    Amire inkább elő lehet hozni, az a kommunizmus életképtelensége, TSZ gazdálkodás stb. Ott tényleg az van, hogy a nagy közösbe turkálnunk és értelmezés kérdése, hogy enyém, mienk. "Nincs is szükség tulajdonosi rétegre" Arra viszont tökéletes. :K

    A példa hibája.

    1. A kiindulási állapot azt feltételezni, hogy nincsenek az érdemjegyek egymásra hatással, mindenki teljesen független a másiktól. Azt mondja, pont az okozza a bajt, ha van.
    Ha belegondolunk a valóságba viszont vannak egymásra hatások már kezdetekkor. Hiszen egy közösséget alkotunk a piaci szereplők egymásra hatnak. A profit növelhető a termelékenység javításával, nagyobb volumennel (ha van rá kereslet), és költségek csökkentésével (pl: bérköltségek) és kevesebb adóval.

    2. Csak a közvetlen jövedelemkiegyenlítésre koncentrál, ami nem így van a valóságban. Ez a gazdagok sztereotípiája "az én pénzemből segélyezem a lébecoló putrit, csak azért mert a társadalom 80%-a irigy és fel nem fogja a siker titkát, meg mi munka van a teljesítményem mögött" stb.

    Ugyanolyan felületes hozzáállás, mint az "élősködő elit" és a gonosz "multi igazából a véremet" akarja.

    Az adók egy jó részét azért az államnak kell szétosztania, mert olyan dolgokat kell finanszírozni, amire senki nem költene (illetve nagyon keveseknek jutna) Infrastruktúra, közbiztonság, katasztrófavédelem, rendőrség, tűzoltóság, közoktatás, szociális ellátórendszer (ennek mértékéről persze lehet gondolkodni).

    Lehetetlen, hogy a közlekedést, vagy az oktatást, az útdíjakat, a közvilágítást, a tűzoltót stb egy az egyben megfizesse az összes érintett.

    Vagy ha mindent költség alapon számlálunk, akkor a munkáltató ne csak az elvégzett munkám után járó bérköltséget fizesse meg. A "bekerülési költségemet" (szüleimnek, részarányosan), az oktatásom költségét, "amortizációs" költségemet. A lényeg érthető nem sorolok fel még 50 példát.

    Ezt igazából megfizetni, adók formájában. Visszaforgatja a profitja egy részét a társadalomba, ahonnan a nyeresége származik. Így részben újratermelődnek azok a gazdasági feltételek, amiben működhet. Lehet pont nem neki (na ez a nehéz), de később megtérül összességében.

    Egy közösségi társadalomban szükség van közösségi szemléletre, win-win alapra. Ezzel szerintem mindenki egyetértene. Nincs szükség arra, hogy az újszülötteket is már kivágjuk az erdőbe, de arra sem, hogy mindent megmondjanak helyettünk, más gondoskodik rólunk stb.

    Az, hogy a gyakorlatban sajnos vannak torzító hatások, adócsalás, munkakerülés, túladóztatás, túlzott bürokrácia, vállalkozók ellehetetlenítése, szegények, középréteg lecsúszása...Még ezek nélkül se lenne könnyű belőni az optimális arányt a egyéni és közösségi érdekek összehangolásához. Így meg aztán... :(

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz MageRG #187 üzenetére

    Végülis a közmunkásként visszafoglalkoztatott dolgozó is megkapja a bérét, ami úgy fele-harmada annak mint amit előtte rendes alkalmazottként kapott. Most akkor ős is végezzen harmadannyi munkát, mert ennyi pénzért csak ennyi jár? A munkabér nem áll arányban a belefeccölt munkával. Ahogy a mondás tartja: aki dolgozik nem ér rá pénzt keresni. Én pont arról beszélek hogy a bér tükrözze az elvégzett munkát.

    "Ami ezen felül van, a munkáltatóé."
    Jelenleg. De én nem a jelen állapotokról beszélek, hanem az elérni kívántról. Hogy a munkának legyen értéke, érdemes legyen dolgozni, ne segélyen lébecolni, vagy bűnözni. És az ifjú nagypapa-feleségek se ingyengyémánttal hergeljék az országot.

    "Munkavállalóként nem fizetsz társasági adót, nem fizeted a gépek amortizációját, nem bérelsz épületet, nem kell kötelező munkavédelmi oktatást tartanod. Meg még egy sor dologért nem kell fizetned."
    Fizetsz helyette olyanokat amit meg egy vállalkozás nem. Ha máshogy hívják akkor már nem is létezik? És mi nem tudjuk leírni a vacsiszámlát költségnek se. Meg "kreatívan" adózni se tudunk, mert tőlünk fillére levonnak mindent. Kockázat az itt is van: bármikor kirúghatnak. Ami -100% fizetést jelent, míg a munkáltatónak csak pár % "veszteség" hogy egyel kevesebb ember dolgozik nála.

    "a rendszerváltás után sokan gyanús eszközökkel gazdagodtak meg. De vannak elegen, akik teljesen legálisan. Régebbiek: Zwack, Richter. Újabbak: Kürt és a Prezi."
    Csak sajnos nem ez a többség. Építőipar, vendéglátás pl. mennyire adózós szakma? Már az ovisok is tudják hogy az adózás náluk ismeretlen fogalom, számla nélkül megy minden, pénztárgép csak akkor van ha adóellenőr jön látogatóba, minden megy okosba, adócsalva. Ez az igazi Magyarország. De nemcsak rólunk magyarokról szól ez, a nagy multik is adócsalók, ha nem lebeg felettük a furkósbot. Mert a rendszer megengedi, és ki az aki önszántából fizet? Épp ezért nem a kecskére kell bízni a káposztát, hanem bezárni a kiskapukat, kényszeríteni MINDENKIT hogy adózzon. Ahogy van fordított áfa, ugyanúgy lehet fordított bizonyítási kötelezettség is. Majd őrizgeti mindegyik a számláit rendesen, elszámol minden tételt rendesen, ha anélkül úgy veszik hogy akkor csalt és olyan büntit kap hogy attól koldul.

    Nem a futószalag volt a lényeg, hanem a rendes munka. Már Henry Ford szerint is "csak az első egymilliót ne kérdezd honnan van". Pedig kéne kérdezni. Ne lopott pénzből kifehéredve legyenek egyesek szalonképesek. A kárpótlási jegyet se arra találták ki hogy egyesek nagytételben azzal sefteljenek. Ahogy arra is felhörren mindenki ha a segélyes eljátékgépezi az étkezésre, gyereknevelésre kapott lóvét, ugyanúgy elvárható más célzott támogatástól is hogy ne ügyeskedésre fordítsák, és főleg ne azok akik nem is voltak célcsoportja annak.

    "Akik legálisan lettek gazdagok, mind valamiben ügyesebbek, ötletesebbek, szorgalmasabbak voltak mint a többiek. Kockáztattak, vállalkoztak."
    Igen, ez is benne van, meg az is hogy nem annyit fizettek a munkásaiknak mint amennyiért ők is szívesen beálltak volna a lapát mellé dolgozni. Nem minden munka értéke ugyanannyi ez tény, mint ahogy az is hogy egyik sincs értékén megfizetve.

    [ Szerkesztve ]

  • MageRG

    addikt

    válasz Dr. Akula #192 üzenetére

    A közmunkát nem a piacgazdaság találta ki, hanem a kormány. Az, amelyiknek a "keményen dolgozó kisembert" kellene megvédeni.

    A munkahelyteremtés költségeiről olvasd el ezt:
    link (Az eredeti forrást már levették.)

    "...nem annyit fizettek a munkásaiknak mint amennyiért ők is szívesen beálltak volna..."
    Vagy de, annyit. Henry Ford pl. pont hogy jobb béreket kínált a versenytársaknál. De M.o-n se lehet kategorikusan kijelenteni hogy a vállalkozók embertelenek.
    Te miért nem fizetsz többet a péknek? Lehet nem fizeted meg értékén azt a kiflit...
    Az "adócsaló multik" is egy lózung. Ha olvastál korrupciós kutatásokat, abban feketén-fehéren benne van hogy a legkisebb kockázatúak közé tartoznak.

    Egyébként az idézet úgy tudom Rockefellertől van, és nem feltétlenül csak azt jelenti, amire gondolsz.
    (Hanem hogy a kezdőtőkét a vállalkozásodhoz marha nehéz összekaparni.)
    Ha nem baj, a továbbiakban nem válaszolgatok, mert nagyon zavar ha valaki ennyire figyelmen kívül hagyja a tényeket és nem tájékozódik.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Raysen623

    addikt

    válasz wednesday #191 üzenetére

    Engedelmeddel itt én vitatom az álatalad felhozott érvet, miszerint nincsenek egymásra hatással az érdemjegyek...dehogynincsenek! Konkrét példával szolgálhat az egykori munkahelyem, ahol nem mindegyik kolléga volt kellően precíz és hatékony munkavégzés terén, a hibákat-hiányosságokat persze másnak kellett pótolnia, míg a végén az egész színvonal csökkent.
    Az odáig rendben van, ha nem vagyunk egyformák tehetség tekintetében, de erre is szükség van valahol. Azonban azt már nem vagyok hajlandó elfogadni, ha mindenkit be akarnak tolni egy egyenrátába, lásd a mai iskolákat, ahol felülről eldöntötték, hogy mindenki ugyanazt a szintet üsse meg oszt jó napot. Nem egyéniségeket akarnak nevelni és képezni, hanem középszerű droidokat, akik még ellen sem mernek szólni. Már most látszik mennyire szar az oktatás szinvonala és hosszú távon nagyon meg fogjuk inni ennek a levét is...kell az egészséges verseny és a küzdelem, mert csak az kényszerít rá mindenkit a folyamatos fejlődésre, annélkül meg jön a zombiland.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz MageRG #194 üzenetére

    "Te miért nem fizetsz többet a péknek? Lehet nem fizeted meg értékén azt a kiflit..."
    De, többet fizetek, többet mint amennyit ér. E betűkkel feltuningolt disznótápot forgalmaznak kenyérként. Én még emlékszem a régi, hagyományos, zsemlének nevezhető "kommunista" zsemlére, ami feleakkora méretű volt mint a mai lufik, de 4x akkora tömegű. Abban még volt anyag.

    "Az "adócsaló multik" is egy lózung."
    Nyilván... Mindegyik egy szeretetszolgálat.

    "nagyon zavar ha valaki ennyire figyelmen kívül hagyja a tényeket és nem tájékozódik"
    Akkor miért csinálod? Biztos a "lózung"-od veri a Financial Timest...

    [ Szerkesztve ]

  • kymera

    senior tag

    válasz dajkopali #9 üzenetére

    a legjobb szakembereket szerzik meg, a legtöbbször már a suliban - ez igaz , erről én is tudnék mesélni .

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Új hozzászólás Aktív témák