Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    úgy látom, Brüsszelben is sokan élnek azzal az alkotmányos jogukkal, hogy hülyék legyenek...

    btw: mostanában olvasgatom az új jogszabályokat internet szolgáltatás területén, jól láthatóan ehhez még annyira sem értenek, mint a gazdasághoz...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #6 üzenetére

    "analóg tv 2011.12.31-ei le nem kapcsolása": az analóg tv lekapcsolásának az az értelme, hogy???

    aki azt a szabályt hozta, az teljesen fogalmon kívüli.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz .tnm #12 üzenetére

    "kisebb sugárzási teljesítmény is elég.": ebben vannak kétségeim...

    (#11) dabadab: oké, nem pazarlunk. És mire fogjuk használni a frekvenciákat? hangsúlyozottan *ÉLETSZERŰ* választ várok, a marketing kamuzást most hagyjuk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #14 üzenetére

    a legnagyobb spórolás az, ha nem csinálsz semmit.
    a következő legnagyobb spórolás (tegyük hozzá, elméletben, de most ezt fogadjuk el), ha olyat csinálsz, amire létező, lehetőleg minél szélesebb, piaci igény van. vagy legalább igény van, ha nem is piaci.

    ha olyan változtatást csinálsz, amire nincs létező piaci igény, azt nem spórolásnak, hanem mutyinak hívják.

    és akkor az újabb dvb-t muxokkal az fog történni, hogy???

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz .tnm #17 üzenetére

    "leírhatnád, hogy mi van a fejedben": parancsolj.

    Most nem beszélek azokról a helyekről, ahol van kábeltv, vagyis az ország területének elsöprő többsége. Csak azokról a helyekről beszélek, ahol nincs, tanyák, egészen kis zsáktelepülések.

    Ma Magyarországon elérhető az én ismereteim szerint 5 műholdas tv szolgáltató. UPC, Digi, tegnaptáv, hellohd, meg még valami dereng. De ha csak négy, akkor is.

    Akinek nem elég a közszolgálati csomag néven emlegetett programcsomag, az már régen rakatott fel parabolát. Lehet fogni az m1-et, rtlklubot, tv2-t földön, meg gyakran valamilyen szomszédos tv-t is. Ezeken a helyeken, tanyákon, kistelepülésen élők, nem ritkán az idősebb korosztály, már nem nézeget folyton tv-t, elvégzi a napi teendőit a ház körül és elmegy aludni. Nem fog előfizetni antennadigitalra. A mezei antennadigitalban nem sokkal több értelmes műsor van, amire valós igény is lenne, mint amit analógban fogni tud. A pár értelmesebb műsorért már az antennadigital is pénzt kér. Amennyit kér érte, annyiért már digit lehet köttetni, csak az bővebb kínálat.

    Tehát: akinek a szűkös analóg kínálatnál többre van igénye, ideje, szüksége és nincs kábeltv-je, annál már fent van évek óta a parabola. Akinél eddig nem volt fent, annak a digitális átállás sem kell.

    cserébe viszont vehetne új tv-t, vagy etethetné árammal a settop boxot, amiért fizetni kell, stb. stb. egyszerűen az embereknek NEM KELL a dvb-t. ez a személyes tapasztalatom.

    következésképp milliárdokat kihajítani az ablakon, csak mert ott messze brüsszeli vízfej elprüszkölte magát, a legfinomabb jelző is az, hogy életszerűtlen. akkor kell rá kihajítani milliárdokat, ha még egy céget a holdudvarból ki kell stafírozni állami pénzen.

    Arról már ne is beszéljünk, hány kistelepülésen épült ki az elmúlt években állami támogatással kábeltv. Olyan helyeken is, ahol (európai értelemben vett) áramszolgáltatás még nincs, de 60 csatornás optikás kábeltv van.

    A másik, hogy ha el is fogadnám, hogy kell digitális átállás, EZ a digitális átállás, ahogy a helyi okostojások csinálják, ezt lángszóróval kellene irtani. Hogy a Debrecen-Pallagi adó ugyanazon a frekin megy, mint a következő legközelebi, Komádiban és ettől fejreállnak a dvb-t vevők, hogy ezt melyik műszaki analfabéta találta ki, nem tudom.

    Visszatérve a kérdésre: akik forszírozzák ezt az átállást, azoknak először hihetően le kellene írni, hogy ki a célcsoportja és mire fogják használni. Amíg ez nincs, addig nincs alátámasztva az egész.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz szaszayanou #18 üzenetére

    a francokat kedveznek a fogyasztónak. a sok ostoba elvárás költségét mind ki fogod fizetni akkor is, ha igénybe sem veszed a lehetőséget. főleg a kisebb kábeltv-knél ismer mindenki mindenkit, ott nem arról kellene szóljon a történet, hogy Jóska bátyámhoz iso 14001 szerint auditált folyamatok keretében megy ki a szerelő, hanem a valós helyzet az, hogy a kocsmában szól, hogy nézd már meg, és megnézi.

    A nagyvárosokban, vagy a teljesen személytelenül működő országos szolgáltatóknál lehetne valamennyire értelme, de pont ott fogják elsumákolni az egészet.

    Egy konkrét példa, ha akarod, hozok többet is:
    előírás, hogy az ügyfélszolgálat a hét egy napján 20 óráig legyen nyitva. Egy kisebb településen sötétedés után megáll az élet, teljesen értelmetlen 17 óra után nyitva tartani, úgysem megy be senki. De az ügyfélszolgálatos fizetését azt ki fogod fizetni, hacsak a cégnek nincs meg a magához való esze, hogy normális kompromisszummal elsumákolják az egészet.

    másik példa: folyamatosan mérni kell a szolgáltatás minőségét, például internet esetén az átviteli sebességet. ezzel az a baj, hogy pontosan tudjuk, hogy a hivatal által kiadott metodika szerint az adott egy konkrét darab teszt szerverig mennyi az átviteli sebesség. Namost amennyiben az előfizető nem a teszt szerver tesztelése című szolgáltatásra fizetett elő, úgy ez a paraméter kb. semmit nem jelent. Márpedig a fogyasztók zöme nem szintetikus tesztadatokra kíváncsi, hanem indexet olvas, prohardveren fórumozik meg játékszervereket nyüstöl. A mérésnek viszont költsége van, az elmaradásnak meg büntetési tétele, akkora, hogy kisebb szolgáltató beleszakadhat.

    Ezzel nem akarok semmi olyat mondani, hogy nincs szükség szabályozásra. Csak annyit, hogy a mostani szabályozás nem fedi le az életet. Ami meg most jött ki új szabályozás, dec1-től, annak meg köze nincs a való világhoz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #22 üzenetére

    és akkor következik tőled annak bizonyítása, hogy aki ekkora választékból mégsem műholdat vagy kábelt választ, azt hogyan fogják rábeszélni a digitális átállásra.

    attól tartok, az a statisztika kicsit sem cáfolja, amit írtam.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    meg nézzük már meg, mi is lett a b multiplex sorsa... a dvb-h, akkorát bukott, mint ide nagykáta... szóval ne gondoljuk, hogy amit ezen a téren kitaláltak, azt a piac szó nélkül beveszi.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz szaszayanou #26 üzenetére

    nekem meg az a bajom, hogy a mostani fogyasztóvédelmi szabályok a józan ész határain túl is a fogyasztók vélt érdekeit védik. valahogy nekem nem az ugrott be, hogy megvették a döntéshozókat a multik, mert ez a saller, amit mostanában kiosztottak a távközlési szolgáltatóknak, nem ezt támasztja alá.

    és persze lehetne vitatkozni arról, hogy a fogyasztók valós érdekeit védik-e megfelelően...

    de a frissen kikerült index cikk szerint vannak még normális emberek felelős beosztásban. a nap legjobb híre.

    Volt olyan, hogy az eu keményen megbírságolta az ms-t? :P nem emlékszem :P

    "Az a jó minél nagyobb a verseny a szolgáltatók között, és tudunk választani": ez alapvetően igaz, csak egy szinten túl meg rá lehet faragni arra, ha elveted a méretgazdaságosság elvét. Tehát védeni kell a fogyasztók érdekeit, de, szerintem, a fogyasztók érdekeit kellene védeni, nem pedig azt, amiről Brüsszelben azt hiszik, hogy a fogyasztó érdeke.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #95590400 #28 üzenetére

    jaja, így szokott kezdődni, amikor pihenőre mész :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák