Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #18 üzenetére

    Ezek a kijelentések, általuk sugárzott negatív kép, azért vitatható, és a "mihez képest" is fontos tényező...

    Nem értem ezt a helyfoglalásos mizériát, mikor már XP-s időkben is szokás volt jobb helyeken többfelé partícionálni a merevlemezt. És bizony a rendszerpartíciónak (C) nem a hivatalos rendszerkövetelményként említett 1,5 GB-ot adtak értelmes helyeken, hanem 10-15 GB-ot legalább. Sőt szokás volt 20-30 GB-ot adni neki, ha normálisan használni is akarta az ember, sok programot telepíteni, miegymás. Ehhez képest az újabb Windowsok névleges 15-20 GB rendszerigénye és gyakorlati 30-50 GB alkalmazás nem is tűnik soknak. Főleg, hogy a nagy váltás Vista esetében volt és azóta (8 éve!) nem emelkedett különösebben, inkább szerényebb lett egy kicsit. Egy mostani Windows 10 telepítésemnél, driverek + programok+ frissítések + TH2 upgrade, csak 16 GB-ot foglal összesen a rendszer. Persze a TH2 után kellett neki egy lemezkanbatartós törlés.
    Mihez képest? Persze a nagy L betűs OS-családhoz képest sokat foglal, de a közelmúlt és jelen fényében, a több 100 GB-os és több TB-os háttértárak korában, azért korántsem akkora érvágás.

    Ezen a " A Windows SSD nélkül kínszenvedés" kijelentésen meg mindig jókat szoktam derülni... :D
    Én a mai napig használok (SSD mellett) HDD-n is Windowst, akár lassú 2,5" 5400-as notebook HDD-n is. Az, hogy kínszenvedés lenne, az azért túlzás... az a kínzás, mikor a régi 1 magos, 512 MB RAM, IDE 8 MB cache HDD-s gépen az XP-vel kell szórakozni. Azért egy mai gépen HDD alapon is elmegy normálisan a Win, főleg egy jobb, gyors SATA-s HDD-vel és más alkatrészekkel. Ja és nem kell i7 és társai sem hozzá. Akinél egy normális vason ez újabb rendszer XP-s példa módjára döcög, ott más gondok vannak...
    Mihez képest? SSD-vel persze, hogy gyorsabb a dolog, a bootolás, leállítás, programok megnyitása stb. Aki ehhez van szokva, annak utána nyilván lassú a HDD. Azt azonban hozzá kell tenni, hogy SSD minden rendszer alá jól jön. Telepítettem, próbálgattam én mostanában több L betűs csodát is, amik ugyan HDD-ről is mondhatni egész gyorsan mennek az eleve kisebb hardverigény miatt. De azért eléggé meglátszott ám ott is, mikor SSD volt alatta. Nemcsak a bootolás, de az egész OS működése jóval gyorsabbá vált. Aki utóbbihoz szokik hozzá és visszavált HDD alapra, nyilván nem lesz elájulva a sebességtől.

    Ami valóban szégyen, az az MSO helyfoglalása... a 2010-es és korábbiak még nem is annyira, de a 2013-as az ilyen téren katasztrófa... havonta 0,5 - 1 GB+ frissítések jönnek rá és szó szerint felzabálja a tárhelyet. Korábban csináltam egy 8.1 teszt telepítést 35 GB-os partícióra, amin a rendszer és a gyakori programok bőven elfértek. Az MSO 2013 pár hónap alatt majdnem teljesen felzabálta a tárhelyet, hiába lemezkarbantartóztam. Le kellett szedni és kapásból 14 GB szabadult fel.. :Y De más gépeken is probléma volt vele, ezért váltottam O365-re, aminél nincs ilyen gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák