Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    Legalább 20 éve ismerem. Az 1-es és a 2-es verziót nem láttam, de a 3-ast feltettem és a 3.1-et használtam is.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • cami][us

    senior tag

    A zikszpé volt az első és utolsó, persze nem az első OS a gépemen. A 7 is csak véletlenül került elém idén ősszel.

  • Z a hangya

    tag

    A Windows élt, él, és élni fog! :D

    "Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

  • zdanee

    őstag

    Ez itt a Windows 95 bétája, a Chicago Build 73. A start gomb még nem egészen úgy nézett ki:

    Bizony, ott figyel a kereső gombja, mint a 10-esben. A harmadik gomb itt a súgót hívja elő, szemben a 10-es task-váltójával. Jópofa, hogy ennek a gombhármasnak a koncepcióját 1993-ból végül visszahozták a 95-ben bevezetett Start menü 20 éves pályafutása és leépítése után.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • leeate

    senior tag

    És 30 éve egyre jobb: már 64 bites rendszert tud építeni az 1 bites felhasználókra. :DD (nem troll, nem kell mindenkinek mélyen érteni a számítógépekhez..)

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • Grodd

    tag

    Hát azért ez a 30 év kicsit csalóka. Csak a brand annyi idös, a Windows operációs rendszer csak 22 éves.

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Z a hangya #3 üzenetére

    Az Lenin... :))

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • DjFlanker

    aktív tag

    1996 és a 3.11 óta követem és használom, repül az idő :)

    Jó pilóta alagútban nem katapultál

  • Grodd

    tag

    válasz Grodd #10 üzenetére

    Jah, ezt elirtam, lassan 23 és fél éves az OS.
    3.1-et nem vettem figyelembe, igaz, azt nem sokan használták, valójában Daytona-tól (3.5) lehet számitani az idöszámitást...

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Grodd #13 üzenetére

    Jaja! :)

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • hallador

    addikt

    Komoly :D emlékszem még a Win95/98-ra komoly játékélmények fűynek hozzá, ma már csak filmen néyem meg amikkel akkor játszottam pl doom. A Win XP-t főleg munkára használtam, de a Windows 7 óta mióta a Windowsok erőforrászabáló szörnyek lettek váltottam másra.

    De respect.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz geri005 #17 üzenetére

    Nem a Windows 7 összeszarja magát 2 GB rammal, mikor frissíteni próbálom, minimum 4 GB kell hozzá, de az sem annyira tettszett, amikor a Windows-ok standardalizálták a 30 - 40 GB-os hdd foglalást. Ugyan mostanában ez már csökkent, de azért 30 GB sem kutya egy rendszernek.
    Ezt ma már az összes gép teljesíti de 2009-ben azért szíven ütött, hogy a 128 GB-os SSD-ből csak a Windows evett meg 40 GB-ot.
    A Folyamatos diskzabálás, aa Windows7 esetében már 20 GB-ot tesz ki az frissítés meg az Office ami azért picit szégyen. Van akinek ez marha nagy siker, de nekem csak idegesítő.
    A Mai Windows-ok sem változtattak ezen, csak a hardverek lettek sokkal jobbak.
    Ha nincs SSD a gépben akkor is kínszenvedés az egész.
    A Vista amit említettél még Istenes volt a Windows 7-8 mellett.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #18 üzenetére

    Ezek a kijelentések, általuk sugárzott negatív kép, azért vitatható, és a "mihez képest" is fontos tényező...

    Nem értem ezt a helyfoglalásos mizériát, mikor már XP-s időkben is szokás volt jobb helyeken többfelé partícionálni a merevlemezt. És bizony a rendszerpartíciónak (C) nem a hivatalos rendszerkövetelményként említett 1,5 GB-ot adtak értelmes helyeken, hanem 10-15 GB-ot legalább. Sőt szokás volt 20-30 GB-ot adni neki, ha normálisan használni is akarta az ember, sok programot telepíteni, miegymás. Ehhez képest az újabb Windowsok névleges 15-20 GB rendszerigénye és gyakorlati 30-50 GB alkalmazás nem is tűnik soknak. Főleg, hogy a nagy váltás Vista esetében volt és azóta (8 éve!) nem emelkedett különösebben, inkább szerényebb lett egy kicsit. Egy mostani Windows 10 telepítésemnél, driverek + programok+ frissítések + TH2 upgrade, csak 16 GB-ot foglal összesen a rendszer. Persze a TH2 után kellett neki egy lemezkanbatartós törlés.
    Mihez képest? Persze a nagy L betűs OS-családhoz képest sokat foglal, de a közelmúlt és jelen fényében, a több 100 GB-os és több TB-os háttértárak korában, azért korántsem akkora érvágás.

    Ezen a " A Windows SSD nélkül kínszenvedés" kijelentésen meg mindig jókat szoktam derülni... :D
    Én a mai napig használok (SSD mellett) HDD-n is Windowst, akár lassú 2,5" 5400-as notebook HDD-n is. Az, hogy kínszenvedés lenne, az azért túlzás... az a kínzás, mikor a régi 1 magos, 512 MB RAM, IDE 8 MB cache HDD-s gépen az XP-vel kell szórakozni. Azért egy mai gépen HDD alapon is elmegy normálisan a Win, főleg egy jobb, gyors SATA-s HDD-vel és más alkatrészekkel. Ja és nem kell i7 és társai sem hozzá. Akinél egy normális vason ez újabb rendszer XP-s példa módjára döcög, ott más gondok vannak...
    Mihez képest? SSD-vel persze, hogy gyorsabb a dolog, a bootolás, leállítás, programok megnyitása stb. Aki ehhez van szokva, annak utána nyilván lassú a HDD. Azt azonban hozzá kell tenni, hogy SSD minden rendszer alá jól jön. Telepítettem, próbálgattam én mostanában több L betűs csodát is, amik ugyan HDD-ről is mondhatni egész gyorsan mennek az eleve kisebb hardverigény miatt. De azért eléggé meglátszott ám ott is, mikor SSD volt alatta. Nemcsak a bootolás, de az egész OS működése jóval gyorsabbá vált. Aki utóbbihoz szokik hozzá és visszavált HDD alapra, nyilván nem lesz elájulva a sebességtől.

    Ami valóban szégyen, az az MSO helyfoglalása... a 2010-es és korábbiak még nem is annyira, de a 2013-as az ilyen téren katasztrófa... havonta 0,5 - 1 GB+ frissítések jönnek rá és szó szerint felzabálja a tárhelyet. Korábban csináltam egy 8.1 teszt telepítést 35 GB-os partícióra, amin a rendszer és a gyakori programok bőven elfértek. Az MSO 2013 pár hónap alatt majdnem teljesen felzabálta a tárhelyet, hiába lemezkarbantartóztam. Le kellett szedni és kapásból 14 GB szabadult fel.. :Y De más gépeken is probléma volt vele, ezért váltottam O365-re, aminél nincs ilyen gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Grodd #14 üzenetére

    90-es evekben kb csak a magyar korhazak 99,9%-ban. Arrol nem tehetnek hogy magan celra akkor horror ara volt.

    just sayin...

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #19 üzenetére

    Ez eléggé microsoftos csúsztatás megint amit leírsz, ilyen minden ingyen van főleg az előforrás csak vegyél windózt, ugrálsz az időben, de hiába, mert az embereket csak az ms nézi hülyének, amúgy nem azok nekem sem annyira tudja megmagyarázni az ms, hogy 10 év alatt hogy lett egy rendszerből hirtelen 15*- ös helyfoglalásra szükség, ugyan tudjuk, hogy az ms terminológiában az erőforrás 0 $, csak akkor vajon a gyártók miért nem 1TB-os ssd osztogatnak 16 GB rammal a 150 000 Ft-os gépekbe? Mihez képest jogos az MS gyakorlatilag mindenhez képest egy ocska cég lett az elmúlt 10 évben érzik is ezt...

    És igaz. Csak egy példa az MS trollokra: [link]

    A hozzászólásokban minden benne van, Érdekel az MS-nak akkor nincs ingyen az erőforrás amikor Ő adja, picit lett szánalmas ez a cég csak.

    De a konkrétumok amikkel ismét csúsztattál, újszülöttnek minden vicc új, de aki mondjuk 20 éve benne van a popszakmában azt ne nézd hülyének:

    Nem értem ezt a helyfoglalásos mizériát, mikor már XP-s időkben is szokás volt jobb helyeken többfelé partícionálni a merevlemezt. És bizony a rendszerpartíciónak (C) nem a hivatalos rendszerkövetelményként említett 1,5 GB-ot adtak értelmes helyeken, hanem 10-15 GB-ot legalább. Sőt szokás volt 20-30 GB-ot adni neki, ha normálisan használni is akarta az ember, sok programot telepíteni, miegymás.

    Ebből azt hagytad ki, hogy mikor megjelent a Windows XP, akkor valóban 2 GB elég volt neki, amikor bevezették a Windows XP SP3-at, és feltettek rá egy Office 2010-et akkor hirtelen 22 - 25 GB-lett a disk foglalása, ugrottál az időben 9 évet, de azzal nincs túl sok említés, hogy a röpke 15*-örös helyfoglalás miből fakad? Értem én, hogy ingyen van az erőforrás, csak akkor az MS miért spórol, mikor cloudot oszt...

    Ehhez képest az újabb Windowsok névleges 15-20 GB rendszerigénye és gyakorlati 30-50 GB alkalmazás nem is tűnik soknak. Főleg, hogy a nagy váltás Vista esetében volt és azóta (8 éve!) nem emelkedett különösebben, inkább szerényebb lett egy kicsit. Egy mostani Windows 10 telepítésemnél, driverek + programok+ frissítések + TH2 upgrade, csak 16 GB-ot foglal összesen a rendszer. Persze a TH2 után kellett neki egy lemezkanbatartós törlés.

    Főleg mert egy értelmesebb 250 GB környéki SSD még mindig 30 000 Ft felett van és nagyon nem osztogatják még akkor sem ha "ingyen" van.

    Biztosan valamit én rontok el, vagy csak a szokásos csúsztatás.

    Mihez képest? Persze a nagy L betűs OS-családhoz képest sokat foglal, de a közelmúlt és jelen fényében, a több 100 GB-os és több TB-os háttértárak korában, azért korántsem akkora érvágás.

    A MS-nek nem de a usernek igen.

    Ezen a " A Windows SSD nélkül kínszenvedés" kijelentésen meg mindig jókat szoktam derülni... :D

    Aki mondjuk 3 éve használ Windows 7-et és folyamatosan azt hallgatják az alkalmazottjaim, hogy ez milyen egy lassú szar, és havonta 2 - 3 órát frissít, meg 0,5 - 1 órán keresztül teker a Windows mikor mennének haza, mert akkor támadt kedve frissíteni a Windows-nak nekik ez megnyugtató élményt ad.

    Én a mai napig használok (SSD mellett) HDD-n is Windowst, akár lassú 2,5" 5400-as notebook HDD-n is. Az, hogy kínszenvedés lenne, az azért túlzás...

    Ugye mihez képest.

    az a kínzás, mikor a régi 1 magos, 512 MB RAM, IDE 8 MB cache HDD-s gépen az XP-vel kell szórakozni.

    Igen amikor hirtelen a Windows XP-nek 2 - 3 GB ram kellett meg az alaprendszernek is 15 - 20 GB disk, az SP3 korszakban amikor a user, meg a rendszergazda értetlenül állt a gép előtt hogy mi a franc történt, hogy a rendszer semmivel sem tud többet de mégis 3* kellett volna gépet cserélni, mert olyan lassú lett 6 - 8 év alatt? Na igen ez ismerős, persze azon felül, hogy az erőforrás "ingyen" van de elméletileg az XP elszaladgál egy Pentium II-n [link], de még a Windows 7 is elszaladgál egy Pentium III-on [link].

    Te érzel ebben csúsztatást? - én igen... :)

    Mihez képest? SSD-vel persze, hogy gyorsabb a dolog, a bootolás, leállítás, programok megnyitása stb. Aki ehhez van szokva, annak utána nyilván lassú a HDD. Azt azonban hozzá kell tenni, hogy SSD minden rendszer alá jól jön. Telepítettem, próbálgattam én mostanában több L betűs csodát is, amik ugyan HDD-ről is mondhatni egész gyorsan mennek az eleve kisebb hardverigény miatt. De azért eléggé meglátszott ám ott is, mikor SSD volt alatta. Nemcsak a bootolás, de az egész OS működése jóval gyorsabbá vált. Aki utóbbihoz szokik hozzá és visszavált HDD alapra, nyilván nem lesz elájulva a sebességtől.

    Azért számomra elég érzékeny, pont, hogy egy szerencsétlen nagyobb 2 - 300 MB-os tömörített file-t egy rendszer 2 perc alatt nyit meg, majd elkezdi kibontani, 30 sec, alatt vagy 10 sec alatt. Az első a HDD-s Windows 7, lehet hogy neked nem fontos nekem az.

    Aki utóbbihoz szokik hozzá és visszavált HDD alapra, nyilván nem lesz elájulva a sebességtől.

    Csak éppen a Windows 7/8/8.1/10 SSD nélkül nem sok mindenre jó, vagy van a gépben 8 - 12 GB ram, amivel az előtekintő lapozás a rendszer felét beleteszi a ramba, a Windows bármennyi ramot megeszik, más rendszerek is csak más rendszerek a Windows helyfoglalásának 5-ét teszik ki. Ezért harmad annyi memória is elég nekik.

    Ez egyszerű arányszámítás, a Windows akkora lett, hogy a sima HDD egyszerűen belassítja a rendszert, ha nincs mellette legalább 8 GB ram. Vagy még több. Lehet ezt szépíteni, meg csúsztatni, de aki benne van a pop szakmában nehéz megmagyarázni, hogy ez egy nagyszerű állapot, és főleg ez miért is jó a usernek?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #21 üzenetére

    "Ingyen van az erőforrás" - ilyet ki állított, ejnye...? De mikor manapság egyre olcsóbb és már pl. a leggagyibb 70 ezres laptopok is megfelelnek a követelményeknek, akkor eleve kár túldramatizálni.

    A Win10 példánál én leírtam pontosan, hogy milyen telepítés és a népszerű, szükséges programok vannak fent + volt lemezkarbantartó volt használva. Erre, csak hogy bizonygasd az igazad, ideraksz egy screenshotot, amin ki tudja milyen programok vannak feltelepítve. Ráadásul nem hiszem, hogy használva volt a lemezkarbantartó...ez valójában mit is bizonyít? Ha az ember eleve megpakolja combos tervezőprogramokkal, játékokkal, nem 365, hanem normál MSO-val, akkor annak persze, hogy kell a hely. Ilyen szoftverekkel más OS-ek sem állnak meg 5-10 GB-os méretnél, már amelyikre vannak ilyenek egyáltalán...

    Ráadásul nem kell mindenkinek kell 250 GB-os SSD. Átlag felhasználásra bőven egy 120-as is, ami kijön akár 15k-ból. Nem mki pakol rá 3-4 db OS-t és társai. + Adattárnak ár szinten, 15k-ért 500 GB-os, 20k-ért 1 TB-os, 20-25k között pedig 1,75 TB 2,5" külső vinyót tud venni. De még olcsóbban ugyanezen méreteket akár a laptopba is bepakolhatja az ODD helyére. Nem hiszem, hogy ez manapság olyan hű de költséges, az átlagember számára annyira elérhetetlen lenne dolog lenne. Vagy épp csak noti gyári 500 GB-os HDD-jét átpakolja egy olcsó külső házba és máris kész a + tárhely. Asztali PC-nél is szintén sokan vesznek egy kisebb SSD-t és nagy tárolókapacitású HDD kombót, ami megint nem csillagászati összeg.

    Na meg otthoni, de inkább vállalati környezetben, ha az irodai gépek, annyira használhatatlanul lassúak, az inkább az IT hiányossága...érdekes, hogy nálunk, vagy más cégeknél, ahol jártam, nem igen találkoztam ilyen drasztikus problémával. A jellemzően Win7, mondhatni viszonylag gyorsan működött HDD-ről is, megfelelően be volt állítva és az alkalmazottnak nem volt jogköre szétcseszni a rendszert. Ahol ez annyira nem megy, hát ott márpedig valami nem kerek.

    Ez a 7/8.1/10 SSD és 8 - 12 GB RAM semmire nem jó, meg a hónap csúsztatása... :DD Milyen érdekes, hogy céges, de akár otthoni környezetben is használják sokan ilyen csúcsösszetevők hiányában. Ha annyira használhatatlan lenne, akkor nem is értem hogy sikerül nekik, vagy mért nem cserélnek pikk-pakk rendszert, hiszen elvileg annyira zavarnia kéne őket? :D
    Meg úgy látszik a hivatalos rendszerkövetelmények terén is kis fogalomzavar van...az csak arra vonatkozik, hogy mi az a minimum konfiguráció, amin képes az OS elfutni. Nem arra, hogy élvezhetően és gyorsan működik rajta. Voltak erről is írások logout-on szép számmal.

    =========================================================

    Az egész felvetéseddel csak annyi a picike probléma, hogy a lényeget szokás szerint nem tudod igazolni a gyakorlatban... állítod, hogy mekkora, hatalmas erőforrások kellenek, bizonyos vasak nélkül szó szerint használhatatlan, ez mindenkinek mekkora problémát jelent stb. Ha ez ténylegesen így van, akkor azok a "mindenkik" mért nem használnak céges és otthoni környezetben más rendszert, aminek szerényebbek a követelményei?? Ha a szokásos dolgokat, támogatottság hiányát stb. levonjuk, még akkor is ott tartunk, hogy valójában korántsem mindenkinél akkora probléma, mint amilyennek próbálod beállítani.
    Tehát, mivel érdemben nem tudod alátámasztani széles körre levetítve, így annyira nem érdemes hangoztatni, hogy igazából csak egy másik rendszer lehet a megoldás... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • cami][us

    senior tag

    válasz hallador #21 üzenetére

    Erről csak annyit, hogy a headless windows sokkal lassabb, mint a linuxos verziók, asztali rendszert pedig nem is merték bevállalni. Mondjuk lehet hogy nem fair az összehasonlítás, de ha akarnak valamit iot téren akkor meg kéne húzniuk magukat nagyon keményen, de az eddigiek szerint a bloatware útját járják. A desktop meg ma már... :D

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #22 üzenetére

    "Ingyen van az erőforrás" - ilyet ki állított, ejnye...? De mikor manapság egyre olcsóbb és már pl. a leggagyibb 70 ezres laptopok is megfelelnek a követelményeknek, akkor eleve kár túldramatizálni.

    Gál Tamás az összes Hyper-V tanfolyamon ezt állítja. Állítólag ért hozzá, vajon lehet valami köze az embernek az MS-hez?

    A Win10 példánál én leírtam pontosan, hogy milyen telepítés és a népszerű, szükséges programok vannak fent + volt lemezkarbantartó volt használva. Erre, csak hogy bizonygasd az igazad, ideraksz egy screenshotot, amin ki tudja milyen programok vannak feltelepítve. Ráadásul nem hiszem, hogy használva volt a lemezkarbantartó...ez valójában mit is bizonyít? Ha az ember eleve megpakolja combos tervezőprogramokkal, játékokkal, nem 365, hanem normál MSO-val, akkor annak persze, hogy kell a hely. Ilyen szoftverekkel más OS-ek sem állnak meg 5-10 GB-os méretnél, már amelyikre vannak ilyenek egyáltalán...

    Nem, eddig, ha 1000 emberből 990 szerintem egyetért a helyfoglalással, kivételek vannak. Ez egy sima irodai rendszer, én nem akarok semmit bizonyítani nem én állítók eddig olyat ami messzebb áll a valóságtól.

    Ráadásul nem kell mindenkinek kell 250 GB-os SSD. Átlag felhasználásra bőven egy 120-as is, ami kijön akár 15k-ból. Nem mki pakol rá 3-4 db OS-t és társai. + Adattárnak ár szinten, 15k-ért 500 GB-os, 20k-ért 1 TB-os, 20-25k között pedig 1,75 TB 2,5" külső vinyót tud venni. De még olcsóbban ugyanezen méreteket akár a laptopba is bepakolhatja az ODD helyére. Nem hiszem, hogy ez manapság olyan hű de költséges, az átlagember számára annyira elérhetetlen lenne dolog lenne. Vagy épp csak noti gyári 500 GB-os HDD-jét átpakolja egy olcsó külső házba és máris kész a + tárhely. Asztali PC-nél is szintén sokan vesznek egy kisebb SSD-t és nagy tárolókapacitású HDD kombót, ami megint nem csillagászati összeg.

    Vegyük csak az alap notebook konfigurációkat, abban a 128 GB SSD is horribilis ha azzal veszed meg nem pedig még 250 GB. Ugye induljunk ki abból, hogy a legtöbb user nem informatikus, vagy szervizes. Mert a PC használók 99 % nem az ugye? Ezek amiket leírsz megint kb mindenki ért a számítógéphez, de ugye azért tudjuk, hogy aki elmondja hogy ért az sem igazán! De ez olyan, hogy az erőforrás ingyen van.

    Na meg otthoni, de inkább vállalati környezetben, ha az irodai gépek, annyira használhatatlanul lassúak, az inkább az IT hiányossága...érdekes, hogy nálunk, vagy más cégeknél, ahol jártam, nem igen találkoztam ilyen drasztikus problémával. A jellemzően Win7, mondhatni viszonylag gyorsan működött HDD-ről is, megfelelően be volt állítva és az alkalmazottnak nem volt jogköre szétcseszni a rendszert. Ahol ez annyira nem megy, hát ott márpedig valami nem kerek.

    Nem kerek hogy az SCCM egy rakás .... Meg az sem, hogy a Windows 7 frissítések már kb + 15 GB-nál tartanak az alaprendszer méretéhez képest, lassú mint a dög a rendszer. Erről van szó, és nem arról, hogy nem kerek a technika, más rendszerekkel ez a gép miért száguld? Ezt még elmondhatnád.

    Ez a 7/8.1/10 SSD és 8 - 12 GB RAM semmire nem jó, meg a hónap csúsztatása... :DD Milyen érdekes, hogy céges, de akár otthoni környezetben is használják sokan ilyen csúcsösszetevők hiányában. Ha annyira használhatatlan lenne, akkor nem is értem hogy sikerül nekik, vagy mért nem cserélnek pikk-pakk rendszert, hiszen elvileg annyira zavarnia kéne őket? :D

    Én igen az ember lusta nem akar tanulni, ezt ismeri az MS ki is használja, ennyi. Ne csúsztass!!! Tudom, hogy MS meg minden, de nem azt mondtam, hogy kell 8 - 12 GB ram, hanem azt, hogyha értelmes sebességgel akarod használni akkor kell, ugye azért érzed a különbséget? Reméljük...

    Meg úgy látszik a hivatalos rendszerkövetelmények terén is kis fogalomzavar van...az csak arra vonatkozik, hogy mi az a minimum konfiguráció, amin képes az OS elfutni. Nem arra, hogy élvezhetően és gyorsan működik rajta. Voltak erről is írások logout-on szép számmal.

    Fogalomzavar ott van, hogy az MS folyamatosan csúsztat, csak ezzel az a baj, hogy még Ballmer aki egy bohoc, de Managernek első osztályú, is azt mondja, hogy az MS egy nem jó irányba megy.

    [link]

    Ugyan tudjuk, hogy a tablet "senkinek" nem kell, de azért Ballmer nem hülye pontosan látja, hogy az MS megint 0 munkával akar 100 %-os hasznot szerezni. Na ez elment a 90-es években, de mikor már van konkurencia is, akkor bizony ez kevés lesz.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #24 üzenetére

    Én szerinted én "Ő" vagyok? Ennyi erővel adjak a szádba én is olyan gondolatokat, amiket más állított? Nem hiszem, hogy ezt kéne tenni.
    1000-ból...persze, a mai, egyre nagyobb háttértárak korában, a 15 vs. 40 GB lesz a fő téma egy csoport 99% esetében...hogyne. Max MS haterek körében. :D
    Csak ott bukik az elméleted, hogy egy 2,5" 500 GB, 5400 RPM HDD-ról is elmegy a Windows, mondhatni megfelelően. Egy átlagembernek 4 GB RAM mellett netezésre és a szokásos dolgokra bőven jó lehet. De a gépbe egy külön megvett olcsóbb SSD és csere se nagy ritkaság manapság. Egy 120-as meg bőven elég az átlagos felhasználóknak, de akár itt a PH!-n is sok usernek. Mivel a legtöbben a 120 GB-os típusokat veszik.

    Viszont teljesen felesleges tovább magyarázni és ragozni....ezzel az egésszel te csak azt akarod bizonygatni, hogy ott van egy másik rendszer, ami kisebb erőforrásigénye miatt egy átlag gépen is gyorsabban fut(hat) és emiatt is azt kéne használnia mindenkinek. Erőforrás dolog mondhatni igaz, az ok, elismerjük. Viszont ott csúszik el az egész vágyálmod, hogy ez a széles körben vett gyakorlatkan nem nagyon akar igazolódni... :D Csak azért nem fog az emberek többsége OS-t cserélni se cégnél, se otthon, mert bizonyos, fentebb felsorolt előnyök megvannak, de mellette kapnának a nyakukba egy jó adag kontrát is. És mivel ezen állapotnak nem tudod semmivel alátámasztani és bizonyítani az ellenkezőjét, így ugyan lehet elmélkedni a témáról, ha ekkora örömet okoz, de lényegében totál felesleges... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #25 üzenetére

    Én szerinted én "Ő" vagyok? Ennyi erővel adjak a szádba én is olyan gondolatokat, amiket más állított? Nem hiszem, hogy ezt kéne tenni.

    Ebben igazad van, de azt gondolom, hogy Magyarországon a mérnökök szemében "Ő" a Microsoft arca. Ezért ha mond valamit igen is sajnos olyan mintha maga a Microsoft mondaná, mert rengeteg ember azonosítja Őt a Microfoft-al.

    1000-ból...persze, a mai, egyre nagyobb háttértárak korában, a 15 vs. 40 GB lesz a fő téma egy csoport 99% esetében...hogyne. Max MS haterek körében. :D

    Én nem vagyok MS hater, csak éppen vannak dolgok amik nem tettszenek ez van.

    Csak ott bukik az elméleted, hogy egy 2,5" 500 GB, 5400 RPM HDD-ról is elmegy a Windows, mondhatni megfelelően. Egy átlagembernek 4 GB RAM mellett netezésre és a szokásos dolgokra bőven jó lehet.

    Csak van aki dolgozik is vele neki nem megy ez el. És sok hely van, ahol nem akarnak plusz pénzt beletenni a gépbe.

    De a gépbe egy külön megvett olcsóbb SSD és csere se nagy ritkaság manapság. Egy 120-as meg bőven elég az átlagos felhasználóknak, de akár itt a PH!-n is sok usernek. Mivel a legtöbben a 120 GB-os típusokat veszik.

    Azokkal a gépekkel mi a helyzet amik azonnali jótállásvesztést szenved, még akkor is ha a boltba megbontják? Mert van pár márka ami direkt le van ragasztva, hogy ne tudj belenyúlni.

    Viszont teljesen felesleges tovább magyarázni és ragozni....ezzel az egésszel te csak azt akarod bizonygatni, hogy ott van egy másik rendszer, ami kisebb erőforrásigénye miatt egy átlag gépen is gyorsabban fut(hat) és emiatt is azt kéne használnia mindenkinek. Erőforrás dolog mondhatni igaz, az ok, elismerjük. Viszont ott csúszik el az egész vágyálmod, hogy ez a széles körben vett gyakorlatkan nem nagyon akar igazolódni... :D

    Még!

    Csak azért nem fog az emberek többsége OS-t cserélni se cégnél, se otthon, mert bizonyos, fentebb felsorolt előnyök megvannak, de mellette kapnának a nyakukba egy jó adag kontrát is. És mivel ezen állapotnak nem tudod semmivel alátámasztani és bizonyítani az ellenkezőjét, így ugyan lehet elmélkedni a témáról, ha ekkora örömet okoz, de lényegében totál felesleges... ;)

    Pontosan így van, ameddig az embereket hülyének lehet nézni, és hagyják is nincs mit tenni, addig az MS-hez hasonló cégek jól járnak, ez az emberek problémája. :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #26 üzenetére

    Á, nem... ;]

    Használhatóság, sebesség terén, ha csak azokat az irodai gépeken nézem Win7-tel, ahol megfordultam eddig , többségében nem volt se SSD, se i7, se 8 GB+ RAM. Mégis, rá lehetett fogni, hogy megfelelő sebességgel fut a rendszer. Lehetett volna gyorsabb is akár, de hogy használhatatlan, az merő túlzás. Már önmagában egy jó 7200-as HDD is (sokat) számít.
    Laptop + SSD dologgal megfogtál, hirtelen nem gondoltam bele, hogy vannak gyártók, akik nem tolerálják.
    Majd kérdezd meg tőlük, hogy tényleg akkora probléma-e nekik és feltétlenül másra (Apple termékeken kívül) vágynak! ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák