Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    válasz bambano #37 üzenetére

    Én is így emlékszek. Kínai szakközépiskolákból és egyéb állami intézményekből törtek fel a szervert. Ha nem lenne sáros a kínai kormány akkor kiadta volna a felelőseket, ami nem történt meg.
    Egyébként sem hiszem, hogy a kínai iskolákban tananyag az, hogy: "Hogyan törjük fel a Google szerverét?" :U
    Az a vicc az egészben ha már a kínaiak szaglászni akarnak, akkor tették volna úgy, hogy ne bukjanak le. :)) Tipikus balf..sz megoldás. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bambano #37 üzenetére

    értem. ezek szerint azokat a híreket is elhitted fenntartások nélkül, amikor a lapok kínai riporterek fényképeit úgy vágták/manipulálták, hogy a saját mondanivalójukat támasszák alá velük a tibeti zavargások idején.
    tudod a szkepticizmus és az elfogultság közt az a különbség, hogy a szkeptikus az mindkét féllel szemben gyanakvó lenne...

    Kína számára a google egy olyan cég, amit nem tudnak ellenőrizni (mivel külföldi), és ami nem hajlandó velük együttműködni (ezt nem én gondolom, hanem ez a hivatalos álláspont). de még ha arról is lenne szó, hogy a kínaiak megszegték a törvényt (milyen törvényt amúgy? az amerikait?), az sem jogosítja fel a google-t ugyanerre. még a rendőrséget, vagy egyéb hivatalos szervet sem jogosít fel semmi a törvénysértésre, akkor hol van mégis ezekhez képest a google?
    ha továbbra a tényszerűen bizonyítható dolgoknál tartunk, akkor jelenleg az bizonyított, hogy a google megszegett törvényeket (mármint Kínában megszegte a kínai törvényeket). arra továbbra sincs semmilyen bizonyítéka senkinek, hogy a kínai kormány megszegett volna bármit is.
    vagy szerinted az helyes lenne, hogy egy multi kérésére betekintést engednek a belügyeikbe, nyomozásaikba a kínaiak, csak azért, mert az feldobott a köztudatba néhány IP címet?

Új hozzászólás Aktív témák