Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #16820480 #34 üzenetére

    Nem köteles senki értelmezni azt a részt a hsz-emből, hogyha egy internet szolgáltató címtartományából támadás ér valakit, akkor az internet szolgáltatónak vannak kötelezettségei. A világon nincs egyetlen cím sem, amihez ne lenne felelős rendelve, aki nem feltétlenül a végfelhasználó, még nem is feltétlenül a végfelhasználó internet szolgáltatójának illetékese (bár az optimális eset ez), lehet, hogy csak valamelyik nagy országos gerinchálózati szolgáltató illetékese.

    A guglinak nem kell kinyomoznia, kié az ip. Azt az illetékes kínai felelősnek, hatóságnak kell megmondania a gugli számára. Ha Kína együttműködött volna a guglival, nincs botrány.

    Egyébként ezt az egészet nem úgy mondom, mintha elhinném, hogy Kicsi Hong crackel a karosszékéből, hanem úgy, mint aki elhiszi a The New York Times hírét, miszerint kínai egyetemről meg egy szakközépiskolából törögettek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #16820480 #40 üzenetére

    Azért az túlzás lenne állítani, hogy én elfogult vagyok a google irányába... Ha követnéd, amit írni szoktam, tudnád, hogy nagyobb gazembernek tartom őket, mint az ms-t. A saját listámon a gugli az első.

    "vagy szerinted az helyes lenne, hogy egy multi kérésére betekintést engednek a belügyeikbe, nyomozásaikba a kínaiak": mi lenne, ha elfogadnád végre, hogy minden tiszességes országban ezt TÖRVÉNYEK írják elő??? Minden tisztességes országban az internet használatához kitűzik azt a célt, hogy amennyiben valaki nem elfogadható módon használta a netet, úgy lennie kell a törvényben eljárásnak, amivel az illető kiléte felderíthető? Csak úgy kaphatsz ip címet, ha van hozzá felelős. Ha Kína nem akarja megtartani azokat a szabályokat, amiket az egész világon rajta kívül minden normális ország megtart, akkor ne csatlakozzon a netre.

    Kiderült hivatalosan, hogy honnan hekkelték a guglit? Nem derült ki. Ha jól értem, ezt állítod te is. Ez a tény önmagában bizonyítja, hogy Kína nem hajlandó követni azokat a szabályokat, amiket az internetes közösség többi része követ és kívánatosnak tart.

    Attól tartok, nem én vagyok gugli elfogult, te vagy kína mániás.

    A gugli nem hajlandó együttműködni Kínával? rotfl de nagyon rotfl. Eddig is cenzúrázta a találatait, méghogy nem működött együtt... A kínai keresést most is kínai felségterületen, kínai szabályoknak megfelelő szerverek végzik. Miben nem működik együtt? Másképp kérdezem, milyen lehetőségei vannak nem együttműködni? Hint: semmilyen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák