Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MichaelSD

    őstag

    válasz t72killer #41 üzenetére

    Nem, a user installkor választhassa ki milyen böngészőt akar. Átlag user nem biztos, hogy tud és akar programot telepíteni és pontosan ezzel (is) él vissza az MS az EU szerint.

    A Linux nem jó érv, a monopol helyzet miatt. És nem a vásárlók miatt, de ezt más topikokban pro és kontra kitárgyaltuk.

    #42 Ezért támogatja az EU és sok ország kormány a Linuxos kezdeményezéseket.

    [ Szerkesztve ]

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • attila9988

    őstag

    válasz t72killer #41 üzenetére

    sajnos a 8as sem igazán szabványkövető, az acid3-on 20 pontot értem el vele, míg operával ("régi" 9.64-es) 85-öt.

    Mondjuk hogy valamivel "szabványosabb" mint a régebbiek voltak..:D De ha megfelelő mértékűre zsugorodik majd a részesedése, akkor a microsoft saját érdekből megfelelően fogja majd összekalapálni a következő változatot..

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #41 üzenetére

    Bocs, de most két hsz alatt komplett hülyét csináltál Magadból.

    Előbb linkeltél egy felmérést, amiből kiemelted azt az információt, ami Neked lényeges, holott egyben nézve az egészet, már nem is biztos, hogy úgy van, ahogy állítod:

    "...Egy a napokban közzétett tanulmányban az olvasható, hogy a tavalyi év átlagát tekintve a Mozilla böngészője nyújtja a legtöbb támadási felületet. A Secunia jelentéséből kiderül, hogy 2008-ban a Firefox-on nem kevesebb, mint 115 biztonsági rést fedeztek fel, ami négyszer több, mint a konkurenseknél észlelt szám. A piacvezető Exploreren mindössze 32 hibát találtak a szakemberek, az Apple 32, az Opera pedig 30 sebezhetőségről számolt be. Mindennek ellenére a Mozilla volt a leggyorsabb a hibák javításában. Míg az alapítványnak 43 napjába telt átlagban, hogy befoltozza a réseket, addig a redmondi konszern ennél jóval többet, 110 napot töltött el a nulladik napi hibák orvoslásával. A Mozilla például a napokban is kiadta böngészőszoftvere legújabb verzióját, ami nyolc javítófoltot tartalmaz. (Több forrás szerint ezen cikk alapjául szolgáló kutatás hamis (-ított) adatra épül, melyeknek célja az Internet Explorer lehetséges rehabilitálása.) /A szerk./ (forrás: http://hirek.prim.hu/cikk/71862/)..."

    A userek meg valószínűleg nem azért fizetnek 3-400 USD-t egy OS-ért, mert annyival jobb, mint az ingyenes Linux, hanem mert mexokták, meg mert a Linuxnak van pár év hátránya a Microsoft OS-ekkel szemben - már ami a kort illeti, mert képességekben meg néha fényévekkel jár a Windows előtt, lásd pl. csomagkezelés, hálózattranszparens grafikus felület. Az egyik oldalon van egy irgalmatlan nagy pénzforrásokkal megtámogatott marketing-gépezet (pl. a fentihez hasonló tanulmányok szponzorálására), a másik oldalon nincs. Az egyik oldalon van egy - a trösztellenes törvényeket is semmibe vevő - marketing-gépezet, a másikon nincs.

    Mégegyébként: az asztali OS-ek piacán a Windows fölénye/monopóliuma "természetes" módon alakult ki - már amennyire természetes olyan területen monopolhelyzetbe kerülni, ahol nincs versenytárs. Viszont ezt a fölényt kihasználta a böngészőpiacon is, ami már üldözendő - ennek lett következménye az első böngészőháború megnyerése. Annak a "győzelemnek" meg az, hogy évekig kaptuk a pofánkba a "remek és szabványos" IE6-ot...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák