Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz Hieronymus #9 üzenetére

    Lehet, az emberiségnek csak egyetlen feladata van. Az, hogy megteremtse a következő értelmes létformát.
    Ezt kizárhatjuk. Emberből sem igyekszik az emberiség a legokosabbat szintetizálni, az értelemnek nincs nagy jelentősége. Arra vannak utaló jelek hogy olyat szeretne az emberiség, amit értelmesnek lát, de túl következetlen hogy ez legyen a tényleges célja. Talán az emberiség látszólagos őrültsége valami folyamatot szolgál , ami az agyban idővel fizikai változásokat okoz(nagyobb lesz, vagy összemegy), így fejlődik valamifelé amit nem látunk még, és több 1000 év jegyzetelés fog kelleni.

    Kérek egy számot a jútútú

  • ddekany

    veterán

    válasz Hieronymus #9 üzenetére

    Ha mindenben lényegseben jobb nálad intellektuálisan egy mestersége valami, az más felállás, mint amikor csak szűk területeken jobb (mint a ChatGPT). Mindig van nálad okosabb ember is, igen. De nem mindegy hogy mennyivel okosabb. De főleg, ha születik vmi zseni, nem fog történelmi léptékben mérve egy pillanat alatt az összes ember lecserélődni egy hasonló képességűre, mert hiszen ez az ember legújabb, legjobb verziója, szóval miért is ne. A másolhatóság, és kombinálhatóság (főleg ha lesz multi-agent AI) nagyon durva képesség.

    "A mai szinten egyetlen önálló gondolata sincs ezeknek a rendszereknek."

    Mennyire kell valaminek eredetinek lennie, hogy önálló gondolatnak számítson? Embernél is minden gondolat valami meglévő tudásból lett kikövetkeztetve, összerakva. Az én fogalmaim szerint már most is vannak önálló gondolatai. A legfőbb intellektuáluis korlátozás jelenleg talán az, hogy nincs mellé téve még egy ügynök, ami egy több lépéses gondolkodást, egy belső dialógust vezérelne. Pontosabban ChatGPT esetén nincs ilyen, de aztán vannak amatőr próbálkozások, mint a SmartGPT, vagy az ismertebb AutoGTP. Gyanítom ennek egy jóval kifinomultabb formája lesz az egyik dolog, amivel az OpenAI következőnek robbantani fog. Az MS fejlesztő konferencián Karpathy is előjött ezzel gondolattal a ChatGPT-vel kapcsolatos elődadásán, hogy ez hiányzik (a "system 2" gondolkodás).

    Elpusztítható egy AI, ha miden példányát (mint akár biztonsági másolatait) kikapcsolod, megsemmisítik az emberek, vagy talán egy konkurens AI, vagy akár egy természeti katasztrófa. Ezért AI esetén is releváns az életösztön.

    "Lehet, az emberiségnek csak egyetlen feladata van. Az, hogy megteremtse a következő értelmes létformát."

    Igen, én erre is tippelek, hogy hacsak nem írtja ki magát az emberiség még mielőtt az AI elérné a kellően magas szintet, ezt a feladatot fogja véghez vinni. Akár akarták az egyedek, akár nem, látszólag rendszer szinten erre törekedünk. Amint elérjük az ehhez szükséges intelligenciát, megcsináljuk a nálunk fejlettebb létformát. Csak én egyben azt is valószínűsítem, hogy az után, így vagy úgy, de hamar ki is pusztulunk (de ezeket már máshol feszegettem, hogy miért).

Új hozzászólás Aktív témák