Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Tasunkó #10 üzenetére

    Ez így egy isteni tervnek hangzik ahogy írod. Nem szeretem én sem a csak úgy vannak a dolgok, nem kell ezt túlgondolni fennkölt eszméjét, de nem törvényszerű bármiféle cél az evolúció síkján. A katona is menetel cél nélkül, utasítás szerint - nah; nem könnyű kijönni a célkeresésből/eredő, mögöttes feltételezéséből. Van a szolgaian teljesítő embertípus, ami a tetejébe nem él a kíváncsi intézményével, hosszútávon sem, a teljesített táv, részmunkafeladat célját illetően. Nem kíváncsi a kíváncsiságra sem, ezt elég nehéz értenem, de létező. Ha belőlük indulunk ki, mégis csak van olyan, hogy nincs egy nagyobb, nincs egész kép, nincs valami felé haladás. Ami mégis van, hiszen az entrópia létezésére jutott számos megközelítés. Abbahagyom, mert nincs vége... :D

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tasunkó #15 üzenetére

    "Ugyanakkor hihetetlen számba megy, amikor az igazi ötlet van megjutalmazva, legtöbbször felszínre sem hozzák, és csak egy pici rész az ami felfedezésszerűen kapcsolódik egy emberhez, akit aztán megjutalmazunk. Így az igazi zsenik 99,9 százaléka eltűnik, mintha sose lett volna, még a nevüket sem tudjuk, jó esetben nem halnak éhen.

    Ha éhen nem is de meghaltak.

    Egy dolgot azért érdemes figyelembe venned. Einstein képes volt az ismeretanyag darabjaiból kirakni a mozaikot. Megalkotni az elméleteit. Sokan rátaláltak valamire, publikálták, de nem látták a tágabb összefüggéseket. Einstein értette és megértette. Előre megmondta milyen jelenségeknek kell előfordulnia. Mára a fekete lyukakat is megtaláltuk.

    Van egy jobb példám.
    Szinte minden találmányának volt előzménye. Maga az izzólámpa nem a saját találmánya, de az az izzólámpa, ami tömeggyártásra alkalmas és tartós volt, az ő nevéhez kötődik.
    Az első munkahelyemen volt egy emberke. Zseniális volt a maga módján. Több problémára talált látszólag jó megoldást. De egyiket sem tudta megvalósítani. Ő volt az anti Edison.

    "Inkább úgy tűnik hogy egy magasabb értelem céltalan irtására vagyunk programozva."

    Félelem az ismeretlentől. Még nincs, de már retteghetünk tőle. A legjobb védekezés a támadás. Ha tönkretettük, biztosan nem tud ártani. Az esetleges előnyök érdektelenek, mert legalább nincs hátrány és veszteség.

    Erre rátol még egy lapáttal az irodalom. Olyan mesét, ahol az ember és az AI boldogan él egymás mellet, egymás örömére, még esti mesének sem lehet előadni a három éves gyereknek, mert borzasztóan unalmas. Az ellenkezőjére viszont film univerzumokat lehet építeni.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • ddekany

    veterán

    válasz Tasunkó #21 üzenetére

    Lehetnek szerencsés mentések, mint a szinte kimeríthetetlen energiaforrás megalkotása (fúziós erőmű talán, de, az alapanyagok is gond lehet), csak az esélyeket is gondoljuk mellé. Persze az önmagában még nem elég, mert ott van még, hogy az ember nem valami fikusz, hanem egy nyugtalan lény. Variál, lázadozik, és legrosszabb talán, másik AI-kat is akar csinálni... Jaaaj. Kell a rend fenntartására energiát fordítania a képzeletbeli csoda-AI-knak, folyamatosan, amíg jelen van a földön. Esetleg egyszerűbb mihamarabb 0-ra csökkenteni a létászom (mert amúgy mi haszna lenne az embernek?), vagy egyéb olyan korlátozásokat behozni, amihez most nem tapsolnának az emberek.

    Ha valami intergalaktikus fogadáson lennénk, most őszintén, ki mennyire fogadna az emberiség javára AI ügyben? Ha csak azt a részhalmazt nézzük, mikor nem akadnak meg a fejlesztések.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák