Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    Sztem a közutak NEM versenypályák. Szóval nem erre kelleen domborítani az EV-ket. Hanem a gazdságos üzemeletés (nem igazán valósul meg, hiába mondják ezt, hadd ne soroljam az okokat), biztonság, környezetszennyezés minimalizálása (tehát ne kelljen már kukázni az autót 10-12 év után, hanem menjen 25-öt pl rozsdásodás nélkül, meg hasonlók - hol vannak a régi egyszerű autók, amik 2millió km után is egyben voltak, pl Volvo 740, stb...), újrahasznosíthatóség, stb.

    Én az autópályákon maximalizálnám az autók max sebességét (és nem KRESZ táblákkal, hanem motorikus leszabályozással), és lóerejeét. 130km/h max, és 150 lóerő. ennyi bőven elég mindenkor is. Másrészt a gumik. Egyre nagyobbak (ami persze jó a gyártóknak mert egyre többe kerülnek), az autók is nehezebbek, ezért több a szálló gumipor is. Ráadásul sok olyan anyagvan a modern autógumikban amik mérgezik a vizek élővilágát, belélegezve sem egészséges.

    Ezzel kellene versenyezni nem a másodpercekkel, hogy mennyi alat van 200km/h-án!

    Amúgy meg az EV-k zsákutca. Ha most minden autót lecserélnénk a világon EV-kre, a töltő infrastuktúrára több pénzt kellene költeni mint az egész USA éves GDP-jének 4-5x-se...!

    Sosem lesz erre ennyi pénz, ráadásul miért? A CO2 kibocsájtás miatt. Pedig nem a CO2-vel kellene foglakozni, hanem azzal hoyg egyre több akiirtott erdő globálisan, és egyre több a betonfelület. Mindenki látta azt az ábrát, belvárosi utca, fékkal és fáák nélkül, a képen mindenhol mutatva mi mennyire melegszik fel. Fákkal a hőmérséklet 25-27 °C, fák nélkül 40-70°C. Ez nemcsak a városokban így igaz. HAnem bárhol másutt is. A learatott szántóföld csupasz felülete sem nyeli el a fényt, vagyis elnyeli, de ki is sugározza infratartmányban, amit aztán a légköri vízpára szépen megfog mint üvegházhatású gáz. Nem a széndioxid az ami megfogja ezt, hanem a vízpára. Mivel szándioxidból hanygafasznyi van a levegőben a vízhez képest! 2 nagyságrendbeli az eltérés a víz javára. azaz 100x különbség, ráadásul úgy hoyg a víz szélesebb spektrumban nyel el, lefedi a CO2 spektrumait is. Így aztána CO2 már labdába sem rúg, mivel még így is kevesebb az elnyelhető energia, mint amennyit összesen képes lenne az összes üvegházhatáűsú gáz elnyelni. Ergo, a víz a bűnös, de mivel a bolygónk felülete 70%-a vastagon víz, ezzel nemlehet mit tenni. Azt lehet hoyg meg kel fogni a beérkező fényt. Pl fotoszintetizáló nyövényekkel. Mert ha azokelnyelik a fényt, akkro annak energiáját megcsapolják, és nem az összeset sugározzák vissza, hiszen a saját sejtjeiket ebből nyert energia segítségével építik fel. A több CO2 ráadásul ezt még elő is segíti. 1000ppmnél (most 425 van és óbégatnak) 35%-al nagyobb termésproduktumot tolnak a növények. Ami bizony rengeteg plusz energiamegkötéssel jár együtt. Na erről ennyit.

Új hozzászólás Aktív témák