Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz himpike #51 üzenetére

    Taiwant nagyon nehéz lenne megvédeni. Kicsi, nagyon közel van Kínához, míg Japán kivételével mindenki más aki megvédhetné messze van. Japán meg nem lesz bolond beavatkozni, tekintve a két ország közötti óriási különbséget és a történelmi multat. Nem véletlen, hogy még a több oldalról érkező fenyegetettség ellenére sem lett NATO tag Japán. Emellett nem lehet úgy megvédeni Taiwant, hogy ne jelentsen háborút Kínával. Taiwant jelenleg főleg az védi, hogy Kína Oroszországhoz hasonlóan elveszíthetné nagyon gyorsan a “nyugati” piacait, amire az egész gazdaságuk nagyrészt épít. Az USA valószínűleg ezért is provokálja egyre agresszívebben.

    El tudok képzelni egy olyan forgatókönyvet, hogy ha az USA hírszerzés megtudja a dátumot, valamiért kivonja majd a hajóit, tengeralattjáróit, hogy ne érjenek oda időben. Ezután jöhet a teljes gazdasági blokád Kína ellen, amihez megnyerné a szövetségeseit, EU-t, Japánt, Ausztráliát is, mert az már nem háborús cselekmény. Ezzel elérné az USA amit akar.

    Probléma lehet ha Kim Jong Un rosszul olvassa a lapokat és megtámadja párhuzamosan Dél-Koreát. Ő nem beszámítható semmilyen szempontból… Esetleg ha a kínai vezetés kifejezetten eléri náluk, hogy egyszerre támadjanak. Észak-Korea Délt, Kína meg Taiwant. Putin meg mindent beígérne nekik, hogy Ukrajnában csökkenjen rajta a nyomás, és kevesebb nyugati segítséget kapjon a nyugattól. (Persze valószínűleg nem avatkozna be nyiltan) Egy ilyen szinkronizált támadásnál már nem kizárt hogy az USA beavatkozik, esetleg Japán is, de csak Dél Korea mellett.
    Az egész szigorúan SZVSZ, de számomra logikus.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • bteebi

    veterán

    válasz himpike #76 üzenetére

    Igen, ezt Trumpnál gyakorlatilag láthattuk. :DDD Egyébként szerintem ez a legtöbb országban nagyjából így működik(ne). Persze nyilván vannak olyan helyek is, ahol erre kevésbé van szükség (pl. Észak-Korea, Oroszország, Kína, Magyarország).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz himpike #103 üzenetére

    A HEL (nagy energiájú lézerek, akinek a HEL nem mond semmit. ;)) terén továbbra is az a bajom, hogy kb. 50 éve a lézerfegyvereket várjuk.

    [Ezt a cikket 10 éve írtam a Logoutra]

    Mi változott? Hogy a kémiai gerjesztésű lézereket hátra hagyva különféle elektromos gerjesztésű lézerekkel eljutottak 200-300kW optikai teljesítmény szintjére, de továbbra is 100kW alatt maradnak a könnyen hordozható megoldások.
    Hadrendbe pedig hogy is állnak? Hát elég macerásan, az US Navy egy szem "60kW+" HELIOS lézert szerelt egy szem rombolóra (a legöregebb Burke-osztályú egységre, a DDG-51 USS Aerligh Burke-re), meg pénzel egy fél marék másik programot, a legnagyobb egy 300kW szintű projekt.
    Az US Army is tesztelget járműre szerelt, nagyjából 15-20kW szintű lézert, tök jó arra, hogy civil quadkoptereket lövöldözzön hozzávetőleg 1km-en belül. Csak éppen a lézert kiszolgáló rendszer elfoglalja a jármű belső terének nagy részét, tehát ez nem kiegészítő rendszer, ez egy dedikált.... quadcopter-vadász. Ami kb. semmi másra nem jó.

    Ehhez képest a jelenleg is létező 30-35mm-es programozott lőszert tüzelő légvédelmi gépágyúk polcról levehetők, a hozzájuk való rendszerek szintén, "csak" össze kell legóznia őket ([a Rheinmetall például marketing okokból új rendszernek aposztrofálja a sajátját] , de ez egy "sima" SkyGuard rendszer, amit itt éppen egy teherautóra szereltek (de bármire lehet amúgy)). Ez egy SPAAG (önjáró légvédelmi gépágyú), nincs itt semmi látnivaló, csak megfelelő szenzorok és megfelelő (programozott) lőszer szükséges hozzá, és máris van valamiféle védelem a drónok ellen, plusz ez már használható másra is. Mégse nagyon rendelgetik a rendszert az országok, mert hát nem olcsó...

    A fix rendszerek terén se látom az áttörést, jelenleg az izraeli Iron Beam rendszert figyeli mindenki, mert talán az van a legközelebb az elvárásokhoz (és nem szántották még be a fejlesztési projektet). De ott is annyi hír volt idén év elején, hogy integrálták az egy szem prototípust egy Iron Dome rendszerhez, és 2025-re várhatóan bevethető lesz. A kisebb Light Blade meg leszerepelt, mivel annyira kicsi volt a hatótávolsága, hogy effektíve "kergetni" kellett vele a célpontokat.

    Az EW is olyan dolog, amiről kevés a nyílt információ. Olykor hallunk róla, hogy milyen hatékonyak voltak bizonyos rendszerek ellen, de ugyanakkor legalább ennyi olyat is hallani, ahol a fix telepítésű EW rendszereket könnyedén bemérik (mert hát nem egy ördöngősség kiháromszögelni őket) és már megy is rájuk a tüzérségi csapás.

    A mobil EW rendszerek viszont már terjednek rendesen, mert hát viszonylag könnyen belőhető a céltartománya a civil quadcoptereknek (mivel széles körben ismertek a használt frekvenciák). A probléma velük ugyanaz, mint a fix rendszerekkel: ha a túloldal számít rá, akkor könnyedén lokalizálhatja az ilyen EW rendszereket használó járműveket. Ezzel együtt már így is azt látni egyes jelentésekből, hogy ezek jelentősen rontottak a sima civil quadcopterek hatékonyságán. A probléma a nem civil rendszerekkel van, amelyek szintén egyre népesebbek...

    A kard és pajzs küzdelme megy tovább.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz himpike #103 üzenetére

    Szerintem a drónok elleni fegyverek sokáig túl drágák lesznek a drónokhoz képest, nem beszélve arról, hogy rengeteg kellene azokból. Eközben a drónok egyre olcsóbbak lesznek, a zavarás is kikerülhető lehet, nem beszélve a félig autonóm drónokról. A drónok egy része magasabbra megy, vagy épp megjelennek a föld felszíni verziók, késǒbb aknaszerűen föld alá telepítve. Az ember nagyon kreatív ha pusztítani kell, a pénz meg dől a fegyvergyártók zsebébe, akik gondoskodnak arról is, hogy legyen újabb meg újabb konfliktus.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz himpike #113 üzenetére

    Hát, a világháborúk kapcsán nem említették sehol, hogy több hónapos átfutása volt a gyártásnak, és ez döntött el egy ütközetet, de lehet, hogy a mai már ilyen környezetbarát lőpor :)

  • Reggie0

    félisten

    válasz himpike #113 üzenetére

    Altalaban 3-8 napig kell szaritani, utana tesztelni es ennyi. Persze, lehet indiaban a monszun idejen ez kicsit tobb ideig tart.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák