Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz azopi74 #26 üzenetére

    Milyen szép is lenne. De sajnos sokkal pesszimistább jövőképem van, amiben az szerepel, hogy lassan már a harmadik világ és a nagyszülő generáció is egyre jobban becsatlakozik és végül csak a magunkfajta "antiszociális dinoszauruszok" maradnak a kerítésen kívül. ;]

    (#29) Jeannie: "G+-on szerencsére nagyon kevés ismerősöm van fent, és nagyon sok olyan csoport, ahol értelmes emberek érdeklődnek ugyanolyan dolgok iránt, mint én."

    Erre a célra mivel nyújt többet, mint egy fórum? Mert én nem divatból utálom a közösségi oldalakat, hanem koncepcionálisan (az egész aköré épül, hogy ossz meg minél több infót ne csak a titkosszolgálatokkal (azok eddig is tudtak profilozni, ha akartak), hanem a környezeteddel/ismerőseiddel is. Persze vannak jogosultsági szintek, de a gyakorlati példák bebizonyították, hogy
    1. Ezekben mindig vannak sebezhetőségek.
    2. Valami időről-időre módosul, ami miatt sérül a privacy.
    3. Csomó dolog van, ami nem rajtad múlik, hanem valamelyik félhülye ismerősödön. Facebookon is mennyi olyan van, hogy "B" továbbosztja "A" által megosztott tartalmat, amit "A" kizárólag egy szűk kör számára tett elérhetővé. Viszont "B" profilja nyitott könyv, ezért az egész internet népe látja, hogy "B shared A's ____"

    Facebookon is letitkosíthatja az ember annyira a profilját, hogy szinte mindent, kivéve pl. a "Mutual friends" nevű jóságot, amivel rögtön azonosítható is bárki számára, akivel akár 1 közös ismerőse is van.

    Aztán a klasszikus mondást továbbgondolva, a barátait igen, de az ismerőseit és érdekbarátait se nagyon válogathatja meg az ember. Egy lakóhely, egy iskola, egy munkahely, stb.

    A fórumok megteremtették a lehetőséget, hogy az ember ténylegesen az adott témakört (IT, politika vagy bármi) helyezze a központba, ne az egyes egyéneket (akik lehetnek akár névtelenek is, elvégre a mondanivaló számít, nem a név), a közösségi oldal viszont az átlagemberek élete digitalizált formában azáltal, hogy az egyének személyét helyezi központba. Ezektől menekült anno a legtöbb kocka a gép elé.

    Egyébként az Android albumszinkronizációhoz is kell(ene) Google Photos, ahhoz meg G+. Ebben meg az a vicc, hogy lefelé viszont kérdés nélkül leszinkronizál x gigányi Picasa képet, aztán utólag persze ki lehet venni a pipát meg törölni a galéria cache-sét, de mennyire beteg állat az, aki így oldotta meg?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák